Autor Wątek: Podwyższone wyniki badań krwi - ALT!  (Przeczytany 45065 razy)

Offline Wojtaskaw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Podwyższone wyniki badań krwi - ALT!
« dnia: Styczeń 18, 2016, 12:24:21 »
Cześć

Czy miał ktoś z podwyższonymi wynikami ALT?
Zrobiłem sobie badania "na własną rękę" bo na poczatku lutego mam badania w strazy.
No i wyszly 82 a norma to do 40. Czy ktoś spotkał się z takim czymś? Jesli tak to co zrobiliscie żeby wyniki sie unormowały?

Offline adeczek_42

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Podwyższone wyniki badań krwi - ALT!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2016, 13:05:10 »
Witam. Skoro badania masz na początku lutego to jak najszybciej proponuje udać się do lekarza. Wynik ten może świadczyć o różnych zaburzeniach. Możliwe, że wystarczy dieta i wspomagające enzymy trawienne ;)

Offline jeremiasz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Podwyższone wyniki badań krwi - ALT!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2016, 13:08:47 »
Witam. Pewnie kolego czepiają się na badaniach profilaktycznych? Już Ci podpowiadam co z tym zrobić. Kup sobie w aptece lek o nazwie hepatil (jest bez recepty)zażywaj jakieś dwa tygodnie,a wyniki powinny być w normie. Lekarze często kojarzą podwyższony ALT z nadużywaniem alkoholu , a to mylne stwierdzenie bo dla przykładu mój znajomy w ogóle nie pije i też ma z tym problem, po prostu przed badaniami zażywaj w/w lek i myślę że będziesz miał spokój.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Podwyższone wyniki badań krwi - ALT!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2016, 14:18:55 »
Mała dieta i coś na wątrobę, nie '/oo ;), powinno sprawę załatwić, jeżeli nie pomoże to diagnostyka,  i odpuść z dużym wysiłkiem fizycznym o ile taki masz ;)

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Podwyższone wyniki badań krwi - ALT!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2016, 17:53:52 »
Jak nie pijesz to zacznij ! pomoże .  :rofl: a tak naprawdę pobierz hepatil prze około dwa tygodnie, bo pewnie trochę tłusto jadłeś i serniczka nie odmawiałeś  :kask:

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 230
Odp: Podwyższone wyniki badań krwi - ALT!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2016, 18:04:28 »
a nie działasz może coś z lakierami, farbami acetonowymi, itp. bo raz znajomy twierdził że nawdychał się oparów przez parę dni i miał podwyższony wynik

Offline marts

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Podwyższone wyniki badań krwi - ALT!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2016, 18:43:34 »
Podwyższony ASPAT/ALAT-zrób jeszcze dokładne badania nerek,żeby wykluczyć m.in.chorobę Gilberta.Po Hepatilu niektóre osoby mocno "czyści", proponuję więc zioło-OSTROPEST PLAMISTY,kupisz wszędzie.Kup całe ziarna,parę złoty to kosztuje,a działa cuda.Dwie łyżeczki do kubka,zalać wrzątkiem,zaparzyć kilka minut i pijemy raz dziennie,ziarna w miarę możliwości należy pogryźć.:Bez efektów ubocznych ^_^

Offline neonerpin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Podwyższone wyniki badań krwi - ALT!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2016, 20:00:36 »
Przy zespole Gilberta to raczej bilirubina +

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Podwyższone wyniki badań krwi - ALT!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2016, 23:01:48 »
Widzisz same doktory w tej straży a mówią że kpp to za dużo,  może jeszcze jakieś porady? ;)

Offline aspirator

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Podwyższone wyniki badań krwi - ALT!
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 19, 2016, 01:38:48 »
Niestety powinieneś odstawić piwsko....mniej tłustego i oliwa z oliwek robi cuda, hepatil robi wynik, ale zastanów się czy chcesz się oszukiwać ,żeby tylko przejść badania....zalecam także mniej stresu...

