Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Jak zostać strażakiem... / Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pb11 dnia Dzisiaj o 00:23:15 »
sprawnościówka
2
Forum zawodowców / Odp: Kanał B094 - współpraca PSP - Obozy Harcerskie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez piana1 dnia Wczoraj o 22:37:01 »
Jeżeli chodzi o kwestie obozowisk to w poleceniu KW było jasno napisane o wypoczynku dzieci i młodzieży na obszarach leśnych bez budynków murowych, bez wyróżnienia czy to ZHP czy Caritas. Nie mniej jednak obecnie mówi się głównie o harcerzach, ponieważ co wydział to inne pismo i do kogo innego...

Tak jak piszesz co kraj to obyczaj. U mnie w województwie w piśmie nic nie było o budynkach murowanych obóz harcerski to obóz harcerski. Co do braku rozróżnienia czyj to obóz jest wręcz odwrotnie. W "zasadach pracy w krajowej sieci współdziałania z harcerzami (KSH)" jest wyraźnie napisane ze kanał służy do zapewnienia łączności pomiędzy PSP/OSP a Harcerzami. Nie ma w nim ani słowa o innych podmiotach/organizacjach. Wyobraźcie sobie jak to musiało by wyglądać w powiatach turystycznych. Kilkanaście albo i więcej obozowisk. W każdym turnus co dwa tygodnie i dyżurni SKKP nie robiący nic innego tylko sprawdzający łączność z obozowiskami.

Osobiście uważam, to za dość dobry i konkretny dokument, który po ubiegłorocznych wydarzeniach w Suszku podniesie poziom bezpieczeństwa WSZYSTKICH, którzy taki obóz zorganizują, bo nie wierzę, że organizator inny niż obecni na uzgodnieniach nie zgłosi takiego faktu do wyznaczonych służb i nie sądzę aby któraś komenda odmówiła współpracy w tym zakresie po otrzymaniu stosownego zgłoszenia.

Pełna zgoda ale nie możemy popadać w skrajności. Nie możemy brać wszystkiego na klatę. Organizator obozu ma mieć łączność z PSP to powinien ją sobie zapewnić we własnym zakresie. Głównie to w jego interesie jest żeby miał łączność z nami.
Analogicznie wygląda to tak jakbyśmy to my musieli zadbać o to, żeby obiekty wymagające podpięcia SSP do PSP miały zapewnioną transmisje sygnału. A przecież w tym przypadku to administrator obiektu ma ją zapewnić, a my tylko to egzekwować i robić z tego użytek a nie na odwrót.

@Eqinox
Nie stawia się bo po co? Przyjedzie straż i to z pocałowaniem ręki zrobi. Wszystko za darmoszkę więc po co się stresować.
3
Forum zawodowców / Odp: Kanał B094 - współpraca PSP - Obozy Harcerskie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Eqinox dnia Wczoraj o 22:18:28 »
A ja uważam że @mirek1 ma rację... A wy się NIE mylicie...
Od cholery wymagań się stawia dla ZL I, II, V a te obozy olano... Potrafimy opisać średnice pyszczka prądownicy czy zapisać szerokość spocznika co do centymetra.... A tam wystarczyło by wpisać że obozowisko musi się znajdować 1,5 raza drzew rosnących wokół...
Nadzór w obszarach gdzie liczba mieszkańców rośnie 3-4 razy (w okresie wakacyjnym)  powinien być...  Ale jeśli jest jeden obóz wystarczy zgłoszenie do PSP i SK że jest coś takiego i przypiąć do tablicy dyżurnych i wystarczy bo popadamy w paranoje.
4
Forum zawodowców / Odp: Kanał B094 - współpraca PSP - Obozy Harcerskie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez janosik dnia Wczoraj o 22:08:41 »
mirek1 ogarnij się chłopie...
a co by się zmieniło, gdyby do porozumienia doszło jeszcze w zeszłym roku??? Moim zdaniem niewiele, bo tak naprawdę dane szczegółowe były dostępne dla służb już od wielu lat za pośrednictwem portalu "wypoczynek' na stronach MEN. Poszczególne służby dostały polecenie "pojawienia się w obozie" i sprawdzenia procedury zaraz na jego początku. Wcześniejsze opiniowanie nie ma tu nic do tego...Osobiście uważam, to za dość dobry i konkretny dokument, który po ubiegłorocznych wydarzeniach w Suszku podniesie poziom bezpieczeństwa WSZYSTKICH, którzy taki obóz zorganizują, bo nie wierzę, że organizator inny niż obecni na uzgodnieniach nie zgłosi takiego faktu do wyznaczonych służb i nie sądzę aby któraś komenda odmówiła współpracy w tym zakresie po otrzymaniu stosownego zgłoszenia.


