Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Forum ochotników / Odp: Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mr.b dnia Dzisiaj o 17:39:27 »
2
Forum zawodowców / Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Ostatnia wiadomość wysłana przez raf998 dnia Dzisiaj o 17:15:21 »


Cytuj
Już pisałem nawet w tym wątku jestem wrogiem głupoty a głupotą jest dawanie stopni oficerskich za filozofie politologię czy socjologię, tak jak dawani ich księgowym, kadrowy czy gaciowym. Oficerowie to w PSP powinni być strażacy uczestniczący w działaniach (bezpośrednio lub pośrednio) i ich przełożeni (bo inaczej to nie miało by sensu) oraz prewencja.
Nie tylko SGSP ale powinien byc katalog 10-15 kierunków (nie mylić ze specjalnościami) które dają możliwość otrzymania PSO.

Kierunek studiów. Hmmm Od lat nikt nie potrafi wyjaśnić, jakie studia są przydatne w PSP.
Skoro nie ma takich wytycznych to czy komendant w np Psiej Budce wysyłając wniosek o PSO na Lorda Vadera który ukończył SA PSP i studia np, BHP, służy w wydziale operacyjnym, zajmuje się dodatkowo tymże BHP oraz prowadzi tajną nie może tego stopnia otrzymać? Przecież spełnia wymagania.

AAA zapomniałem. Wg ustawy PSO MOŻE zostać nadany, nie musi. I tu jest całe zlo. Bo skoro 01 z Psiej Budy wnioskuje o takowy to chyba wie co robi.


I jeszcze jedno.

Cytuj
Z ustawy o PSP
Art. 53.
1. Pierwszy stopień oficerski nadaje się strażakowi, który:
    1) ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w ramach służby kandydackiej albo
    2) uzyskał tytuł zawodowy technik pożarnictwa w szkole aspirantów Państwowej Straży Pożarnej lub w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej i tytuł zawodowy inżynier pożarnictwa w ramach skierowania do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.
2. Pierwszy stopień oficerski może być nadany strażakowi, który spełnia wymagania określone w art. 36 ust. 3.


Jeżeli jestem absolwentem SA i 01 mnie nie lubi ( bo np działam w ZZ) to nie mam szans na PSO już nigdy. Dlatego że nie dostanę skierowania na SGSP. Nawet jak zrobie ją za swoje ( tak jak inne studia cywilne).

Eqinox skoro jesteś jak mniemam wysoko w S to zróbcie razem z Osmyckim porządek i przekonajcie posłów do zmiany ustawy o PSP i wyprostowanie tego wątku.
Podajcie kierunki studiów przydatnych w PSP.

Przecież to jest chyba możliwe?PS.

Znam duuuuużżżooo oficerów z S którzy nie ukończyli SGSP. Z tego co widać to nawet zastępca KG (notabene znajomy z SCHP) też jej nie ukończył. Czyżby swoim to dajemy a innych olewamy?

pozdr.

3
Jak zostać strażakiem... / Odp: badania lekarskie - jak i co
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cybuh dnia Dzisiaj o 16:48:28 »
Stary barabanie tam od rana i nikt nie odbiera. Jutro tam pojade
4
Jak zostać strażakiem... / Odp: badania lekarskie - jak i co
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nostra dnia Dzisiaj o 16:21:01 »
Witam.  Ja już jestem po rozmowie. Dzis ogłosili wyniki na stronie www i co dalej?  Trzeba się zgłosić do jednostki czy będą dzwonić sami do kandydatów w sprawie badań bo się niecierpliwie ;)
A będzie Cię coś kosztowało albo sprawiało trudność jak to Ty do nich przedzwonisz i zapytasz? To świadczy też o Tobie, czy interesujesz się swoją sprawą.
5
Jak zostać strażakiem... / Odp: badania lekarskie - jak i co
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cybuh dnia Dzisiaj o 15:43:08 »
Witam.  Ja już jestem po rozmowie. Dzis ogłosili wyniki na stronie www i co dalej?  Trzeba się zgłosić do jednostki czy będą dzwonić sami do kandydatów w sprawie badań bo się niecierpliwie ;)
6
Związki Zawodowe / Odp: Działania ZZ -2015
« Ostatnia wiadomość wysłana przez radca dnia Dzisiaj o 15:41:50 »
Przeczytaj dokładnie te postulaty. Później się zastanów. A później jeszcze raz przeczytaj. I powiedz sobie po cichu jakie mogą być skutki tych postulatów
7
Forum zawodowców / Odp: Zmiana stanowiska
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sheldon dnia Dzisiaj o 14:09:34 »
Najważniejsze i tak, co pojawi się w zakresie obowiązków.
8
Sprzęt / Odp: Jaki Radiotelefon nasobny do OSP
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lukaszenko dnia Dzisiaj o 13:58:03 »
Mamy u siebie 2 sztuki hytera pd 565 i ja osobiście jestem zadowolony. Prosta obsługa, polskie menu w którym mamy naprawdę łatwo opisane ustawienia. Można zmieniać moc radia jednym klawiszem, duża liczba kanałów. Dla naszych potrzeb spełnia swoją robotę.
9
Sprzęt / Odp: Mlekowóz w OSP GCBM
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Emil dnia Dzisiaj o 12:19:38 »
10
Jak zostać strażakiem... / Odp: Kto do SGSP 2018?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez RezO dnia Dzisiaj o 11:31:26 »
Tutaj raczej chodziło o samą zmianę % kadry oficerskiej w województwie niż o poszczególne stanowiska - na Podkarpaciu nawet udałoby się znaleźć typowo oficerskie stanowisko, ale i tak przydziału nie będzie :) część po prostu liczy na ewentualną zmianę władzy :)
Strony: [1] 2 3 ... 10