Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Jak zostać strażakiem... / Stermotorzysta
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Cel434 dnia Dzisiaj o 15:39:18 »
Witam, robił może ktos kurs na uprawnienia stermotorzysty zeglugi śródlądowej? Jesli tak to jaka jest cena , gdzie i ile trwa kurs?
2
Forum ochotników / Odp: 5000+
« Ostatnia wiadomość wysłana przez EljotNes dnia Dzisiaj o 14:15:57 »
Cóż faktura nie zawsze musi być. Może być np. Opis prac wykonanych przez członków osp (kto, co jak i kiedy) plus rachunki za materiały. Taki pierwszy z brzegu przykład. Najprościej i najłatwiej jak jest faktura to oczywiste, na odwrocie opis co za co i skąd środki tzn ile z jakiego źródła plus jak sprzęt nr wpisu w księdze inwentarzowej pod którą sprzed wpisano.
trochę sobie zaprzeczas,z bo opisem co zrobiono we własnym zakresie nie rozliczysz dotacji, kwotę dotacji rozliczasz - fakturą/rachunkiem - na materiały budowlane dostałeś 5000 mus wydać 5000 a nie 3000, bo co z 2000/chyba że wystawicie swojej OSP rachunek ;)/
3
Sprzęt / Pojemne szafki do szatni
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zenor dnia Dzisiaj o 14:15:01 »
Szukam jakiś pojemnych szafek z przeznaczeniem do szatni. Możecie polecić mi coś z tego zakresu? Zależy mi na dobrym współczynniku ceny do jakości. Możecie polecić mi coś z tego zakresu? Najlepiej metalowe, wytrzymałe z dobry zapięciem.
4
Forum ochotników / Odp: RODO w OSP
« Ostatnia wiadomość wysłana przez młody13 dnia Dzisiaj o 13:56:52 »
Odświeżam .
Jak się zachować w przypadku gdy komendant gminny występuje jako jednostka OSP z terenu gminy , o dostęp do Wszystkich danych OSP w aplikacji na E..... ? Są tam pesle i wszystkie dane strażaków . Zarządzam danymi swojej OSP a udostępniając je osobie (w sumie z zewnątrz) nie chce mieć problemów związanych z RODO .   
5
Forum zawodowców / Odp: przerwy między służbą a dyżurem domowym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sorbent dnia Dzisiaj o 10:21:42 »
Akurat w kwestii dyżurów komendancie sprzyjają ludziom bo  chcieli by tu jasnej interpretacji boooooo sami maja dyżury i operacyjne i jeszcze dyz. Komendanta. I nie ma jasnego przepisu, że kom. A szczególnie Z-ca ma nienormowany czas pracy - to taki etos tyle że komendantów. Nie mówiąc o tym, że przynajmniej u mnie jak nie ma kogo w dyżur wpisać jako szef grupy operacyjnej to się pisze tego kom., który ma dyżur komendanta (w dolnym Śląsku można łączyć te funkcje) i oni często mają dyz. operacyjny grubo ponad 72 godziny a dyżury komendanckie po pół miesiąca. Jest to temat w naszych przepisach nie bardzo uregulowań, zwłaszcza w aspekcie jak ten dyżur ma być sprawowany.
6
Forum zawodowców / Odp: Naliczanie emerytury
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Puap dnia Dzisiaj o 09:42:00 »
Masz zupełną rację. Przepraszam, jasne że 30 minut to tylko do szkodliwego.
7
Forum zawodowców / Odp: przerwy między służbą a dyżurem domowym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez luken dnia Dzisiaj o 09:29:16 »
Witam.
Wiem, że temat dotyczy przerw między dyżurami ale chętnie wsadzę swoje 5 groszy o samych dyżurach domowych gdyż temat jest dla mnie gorący i uważam, że jesteśmy wykorzystywani i chętnie poznam kolegów merytoryczne opinie, zaznaczam merytoryczne, tzn. podparte konkretnymi przepisami, ustawami, rozporządzeniami, bo zdanie każdy może mieć swoje, a prawo jest prawem. Dura lex sed lex;)
Myślę, że nowego światła na temat dyżurów domowych daje nam wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 21 lutego 2018 r. (Wyrok C-518/15), który zajął stanowisko, że czas gotowości pracownika, który jest zobowiązany do szybkiej reakcji na telefon przełożonego musi być traktowany jako czas pracy, ponieważ pozostawanie w gotowości w domu z obowiązkiem reakcji na wezwanie znacząco ogranicza możliwości innych aktywności, musi być więc traktowany jako czas pracy.
Biorąc pod uwagę powyższy wyrok wydaje się, że zmiana przedmiotowego rozporządzenia mogła mieć na celu względy ekonomiczne, gdyż pełnienie go w pierwotnej formie tj. w wyznaczonym miejscu mogłoby powodować roszczenia finansowe.
Oczywiście Komendanci nie widzą przepisów, które są dla nas, funkcjonariuszy z pb (podziału bojowego), korzystne, ponieważ zależy im tylko na tym aby dobrze wypaść w oczach swoich przełożonych oraz innych oficjeli a ludzie z pb mają zapier  i nie dyskutować.
Ktoś wyżej powoływał się na przepisy kodeksu pracy, oczywiście przepisy kp w tym przypadku nie mają zastosowania jak ktoś słusznie zauważył.
No i oczywiście wytrącając wszystkie merytoryczne argumenty z ręki naszych przełożonych pojawia się w ich ręku mój ulubiony mistyczny ETOS, bo oczywiście to, że na co dzień narażamy życie pełniąc służbę to dla nich za mało... Długo by pisać...
Jeżeli chodzi konkretnie o wątek to u mnie dyżur jest zawsze przed służbą 3x24h czyli zgodnie z rozporządzeniem, środek łączności telefon prywatny udostępniony za zgodą strażaka(w innym przypadku do pobrania służbowy telefon), środek transportu, strażak ma mieć samochód(bez komentarza to zostawię), no i ma siedzieć przez cały dyżur w domu i czekać na telefon, przebywanie dalej od miejsca zamieszkania lub dwa nieodebrane połączenia telefoniczne z SK mogą skutkować wyciągnięciem konsekwencji służbowych(również bez komentarza)
Czekam na opinie i merytoryczną dyskusję.
Pozdrawiam.
8
Forum zawodowców / Odp: Aktualne zarobki strażaków
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SIUSIEK dnia Dzisiaj o 09:08:44 »
Chyba wypłata u Ciebie bo nie słyszałeś co mają chłopaki w zachodniopomorskim.
9
Jak zostać strażakiem... / Odp: Nabory PSP. (Cała Polska)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bombeiro dnia Dzisiaj o 07:47:59 »
10
Jak zostać strażakiem... / Kardiolog
« Ostatnia wiadomość wysłana przez adamek1892 dnia Wczoraj o 22:17:17 »
Witam
Panowie byłem dzisiaj prywatnie u kariologa, zrobiłem wszystkie badania i wyszło mi niedomykalność zastawki trójdzielnej
w wykazie chorób i ułomności nie mogę znaleźć odniesienia do tego.
lekarz stwierdził ŚLADOWĄ niedomykalność zastawki
Moje pytanie czy są jakieś szanse jeszcze bo przypominam w poniedziałek mam właściwe usg w szpitalu MSWiA
Strony: [1] 2 3 ... 10