Autor Wątek: Strażak w Niemczech  (Przeczytany 14162 razy)

Offline eljotek1234

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Strażak w Niemczech
« dnia: Czerwiec 08, 2014, 23:03:59 »
Witam.Od razu przepraszam jeżeli temat w nieodpowiednim dziale.Chciałbym zapytać czy ktoś się orientuje jak mniej więcej wygląda praca strażaka w Niemczech.Mam na myśli system zmianowy,dodatki,pensja.I czy po ukończeniu SA lub SGSP jest możliwość od razu podjęcia pracy w niemieckiej straży pożarnej :straz:

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Strażak w Niemczech
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2014, 05:29:39 »
Wszystko zależy od twojego niemieckiego. Jeśli słabo znasz niemiecki to lepiej sobie odpuść :)
Tutaj link (pierwszy z brzegu od wujka google) odnośnie Niemieckiej Straży Pożarnej http://www.feuerwehrleben.de/feuerwehr-wissen/feuerwehrmann-werden/ , oczywiście po niemiecku :P

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2014, 06:28:38 wysłana przez HanySAnimal »
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Strażak w Niemczech
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2014, 13:13:15 »
Był kiedyś wątek, gdzie jakaś dziewczyna pytała się o możliwości pracy jej lubego w polskiej straży, który w Niemczej pracował jako strażak własnie (tylko do końca nie jestem pewien czy jako zawodowy czy może jako ochotnik :huh:). Może Ci się uda odnaleźć - jesli tak, to zagadaj do autorki, może dowiesz się czegoś z pierwszej ręki.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Strażak w Niemczech
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2014, 14:24:54 »
w Niemczech bardzo dużo jest ochotników

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Strażak w Niemczech
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2014, 15:00:51 »
Był kiedyś wątek, gdzie jakaś dziewczyna pytała się o możliwości pracy jej lubego w polskiej straży, który w Niemczej pracował jako strażak własnie (tylko do końca nie jestem pewien czy jako zawodowy czy może jako ochotnik :huh:). Może Ci się uda odnaleźć - jesli tak, to zagadaj do autorki, może dowiesz się czegoś z pierwszej ręki.
Pamiętam temat, chodziło o ochotnika :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline eksajt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Strażak w Niemczech
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2014, 11:34:50 »
nie chciałem zakładać nowego tematu ale chciałbym się doweidzieć jak wygląda praca strażaka ale w Anglii, pytania te same co autor tematu czyli system zmianowy, pensja dodatki i czy po szkole można przenieść się właśnie tam. pozdrawiam

Offline Skoczu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Strażak w Niemczech
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2014, 11:57:27 »
Osobiście nie mam pojęcia jak to wygląda, ale dawno dawno temu napewno czytałem dość długi artykuł na stronce remiza.com.pl , poszukaj tam a napewno przynajmniej po części się czegoś dowiesz. Nie chce Cie skłamać, ale z tego co pamiętam to tam było na kilkanaście miejsc kilka tysięcy chętnych, więc dość duża konkurencja

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Strażak w Niemczech
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2014, 13:21:44 »
nie chciałem zakładać nowego tematu ale chciałbym się doweidzieć jak wygląda praca strażaka ale w Anglii, pytania te same co autor tematu czyli system zmianowy, pensja dodatki i czy po szkole można przenieść się właśnie tam. pozdrawiam

Skoro interesuje Cię służba w tej formacji na terenie wysp, to język nie powinien być problemem, więc tutaj całe potrzebne info:
http://www.fireservice.co.uk/recruitment
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.