Autor Wątek: 12 czy 24 opinie  (Przeczytany 83553 razy)

Egn

  • Gość
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 15, 2012, 21:33:10 »
U nas już kilka lat pracujemy na 12-tki i wcale nie jest to takie złe. Wręcz uważam że to dobry system dla SKKP/M. Co do ilości to było nas sześciu dyżurnych teraz podobno jest parcie że zostanie nas pięciu. W sześciu jest ok ktoś na urlopie czy innym wolnym. W Pięciu będą generowane nadgodziny gdzie przy sześciu było to prawie niemożliwe. Nie wyobrażam sobie czterech dyżurnych -chyba że będą zastępstwa z KP/M.

Offline czarny8206

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 15, 2012, 23:07:01 »
Może w końcu wypadałoby żeby ZZ wstawiły się za nami. System 12 godzinny funkcjonował i moim zdaniem wcale nie wpływał na jakość pracy. Decydenci przestańcie w końcu robić wszystko wbrew opinii i woli większości (90% chce pracować w systemie 24/48)

Offline czarny8206

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 17, 2012, 12:24:40 »
Tylko i wyłącznie 24. System 12 godzinny był już przerabiany nie sprawdził się prawie nikomu z dyżurnych nie był na rękę. Uciążliwy system !!!!

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 18, 2012, 15:35:38 »
No i stało się: decyzją WKW od 1 stycznia 2013 wszystkie stanowiska kierowania woj.wlkp przechodzą na system 12/24/12/48
Szkoda.......

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 18, 2012, 20:18:36 »
Czy nie powinno być przypadkiem tak że takie manewry jak zmiana systemu służby powinna być konsultowana ze związkami zawodowymi..... O ile się nie mylę w tej sprawie żadnych konsultacji nie było  :wall:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 18, 2012, 20:46:49 »
Czy nie powinno być przypadkiem tak że takie manewry jak zmiana systemu służby powinna być konsultowana ze związkami zawodowymi..... O ile się nie mylę w tej sprawie żadnych konsultacji nie było  :wall:

Niestety NIE  :kwit: po ostatniej nowelizacji rozporządzenia

było:

Cytuj
3. Wykonywanie zadań służbowych i pełnienie dyżuru w zmianowym rozkładzie czasu służby przez strażaka w danej jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej lub Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej, zwanej dalej "jednostką organizacyjną", może wynosić 12 godzin:
1) w przypadkach szczególnie uzasadnionych warunkami służby, po uprzednim uzgodnieniu między kierownikiem jednostki organizacyjnej a działającymi w niej organizacjami związkowymi, a w przypadku ich braku z przedstawicielem strażaków reprezentującym ponad połowę stanu etatowego jednostki;
2) na stanowiskach kierowania komend Państwowej Straży Pożarnej;
3) w przypadkach, gdy zachodzi konieczność udzielenia strażakowi czasu wolnego od służby, w szczególności w zamian za czas służby przekraczający przeciętną tygodniową normę w okresie rozliczeniowym.
4. Czas wykonywania zadań służbowych i pełnienia dyżuru w wymiarze 12 godzin może być także ustalony indywidualnie na wniosek strażaka, po uprzednim zasięgnięciu opinii zakładowych organizacji związkowych działających w danej jednostce organizacyjnej, a w przypadku ich braku, przedstawiciela strażaków reprezentującego ponad połowę stanu etatowego jednostki, z uwzględnieniem zapewnienia ciągłości służby.


jest

Cytuj
3. W przypadkach uzasadnionych potrzebami służby wykonywanie zadań służbowych i pełnienie dyżuru w zmianowym rozkładzie czasu służby może wynosić 12 godzin.
4. Czas wykonywania zadań służbowych i pełnienia dyżuru w wymiarze 12 godzin może być także ustalony indywidualnie na wniosek strażaka, o ile umożliwiają to potrzeby służby

ale
Cytuj
W związku z przedłożonymi uwagami do projektu rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zmieniającego rozporządzenie w sprawie pełnienia służby przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej, (pismo z dnia 17 marca 2011 r. Nr ZG-1-15/11), przedstawiam następujące stanowisko do zgłoszonych uwag.
Ad. 1 - Proponowane w projekcie brzmienie § 2 ust. 3, w którym rezygnuje się z wymogu uprzedniego uzgodnienia z organizacjami związkowymi działającymi w jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej możliwości wprowadzenia 12 godzinnego wymiaru wykonywania zadań służbowych i pełnienia dyżuru ma na celu uporządkowanie przepisów w tym zakresie. Uprawnienia dotyczące zakładowych organizacji związkowych zostały określone w art. 26 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (Dz. U. z 2001 r. Nr 79, poz. 854, z późn. zm). Uszczegółowieniem tych uprawnień w zakresie ustalania w danej jednostce organizacyjnej systemów i rozkładów czasu służby są przepisy dotyczące obowiązku uzgadniania z zakładowymi organizacjami związkowymi regulaminów służby i pracy wydane na podstawie art. 10 ust. 6 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2009 r. Nr 12, poz. 68, z późn. zm.). W związku z powyższym powielanie tych uprawnień w innych przepisach jest niezasadne.

