Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Gorące dyskusje strażaków / Odp: Nowa jrg
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rastafarai dnia Wczoraj o 22:43:34 »
Nabór prowadzi zawsze komenda. Czasem w ogłoszeniach jest podana docelowa jednostka, ale nie jest to mus. Natomiast w ramach komendy można strażaków między jednostkami przenosić więc na pewno część osób z JRG1 w taki sposób trafiła na JRG2
2
Gorące dyskusje strażaków / Nowa jrg
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pepek1 dnia Wczoraj o 20:56:49 »
Witam jest informacja o nowej jego nr2 w Suwałkach. Może ktoś więcej napisać jak był prowadzony nabór na nową jednostkę? Czy to oznacza że część osób była oddelegowana z jrg 1? A cześć z naboru?
3
Forum zawodowców / Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SIUSIEK dnia Wczoraj o 18:43:26 »
Dalej nie napisałeś o co dokładnie chodzi. Masło maślane  ...
4
Forum ochotników / Odp: Cnbop dla używanego auta w OSP
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jgk dnia Wczoraj o 18:08:25 »
Dlatego stary, jelcze wytrzymywały trudy poruszania się po bezdrożach, natomiast te nowocześniejsze nawet jak będą miały certyfikaty a  sprowadzone zazwyczaj  jako miejskie już nie dają rady w terenie pomimo że mają lepsze silniki rozwiązania techniczne, Bolączką są  ramy ,resory albo dziury w zbiorniku wody od naprężeń jakie powstają przy jeździe w trudnym ternie takie przynajmniej bolączki są u mnie w gminie.Odwiedzam niekiedy warsztat naprawiający między innymi auta straży i widzę jak dokładają pióra resorów itd a potem jazda jak wozem drabiniastym. O ilości sprzętu jaki jest na nie pakowany przez nadgorliwe OSP czy potrzeba czy nie tylko po to aby mieć pretekst do zadysponowania ich a nie innej jednostki z racji tego że oni maja a tamci nie nawet nie wspomnę.Dopuszczalne ładowności na pograniczu lub przekroczone. To jest rodzaj wyścigu jednostek OSP, kto ma więcej ten lepszy.Znam jednostki gdzie mają nadmiar desek, R1,motopomp,itd aut i zalega to wszystko w garażach ale ledwie zipią z racji braku ludzi natomiast tam gdzie są ludzie ewidentnie brakuje sprzętu i to nawet tego podstawowego ponieważ przez lata pchało się kasę w inne jednostki, które kiedyś owszem  świetnie się miały ale dziś maja problem z obsadą ale oczywiście nic nie dadzą nie przekażą bo ci inni to konkurencja która może zagrozić.Jak psy ogrodników sami nie korzystają i innym nie dadzą.I nie piszcie mi że niech chodzą za kasą, niech sobie zarobią, a nie czekają na gotowe aż im dadzą bo tym które dziś mają ktoś kiedyś też dał nie zapracowali na wszystko jednak mieli tego farta  że to ktoś na nich postawił i to ich dofinansował pozostawiając resztę samym sobie.
5
Forum zawodowców / Odp: Studia podyplomowe SPK
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Eqinox dnia Wczoraj o 17:03:23 »
O nie nie.. Ty jak zawsze przeciagasz. A ja teraz Twoim sposobem. Pokaż mi jakie uprawienia zabrano technikom pożarnictwa czy tym oficerom co robili kursy podstawowe.. żadnych uprawienien im nie zabrano.. bo jak ktoś był dowódca zmiany to dalej jest i może dowodzić zmiana. Więc nikt nikomu nic nie zabierał.. a po prostu zwiększył wymagania przy mianowaniu na pewne stanowiska. Gdyby było tak jak 20 lat temu że każdy z wyższym byłby zapraszany na plac Piłsudskiego to.. pomyśl jak by wyglądały zmiany służbowe.
Może inaczej ci oficerowie o których pisałem wcześniej zrobili kurs podstawowy i ukończyli przeszkolenie oficerskie więc posiadali kwalifikacje oficerskiej. Teraz też jest taka możliwość czyli art. 36 ust. 6. Wiec czemu oficerom co to robili w latach 90 kazano robić wszystko od nowa? Natomiast ci obecni nic nie muszą? Gdzie tu wzrost wymagań widzisz?!!!
Co zabrano technikom pożarnictwa? Najwięcej im zabrano jak kończyłem SA PSP to pamiętam, że technik mógł być 02. Na JRG na które trafiłem nie było w systemie zmianowym nawet 1 etatu oficerskiego a wiesz ile jest teraz? 6...   Zgadnij kto miał to wcześniej  :rofl:
Jak by wyglądały zmiany służbowe? na 95% JRG jest dwa etaty oficerskie... Dwóch oficerów i chwatit. 
6
Forum zawodowców / Odp: Studia podyplomowe SPK
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zeroberto dnia Wczoraj o 16:13:30 »
O nie nie.. Ty jak zawsze przeciagasz. A ja teraz Twoim sposobem. Pokaż mi jakie uprawienia zabrano technikom pożarnictwa czy tym oficerom co robili kursy podstawowe.. żadnych uprawienien im nie zabrano.. bo jak ktoś był dowódca zmiany to dalej jest i może dowodzić zmiana. Więc nikt nikomu nic nie zabierał.. a po prostu zwiększył wymagania przy mianowaniu na pewne stanowiska. Gdyby było tak jak 20 lat temu że każdy z wyższym byłby zapraszany na plac Piłsudskiego to.. pomyśl jak by wyglądały zmiany służbowe.
