Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Związki Zawodowe / Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ADAM 12 dnia Dzisiaj o 12:10:50 »
To jedziemy czy nie ? Bus zamówiony i za 3 dni ciężko bedzie sie wycofać. Jest jakieś konkrentne info ?
2
Sprzęt / Odp: Jaka wkrętarka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zenor dnia Dzisiaj o 11:41:45 »
Wybór jest dosyć duży, bo na rynku jest co najmniej kilkunastu jak nie więcej producentów tego typu urządzeń. Koszt uzależniony jest od wielu czynników, które spraowdzają się zwykle do mocy danego urządzenia oraz jakości wykonania oraz poszczególnych elementów. Dobry stosunek ceny do jakości można znaleźć wśród urządzeń KraftDele.
3
Szkoły / Odp: Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez egge dnia Dzisiaj o 10:04:37 »
A co to znaczy że działo to na zasadzie przepustek weekendowych? I ile czasu trzeba odsłużyć we wskazanej komendzie? A jak potem wygląda kwestia przeniesienia?
4
Dowolne tematy / Odp: Pożar transformatorów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zenor dnia Dzisiaj o 09:48:09 »
Transforamtory obsługujące najwyższe moce, bywa, że wykorzystują kilkadziesiąt ton oleju do chłodzenia. Te największe transformatory mają swoje właśne, indywidualne systemy chłodzenia. Na youtube można obejrzeć sobie filmiki z testów. Test polega na tym, że przez 5 min wydostaje się z dysz woda pod cisnieniem kilku atmosfer, co sprawia, że transformatory są dosyć szybko schładzane.
5
Forum ochotników / Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krzysiek_2k dnia Dzisiaj o 08:48:52 »
Jak wyżej - PASOSP. Alarm może wywołać wskazany w systemie numer telefonu - np. stanowisko kierowania, prezes, naczelnik... Testowo możesz wykupić wersję prepaid - 20 złotych do wykorzystania.
https://pasosp.pl/index.php/2016/04/18/cennik/

Na stronie masz też podgląd kto zareagował na alarm.
6
Forum ochotników / Odp: Dotacje MSWiA a ZWIĄZEK
« Ostatnia wiadomość wysłana przez EljotNes dnia Dzisiaj o 08:38:36 »
nie ma się co kłócić fakt jest faktem kasy na ksrg jest więcej, jednak odczuwalnie mniej w jednostkach z jednego zasadniczego powodu - więcej kasy idzie na zakup samochodów /dostaje kilka jednostek kosztem pozostałych/ i tyle, dodatkowo limity  w tym na remonty, zakupy inwestycyjne,  sztywna lista sprzętu i brak możliwości zakupu części do wyposażenia oraz brak możliwości naprawy pojazdów i sprzętu
więc jeśli nawet jest kasa to nie zawsze na to co chciało by się kupić
7
Forum zawodowców / Odp: narodziny dziecka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pb11 dnia Dzisiaj o 08:36:07 »
Ponieważ w rozporządzeniu ale i też zgodnie z orzecznictwem oraz PIP i innymi dostępnymi opiniami "urlop okolicznościowy" nie jest urlopem jest to tylko potoczna nazwa zwolnienia udzielanego przez pracodawcę pracownikowi w związku z ważnymi wydarzeniami rodzinnymi i osobistymi. Tzw opieka na dziecko oraz okolicznościowe to nie są urlopy i nie ma tu zastosowania 1 dzień = 8 h ,
8
Forum ochotników / Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cuekawydruh dnia Dzisiaj o 08:28:12 »
Panowie a doradzcie mi jakie zamówić,  opłacić powiadamianie dla nowej mniejszej jednostki, działamy dopiero 5 lat i u nas wygląda to w ten sposób że dyżurny z Psk dzwoni do mnie jako naczelnika i zarazem kierowcy a ja lecę i włączam syrene, dodatkowo dzwonie po chlopakach. Wyjazdów ok 30, 40 rocznie.
Może chodzi mi o jakiś abonament a żeby do każdego dzwonił tl.jak puści sygnał dyżurny na psk, ale też ewentualnie żebym ja mógł powiadamiac o jakiś zdarzeniach jak np.szerszenie, zbiórki, ćwiczenia itd.
Proszę o pomoc i pozdrawiam
9
Związki Zawodowe / Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Florek-112 dnia Dzisiaj o 07:59:58 »
Jeżeli protest mundurowych ( związane z tematem) nie przyniesie poważnych podwyżek to w Policji zrobi się dziura kadrowa 20% u nas min. 10%, a kto będzie odwalał za nich zadania,  służby,
250zł w następnym roku ?! Już w tym roku to nie przystaje do realiów wzrostu cen za tej dobrej zmiany i taką kwotą nie przyciągnie się młodych z ulicy do służby.
10
Forum zawodowców / Odp: narodziny dziecka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Eqinox dnia Dzisiaj o 06:33:02 »
Wiesz że gdzieś dzwonią ale nie wiesz gdzie,  w tym artykule podając dwa dni 16 h  mowa jest o opiece nad dzieckiem ( to nie jest urlop okolicznościowy inny paragraf) opiekę wybiera się na dni, lub też w formie godzinowej w najmniejszej jednostce 1 h)  to pracownik określa jaką formę wybiera,  tylko jak się zdecyduje na godzinową to musi ją kontynuować jak się uprze to na opiekę ( bo o tym mowa ) może sobie wziąć i 16 razy po 1 h .
Urlop okolicznościowy wynika z rozporządzenia a "opieka" z ustawy. Formalnie nie widzę przeszkód aby urlop przeliczyć na godziny. Jeśli je widzisz to wskaż, poza tym to może być korzystniejsze dla strażaka.
Strony: [1] 2 3 ... 10