strazak.pl Ratowniczy Bank Wiedzy

Publiczne => Kosz publiczny => Wątek zaczęty przez: gajtasPSP w Maj 27, 2017, 16:15:23

Tytuł: Dowodzenie a stanowisko "starszy rat."
Wiadomość wysłana przez: gajtasPSP w Maj 27, 2017, 16:15:23
Witam, jestem po aspirantce mam stanowisko starszego ratownika a od 3 miesiecy jestem wpisywany na dowodce na Sd37/GCBA. Zaczyna mnie to irytowac bo niedosyć, że nie mam stanowiska dowodcy zastępu to nawet nie mam papieru o "p o"  Czy w takiej sytuacji mogę mieć jakieś konsekwencje jeśli pójdę do dowodcy JRG i powiem mu , że nie zgadzam się na sadzanie mnie jako kdr skoro nie dostałem żadnego papieru?
Tytuł: Odp: Dowodzenie a stanowisko "starszy rat."
Wiadomość wysłana przez: Zuzin w Maj 27, 2017, 16:54:08
Następny komu PSP uratowała życie.KOLEGO wstyd pisząc takie rzeczy.Nie ma papierka i szmalu i już źle :wall:
Tytuł: Odp: Dowodzenie a stanowisko "starszy rat."
Wiadomość wysłana przez: Eqinox w Maj 27, 2017, 17:50:36
Czy w takiej sytuacji mogę mieć jakieś konsekwencje jeśli pójdę do dowodcy JRG i powiem mu , że nie zgadzam się na sadzanie mnie jako kdr skoro nie dostałem żadnego papieru?
Możesz mieć cholerne konsekwencje. Nie ryzykuj bo jest wielu d-ców zastępów jeżdżących jako d-cy zmian, więc możesz kogoś zdrowo wkurzyć.   
Tytuł: Odp: Dowodzenie a stanowisko "starszy rat."
Wiadomość wysłana przez: vade w Maj 27, 2017, 18:15:10
może d-cy chcą sprawdzić czy nadajesz się na d-ce zastępu,choć po wpisie widzę że raczej nie,ale nie mnie decydować.Takie sprawy załatwia się ze swoim d-ca zmiany,Jrg. Forum raczej nie da ci jasnej odpowiedzi bo nie znamy twoich relacji z przełożonymi,czy sytuacji  w jednostce np. czy stanowiska sa obłożone,czy czekasz w kolejce itd.A z ciekawości zapytam o staż
Tytuł: Odp: Dowodzenie a stanowisko "starszy rat."
Wiadomość wysłana przez: j.o.blush w Maj 28, 2017, 11:15:15
Cytuj
jestem po aspirantce mam stanowisko starszego ratownika a od 3 miesiecy jestem wpisywany na dowodce na Sd37/GCBA. Zaczyna mnie to irytowac .....
Niestety kolejny dowód na konieczność pilnych zmian w systemie kształcenia w PSP. Osobiście bez znajomości ustawy o PSP i o ochronie przeciwpożarowej nie powierzyłbym Ci szukania hydrantu nie mówiąc o kierowaniu działaniami. Polecam lekturę art. 22 ustawy o ochronie przeciwpożarowej.
Cytuj
i powiem mu , że nie zgadzam się na sadzanie mnie jako kdr skoro nie dostałem żadnego papieru
Idź, powiedz. Mam nadzieję że Twój d-ca jest "starej daty" i świat zza szmaty zobaczysz nie prędzej jak angaż na d-cę zastępu. Po drugie, nikt Cię nie sadza "jako kdr-a" - sprawdź definicję, kiedy wchodzi się w obowiązki KDR-a i kiedy to kierowanie ustaje.
Pozdrawiam i szczerze życzę odrobiny "pożarniczej pokory".
Tytuł: Odp: Dowodzenie a stanowisko "starszy rat."
Wiadomość wysłana przez: ADAM 12 w Maj 28, 2017, 11:26:20
Witam, jestem po aspirantce

I tu jest sedno... kto wam tak beret tam ryje..  :szalony:
Tytuł: Odp: Dowodzenie a stanowisko "starszy rat."
Wiadomość wysłana przez: potok w Maj 28, 2017, 21:21:57
Kolego im jesteście młodsi tym jesteście coraz bardziej roszczeniowi . Twój szef powinien się porządnie zastanowić zanim cię awansuje dalej .