7
Forum ochotników / Odp: Cnbop dla używanego auta w OSP
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gallanonim dnia Wczoraj o 16:02:01 »
Zadaj sobie pytanie dlaczego za granicą wycofują leciwe auta nawet z OSP ?
Zadaje sobie pytanie dlaczego wiele OSP w Polsce chwali sobie te auta i dlaczego wiele OSP narzeka na nowe z CNBOP.

A tak w ogóle to pasuje zadać sobie pytanie, dlaczego poniemiecki Magirus, Renault czy inny Mercedes rocznik 1985 i 30 000 km nalotu jest w stanie niemal idealnym, a Star czy Jelcz z tego samego rocznika jest zajechany. I od razu odpowiedź: nie dlatego, że tamte samochody są lepsze(są, ale w pożarnictwie samochód nie ma kiedy nawet wyjeździć tyle aby odczuć różnicę w trwałości), tylko dlatego że tam o samochody się dba... A że nowe z CNBOP są jakie są, to nie wina uczonych z Józefowa, tylko klientów, z najbardziej masowym w postaci PSP na czele, który tak formułuje wymagania że nic nie wymaga poza pojemnością beczki...
8
Sprzęt / Odp: Kominiarka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mariuszp dnia Wczoraj o 15:57:36 »
jak dobra to eagle lub ballyclare ale bez CNBOP :)
9
Forum ochotników / Odp: Cnbop dla używanego auta w OSP
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jgk dnia Wczoraj o 15:03:39 »
Chwalą bo co mają mówić, nawet jak coś jest nie tak to tego nie powiedzą głośno,bo rozgłos i zainteresowanie dlaczego do tego doszło działa na ich niekorzyść. Tak jak miało to miejsce w jednym z ostatnich przypadków jednostki,  chyba nawet z ksrg  gdzie w nowo starym nabytku z zagranicy i to nie takim starym, pękła rama i auto nadaje się  na złom pamiętam że było to volvo.Oczywiście nie obyło się bez pretensji że gmina nie ma pieniędzy na drugi a bez nich i samochodu  zagrożone jest bezpieczeństwo.To jest właśnie kupowanie leciwych aut,nie oszukujmy się przeznaczonych do działań w mieście i na drogach,  a u nas pcha się to w pola, w rejony gdzie auto terenowe miało by co robić.Fakt jest taki że owe auta o dziwo  dają radę, tyle że do czasu.Nikt nie patrzy kupując auto z zagranicy na zmęczenie materiału i wydajność urządzeń zamontowanych na danym egzemplarzu bo patrzy się na licznik kilometrów który nie odzwierciedla stanu technicznego urządzeń zamontowanych w pojeździe.Na własne oczy widziałem jak szykuje się auta do sprzedaży dla OSP i jak wygląda jego zakup .Dla kupującego wielokrotnie najważniejsze było że auto jedzie skręca i hamuje reszta nie miała znaczenia byle autopompa podała wodę a ze zegary są nie oryginalne i pokazują to co pokazują nikogo nie obchodziło ważne że tanio.
Cytuj
Nie ma u nas i nie będzie kasy na nowe auto nawet dla OSP w KSRG , po drugie są zdarzenia wymagające kilku jesdnostek OSP właśnie z tymi GBA które świetnie u nas się sprawdzają , więc co gmina to inna historia
Znając życie kasa by była tyle że kosztem wyeliminowania jednostek mało efektywnych generujących tak naprawdę koszty zakupu utrzymania nawet tych leciwych aut oraz sprzętu.
Natomiast wielokrotnie ich pomoc jest mało efektywna nawet przy tych zdarzeniach wymagających kilku jednostek bo zanim się zbiorą dojadą to już jest po wszystkim.
Natomiast jak dla mnie największą bolączką powodującą braki aut w OSP jest posiadanie przez wiele OSP, dwóch aut średnich ciężkich zamiast zostawić jedno a drugim zasilić rejon gdzie jest ono potrzebne.Pól biedy jeśli ilość wyjazdów danej jednostki OSP jest tak duża że wykorzystywane są na bieżąco oba auta ale znając życie są to sporadyczne przypadki.To samo dotyczy się gotowości bojowej jednostki według mnie powinna wyglądać ona tak jak ma to miejsce w wojsku to znaczy  że to co jest w podziale ma być obsadzone w chwili alarmu.A tak wytyczne pozwalają aby było obsadzone tylko jedno i to w okrojonym zastępie do minimum.Natomiast drugie auto stoi zarówno w chwili gotowości jak i wyjazdów na co dzień.Ewentualnie dziś pojedziemy sobie tym bo do wypadku a jutro tamtym bo jest pożar a w konsekwencji jedno z nich stoi a inni bujają się złomem albo czekają latami na wymianę auta.

10
Forum zawodowców / Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Feuerwehrmann dnia Wczoraj o 14:23:22 »
W poniedziałek AK z Dolnego Śląska na 02 kraju.
Strony: [1] 2 3 ... 10