Autor Wątek: Praca Za Granicą  (Przeczytany 1877 razy)

Offline felix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Praca Za Granicą
« dnia: Styczeń 09, 2005, 03:11:25 »
Czy zna sie ktoś na przepisach dotyczących pracy w strazy za granicą. JAk załatwić taką robotę,  może macie jakies linki lub ustawy w formie elektronicznej dotyczące tego tematu.  

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Praca Za Granicą
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2005, 12:38:50 »
Cytuj
Czy zna sie ktoś na przepisach dotyczących pracy w strazy za granicą.
Chyba chodzi Ci o przepisy zagraniczne bo jak polskie prawo może regulować zatrudnianie w strażach pożarnych w innych krajach? Myślę, że każdy kraj ma jakieś regulacje prawne w zakresie zatrudniania obywateli innych państw  przy czym zatrudnianie w straży pożarnej zapewne jest traktowane inaczej niż np. zatrudnienie na budowie, czy przy zbiorze owoców.
Np. w naszym prawie jest zapisane, że służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić obywatel polski korzystający z pełni praw publicznych, posiadający określone kwalifikacje zawodowe oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby. (Art. 28 Ustawy o PSP)
Cytuj
ustawy w formie elektronicznej dotyczące tego tematu.
Poszukaj na zagranicznych stronach.

Offline Krzysztof37

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Praca Za Granicą
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2005, 18:13:26 »
Komendant Główny moze skierowac do pracy za granicą a jezeli sie chce znaleźć prace samemu to trzeba sie zwolnić u nas. No i nie wiem czy nie trzeba byc obywatelem tego państwa ale nie jestem pewien.
Pozdrawiam

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Praca Za Granicą
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2005, 23:29:53 »
STANOWISKO:
Fire Surveillance Officer
PŁACA ROCZNA:
£17,500 + benefits
POŁOŻENIE:
Central London P 12-Jan-2005 10:25  
WYKONYWANE CZYNNOŚCI:
THE ROYAL HOUSEHOLD FIRE SURVEILLANCE OFFICER Buckingham Palace, £17, 500 + benefits The Royal Household offers a unique and special working environment employing 1200 staff across... of the automatic fire detection and alarm... assessments, first aid fire fighting and other... operation of automatic fire detection and alarm systems and the maintenance of portable fire-fighting equipment, however full training will be provided....

Jak ktoś myśli o wyjeździe np. do UK to znajomość języka obowiązkowa a z tłumaczeniem pomogę jak trzeba:) Kontakt mogę też udostępnić ja się tam nie wybieram jak na razie...
 

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Praca Za Granicą
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2005, 14:26:27 »
Nie wiem jakimi kwalifikacjami sie kolega legitymuje, ale odsylam na początek do

http://www.buwiwm.edu.pl/

jest to biuro uznawalności wykształcenia w UE..nadmienie tylko, że np. inzynier pożarnictwa jest zawodem regulowanym i aby uzyskać zgodę na wykonywanie zawodu w UE nalezy zdać w danym pańswie egzamin z zakresu wiedzy z posiadanego wykształcenia oraz udokumentować znajomość językową (najczęściej angielski)
poza tym może sie oazać przydatny link

http://europa.eu.int/eures/home.jsp?lang=pl
 generalnie rzecz biorąc trzeba poszperać na stronach parlamentu UE
 
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.