Autor Wątek: Nóż do pasów z wybijakiem prezent dla strażaka  (Przeczytany 6549 razy)

dziewczynastrazaka1

  • Gość
Nóż do pasów z wybijakiem prezent dla strażaka
« dnia: Wrzesień 05, 2014, 08:14:23 »
Witam, jako że laikiem w tych sprawach, bardzo proszę o pomoc. Chciałabym na prezent kupić mojemu chłopakowi, który jest strażakiem jakiś gadżet związany z jego zawodem. Jako że jestem ograniczona finansowo do ok. 80zł pomyślałam o jakimś profesjonalnym nożu do cięcia pasów z wybijakiem. Czy byłby ktoś na tyle miły by polecić mi jakiś konkretny model? W Internecie znalazłam oferty wahające się od 20 do 150zł.. Ale nie zawsze cena = jakość.
Z góry dziękuję  :kusm:

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Nóż do pasów z wybijakiem prezent dla strażaka
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2014, 08:21:00 »
Mam resQme i dziala elegancko

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Nóż do pasów z wybijakiem prezent dla strażaka
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2014, 08:24:45 »
Też bym zaproponował resQme
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

dziewczynastrazaka1

  • Gość
Odp: Nóż do pasów z wybijakiem prezent dla strażaka
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2014, 08:26:55 »
http://sklepogniowy.pl/p/64/526/-resqme-noz-do-pasow-i-zbijak-do-szyb-nr-kat-651-resqme.html 
Poręczny jest, a czy jego rozmiar nie utrudnia korzystania? Większość które znalazłam były większe

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nóż do pasów z wybijakiem prezent dla strażaka
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2014, 08:29:03 »
Coś takiego? (ew. w wersji "strażackiej" I jeszcze wyprzedaż ;)
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

dziewczynastrazaka1

  • Gość
Odp: Nóż do pasów z wybijakiem prezent dla strażaka
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 05, 2014, 08:42:11 »
Hmm powiem że ciekawe propozycje :)

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Nóż do pasów z wybijakiem prezent dla strażaka
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 05, 2014, 09:00:27 »
Miałem okazję bawić się tym, który polecił @Levy jako strażacki. Według mnie nie jest wart tych pieniędzy. Sam latam z czymś takim: http://allegro.pl/noz-ratowniczy-rescue-skladany-czerwony-czarny-i4518337818.html
Spisuje się dosyć dobrze, jak się o niego dba i czasami ostrzy to posłuży lata. Ząbki w nożu bardzo przydatne i ciągle ostre, a mam go 3 lata. A i zgubić nie szkoda ;)
Dużo osób poleca też ResQme ale to już inne pieniądze chociaż mieści się cenowo w Twoim budżecie  :straz:
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Nóż do pasów z wybijakiem prezent dla strażaka
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 05, 2014, 09:53:21 »
http://sklepogniowy.pl/p/64/526/-resqme-noz-do-pasow-i-zbijak-do-szyb-nr-kat-651-resqme.html 
Poręczny jest, a czy jego rozmiar nie utrudnia korzystania? Większość które znalazłam były większe

Jest nie co wiekszy od pudelka od zapalek. Do akcji bym nie bral, ale do kluczykow w aucie jak najbardziej.

dziewczynastrazaka1

  • Gość
Odp: Nóż do pasów z wybijakiem prezent dla strażaka
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 05, 2014, 09:59:40 »
Kurde to nieciekawie, bo zakładałam że przyda mu się w życiu zawodowym, a przypadł mi do gustu ten model  :huh:

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Nóż do pasów z wybijakiem prezent dla strażaka
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 05, 2014, 10:38:36 »
Ja dlatego bo bym się bał, że zgubię, a tanie to nie jest (mocniejszy wybijak i nóż do pasów mamy na aucie). Fajny gadżet, ale jeśli chodzi o "sprzęt do pracy" to tak jak napisali wyżej, lepiej kupić nóż "ratowniczy".

dziewczynastrazaka1

  • Gość
Odp: Nóż do pasów z wybijakiem prezent dla strażaka
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 05, 2014, 10:46:31 »
Ja dlatego bo bym się bał, że zgubię, a tanie to nie jest (mocniejszy wybijak i nóż do pasów mamy na aucie). Fajny gadżet, ale jeśli chodzi o "sprzęt do pracy" to tak jak napisali wyżej, lepiej kupić nóż "ratowniczy".

Okej, czyli http://www.militaria.pl/master_cutlery/noz_skladany_ratowniczy_master_cutlery_firefighter_xtreme_(mx-8017f)_p3850.xml?cat=283 ten by się nadawał? Czytam opinie i wszyscy sobie go chwalą, tyle że spotkałam się z takimi jak 'jest naprawdę dobry, moja żona bierze go na grzyby"  :rolleyes:

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Nóż do pasów z wybijakiem prezent dla strażaka
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 05, 2014, 13:39:13 »
zbijaka/przecinaka nie ma co do pracy kupować, bo takie rzeczy są na wyposażeniu samochodu. Noża niestety nie ma, więc to lepszy pomysł. Nie zwracaj tylko uwagi na to, że jakiś model nazywa się "rescue" albo "firefighter' bo w praktyce niewiele to oznacza.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nóż do pasów z wybijakiem prezent dla strażaka
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 05, 2014, 14:58:31 »
W każdym bądź razie znajomy posiada MX-8018 i sobie chwali ;)
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.