Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Forum zawodowców / Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MagnusFF dnia Dzisiaj o 23:19:03 »
MagnusFF zejdz na ziemie, bo po twoich wypowiedziach można wywnioskować ze doświadczenia dużego  w PSP to ty jeszcze nie posiadasz. Popracuj 25 lat na podziale bojowym to dojdziesz do innego wniosku a nie chojraka wielkiego od "rzutu granatem" udajesz. Wiele jest kierunków studiów cywilnych , które się wzajemnie uzupełniają w PSP chociażby chemia, ratownictwo medyczne, budownictwo, bezpieczeństwo, itp. można wiele wymieniać, ale Ty chyba tego nie zrozumiesz!!!
Zdejmij klapki z oczu zanim coś napiszesz więcej!!
to jakie te studia ukończyles?
2
Jak zostać strażakiem... / Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mamed dnia Dzisiaj o 23:17:23 »
Tez mi sie tak wydaje ze wiele osób czeka na ostatnia chwile :) ja sam jutro dopiero papiery wysylam :)
cs 98 gram w piłke od zawsze i chodze na siłownie od kilku lat ,trenowałem sporty walki i duzo jezdze na rowerze , nie mam zadnych nałogów , ja nawet kawy nie pije :) i jestem poprostu aktywny, teraz od ponad pół roku trenuje tylko i wylącznie pod testy do SA i wydaje mi sie , jeżeli wszystko pojdzie zgodnie z planem zrobic je na maksymalną ilość punktów
3
Forum zawodowców / Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Fenix dnia Dzisiaj o 22:48:49 »
Wielu już tutaj pisało co to służby mają ze ho ho Po twojej liczbie komentarzy widać właśnie  :rofl: poza tym po co tu zaglądasz skoro masz i innych krytykujesz którzy nadal czekają 
moderator : Bez osobistych wycieczek proszę , posty nie w temacie będą kasowane
4
Jak zostać strażakiem... / Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pączkin dnia Dzisiaj o 22:47:03 »
Zrobiony masz kurs? Jeżeli masz z UDT zaświadczenie w postaci zielonej karty to takie coś jest przyjmowane. Zazwyczaj kursy robi się w ośrodku a zaświadczenia i tak wydaje tylko UDT.
5
Forum zawodowców / Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Ostatnia wiadomość wysłana przez novec112 dnia Dzisiaj o 22:38:49 »
Do tego który nazywa mnie chłopcem  ^_^ Chciałbym wrócić do tych czasów...Z pewnością przez 25 lat ciężkiej służby dla ojczyzny nikt z tych najbardziej rozżalonych nie znalazł czasu aby ruszyć do sgsp na 4latkę...faktycznie dla takich polityka jest zawsze niesprzyjająca. Przez lata wiatr w oczy. Współczuję.
6
Forum zawodowców / Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Ostatnia wiadomość wysłana przez novec112 dnia Dzisiaj o 22:29:00 »
A kto tu jedzie na biurowych? Tu o podział chodzi...biuro swoją drogą. Ale są dwa rodzaje biura...operacyjna czy prewencja, która w większych miastach jest wymagająca - owszem. Niech gwiazdki im dają, ale niech stażu też trochę złapią! A nie przyjdzie do PSP z naboru po wielce ciężkich studiach cywilnych śmiechu wartych, po czym zaraz na ** bo ma podyplomówkę skończoną...baby, które siedzą w kadrach co nic wspólnego z pożarnictwem nie mają, bhpowiec w komendzie, finansówka? po co im stopnie? dla większej kasy? bo nie mogą dorabiać? I tak na podział żaden/żadna z nich z własnej woli by nie poszedł! A czemu taki (najczęściej taka) ma zarabiać więcej niż kadrowa w innej instytucji czy firmie, to samo księgowa?? W kontekście biura tu jest największy problem. A tak w ogóle takie etaty należałoby ucywilnić. A propos podziału. Kiedyś nie było tego problemu bo ludzie po studiach nie startowali z naboru do PSP, raczej matura była rzadkością. Przyjął się na ratownika, to na ratowniku jeździł, po latach dca zastępu itd. Kiedyś mało kto podejmował studia. A jak już podejmował to znajdował zatrudnienie w swoim zawodzie i mógł na całą tę straż spojrzeć z politowaniem.Teraz 90% maturzystów wybiera się na studia, z czego 50%, po ich skończeniu albo desperacko szuka zajęcia i nie może znaleźć, albo jak znajdzie to w branży niezwiązanej z profilem studiów. I tutaj powstaje grupa młodych, ambitnych i niesamowicie roszczeniowych. A w gruncie rzeczy często dość słabych, bo jak mówię młody, zdolny, dobrze wykształcony nie idzie z naboru do PSP!  Idąc tokiem myślenia obecnych rozżalonych brakiem **( część pewnie zasłużyła na **), to czy chłopak z maturą bez studiów jest gorszy niż inny który skończył jakieś cywilne zaocznie za paragon? Po których nic nie potrafi? Wiklina....Czy on ma mniejsze zdolności jako strażak czy dowódca? Można to drążyć bez końca.
