Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Forum zawodowców / Odp: Podwyżki 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fclp dnia Dzisiaj o 13:02:28 »
Kiedy PO robiło to samo dając podwyżki tylko policjantom oraz żołnierzom krzyku nie było końca, gdy to samo robi PiS siedzimy cicho?
Aspiranta, stanowiska... 😉 
Po co w ogóle są związki zawodowe w Straży F protestuje a S wszystko pasuje..
2
Forum zawodowców / Odp: Jakie powinny być ubrania koszarowe /ściśle moderowany/
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pułkownik_Moralność dnia Dzisiaj o 12:37:15 »
Nasi koledzy wyjechali do Szwecji gasić pożary lasów. Oczyma wyobraźni zaczynam widzieć miny na twarzach strażaków z innych krajów, gdy zobaczą jakimi "nowoczesnymi" ubraniami specjalnymi oraz koszarówkami dysponujemy. PSP skansenem Europy :)
3
Jak zostać strażakiem... / Odp: Bilirubina !!!!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kapec dnia Dzisiaj o 12:23:41 »
Użyj opcji "szukaj" w temacie "badania lekarskie - jak i co" to znajdziesz dużo informacji na ten temat
4
Jak zostać strażakiem... / Odp: badania lekarskie - jak i co
« Ostatnia wiadomość wysłana przez daniels105 dnia Dzisiaj o 10:09:27 »
Mam pytanie czy z przepuklina na kręgosłupie w odcinku lędźwiowym jest możliwość żebym dostał nie zdolny do służby?
5
Forum zawodowców / Odp: Dyżur Domowy.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez hasici99 dnia Dzisiaj o 09:13:35 »
Czasy się zmieniają. Z roku na rok ludzie są coraz bardziej roszczeniowi i biorąc pod uwagę fakt że powiedzenie "na twoje miejsce czeka dziesięciu chętnych" już nie działa - przynajmniej na zachodniej ścianie. D-cy podchodzą bardziej wyrozumiale do pewnych kwestii w tym dyżuru. Chociaż mamy po 72h dyżuru w miesiącu, nie ma problemu żeby do służby stawili się ludzie z wolnego. Jednak w przypadku skurwysyństwa o którym czytam w co niektórych przypadkach, telefon odbierał bym jedynie przez 3 dni w miesiącu...
6
Gorące dyskusje strażaków / Odp: Czy strażakowi wolno nosić zarost, długie włosy...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez madmax29 dnia Wczoraj o 22:32:21 »
Skąd się wzięło że przy masce na zaczepy ma być na kominiarkę?? Od 13 lat używam takiej maski i zawsze pod kominiarkę. Inny problem jest taki, że większość kominiarek jest do d..y i nie nadają się dla strażaków.
7
Jak zostać strażakiem... / Odp: Kto do SGSP 2018?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pomas dnia Wczoraj o 22:09:15 »
Jak sytuacja, które osoby są teraz wzywane na badania?
8
Forum zawodowców / Odp: Podwyżki 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez 998-112-911 dnia Wczoraj o 21:58:54 »
Szkoda tu pisać.
9
Jak zostać strażakiem... / Odp: Bilirubina !!!!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sanchez07 dnia Wczoraj o 20:42:42 »
Nie jest pod warunkiem ze to udowodni badaniami typu proby watrobowe itp.
10
Gorące dyskusje strażaków / Odp: Czy strażakowi wolno nosić zarost, długie włosy...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KLAWY dnia Wczoraj o 19:48:13 »
Zawsze śmieszyły mnie paranoje w Straży Pożarnej...

Pracuje już w tej formacji 9 lat i nigdy nie założyłem jeszcze maski twarzowej do ODO na "gołą" twarz, bo tak się po prostu nauczyłem. Zawsze zakładam ją na kominiarke, dlatego argument o szczelności maski, jest dla mnie śmieszny.......


Mocny, jak już zabierasz głos, to wytłumacz słabemu dlaczego tak, bo inaczej Twój post nie ma żadnej wartości. Niech już chociaż z tego bicia piany płynie jakaś nauka.

Słaby - skoro zakłada maskę na kominiarkę - pewnie ma ku temu jakieś powody, które również przemilczał. Ale dobrze odpowiem Ci skoro nie widzisz różnicy pomiędzy skóra a materiałem kominiarki. Otóż konstrukcja maski a przede wszystkim jej kryza ma zapewnić CAŁKOWITĄ szczelność maski. Zaraz podniesie się lament, że to maska nadciśnieniowa i że nie ma potrzeby itp itd. Ale jakoś nigdzie nie widziałem aby podczas kontroli maski w stacjach ODO były one zakładane na kominiarkę. Każdy kto KIEDYKOLWIEK sprawdzał taka maskę na testerach doskonale wie, jak ważna jest szczelność maski a przede wszystkim jej przyleganie do "głowy". Jak myślisz kolego - dlaczego tak jest - czyżby rzesze inżynierów produkujących maski okazały sie kompletnymi idiotami i prosty strażak byłby mądrzejszy? Również nie widziałem, aby jakakolwiek firma produkująca maski zalecała zakładanie maski NA KOMINIARKĘ - ale może to ja jestem za słaby :) - Dodam więcej - na żadnej szkole w PSP nikt nigdy nie uczył takiego używania masek a powiem jeszcze więcej - w niektórych ciągle posługuja sie metodami, które były stosowane przy maskach podciśnieniowych. Ale zapytasz zaraz dlaczego - to już o czymś świadczy - po pierwsze nadciśnienie  czyli skracasz sobie czas pracy z aparatem, po drugie zapocony materiał kominiarki chłonie substancje przed którymi sie chcesz ochronić i może powodować różne reakcje, których produkty mogą dostawać się do wnętrza maski - czułes kiedys co robi amoniak w połączeniu z potem? Po trzecie załóżmy, że masz maskę nie na gumowe paski ale na zaczepy - masz takie kolego? Wiesz jakie są ich zalety i wady? Poczytaj sobie o tym a ja opowiem CI o jednej - jest cholernie podatna na wszelkiego rodzaju przesunięcia - wystarczy oparcie się automatem o cos wystającego i juz istnieje możliwość przesunięcia jej na twarzy co powoduje utratę szczelności. I to wszystko dzieje sie na skórze, która jest o niebo lepsza jeśli chodzi o przyleganie do niej kryzy w porównaniu do materiału w kominiarce. To tylko kilka powodów, które nasunęły mi sie podczas pewnego czasu słuzby... Proszę pamiętać, że maska to sprzęt ochrony dróg oddechowych i juz sama nazwa wskazuje co ma chronić. Jeśli warstewka materiału z kominiarki pomaga w tym celu - to chylę czoła i czekam na jakieś materiały o tym.

Też mnie interesuje temat, bo obecnie nie ma "ścisłych wytycznych"-bynajmniej szukałem  i nie znalazłem.
Niedawno zakupiono hełmy,do których przypina się maski i tu się dowiedziałem, że mam zakładać maskę na kominiarkę.
Po wielu próbach zakładania, nie udało mi się pozbyć nieszczelności-owszem, nie piszę o jakiś dużych,ale jednak.,.
Strony: [1] 2 3 ... 10