Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Sprzęt / Odp: Jaka sprężarka do OSP?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Radhezz dnia Wczoraj o 23:37:43 »
Jelcz wiadomo - trudno mieć szczelny układ a pompowanie trochę trwa.
Mam Stara, po 10min na wyłączonym silniku nie ma powietrza, także coś o tym wiem  ^_^

Jeśli już koniecznie sprężarka to załączenie tylko na wyjazd a nie ciągłe pompowanie.
To już kiedyś rozkminiałem. Zakładając że sprężarka będzie podłączona przez układ z podtrzymaniem, uruchamiany syreną to trzeba ustalić po jakim czasie auto ma być gotowe do wyjazdu uwzględniając pojemność układu, rzeczywistą wydajność sprężarki i minimalne ciśnienie w układzie. Innym rozwiązaniem może być system który magazynuje odpowiednio duży zapas powietrza, a potem tylko wypuszczamy ten zapas do nieszczelnego auta przed wyjazdem. Coś mi się po pamięci kołacze jakiś projekt czy pomysł rzucony przez kogoś polegający na użyciu butli i starego aparatu APS/AP-3. Tylko to takie "mocne Yeti" - nikt tego na oczy chyba nie widział, choć w teorii chyba się da...
2
Związki Zawodowe / Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez 112psp dnia Wczoraj o 23:18:28 »
Czy wam też się wydaje, że to specjalny ruch żeby nie dać podwyżek ?
3
Forum ochotników / Odp: Wypadek w drodze do jednostki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Radhezz dnia Wczoraj o 23:05:45 »
Ja trochę nie do końca wiem co jest sednem problemu, bo sytuacja jest jakby... rozmyta? Był ten alarm, nie było? A w Twojej jednostce, czy w innej? To ostatnie pytanie akurat nie jest takie głupie, mi razu pewnego padła bateria w telefonie, a warunki pogodowe spowodowały że sygnał sąsiedniej jednostki był słyszalny wyraźnie jak "swój".

W każdym razie ogółem ochotnik jest objęty ubezpieczeniem "państwowym" od momentu alarmowania. I takie ubezpieczenie jest na takich samych warunkach jak strażaka zawodowego, więc o wiele bardziej się opłaca niż zakładowe. Jak gmina robi problemy to trzeba uderzać z tematem do BHPowca z nadrzędnej KP/KM PSP.
4
Forum ochotników / Dowódca z Osp
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mlodszykapitan dnia Wczoraj o 22:52:59 »
Witam. Pytanie dotyczy dowódców Osp podczas działań gaśniczych. Otóż czy dowódca Osp podczas działań ( kiedy wszyscy ratownicy z jego zastępu są rozdysponowni) może zostać wyznaczony chociażby do ubrani aparatu Odo i wejść do budynku. Nadmienię fakt że dowódca działań był funkcjonariusz PSP. Jak u was podchodzi się do tego. Czy jeśli jest PSP to dowódca Osp działa Jak normalny strażak czy "pilnuje" swoich ludzi. POZDRAWIAM
5
Forum ochotników / Odp: Wypadek w drodze do jednostki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GregoryD dnia Wczoraj o 21:11:10 »
Mogę się mylić, jednak miałem podobną sytuację na zajęciach z BHP ( strażak ochotnik pracujący normalnie w pracy uległ wypadkowi podczas akcji - można także to powiązać z twoją sytuacją) i wyszło to tak.
Tekst z książki:

Cytuj
Na podstawie przepisów ustawy o ochronie przeciwpożarowej wydane zostało rozporządzenie w sprawie przyznawania świadczeń odszkodowawczych strażakom jednostek ochrony przeciwpożarowej i członkom ochotniczej straży pożarnej z tytułu uszczerbku na zdrowiu albo szkody w mieniu, a w przypadku ich śmierci przyznawania odszkodowań członkom ich rodzin. Reguluje ono problematykę sporządzania dokumentacji powypadkowej – w tym protokołu powypadkowego – zarówno w sytuacji gdy poszkodowanym jest strażak jednostki ochrony przeciwpożarowej, jak i członek ochotniczej straży pożarnej.

Problematyka wypadków, jakim mogą ulec strażacy uregulowana jest również w przepisach ustawy z 4 kwietnia 2014 r. o świadczeniach odszkodowawczych przysługujących w razie wypadku lub choroby pozostających w związku ze służbą. Na jej podstawie zostało wydane rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z 24 czerwca 2014 r. w sprawie sposobu i trybu ustalania okoliczności i przyczyn wypadków w Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Biurze Ochrony Rządu. Przepisy przywołanego rozporządzenia regulują problematykę postępowania i dokumentacji powypadkowej – nie w związku z wypadkiem przy pracy a wypadkiem w związku z pełnieniem służby. Rozporządzenie stanowi zupełnie odmienną regulację od powszechnych przepisów postępowania powypadkowego jakie są stosowane w stosunku do ogółu pracowników. Zawiera również odmienne druki stosowane w ramach postępowania powypadkowego.