5
Forum ochotników / Odp: Ilu ratowników w samochodzie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cieć :) dnia Wczoraj o 21:49:06 »
Kolego najprościej spytaj dyspozytorów którzy was wysyłają czy w ogóle są jakieś wymogi dotyczące KPP przy dysponowaniu OSP.  Możesz też spytać Naczelnika "Operacyjnej"  z waszej KP PSP albo Komendanta ale ten ostatni to może nie wiedzieć (ma od tego ludzi).
Generalnie co kraj to obyczaj i w różnych województwach różnie to bywa.
Pytanie podstawowe brzmi co rozumiesz przez "... do zdarzenia w którym może być potrzebna KPP?"
Jeżeli to zdarzenie to wyjazd typu "Pomoc PRM" np. brak wolnych ZRM a mają zgłoszenie dotyczące zawału serca to na prośbę PRM dyspozytor PSP wysyła kogoś do tego przypadku i tu faktycznie KPP ma znaczenie ale jeżeli miejsce jest oddalone od KP PSP to logiczne jest aby jednocześnie wysłać OSP i PSP. Jeżeli druhy są przy remizie to z pewnością dotrą na miejsce szybciej i rozpoczną udzielani pomocy a jak przyjedzie PSP to przejmie działania. Poza tym nawet w OSP z KSRG może się zdarzyć że w obsadzie nie będzie nikogo z KPP.
Jeżeli masz na myśli jakieś wypadki drogowe to nie rozumiem dlaczego mielibyście nie być dysponowani do działań w swojej miejscowości.
Generalnie podstawą jest KSRG i dlatego do każdego zdarzenia powinno chyba być dysponowane najbliższe OSP z KSRG, jeżeli PSP ma bliżej to jedzie samo PSP. Jeżeli jest coś "grubszego " to oprócz OSP z KSRG  jest dysponowane też PSP.
Jak ten wypadek ma miejsce w waszej miejscowości to jedziecie Wy i najbliższe OSP z KSRG + ewentualnie PSP. Jak dojedziecie pierwsi to zabezpieczycie teren i przekażecie sprawdzoną i prawdziwą informację z miejsca zdarzenia, która może mieć istotne znaczenie czy coś jeszcze zadysponować czy np. zawrócić jeden z dwóch zastępów PSP które do was jadą.
Co do tego przepisu o którym piszą koledzy to najprawdopodobniej ma on dotyczyć PRM aby w ZRM zawsze było min. 2 z KPP a nie np 1 z KPP +kierowca. Niestety ZRMy przejmują prywatne podmioty i zdarzają się niestety różne kwiatki a my z OSP dostajemy czasem rykoszetem.
7
Forum zawodowców / Odp: Kanał B094 - współpraca PSP - Obozy Harcerskie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez PCT dnia Wczoraj o 21:27:45 »
@mirek1
Tu masz typową propagandę sukcesu opracowaną zbyt późno i wprowadzającą tylko zamęt w naszych szeregach. Minął prawie rok, obozy podostawały pozytywne opinie bo nikt nie wiedział pare tygodni wcześniej o jakiejkolwiek zmianie przepisów czy dodatkowych wymaganiach. A teraz musisz prosić się harcerzy by zainteresowali się złożeniem wniosku o ksh i szykować radia...

Jeżeli chodzi o kwestie obozowisk to w poleceniu KW było jasno napisane o wypoczynku dzieci i młodzieży na obszarach leśnych bez budynków murowych, bez wyróżnienia czy to ZHP czy Caritas. Nie mniej jednak obecnie mówi się głównie o harcerzach, ponieważ co wydział to inne pismo i do kogo innego...
8
Jak zostać strażakiem... / Odp: Beep test
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kapec dnia Wczoraj o 20:25:49 »
Cześć

Słuchanie muzyki na Beep test to kiepski pomysł.
Raz, że rozprasza. Dwa, odbierasz sobie szansę na reakcję i zmianę tempa w momencie, kiedy brakuje już"prądu" i masz pierwszą interwencję sędzięgo.

Przede wszystkim na początku szanujcie siły.
Początkowe etapy to tempo szybszego spaceru - wykorzystajcie to!

Zawracajcie naprzemiennie, tj. raz lewa nogą, raz prawa.
Unikniecie obciążenia jednej nogi.

Skupcie się na tempie, nie bójcie się pierwszej interwencji sędziego.
Wykluczyć Was można dopiero po 2 interwencji z rzędu.

Powodzenia 💪.

Na mnie na przykład muzyka działa jak jakiś dopalacz, z nią potrafię przebiec jeden lvl więcej. Dobrze dobrana, motywująca muzyka daje kopa jak nic innego.
9
Forum zawodowców / Odp: Emerytura PSP a grupa inwalidzka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ar2urrr dnia Wczoraj o 19:33:46 »
A orientuje sie ktos czy odrabianie wojska w strazy granicznej  wlicza sie do 15??? Sluzba w strazy granicznej 2003/2004 , sluzba w strazy pozarnej od 2007/2008 czyli emki niecale 4 lata jakby sie wliczalo to by bylo niecale 3 lata???
10
Jak zostać strażakiem... / Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mamed dnia Wczoraj o 19:10:12 »
Mi moja lekarka zawsze podpisuje , to zalezy od człowieka ! jeśli nie , idzcie do medycyny sportowej na badania zaplaccie pare groszy  i z głowy , nie czekajcie na ostatnia chwile !!
Strony: [1] 2 3 ... 10