7
Jak zostać strażakiem... / Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez piachu97 dnia Dzisiaj o 22:20:11 »
W tym życiorysie nie ma nawet jak się rozpisać  :gwiazdki:
Od piątku zacznie się napływ podań  :straz:
8
Jak zostać strażakiem... / Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cs98 dnia Dzisiaj o 22:16:27 »
Się okaże że będzie 500 chętnych  :rofl:
9
Forum zawodowców / Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Fenix dnia Dzisiaj o 22:11:08 »
Jeśli ktoś ma te zacne 20 parę lat służby, i jest kandydatem na ** po SPO lub jakiejś inszej podyplomówce to oznacza, że gdy zaczynał swoją "karierę" w PSP był przyjmowany na ratownika i tyle, a nie docelowo na dcę zmiany czy zcę dcy zmiany! To jedno. Po drugie, nic tu nie zmienia, że kończył wybitne studia rzekomo przydatne w PSP. A propos jak ktoś jest po jakichś zajebistych technicznych studiach (a tylko takie uważam za przydatne w PSP na podziale)i ma inżynierski łeb to znajduje dobrą pracę w swoim zawodzie a nie pcha się do PSP zarabiać grosze i na szmacie jechać a potem po kilku latach żal dupę ściska bo studia wybitne skończone a tu stanowisk dla niego nie ma i stopni nie dają. Jak chcesz być oficerem to zastanów się nad sobą w wieku 18 lat a nie 30, 35 czy 40. Zasady są jasne. Jakby ktoś skończył dziennie lub zaocznie sgsp to stopień dostaje bez wypisywania żalów na forum. I podstawowy argument. Jak zrobisz 4latkę inżynierkę zaoczną w sgsp to musisz dostać stopień. I wtedy nie ma żalów na forum. Jak ktoś ma plecy wejść na SPO to i na 4 lata w sgsp też by sie dostał. Ale to zawsze po najmniejszej linii oporu...
  czy ty czytasz ze zrozumieniem?????? Czy nie doczytałeś że był dłuższy moment że nie kierowali na inz na sgsp i nie wyrażali zgody???? Czemu??? Bo kiedyś chłopcze była obowiązkowa służba wojskowa i masa chłopa szła byle gdzie do szkoły aby nie do woja. I wtedy mooocno rozbudowana była sgsp cywilna niż mundurowa bo szła czysta kasa. Dlatego masa funkcjonariuszy "musiała" za swoje iść na cywilne szkoły. Takacbyla polityka i nie piszcie mi tu bajek że tyle pracuje to powinienem wiedzieć że jest jedna szkoła jedynie słuszną - ha ha ha na to!!!!
10
Sprzęt / Odp: Podstawa prawna a OC, OT, OT-2 itp.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez peterek dnia Dzisiaj o 22:07:49 »
Nie ma żadnej podstawy prawnej.
Najważniejszym dokumentem jest instrukcja obsługi samochodu czy sprzętu specjalistycznego.
Tam są zawarte informacje o częstotliwościach obsług i zasadach konserwacji sprzętu.
Natomiast 01 czy d-ca JRG wydając dokument o zasadach gospodarki transportowej czy powierzając komuś sprzęt do "nadzoru" nie musi nic pisać o OC , OT-1, czy OT-2 (o ile jeszcze używane są gdzieś te skróty - zwłaszcza OT) ponieważ strażak ma obowiązek postępować ze sprzętem zgodnie z instrukcjami. Oczywiście w ramach posiadanych umiejętności i kompetencji, np. nikt nie może wymagać od absolwenta liceum profesjonalnej obsługi-konserwacji agregatu prądotwórczego. On nie musi znać się czy świeca jest jeszcze dobra czy już się kończy, ale ma pilnować termin wymiany tego lub innych podzespołów urządzenia zgodnie z zapisami instrukcji.
Rozmawiając w gronie kolegów z innych komend dochodzę nieraz do wniosku, że niektórzy przełożeni nie zauważyli zmiany w nazewnictwie: kiedyś było "kierowca-mechanik", a teraz jest "ratownik-kierowca".
pozdrawiam     
Strony: [1] 2 3 ... 10