Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
2
Forum zawodowców / Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mroovka dnia Dzisiaj o 16:41:36 »
(...) Jeżeli pozwalają na otwarcie takiego kierunku, tracisz kupę czasu, pieniędzy itp. nie widzę przyczyny dlaczego nie mieli by dostać **
Święte słowa! Można się pokusić o stwierdzenie, że wszyscy, którzy zostali skierowani na wszelkiej maści podyplomówki w SGSP dopłacają do interesu. Nie chce mi się wierzyć, że ktokolwiek ma 100 % zwrotu kosztów za wyjazd na studia do W-wy.
W kontekście tego chociażby należą się ludziom te gwiazdki.
3
SK-CPR-CZK / Odp: Dysponowanie do zerwanych linii energetycznych
« Ostatnia wiadomość wysłana przez oliwier dnia Dzisiaj o 16:21:38 »
Sylwek, ale interpretując to w ten sposób to wychodzi na to że JOP są przewidziane do wszystkiego co tylko może nosić znamiona zagrożenia.
Procedura dysponowania SIS oczywiście nie zamyka katalogu zdarzeń ale jak ocenisz czy w takim przypadku doszło do zagrożenia zdrowia i życia zwierzęcia, jednej osoby czy wielu osób bo od tego zależy ilość zadysponowanych zastępów zgodnie z powyższą procedurą?

4
Jak zostać strażakiem... / Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rafal.bula dnia Dzisiaj o 15:58:00 »
Wszystkie pisma powinny być kierowane do Komendanta jako organu, chyba że jest wyraźny zapis że należy inaczej.
5
Forum ochotników / Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Ostatnia wiadomość wysłana przez b07 dnia Dzisiaj o 15:53:24 »
https://remiza.com.pl/szef-mswia-podziekowal-wielkopolskim-strazakom/

750 tys. na auto. I TO się nazywa dotacja! Gratuluju Panu Ministru! A Wy Polaki biedaki cebulaki dalej 40-letnimi Jelczami jeździcie :D
6
Jak zostać strażakiem... / Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jarhead dnia Dzisiaj o 15:48:30 »
Panowie, czy orientujecie się jak zaadresować podanie o przyjęcie? Jeśli na ogłoszeniu widnieje że "Komendant Miejski ogłasza nabór..." itd to sprawa jest dość prosta, adresujemy do Komendanta. A co jeśli jest nagłówek "Komenda Miejska PSP ogłasza nabór..."??? Czy adresatem podania jest wtedy Komenda czy Komendant?
7
Forum zawodowców / Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wilk dnia Dzisiaj o 15:48:15 »
Witam
Zapłacili może już gdzieś za nadgodziny ?
8
Gorące dyskusje strażaków / Odp: Podlaski regionalny dres oficera PSP
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pułkownik_Moralność dnia Dzisiaj o 15:27:04 »
Ogólnie do czasu zatwierdzenia polarów powinno się je do kosza wywalać jeśli ktoś je ubierze na jednostce.

A kiedy w końcu przestaniemy wyglądać jak szmaciarze pomieszani z nędzarzami i nasze umundurowanie zacznie przypominać te które stosowane jest w cywilizowanych krajach? Jesteśmy najgorzej ubraną strażą pożarną w całej Unii Europejskiej, czy naprawdę nikt tego nie zauważa? Dlaczego w ustawie modernizacyjnej nie zagwarantowano środków na kompleksową wymianę umundurowania? Projekt rozporządzenia jest przecież gotowy.
9
SK-CPR-CZK / Odp: Dysponowanie do zerwanych linii energetycznych
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sylwek dnia Dzisiaj o 14:56:17 »
Mega poważnym zagrożeniem jest też dziura w drodze, gołoledź na jezdni, zapchana kanalizacja i grożące wypływem fekalia itd. Ba osoba szalejąca na drodze samochodem też stanowi zagrożenie.
Tutaj chodzi o to że są instytucje, które odpowiadają za takie zdarzenia i czy samo słowo "zagrożenie" zmusza nas do podejmowania interwencji?
W moim mniemaniu nie.

Tu jest podstawa: http://isip.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19910810351 art 1 i art 2

U mnie zdarzenia z zerwaną linią energetyczną wyglądają podobnie jak u kolegi powyżej. Dysponuję najbliższą jednostkę OSP w KSRG ( mają wyszkolonych strażaków min. Kurs Podstawowy) informując ich co dokładnie mają zrobić na kanale powiatowym (informacja zostanie nagrana) - ich zadanie to wyłącznie zabezpieczenie miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu energetyków. [...]

i prawidłowo!

Kwestia tylko oceny i odróżniani rodzaju linii - czasem jest to trudne, czasem trzeba podejść blisko.
10
Forum zawodowców / Odp: Aspirantka za "swoje"
« Ostatnia wiadomość wysłana przez vade dnia Dzisiaj o 14:28:37 »
Należałoby zlikwidować dzienną produkcję aspirantów, a zaocznie stworzyć nowy plan kształcenia, jak na razie  to tak jak ktoś wcześniej napisał o tym nierozgarniętym owczarku niemieckim. Szkoły są po to by  kształcić, a nie robić statystyki ze  zdawalności i generować koszty poprzez zatrudnianie i utrzymywanie kadry.Każdy się pcha na aspirantkę nawet za swoją kasę bo wiadomo że jak się tam już dostaniesz, to żeby nie skończyć tych uczelni to naprawdę trzeba się mocno postarać
Strony: [1] 2 3 ... 10