Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Jak zostać strażakiem... / Odp: Kurs podstawowy Częstochowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mamed dnia Dzisiaj o 12:48:05 »
Peter napisałem na priv, kto się wybiera na kurs 3 grudnia do Częstochowy?
2
Jak zostać strażakiem... / Odp: Kurs podstawowy - Bydgoszcz 17 grudzien.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Strazaksammm dnia Dzisiaj o 12:45:46 »
Z kiedy przyjęci? (ile na szkole czekaliście?)
3
Gorące dyskusje strażaków / Odp: Od jutra koniec z nadgodzianami dowódców i zastępców JRG
« Ostatnia wiadomość wysłana przez roberto998 dnia Dzisiaj o 11:57:47 »
Do protestu trzeba będzie dopisać kolejny punkt. Brak zakazu godzin ponadnormatywnych dla całego podziału bojowego.
4
Jak zostać strażakiem... / Kurs podstawowy - Bydgoszcz 17 grudzien.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez strażaksanok dnia Dzisiaj o 11:28:54 »
Kto sie wybiera? Jakie jednostki

KP PSP Jasło - 5 osob (Podkarpacie)
5
Sprzęt / Odp: Drabiny IFA - serwis
« Ostatnia wiadomość wysłana przez EljotNes dnia Dzisiaj o 11:05:08 »
najnowsze wieści mówią że STEO czyli Metz jest w stanie sie podjąć o ile nie ma wycieków z układu hydraulicznego bo wtedy kwalifikuje się do naprawy i kolosalne koszty
6
Gorące dyskusje strażaków / Odp: Od jutra koniec z nadgodzianami dowódców i zastępców JRG
« Ostatnia wiadomość wysłana przez baranek8614 dnia Dzisiaj o 10:56:17 »
Witam.
A czy słyszał ktoś o zakazie generowania nadgodzin przez 13 i 14? Dziś doszła do nas taka informacja, ale nic więcej nie wiadomo.
7
Związki Zawodowe / Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wikson dnia Dzisiaj o 09:33:03 »
Może i tymczasowa rada teoretycznie ma prawa KSP, ale nie reprezentuje całej S, chyba nawet nie ma w niej większości województw (mogę się mylić - nie śledzę szczegółowo farsy pt. „Strażacka Solidarność”) – i tutaj nie zaprzeczysz (no chyba że chcesz być nazwany kłamcą). Reprezentuje jedynie układ, który wzajemnie się napędza rozdając wewnętrznie karty (stołki).
Ponad 9000 ludzi obejmuje RT KSP i jest to drugi lub 3 największy ZZ w służbach mundurowych. Przewodniczący RT zebrał głosy 11 województw...

czyli potwierdzasz - nie ma mandatu ogólnopolskiego

Zaproszenia nie można wymusić… racja – więc zastanówmy się dlaczego strona rządowa zaprasza na spotkanie „łamistrajków”? Yyyy Może żeby mieli możliwość zerwania protestu, żeby mogli pokrzyżować plany innym zz, żeby postawić innych w trudnej sytuacji negocjacyjnej? To tak oczywiste, że aż się dziwię, że taki doświadczony krzykacz wysunął tak banalny argument.
Jak to świadczy o protestujących? "S" ma możliwość zerwania protestu Federacji no bez jaj... Florian czy PP na skutek podpisania porozumienia przez "S" wycofają się z protestu? To znaczy że "S" rządzi w PSP  :wacko:
taka niestety jest smutna prawda - sprzedawczyki z S rozdają obecnie karty w PSP.
Natomiast widać ostatnio standardem S staje się destabilizacja protestów - S w LOT-cie podpisała porozumienie z rządem wbrew innym protestującym - czy to nie jest zastanawiajace...

Dlaczego nie zaproszono przedstawicieli naszych zz i dlaczego nie mają wspólnego stanowiska– nie wiem (zapewne zaraz to nam napiszesz). Jedyne co mi sensownego przychodzi na myśl to to, że widzą, że w szeregach PSP pojawili się mąciciele (patrz wyżej), którzy dogadują się za plecami innych zz z 01 i rządem, dążąc do zerwania jedności protestujących? W skrócie widzą, że przez S pozostałe strażackie zz straciły wiele argumentów i siła negocjacyjna spadła.
Jest jeszcze jedna wersja – wszystkie związku w federacji są na tyle zgrane, że nie muszą się spotykać i ustalać kolejny raz czegoś, co już wcześniej uzgodniły (i tego bym życzył sobie i innym funkcjonariuszom).
Twój jedyny sensowy argument jest do dupy... Bo po pierwsze bardzo się ucieszył szef Federacji że na manifestacji pojawiły się flagi "S" po drugie nie ma wspólnego stanowiska z SG i SW a tam "S" nie ma  :rofl: Życzyć sobie możesz ale lipa wyjdzie bo autokary do poboru krwi już zamówione na 9-10.11:
http://nszzp.pl/aktualnosci/poleje-sie-krew/     i jedyny ZZ ze straży pożarnej który planuje oddać krew to "S" a dokładnie Regionalna Sekcja Pożarnictwa NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego  :rofl: a tą decyzję podjęła na długo przed policjantami.
Nie wiem czy wiesz ale żeby oddać krew nie trzeba mieć zorganizowanego "krwiobusa" - wystarczy iść do punktu krwiodawstwa, które są ogólnie dostepne i nie trzeba tego robić akcji w dzień wolny od pracy czy przed świętem - wystarczą dowlne dni w tygodniu. Organizacja takiej formy protestu to wg mnie sprawa 1 max 2 dni.

Będąc na miejscu szefów federacji, nie usiadłbym z przedstawicielami S do stołu negocjacyjnego po tej samej stronie…
Najpiew wysyłasz listy prosząc o spotkanie a jak już otrzymujesz zaproszenie bedziesz narzucał gospodarzowi obok kogo nie usiądziesz... Nie wydaje ci się, że gospodarz może cie wyśmiać  :rofl:
Wyraziłem swoje zdanie (wiem że zdanie inne niż twoje nie przysługuje, ale jednak się odważyłem). Na miejscu federacji od samego początku stawiałbym warunek rozmowy wyłącznie w kregu zz biorących udział w proteście. Zresztą jak wy biedaki dojedziecie? Przecież samochodów służbowych wam nie dają i musicie o tym z ministrem pogadać  :rofl: :rofl:


8
Związki Zawodowe / Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mpolskie dnia Dzisiaj o 09:03:42 »
Ale są i rozsądne sprawy do omówienia zgłoszone, zobaczymy tylko co z tych rozmów wyniknie...
9
Związki Zawodowe / Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MYCIK dnia Dzisiaj o 08:58:14 »
http://kspnszz.org/index.php/2018/10/21/komunikat-z-posiedzenia-rady-krajowej-sekcji-pozarnictwa-nszz-solidarnosc-2/
pozdrawiam
Po tej lekturze to są chyba kpiny. Jest szansa że ogłoszą ogólnopolską akcję protestacyjną bo nie dostają samochodów służbowych dla celów związkowych.
10
Forum ochotników / Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Ostatnia wiadomość wysłana przez piotr92strazak dnia Dzisiaj o 08:31:22 »
W tej chwili Philips FRX jest jak najbardziej dostępny. Nie było ich tylko na początku roku.
To na prawdę dobry defibrylator.
Teraz już za późno  :'(
Strony: [1] 2 3 ... 10