Z powyższych względów uwaga nie została uwzględniona.

http://www.wlkp.nszzpp.pl/system/files/2011-03-28_odpkg_-_uwagi-pelnienie_sluzby.pdf
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2012, 21:01:28 wysłana przez grzela »

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 19, 2012, 14:38:14 »
Chciałbym podziękować przełożonym za "troskę" oraz "opiekę" jakimi otaczają Stanowiska Kierowania. Zmiana, której wszyscy tak MOCNO pragnęliśmy ze względu na częstsze dojazdy do miejsca pełnienia służby doprowadzi do poprawy sytuacji materialnej naszych rodzin oraz bliskich, a także pozytywnie wpłynie na motywację, aby swoje obowiązki wykonywać jeszcze sumienniej . To wszystko ku chwale grupki wizjonerów, którzy wiedzą lepiej od nas samych, co jest dla nas dobre, a co złe. Jeszcze raz staropolskie DZIĘKUJĘ, a w Nowym Roku życzę podejmowania jeszcze więcej tak "trafnych" i "przemyślanych" decyzji, oczywiście po odpowiednich "konsultacjach" z zainteresowanymi, czyli z nami Dyżurnymi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2012, 14:49:21 wysłana przez Zbrodniarz »

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #132 dnia: Grudzień 19, 2012, 15:20:37 »
Panowie 12 tki dotyczą tylko wielkopolski ? Czy może ta zaraza rozprzestrzeni się na cały kraj ? U mnie na południu cisza  w tym temacie ........... i oby tak pozostało

Pracowałem już na 12 tki i  :tuba: serdecznie dziękuje ....jeśli w moim przypadku do tego dojdzie to "leżę" żona pracuje w ZOZie na 12 tki ,  mamy 2 dzieciaków jedno z nas będzie zmuszone  zrezygnować z pracy ..... nie ma szans tego pogodzić  :wall:

Nic tylko podziękować naszym kochanym dobroczyńcom....

Sorki ale musiałem:
PS. Pies jak nie ma co robić to się po jaj... liże 

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 19, 2012, 15:31:36 »
W pomorskiem wszystkie SK i WSKR od 6 - ciu bodajże lat jadą na 12 h i nikt nie wyobraża sobie że może być inaczej.

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 19, 2012, 17:52:00 »
Witam!!!
A czy Wy myślicie, że ktoś z góry ( mam tu na myśli osoby) , które przyczyniają się do wprowadzenia tego chorego systemu (12), czy ktoś z nich to czyta. Otóż nie bo oni mają nas głęboko. 100 razy poruszałem temat u swojego 01, brak reakcji. A jakie tłumaczenie, brak słów. Pozdrawiam wszystkich Dyżurnych w tych h...m systemie.  :milcz:

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #135 dnia: Grudzień 20, 2012, 00:08:21 »
Cytuj
W pomorskiem wszystkie SK i WSKR od 6 - ciu bodajże lat jadą na 12 h i nikt nie wyobraża sobie że może być inaczej.
Nikt sobie nie wyobraża bo Komendant Wojewódzki sobie nie wyobraża chciałeś napisać. Bo wyobraża i chciałby pewnie nie jeden.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

pytaczek

  • Gość
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #136 dnia: Grudzień 20, 2012, 10:25:46 »
Cytuj
W pomorskiem wszystkie SK i WSKR od 6 - ciu bodajże lat jadą na 12 h i nikt nie wyobraża sobie że może być inaczej.
Jak wygląda ten system przy pięcioosobowej obsadzie PSK, która wyrabia około 1500 nadgodzin w roku? Czy ten system ogrania dwie osoby które mogą być na urlopie, chorobowym, delegacji?  Próbuję sobie zwizualizować taki grafik i ogólnie to widzę jeden wielki bajzel z tym systemem :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #137 dnia: Grudzień 20, 2012, 13:33:52 »
Jak jest 6 dyżurnych to wygeneruja z urlopami i chorobowym tylko 400 godzin :P:P:P
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline DOP1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #138 dnia: Grudzień 21, 2012, 10:22:40 »
A jak rozpisać grafik na 12 jeżeli pracujecie w pięciu.Jeden nie będzie wyrabiał godzin albo jeden musi być na urlopie. Ale przecież urlop to jest dla funcjonariusza i biorę kiedy mi pasuje, oczywiście w porozumieniu z innymi dyżurnymi.

pytaczek

  • Gość
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 21, 2012, 11:02:48 »
Cytuj
A jak rozpisać grafik na 12 jeżeli pracujecie w pięciu.Jeden nie będzie wyrabiał godzin albo jeden musi być na urlopie. Ale przecież urlop to jest dla funcjonariusza i biorę kiedy mi pasuje, oczywiście w porozumieniu z innymi dyżurnymi.

Godziny wszyscy wyrobią tylko przy 5 nie można się sztywno trzymać 12/24/12/48.
Przez cały rok masz do przepracowania 8760 godzin. Każdy z dyżurnych ma do wybrania 312 godzin urlopu co przy 5 osobach daje 1560 godzin, które musimy dodać do tych 8760 bo ktoś będzie musiał pracować jak dyżurny będzie na urlopie. To daje sumę 10320 godzin, przy podzieleniu na 5 daje 2064 do wypracowania przez każdego. W 2013 masz wypracować 2008 godzin, czyli na każdego
przypadnie jeszcze 56 nadgodzin w roku jak nie będzie żadnych chorobowych, delegacji oraz innych zdarzeń losowych co jest nie możliwe przez co zapewne będziemy momentami chodzić na 12/24/12/24 lub 12/12/12/48 lub jeszcze inne chore konfiguracje. I na co to? O kant du*y ten system trzasnąć :gwiazdki:

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #140 dnia: Grudzień 21, 2012, 12:32:06 »
szanowni koledzy Dyżurni- wszystko idzie ku gorszemu: brak przez 4 lata podwyżek (nie liczę tzw. musu po Euro), wprowadzenie nowych zasad emerytalnych (na razie dla nowych :mellow:), projekty zmian w chorobowym i orzekaniu stopnia inwalidztwa, a teraz jeszcze ciekawy projekt zmian w sprawie rozkazu personalnego (przesłał mi kumpel). Panom z góry czyt. komendantom nie zależy na nas, oni na niczym nie tracą a przede wszystkim maja nas szraków głęboko w poważaniu. Ja już wcześniej pisałem, że 12 godzinny system jest dla jednych uciążliwy dla innych dobry (wg mnie i w obecnej chwili byłby dla mnie do przyjęcia co nie oznacza, że później byłby dla mnie nieuciążliwy). Jestem przekonany, że wprowadzą to w całej Polsce a następnie obejmie i PB- przecież już zniknęło w rozp. BHP pełnienia służby pewne zapisy.

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #141 dnia: Grudzień 27, 2012, 12:30:47 »
Podsumowując, od 1 stycznia na 12 wszystkie  SK w wielkopolsce!!!
Z tego co wiem pomorskie na 12!!
Gdzie jeszcze , w jakich województwach wprowadzają lub już pracujecie na 12 ????
Dosiego Roku
Pozdrawiam
P.S. W wlkp. na pytanie ZZ dlaczego wprowadzają 12 na SK rozbawił mnie jeden argument strony służbowej " aby integrować się z ratownictwem medycznym",bo oni pracują w tym systemie. Szkoda że strona służbowa nie dba o to abyśmy "integrowali się" ze zmianami służbowymi,abyśmy mieli stałego d-cę zmiany lu jego zastępcę(wiesz na "co stać" każdego z nich w czasie akcji). Co służba na SK to inna zmiana PB. Te argumenty są śmieszne ale to ONI decydują.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2012, 12:47:19 wysłana przez kamo001 »

Offline czarny8206

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #142 dnia: Grudzień 27, 2012, 13:48:20 »
Z tego co wiem na obecną chwile w Wlkp  ZZ nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Walka o pozostawienie systemu 24 wciąż trwa :) a co z niej wyniknie.... ???

