Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Forum zawodowców / Odp: Podwyżki 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez podzialowiec dnia Dzisiaj o 16:13:41 »
Eqinox nie dramatyzuj :) "Nowy sort" na rynku emerytalnym pojawi się chyba około 2038 roku. I będzie to promil, tych którzy będą chcieli odejść (musieli przyjąć by się do pracy mając lat 30, a raczej znacznie młodsi przychodzą). Problemem dla komendantów to może być, jak taki strażak przyjęty od 2013 r. będzie chciał np. po 9 latach służby odejść do innej pracy (np. lepiej płatnej).
2
Forum zawodowców / Odp: Podwyżki 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Eqinox dnia Dzisiaj o 15:45:38 »
I mam tylko jedno pytanie. Skoro komendanci nie mają na pochodne to jakim cudem mają na przesuwanie z płac na rzeczówkę?
Niestety ale jeden ma żeby coś przesunąć a ludziom tłumaczy że nie ma kasy na awanse (czyli zwykły kłamca) a drugi nie ma za co ludzi awansować i mówi prawdę.
Więc wrzucenie wszystkich do jednego worka tylko by pogorszyło sytuację strażaków gdzie nie ma kasy na awanse. Dodatkowo pomału należy zacząć patrzeć na "nowy sort" strażaków którzy bez wyjątku będą służyć do 55 lat.  A to spowoduje, że komendanci będą musieli zakładać u każdego strażaka wysługę na poziomie 30-35%. Wiec z każdej podwyżki w grupie trzeba będzie od razu zabierać na pochodne w tym szkodliwe i nadgodziny.
3
Forum zawodowców / Odp: Podwyżki 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez podzialowiec dnia Dzisiaj o 15:09:48 »
Cytuj
No fakt..Komedianci znowu będą płakali że budżet jest niedoszacowany i trzeba coś z podwyżki jebn...
No fakt... W sumie lepiej, by tej "jałmużny" nie dawali i był by spokój  :wall:
4
Forum zawodowców / Odp: Podwyżki 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez radca dnia Dzisiaj o 14:59:25 »
I mam tylko jedno pytanie. Skoro komendanci nie mają na pochodne to jakim cudem mają na przesuwanie z płac na rzeczówkę?
Już nie wspomnę że bezprawnie bo bez zgody ZZ.
5
Forum ochotników / Odp: Kierowca Uprzywilejowany
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ksoniek dnia Dzisiaj o 14:07:59 »
do Paramisiak
odstąpić od zasad ogólnie uważanych za bezpieczne możesz tylko w wyjątkowych sytuacjach. Skoro piszesz  o tym znaczy się zę się to zdarza nagminnie.
W akcji może brać udział tylko i wyłącznie strażak po przeszkoleniu zgodnie z ustawą, a ta mówi że musi mieć minimum Podstawowe. Koniec i kropka. Dywagacje, że on tylko jedzie i będzie siedział za kierownicą a inni będą gasić, wyciągać czy reanimować wsadzić można między książki.
W akcji uczestniczy tylko strażak po przeszkoleniu podstawowym. Kolejnym szkoleniem może być kierowca-konserwator, ale nie powinno być odwrotnie.
Bez szkolenia nie masz ubezpieczenia, nie masz ekwiwalentu.
6
Forum zawodowców / Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mari_2005 dnia Dzisiaj o 13:59:34 »
podobnie jak poprzednicy powiem nie wydaje mi się, że przynależność do S zadecydowała o awansie, gdyby to było kryterium to w innych województwach podobnie by było a nie jest... poza tym KW Wielkopolski przez tak krótki czas wykazał się ogromnym wyczuciem i tyle nietrafionych pomysłów poprzednika ponaprawiał...
a konkretnie KW wielkopolska:
1. Zmiana czasu pracy na SKKP/M z 12/24 na 24/48, poprzedni KW Mednelak wprowadził "decyzją władczą" taki system pracy z nikim tego nie konsultując i nie było mowy o zmianie tego systemu mino próśb funkcjonariuszy i związków zawodowych
2. Zablokowanie przerzucania tysięcy z paragrafów płacowych na paragrafy rzeczowe w skutek czego można powiedzieć, że strażacy kupowali za "swoje" pieniądze sorty, paliwo i sprzęt do PSP.
3. Podniesienie średnich w komendach w których braki były ogromne co wraz z zablokowaniem przerzucania z paragrafów płacowych poskutkowało podniesieniem dodatków służbowych i awansem w grupach bez straty, bo jak wiecie za poprzedniego KW nagminnym było zabieranie części dodatku służbowego w momencie awansu na wyższą grupę - czyli awans bez podniesienia uposażenia.
4. Kilkaset nagród KW dla strażaków służących na podziale zamiast kilkunastu dla komendantów "najlepiej oszczędzających"
5. Kontrola nad zakupem sprzętu, nie ma zgody na zakup "rewelacyjnych" quadów lub jeszcze lepszych amfibii.. Żaden KP nie kupi np. operacyjnego auta jeśli ma jakieś wysłużone bojowe na stanie.
Według mnie to są najważniejsze konkrety.
zgadzam sie 100% prawdy
7
Forum ochotników / Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez b07 dnia Dzisiaj o 13:42:07 »
Owszem, dotarł do nas numer "zobaczta ochotasy my wyciągamy łapkę, dajcie buzi dziadzi". Podczas czytania wywiadu nie wiedziałem czy śmiać się, czy się wkurzać. "OSP w końcu mogą kupować to, co chcą, a nie to, co narzucał im Związek" - noooo to pan generał chyba żyje w innym wymiarze. W moim wymiarze dostaliśmy kopa w tyłek i ścisłą listę zakupów, nie mogliśmy kupić tego, co chcieliśmy - ani głupia lista nie przewiduje, ani nas nie było stać z tej żałosnej jałmużny. A nie chodziło o wiatrakowiec ani turbobulbulator, tylko o aparat powietrzny xD Być może gdzieś w Polsce były jakieś wały w ZOSP RP (dużo złego słyszałem o woj. łódzkim), ale u nas nigdy nie było problemów.