Offline tom5000

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Podwyższone wyniki badań krwi - ALT!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 19, 2016, 11:57:06 »
Bierz wyniki i idź ze skierowaniem do gastroenterologa. Również miałem wysoki Alat/Aspat, ból wątroby, niealkoholowe nieznaczne stłuszczenie oraz powiększenie. Najpierw leczono mnie na lamblie i glisty oraz inne pasożyty antybiotykami. Sprawdzono pod kątem WZW. Jak mnie wzdęło jak balon to wtedy okazało się co mi jest. Złogi cholesterolowe w pęcherzyku żółciowym. Leczenie: usunięcie pęcherzyka żółciowego laparoskopowo. Kilka dni dietki lekkiej i wszystko wróciło do normy. Bez wizyty u lekarza nie obędzie się, bo zwiększony ALAT/ASPAT jest w wielu schorzeniach. I nie wynika to czy ktoś pije dużo, je tłusto. Czasami nastolatkowie mają złogi (potocznie kamienie żółciowe).

Offline Amfoteryk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyższone wyniki badań krwi - ALT!
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 18, 2016, 18:02:23 »
Podwyższony ASPAT/ALAT-zrób jeszcze dokładne badania nerek,żeby wykluczyć m.in.chorobę Gilberta.Po Hepatilu niektóre osoby mocno "czyści", proponuję więc zioło-OSTROPEST PLAMISTY,kupisz wszędzie.Kup całe ziarna,parę złoty to kosztuje,a działa cuda.Dwie łyżeczki do kubka,zalać wrzątkiem,zaparzyć kilka minut i pijemy raz dziennie,ziarna w miarę możliwości należy pogryźć.:Bez efektów ubocznych ^_^

Jak długo pić aby były jakieś efekty? Pije przez 3 tygodnie, 2 x dziennie po 1 łyżeczce, rozpuszczam w wodzie, nie zaparzam - wyniki się pogorszyły.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2018, 10:41:08 wysłana przez Amfoteryk »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Podwyższone wyniki badań krwi - ALT!
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 18, 2016, 18:06:18 »
Jak długo pić aby były jakieś efekty? Pije przez 3 tygodnie, 2 x dziennie po 1 łyżeczce, rozpuszczam w wodzie, nie zaparzam - wyniki się pogorszyły.
A alkohol i leki odstawiłeś?
Jeśli tak to zasuwaj do lekarza!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Amfoteryk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyższone wyniki badań krwi - ALT!
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 18, 2016, 18:51:30 »
Jak długo pić aby były jakieś efekty? Pije przez 3 tygodnie, 2 x dziennie po 1 łyżeczce, rozpuszczam w wodzie, nie zaparzam - wyniki się pogorszyły.
A alkohol i leki odstawiłeś?
Jeśli tak to zasuwaj do lekarza!

Leków nie brałem, alkohol odstawiłem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2018, 10:41:21 wysłana przez Amfoteryk »

Offline marts

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Podwyższone wyniki badań krwi - ALT!
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 18, 2016, 21:47:19 »
Musisz zaparzyć Ostropest!Robisz niezgodnie z zaleceniami i narzekasz...miałeś w przeszłości chemioterapię lub podawano Ci często antybiotyki lub inne leki?Ostropest na pewno nie wpłynął źle na twoją wątrobę,zaparzaj kilka minut-pij i przegryzaj nasionka!wątroba się regeneruje w 90 %!

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Podwyższone wyniki badań krwi - ALT!
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 18, 2016, 22:57:40 »
Ziółka możesz sobie brać, ale i tak powinieneś już dawno być u lekarza i porobić inne badania!

