Autor Wątek: Stanowisko dowódcze a możliwość dowodzenia  (Przeczytany 1212 razy)

Offline minikstr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Mężczyzna
Stanowisko dowódcze a możliwość dowodzenia
« dnia: Czerwiec 17, 2019, 20:47:43 »
Orientuje się ktoś czy nie zajmując stanowiska dowódczego można dowodzić? Dokładniej chodzi o przypadek absolwenta SGSP zajmującego stanowisko starszego ratownika specjalisty. Najlepiej gdyby ktoś miał jakąś podstawę prawną co do tego.

Offline robsen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Stanowisko dowódcze a możliwość dowodzenia
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2019, 21:54:46 »
§24.1.Kierowanie interwencyjne przejmują ratownicy zjednostek ochrony przeciwpożarowej, posiadający kwalifika-cje do kierowania działaniem ratowniczym, właściwi ze względu na obszar chroniony, wkolejności:
1)członek ochotniczej straży pożarnej;
2)komendant gminny ochrony przeciwpożarowej, jeśli jest członkiem ochotniczej straży pożarnej;
3)strażak jednostki ochrony przeciwpożarowej;
4)dowódca zastępu Państwowej Straży Pożarnej;

A  rozporządzenie MSWiA w sprawie organizacji KSRG znasz ? ;P
Pozdrawiam