Absurdalny jest zwrot o 180 st. Najpierw sapanie, że aut dla OSP nie będzie wcale, a teraz wszystko w te auta pakują. Paranoja.

Na tej polityce zyskują jedynie gołodupce (bo ktoś rzucił wreszcie parę groszy na OSP poza KSRG) i krezusy (gminy i jednostki, które stać na wkłady własne do aut, do zakupów z PZU itd.). Średniacy - czyli wiekszosc OSP w KSRG, odwalające najwięcej roboty - są kopani na leżąco z komentarzem "jest lepiej".
8
Forum ochotników / Odp: Kierowca Uprzywilejowany
« Ostatnia wiadomość wysłana przez b07 dnia Dzisiaj o 13:24:05 »
Doskonale zdaję sobie sprawę z ograniczonej ilości miejsc, nam także sprawia to problemy. Tak samo jak inni odczuwamy deficyt kierowców, i w KSRG, i poza. Niemniej nikt nie dopuściłby - przynajmniej u nas w gminie - do sytuacji, by samochody w akcji prowadził nie-strażak.

Pytanie brzmi jeszcze - co z ubezpieczeniem? Czy osoba bez kursu (a to podstawowy wymóg) może być ubezpieczona imiennie lub zbiorowo? Co w razie wypadku wozu i odniesienia przez niego obrażeń? Co jeśli np. na pożarze zboża na pniu odwróci się wiatr i kierowca zostanie poparzony? Co jeśli dupnie butla z gazem i dostanie jakimiś odłamkami stojąc przy aucie? Ja rozumiem chęć działania, ale jest też odpowiedzialność. Tak samo np. branie na desant 16-18-latka z MDP bez kursu w czyichś ciuchach na "trzeciego" lub "czwartego", żeby sobie wyjechać - wszystko jest dobrze, dopóki komuś się coś nie stanie.
9
Forum ochotników / Odp: Zmiana Statutu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez b07 dnia Dzisiaj o 13:11:50 »
§ 6a, jak również § 36 statutu wzorcowego (notabene zaznaczone grubszą czcionką) oraz wstawka o ograniczeniach w prawie uczestnictwa w komisji rewizyjnej mają istotne znaczenie jedynie dla OSP, które mają ambicję ubiegać się o status organizacji pożytku publicznego.

My przyjmując nowy statut na bazie aktualnego wzorcowego usunęliśmy § 6a i § 36, ponieważ takich zamiarów nie mamy (zbyt wysokie koszty i nakład pracy). Zobaczymy co powie sąd rejestrowy, ale z tego, co wiem, przepisy te to jedynie opcja, nie wymóg. Statut musi być zgodny z ustawą Prawo o stowarzyszeniach oraz ustawą o ochronie ppoż. Poza tym stowarzyszenia, w tym OSP, maja dość dużo luzu w układaniu swoich stosunków wewnętrznych.
10
Forum zawodowców / Odp: Podwyżki 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SIUSIEK dnia Dzisiaj o 12:54:40 »
No fakt..Komedianci znowu będą płakali że budżet jest niedoszacowany i trzeba coś z podwyżki jebn... Nie omieszkam powiedzieć że jeśli dostaniemy w grupy to na sto procent nie będzie to 309 bo dodatkowych pieniedzy nie będzie na pochodne.
Strony: [1] 2 3 ... 10