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Podwyższone wyniki badań krwi - ALT!
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 19, 2016, 20:26:17 »
ALAT ma znaczenie w powiązaniu z ASPATem - spytaj lekarza. Interpretowanie samego ALATu bez porównania ASPATu nie ma najmniejszego sensu.
80 to pikuś, generalnie to świadczy o stanie regeneracji wątroby z lekkiego uszkodzenia. Zrób sobie na porządnym kacu - będziesz miał 500 i więcej.
Podaj ASPAT to Ci powiem czego się możesz obawiać. Istotne który jest większy i o ile od drugiego, a nie który ma ile.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2016, 20:29:19 wysłana przez strazakusX »

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Podwyższone wyniki badań krwi - ALT!
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 20, 2016, 10:52:00 »
Cześć

Czy miał ktoś z podwyższonymi wynikami ALT?
Zrobiłem sobie badania "na własną rękę" bo na poczatku lutego mam badania w strazy.
No i wyszly 82 a norma to do 40. Czy ktoś spotkał się z takim czymś? Jesli tak to co zrobiliscie żeby wyniki sie unormowały?
Po pierwsze .. pewnie przesadziłeś z alkoholem  w ciągu kilkunastu dni przed wykonania tego badania dlatego masz podwyższony  ALAT. Abstynencja poprawi ten wynik jak również dieta wątrobowa lekko strawna, możesz przyjmować preparaty zawierające fosfolipidy sojowe np Esentiale lub Eseeliv forte zawierają najwyższą dawkę leczniczą i są stosunkowo tanie. Jeśli to nie poprawi po 2-3 miesiąch Twoich wyników tzn. że masz  trwalsze uszkodzenia i wówczas  skontaktuj się z Hepatologiem lub dobrym internistą
Po drugie . Aby był pełny obraz ewentualnego uszkodzenia wątroby należy wykonać jeszcze takie badania oprócz ALT : AST,ALP,GGTP bilirubina całkowita,oraz pełny profil lipidowy, ale to już pewnie zleci lekarz.  Ich wyniki interpretowane łącznie są przydatne w diagnozowaniu i różnicowaniu chorób wątroby i dróg żółciowych.Jak również w  a także w diagnostyce chorób przewodu pokarmowego (np. zapalenia trzustki) .

Abyś nie musiał  wyszukiwać informacji sam to podam je tu i w bardzo lapidarnym skrócie :
 Aktywność wewnątrzkomórkowych enzymów hepatocytów: ALT (aminotransferazy alaninowej i AST (aminotransferazy asparginianowej)  i enzymów  związanych z nabłonkiem dróg żółciowych:  ALP (fosfatazy zasadowej) i GGTP (gamma-glutamylotranspeptydazy).  Wzrost aktywności ALT i AST może świadczyć o uszkodzeniu komórek wątroby w ostrych i przewlekłych chorobach wątroby, takich jak wirusowe zapalenia wątroby typu B i C, toksyczne uszkodzenie wątroby, marskość wątroby, ale również o niewydolności krążenia, zawale serca,  mononukleozie zakaźnej i hipoksji.  Wzrost aktywności  GGTP i ALP jest przydatny w diagnostyce niedrożności dróg żółciowych, cholestazy wątrobowej spowodowanej kamicą żółciową lub nowotworami itd
 Ja polecam wizytę u lekarza i jak najszybszą diagnostykę .  A cała reszta co zrobisz  i jak postąpisz to już zależy od Ciebie . 
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2016, 11:09:21 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Amfoteryk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyższone wyniki badań krwi - ALT!
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 22, 2016, 16:43:39 »
Musisz zaparzyć Ostropest!Robisz niezgodnie z zaleceniami i narzekasz...miałeś w przeszłości chemioterapię lub podawano Ci często antybiotyki lub inne leki?Ostropest na pewno nie wpłynął źle na twoją wątrobę,zaparzaj kilka minut-pij i przegryzaj nasionka!wątroba się regeneruje w 90 %!

Napisałem na PW.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2018, 10:41:35 wysłana przez Amfoteryk »