Uwzględniając fakt, iż status prawny strażaka OSP w kontekście wypadku jest uregulowany w sposób szczególny i odrębny, wydaje się, że pracodawca, którego pracownik będący strażakiem ochotnikiem uczestnicząc w akcji uległ wypadkowi nie będzie miał obowiązku sporządzania protokołu powypadkowego. W przeciwnym razie należałoby uznać, że pracodawca miałby obowiązek badania przyczyn i okoliczności zdarzeń wypadkowych do których dochodzi w czasie każdych innych zwolnień od pracy. Trudno przyjąć, że zdarzenia do których dochodzi podczas korzystania z takich zwolnień mają jakikolwiek związek z pracą. Inaczej mówiąc wykonywanie określonych działań przez pracownika – w trakcie zwolnienia od pracy powoduje, iż nie można mówić o wypadku przy pracy z uwagi na brak związku zdarzenia z wykonywaną pracą.

Jak już wcześniej wskazano, postępowanie powypadkowe prowadzone w związku z działaniami ratowniczymi straży prowadzone jest odrębnie na szczególnych zasadach. Nie ma tam mowy o wypadku przy pracy – a o wypadku w związku z pełnieniem służby.

Nawet gmina może odnieść się do tego rozporządzenia ,dlatego też taka a nie inna decyzja. Jednak tak jak kolega pisał - zapoznaj się czy masz w umowie jakiś pkt odnośnie wyjazdów z pracy na alarm.

6
Ogłoszenia / [SZUKAM] Węże strażackie na metry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GregoryD dnia Wczoraj o 20:19:53 »
Witam ! Jestem nowych użytkownikiem forum i nie mam gdzie się przywitać (ale mniejsza o to) . Wraz z chłopakami z mojej jednostki szukamy dotacji na węże strażackie ponieważ gmina się wypszytkała już z pieniędzy. Wpadliśmy na pomysł, żebyśmy mogli sami kupić sobie węże z pieniędzy akcyjnych jednak nie mogę nigdzie znaleźć czy jest taka firma, która prowadzi taką sprzedaż. Może nawet lepiej będzie kupić całe węże ? Proszę o doradzenie i pozdrawiam jak jest u Was.
7
Gorące dyskusje strażaków / Odp: Owady
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cieć :) dnia Wczoraj o 19:35:11 »
"Za bezpieczeństwo na terenie obiektu odpowiada jego właściciel i to on zobowiązany jest do usunięcia na swój koszt gniazda. Czasem jednak to strażacy się tym zajmują."
https://portal.abczdrowie.pl/sam-nie-pozbedziesz-sie-gniazda-szerszeni-a-strazacy-nie-zawsze-moga-ci-w-tym-pomoc

8
Związki Zawodowe / Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wujo 2010 dnia Wczoraj o 19:18:59 »
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kgp-wstrzymuje-dodatki-do-pensji-policjantow-zwiazkowcy-oburzeni,861662.html 
Cytuj
Jak argumentował podinspektor Szary, "policjanci nie będą mieli wypłacane miesięcznie kilkaset złotych, co powoduje, że przy takich skromnych budżetach będą mieli problemy z funkcjonowaniem do końca miesiąca i będą musieli zaciągać zobowiązania finansowe może u najbliższych, może znowu kolejne kredyty". Dodał, że w sytuacji, kiedy MSWiA i komendant główny policji mówią o bardzo dobrej sytuacji finansowej policji, funkcjonariusze otrzymują informację, że "jest kryzys finansowy w polskiej policji". Przewodniczący związku: występujemy z żądaniem wycofania polecenia Policja zapowiada strajk włoski. "Akcja będzie kontynuowana aż do skutku" Związki zawodowe... czytaj dalej » - Dzisiaj występujemy do komendanta głównego policji z żądaniem o wycofanie tego polecenia wobec komendantów wojewódzkich policji i przedstawienia nam szczegółów o sytuacji finansowej polskiej policji - zapowiedział przewodniczący wielkopolskiego związku zawodowego policjantów (http://www.tvn24.pl)

9
Jak zostać strażakiem... / Odp: Jak ogarnąć temat
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Klonu dnia Wczoraj o 18:31:01 »
Również polecam, konkret gościu :straz:
10
Jak zostać strażakiem... / Odp: Jak ogarnąć temat
« Ostatnia wiadomość wysłana przez stasiu95 dnia Wczoraj o 17:33:25 »
https://www.youtube.com/watch?v=MOpzyRp_CDc&t=430s  <-- polecam ten już słynny filmik jeżeli chodzi o tatuaże :D Ogólnie polecam kanał, na pewno pomoże osobom, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z PSP  :straz:
Strony: [1] 2 3 ... 10