Offline Lukashik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #143 dnia: Grudzień 27, 2012, 23:02:07 »
Witam.
W całym lubelskim 12/24 12/48 chyba tylko poza Białą Podlaską. Ostatnio była ankieta i ponad połowa SK była za powrotem do systemu 24/48, niestety nic z tego nie wyszło. Mocno zastanawiam się nad powrotem na PB nawet na niższe stanowisko mając na uwadze 0,5% co roku za wyjazdy, niższe uposażenie rekompensuje wypracowane na PB nadgodziny średnio 160 - 200.
Pozdrawiam
W czasie pożaru nie budzić tylko przenieść w bezpieczne miejsce

Offline Kristof

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #144 dnia: Grudzień 28, 2012, 10:36:00 »
Mazowsze od 1 stycznia 12/24/12/48 - grafik już dawno zrobiony  :angry:

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #145 dnia: Grudzień 28, 2012, 14:49:00 »
Cytuj
W wlkp. na pytanie ZZ dlaczego wprowadzają 12 na SK rozbawił mnie jeden argument strony służbowej " aby integrować się z ratownictwem medycznym",bo oni pracują w tym systemie.

 :rofl: Porażający argument. To jest kolejna autokompromitacja tzw. "strony służbowej". Tym panom za uwagę już dziękujemy i prosimy, aby więcej nie karmiono nas takimi "argumentami", bo to zamach na naszą inteligencję.

Offline strazak39

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #146 dnia: Grudzień 31, 2012, 01:04:57 »
I w ten oto sposób nasi kochani przełożeni pokazują gdzie nas mają. Potrzebni im jesteśmy tylko wtedy gdy w świetle fleszy obdarowywują się stopniami i orderami w imię poparcia społecznego na które to my pracujemy. Czy tak ciężko było by się zapytać nas dyspozytorów co sądzimy o tym, jak dla mnie idiotycznym systemie, czy może to jest jakaś ujma na honorze posłuchać głosu ludu. Jeden z kolegów na tym forum napisał że decyzja zapadła po wpadce naszego kolegi, szkoda że błąd jednego przeważa szalę dobrej służby pozostałych, a drugi argument mówiący o tym że dyspozytorzy są zmęczeni nie ma nic wspólnego z rzeczywistością albowiem nie znam dyspozytora, który przychodził by na nockę wypoczęty, jest wręcz odwrotnie nie wspominając już o zegarze biologicznym. Zapytam się też co nasze związki na to bo jakoś cicho w eterze na ten temat, może dlatego że związki wolą bardziej reprezentować sprawy funkcjonariuszy z podziału bojowego. Dlaczego pozwalają aby nas strażaków tych na niższych szczeblach tak kopano po du…e. Skoro w komendach wojewódzkich i głównej tak lekko im przychodzi reformowanie naszych struktur warto by było pomyśleć nad reformą  ich samych. Zlikwidować tą biurokrację na wszystkich szczeblach, na co nam mundurowe stanowiska kadrowców , księgowych czy kwatermistrzów wystarczą tu cywile z odpowiednim wykształceniem, a jakie oszczędności by z tego wynikły: mundurów ki, dodatkowe urlopy itp. Może by wtedy starczyło pieniędzy na to aby zapłacić nam za nadgodziny bo realnych stawkach, może teraz po wprowadzeniu tych 12 ktoś pomyśli że trzeba by było zapłacić za służbę w weekendy oraz służbę w nocy. Może czas by uregulować należności za dyżury domowe bo jak na razie jesteśmy jawnie okradani.
Ktoś by pomyślał że jestem tu negatywnie nastawiony na kolegów i koleżanki, otóż nie tylko szanujmy się  i rozmawiajmy ze sobą o sprawach które bezpośrednio nas dotyczą bo reprezentujemy tą samą instytucję i zarówno my potrzebujemy was tak samo jak wy nas. Szczęśliwego Nowego Roku.

Offline czarny8206

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #147 dnia: Grudzień 31, 2012, 13:12:26 »
U nas w Komendzie kolega z SK przyniósł dzisiaj chorobowe i cały ten 12 godzinny grafik w d.... Jeszcze nie wszedł w życie a już są pierwsze kłopoty :) Nie wiem czy śmiać się z tego czy płakać  :wall:

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #148 dnia: Grudzień 31, 2012, 14:35:23 »
To akurat nie jest problem - każdy grafik padnie jak ktoś (zaplanowany) przyniesie zwolnienie.

Offline czarny8206

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #149 dnia: Grudzień 31, 2012, 15:18:08 »
Tak ale w systemie 24/48 łatwiej było o jakąś zamianę.  Już lepszy niż 12 jest system 8 godzinny przynajmniej mają wszystkie święta i weekendy wolne. A w 12 sobota dniówka, niedziela nocka i cały week z.....y