Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Forum ochotników / Odp: Nowe GBA dla OSP
« Ostatnia wiadomość wysłana przez holmatri dnia Dzisiaj o 10:26:35 »
Mamy gba i jego nie wymieniamy a chcemy wymienić 16 letnie slrt dlatego szukamy czegoś małego co będzie przy okazji miało wodę i 4x4 teren trudny, pagorkowaty  w zasięgu dwie krajówki, dominujące zdarzenia to wypadki/ kolizje i skutki gwałtownych burz, natomiast zamiast slrt chcemy glba bo kilka razy była potrzeba zmyc drogę, a raz się zdążyło że był wypadek a po przyjeździe rozwinięty pożar osobówki i z doświadczeń kolegów wiemy ze agregaty to ściema,
Wiemy już ze zrobienie cnbop na obcego to gra nie warta świeczki. Mize ma ktoś inne autko zamiast mitsubishi fucogodne polecenia

Powiem Ci kolego, że z tymi agregatami to nie do końca ściema. Pracowałem wozem z agregatem i drugim z autopompą, no i jeśli chodzi o podawanie samej wody to agregat wygrywał. Ciśnienie dużo wyższe, przez co ta woda na dość długo starczała. Co więcej, auto z autopompą 1000 l. wody, auto z agregatem 200 l. Ta mniejsza ilość to śmiało wystarcza do zmycia jezdni, a nawet zgaszenia części pożarów, zdarzyło mi się nawet pożar samochodu samochodu osobowego, który był cały objęty ogniem tym zgasić. Dogasiło GBA żeby była jasność. Generalnie takie auto pierwszego rzutu to ok, masz w zapasie parę gaśnic jeszcze na aucie i daje naprawdę super radę.
Autopompa akurat ciśnienie daje słabe (nie mówię o tym Bremachu tylko o Mascot), ale te 1000 l. możesz lać i lać.
Jeśli chodzi o pianę, to auto z autopompą miało środek, a to drugie nie także nie mam porównania.

Ostatnia kwestia zalety agregatu do autopompy to taka, że ten który ma 200 l. wody zamiast 1000 jest zdecydowanie bardziej dynamiczny.
2
Związki Zawodowe / Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez nintruz dnia Dzisiaj o 10:26:04 »
3
Gorące dyskusje strażaków / Oddech dla Izy - córki emerytowanego d-cy zmiany
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sorbent dnia Dzisiaj o 09:42:22 »
Witam wszystkich.
Chodzi o zbiórkę dla córki strażaka emeryta, byłego d-cy zmiany. Dziewczyna od wielu lat walczy z chorobą, która jej się przyplątała po przeszczepie, niestety teraz jej stan jest bardzo poważny a koszty jej utrzymania w szpitalu w Wiedniu są olbrzymie. Jej Ojciec był jednym z najlepszych dowódców jakich dane mi było spotkać w mojej służbie. Do tej pory rodzina radziła sobie sama ale teraz to ich finansowo przerosło. w załączeniu pdf z numerem konta i akcją.
Więcej informacji również tutaj http://kpolawa.kwpsp.wroc.pl/2018/09/07/iza-potrzebuje-pomocy/
4
Forum zawodowców / Odp: Kwatermistrz
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KLAWY dnia Dzisiaj o 09:40:29 »
Po operacji kolana, to idź nawet dla swojego zdrowia do kwate. Furtka nie jest zamknięta, może wrócisz na podział.
No na stażu każdy mówi, żeby się nie stawiać. Najgorsze jest to, że przyszedłeś do straży z myślą o pracy na PB, a na siłę przerzucają Cię do biura i nie masz nic do powiedzenia..
Zaraz... " na siłę" ? jak dla mnie, to wyciągają do chłopaka rękę!
Równie dobrze, brak miejsca w biurze, wysyłają na komisję, która stwierdza przeciwwskazania do PB i...?
Jeżeli bardzo zależy Ci na pracy w PSP, nie masz wyjścia, na jakiś czas musisz "pokochać" biurko.
Nie wiem,jakie posiadasz kwalifikacje, ale obecnie pracę DUŻO bardziej atrakcyjną FINANSOWO, nie trudno znaleźć
powodzenia,
6
Forum ochotników / Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Ostatnia wiadomość wysłana przez oliwier dnia Dzisiaj o 09:23:54 »
Dokładnie tak jak pisze WUJO. Radiowe analogowe systemy alarmowania są i będą podstawowym sposobem komunikacji. Ich największą zaletą jest prostota działania. Wszystkie te cuda oparte na GSM w przypadku kryzysu będą bezużyteczne. Każda gmina ma środki finansowe w ramach OC i ZK. Pogadajcie aby w ten sposób zakupili wam selektywne.
7
Jak zostać strażakiem... / Odp: Nabór Warszawa!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez michal0428 dnia Dzisiaj o 09:21:27 »
Jak idą? Nie wiem bo jeszcze się nie zaczęły :wall: Pani psycholog jest na zwolnieniu i nie wiadomo kiedy wróci  :cooo:
8
Forum ochotników / Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wujo 2010 dnia Dzisiaj o 08:11:21 »
Panowie a doradzcie mi jakie zamówić,  opłacić powiadamianie dla nowej mniejszej jednostki, działamy dopiero 5 lat i u nas wygląda to w ten sposób że dyżurny z Psk dzwoni do mnie jako naczelnika i zarazem kierowcy a ja lecę i włączam syrene, dodatkowo dzwonie po chlopakach. Wyjazdów ok 30, 40 rocznie.
Może chodzi mi o jakiś abonament a żeby do każdego dzwonił tl.jak puści sygnał dyżurny na psk, ale też ewentualnie żebym ja mógł powiadamiac o jakiś zdarzeniach jak np.szerszenie, zbiórki, ćwiczenia itd.
Proszę o pomoc i pozdrawiam

Nie bawcie się w nic innego ,tylko DSP . Poszukaj w internecie nieraz ktoś wymienia na nowe i poprzedni model można kupić za 1/3 ceny . Dyspozytor w pierwszej kolejności dysponuje po DSP . Radiostacje możecie pozyskać z najbliższej KP PSP napiszcie pismo.
9
Forum zawodowców / Odp: Kwatermistrz
« Ostatnia wiadomość wysłana przez EljotNes dnia Dzisiaj o 08:03:18 »
jedna z paskudniejszych funkcji, kupa dokumentacji i papierkowej roboty /mundurówka, budowlanka, zakupy, równoważniki, osp itp/, nikt nie doceni tego, co będziesz robił, a jak dostaniesz przypadkiem większy dodatek to wszyscy powiedzą, że nie zasługujesz, choć na zdrowy rozsądek nikogo "wołami" tam nie zaciągniesz
brak zastępstwa wiec jak zachorujesz czy pójdziesz na urlop to i tak wszystko będzie na ciebie czekać
więc poważnie zastanów się, co cie czeka
10
Forum ochotników / Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cuekawydruh dnia Dzisiaj o 07:58:37 »
Dzieki Krzysiek.

A tak nie mamy Dsp bo gmina twierdzi że to zbyteczny wydatek, a po ciągłym inwestowaniu własnej kasy chłopaki stwierdzili że nie będziemy po raz kolejny się składać.
Pozdrawiam
Strony: [1] 2 3 ... 10