Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Jak zostać strażakiem... / Odp: badania lekarskie - jak i co
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kapi937 dnia Dzisiaj o 13:19:13 »
Popraw sobie badania w właściwym szpitalu.
2
Forum zawodowców / Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez qtazi84 dnia Dzisiaj o 12:48:25 »
Wydaje mi się, że w pierwszej kolejności chcą wziąć jak najwięcej osób skierowanych z powodu braków kadrowych. Mam wrażenie, że nikt nie sprawuje nadzoru nad przebiegiem rekrutacji. Teoretycznie każdy kto spełnia wymagania może się zrekrutować (nawet osoby bez skierowania), ale jak widać w życiu jest inaczej. Podobnie ma się sprawa finansowania delegacji osób skierowanych - nikt nie kontroluje tego czy strażacy pieniądze za delegacje dostają od swoich komendantów czy wszystko jest zamiatane pod dywan, a za kształcenie "płać sobie sam".
3
Gorące dyskusje strażaków / Odp: Skandaliczna wypowiedź!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Antonio998 dnia Dzisiaj o 12:35:19 »
Defilada defiladą, a do Rytla wcześniej pojechała inna jednostka. Byłem we wtorek, to widziałem, że chłopaki z wojska jak wszyscy wrócili brudni, mokrzy i ztyrani. Dzisiaj rozmawiałem ze znajomym z Rytla, to mówił, że służby działają sprawnie, a problem jest z wolontariuszami, których przybywa, nie ma osoby, która mogłaby koordynować ich działania i rozdzielać zadania.
Świadków TVN-u proponuję brać z przymrużeniem oka, często są to wypowiedzi wyssane z palca żeby wywołać sensację. Możliwe, że jutro pojadę z OSP, bo dzisiaj jestem na służbie, chyba, że zostanę tam wysłany, bo jestem na liście żeby jechać na dłużej, czekamy na polecenie. Wtedy postaram się skrobnąć coś w wolnej chwili o sytuacji na miejscu.
4
Forum ochotników / Odp: Nagrywanie akcji kamerą w hełmie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez grom@ dnia Dzisiaj o 11:55:01 »
Cześć!
Minęło 10 miesięcy od ostatniego postu w tym wątku. Odświeżam temat, ponieważ podczas ostatniej akcji pojawiły się pewne problemy (długa historia, nie będę się zagłębiał w szczegóły, bo nie oto chodzi) stąd decyzja, żeby zainstalować kamerkę na hełmie tak na wszelki wypadek.

Chciałbym się od Was dowiedzieć, czy od tego czasu pojawiły się jakieś nowości na rynku, które nadają się do nagrywania działań ratowniczo - gaśniczych?
Ewentualnie, którą z kamerek podanych wyżej: GoPro, Bullet Cam, Fire Cam byście polecili?


Specyfika jednostki to 90% działania na terenie otwartym tj. pożary lasów i nieużytków oraz inne MZ. Pozostałe 10% to działania wewnątrz budynków tj. pożary domów, otwarcia mieszkań na prośbę policji, magazyny itp.
Doradzicie co wybrać?
Ja używam GoPro Hero 3 + black edition. Jej największym minusem są rozmiary. Nie da się ukryć, że jest to kamera i jednak dość mocno rzuca się w oczy. Ja mam ją zamontowaną na górze hełmu. Co do samych nagrań to jakość jest bez zarzutu. Na jednej baterii nagrałem około 30-40 minut. A co do nagrań z pożarów wewnętrznych to sam oceń https://www.youtube.com/watch?v=dsD-x7SB_XI

Nie żebym się czepiał, ale zanim coś wrzuci się do sieci to wypadałoby wyciąc niektóre rzeczy, np. niezapięcie pasów w czasie jazdy. a co do jakości nagrania to fajna.
5
Gorące dyskusje strażaków / Odp: Skandaliczna wypowiedź!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez grzela dnia Dzisiaj o 11:33:50 »
Przełącz TV na inny kanał.
Wczoraj był lans, dzisiaj nie ma nikogo.
Nawet na temat wojska jest bardzo dużo niechlubnych komentarzy.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/rytel-ochotnik-o-usuwaniu-skutkow-nawalnicy,764989.html
6
Gorące dyskusje strażaków / Propozycja przekazania dotacji KG PSP z funduszu ubezpieczeniowego.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Antonio998 dnia Dzisiaj o 11:10:09 »
Komendant Główny w Rytlu obiecał dotacje dla jednostek OSP biorących udział w usuwaniu skutków wichur na pokrycie strat w sprzęcie, na prowadnice, łańcuchy, węże, itp. Pieniądze mają pochodzić z funduszu towarzystw ubezpieczeniowych i jednostki miałyby pisać na to wnioski. U mnie w OSP powstał pomysł, aby pisać wnioski do KG, ale żeby pieniądze te zostały przekazane na poszkodowanych, którzy często stracili dorobek życia, a nas te parę złotych nie zbawi. Rozmawialiśmy już na ten temat z Komendantem Gminnym OSP i Komendantem Powiatowym PSP, ogólnie są przychylni, tylko teraz powstaje problem żeby nagłośnić to, żeby inne jednostki też mogły wypowiedzieć się w tym temacie.
Proszę o Wasze opinie.
7
Gorące dyskusje strażaków / Odp: Skandaliczna wypowiedź!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Benq2 dnia Dzisiaj o 08:57:48 »
A ma ktoś wiedzę jaka jest sytuacja na miejscu? Od kilku dni jest przekaz w TVP Info z miejsca zdarzenia, widać sporo SiS, generały się pokazały i ministry. Jakieś pierwsze spostrzeżenia od naocznych świadków?
Ciekaw jestem jak faktycznie wyglądała sytuacja z użyciem wojska. Może nie za bardzo chcieli go ruszać bo przygotowania do defilady 15.08?  :cooo:
8
Jak zostać strażakiem... / Odp: badania lekarskie - jak i co
« Ostatnia wiadomość wysłana przez młodyadept dnia Dzisiaj o 07:26:59 »
Panowie za wysoka glukoze mam na badaniach. 112. Co oni teraz ze mna zrobia? Beda kazac powtórzyć badania czy juz out?
9
Gorące dyskusje strażaków / Odp: Skandaliczna wypowiedź!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Michaszs dnia Wczoraj o 22:47:36 »
Aż się prosi pier***lnąć tym wszytkim i niech sobie pan wojewoda (z braku obustronnegowzajemnego szacunku z małych liter) sam zbiera patyki.
Tylko co tym biednym poszkodowanym ludziom powiedzieć.
Widać jak głęboko ma władza nas, a przede wszystkim społeczeństwo. Cokolwiek by robili oczu nam nie zamydlą.
10
Gorące dyskusje strażaków / Odp: Skandaliczna wypowiedź!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Eqinox dnia Wczoraj o 22:24:39 »
"W rozmowie z "Faktami" TVN wojewoda Dariusz Drelich przekonywał, że na miejscu wystarczy obecność strażaków. - Do zbierania gałęzi i zamiatania liści nie będziemy wzywać wojska - mówił w materiale Drelich [przypomnijmy, że wojewodowie są przedstawicielami rządu w terenie - red.]."
Pan Wojewoda prawdopodobnie dał ciała z tematem wojska więc postanowił zastosować taktykę znaną min. z tego filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=mM1v7MbN6mQ
A, że teraz wpakował się jeszcze bardziej ale to już inna historia. Bo albo największe wiatrołomy w historii tego kraju albo kupa liści i gałęzi.
Strony: [1] 2 3 ... 10