strazak.pl Ratowniczy Bank Wiedzy

Pożarnictwo => Zarządzanie kryzysowe, obrona cywilna => Wątek zaczęty przez: Granders w Kwiecień 24, 2016, 01:27:27

Tytuł: Szkolenia, kursy z zakresu Zarządzania Kryzysowego
Wiadomość wysłana przez: Granders w Kwiecień 24, 2016, 01:27:27
Jeśli ktoś posiada informacje o firmach lub instytucjach prowadzących szkolenia z zakresu Zarządzania Kryzysowego, to proszę wpisywać informacje. Wiele osób szuka tego typu szkoleń, a naprawdę nie jest łatwo:)
Tytuł: Odp: Szkolenia, kursy z zakresu Zarządzania Kryzysowego
Wiadomość wysłana przez: zeusss w Kwiecień 26, 2016, 00:11:31
AON (http://wbn.aon.edu.pl/kursy-zarzdzania-kryzysowego/862)

Cytuj
Na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego AON realizowane są krótkoterminowe kursy zarządzania kryzysowego dla osób zajmujących się zarządzaniem kryzysowym w administracji publicznej i sektorze niepublicznym. Elastyczność programu kursów zarządzania kryzysowego umożliwia również przeszkalanie pracowników przygotowujących się do realizacji tych funkcji na szczeblu powiatu  i gminy oraz przedsiębiorstw.

CELE KURSU
Celem kursu jest nabycie wiedzy i umiejętności oraz ukształtowanie predyspozycji jego uczestników do zapobiegania i przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym, racjonalnego funkcjonowania podczas tych sytuacji, likwidowania ich skutków, a także przygotowanie do zarządzania zespołami ludzkimi w sytuacjach kryzysowych w ramach zadań na stanowiskach w administracji publicznej, przeznaczonych do funkcjonowania w systemie zarządzania kryzysowego.

PRZEBIEG KURSU
Proces kształcenia na kursie zarządzania kryzysowego realizuje głównie Zakład Zarządzania Kryzysowego Instytutu Bezpieczeństwa Państwa WBN. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych pracowników naukowo-dydaktycznych Zakładu Zarządzania Kryzysowego Instytutu Bezpieczeństwa Państwa WBN, a także zaproszonych ekspertów z zarządzania kryzysowego.
Kurs obejmuje 5 dni szkoleniowych łącznie w wymiarze 38 godzin lekcyjnych. Na zakończenie kursu, jego absolwenci otrzymają zaświadczenia.

TEMATYKA KURSU
Treści kształcenia dotyczą: systemu zarządzania kryzysowego państwa; planowania, organizowania i realizacji przedsięwzięć zarządzania kryzysowego zgodnie z najnowszymi rozwiązaniami prawnymi, doktrynalnymi i organizacyjnymi stosowanymi w administracji publicznej. Program kursu został wzbogacony o warsztaty problemowe poświęcone problematyce zarządzania kryzysowego na szczeblu resortu (województwa, powiatu, gminy) oraz rozwiązywanie zagadnień reagowania na sytuacje kryzysowe z wykorzystaniem techniki komputerowej. Pokaz możliwości Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych AON  uatrakcyjnia program każdego kursu wskazując jednocześnie na ogromne korzyści wynikające ze wspomagania komputerowego w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych.