Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Forum zawodowców / Odp: Kwatermistrz
« Ostatnia wiadomość wysłana przez oliwier dnia Dzisiaj o 12:47:14 »
Zastanawiam się kiedy ludzie zrozumieją że PSP to nie tylko czerwone samochody i ijo ijo ale cała skomplikowana maszyna-instytucja. Konia z rzędem temu Komendantowi, który przyjmując człowieka do służby obiecał podział bojowy do emerytury. Nikt nie chce do biura ale ktoś tę pracę musi wykonać chociażby po to aby ten "super sierżant" jeden z drugim miał wypłatę, gacie na dupie, hełm na głowie, zatankowane auto itd. Wyobraźcie sobie pracę Komendy jeśli w sezonie grypowym kadry, finanse i kwatermistrzowstwo przynosi L4 (zazwyczaj są to komórki jednoosobowe). Uwierzcie mi że takiej paniki nie będzie w stanie zapewnić Wam żadna inspekcja z KG.
2
Związki Zawodowe / Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SIUSIEK dnia Dzisiaj o 12:44:28 »
Co Ty kolego czytałeś bo tam nie ma mowy o podwyżce 250 zł..
3
Związki Zawodowe / Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zyraf dnia Dzisiaj o 11:53:32 »
podwyżka 250zł nie brzmi zachęcająco...po prostu za mało.
100% płatne nadgodziny ok
zniesiony limit wieku 55 lat ok
30 dni l4 płatnego 100% super - tutaj należy zwłaszcza kolegom z Policji przypomnieć, że to przez ich machloje i "nieoficjalne grafiki chorobowego" kto i kiedy choruje zabrano nam ten przywilej. Był nagminnie wykorzystywany, naciągany. 30 dni to dla mnie optymalne rozwiązanie.

Podstawy są niezłe ale to wciąż za mało. Chwaląc się w mediach jak dobrze wygląda nasze PKB i rozwój gospodarki powinni mieć świadomość, że niedoceniane zawody (od strony finansowej) przez lata w końcu o swoje się upomną. Po za tym jak chcemy przyciągnąć ludzi z odpowiednimi kwalifikacjami czy specjalistów do służby za takie marne pensje? Ostatnie nabory do jednostek chemicznych pokazały jak to wygląda. Policja ma jeszcze gorzej bo za tak ciężką robotę takie marne pieniądze dostawać...nikt mający olej w głowie i jakiekolwiek większe kwalifikacje nie będzie robił za taki grosz. 

4
Gorące dyskusje strażaków / PRZENIESIONY: Oddech dla Izy - córki emerytowanego d-cy zmiany
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wujo 2010 dnia Dzisiaj o 11:34:11 »
5
Forum ochotników / Odp: Nowe GBA dla OSP
« Ostatnia wiadomość wysłana przez holmatri dnia Dzisiaj o 10:26:35 »
Mamy gba i jego nie wymieniamy a chcemy wymienić 16 letnie slrt dlatego szukamy czegoś małego co będzie przy okazji miało wodę i 4x4 teren trudny, pagorkowaty  w zasięgu dwie krajówki, dominujące zdarzenia to wypadki/ kolizje i skutki gwałtownych burz, natomiast zamiast slrt chcemy glba bo kilka razy była potrzeba zmyc drogę, a raz się zdążyło że był wypadek a po przyjeździe rozwinięty pożar osobówki i z doświadczeń kolegów wiemy ze agregaty to ściema,
Wiemy już ze zrobienie cnbop na obcego to gra nie warta świeczki. Mize ma ktoś inne autko zamiast mitsubishi fucogodne polecenia

Powiem Ci kolego, że z tymi agregatami to nie do końca ściema. Pracowałem wozem z agregatem i drugim z autopompą, no i jeśli chodzi o podawanie samej wody to agregat wygrywał. Ciśnienie dużo wyższe, przez co ta woda na dość długo starczała. Co więcej, auto z autopompą 1000 l. wody, auto z agregatem 200 l. Ta mniejsza ilość to śmiało wystarcza do zmycia jezdni, a nawet zgaszenia części pożarów, zdarzyło mi się nawet pożar samochodu samochodu osobowego, który był cały objęty ogniem tym zgasić. Dogasiło GBA żeby była jasność. Generalnie takie auto pierwszego rzutu to ok, masz w zapasie parę gaśnic jeszcze na aucie i daje naprawdę super radę.
Autopompa akurat ciśnienie daje słabe (nie mówię o tym Bremachu tylko o Mascot), ale te 1000 l. możesz lać i lać.
Jeśli chodzi o pianę, to auto z autopompą miało środek, a to drugie nie także nie mam porównania.

Ostatnia kwestia zalety agregatu do autopompy to taka, że ten który ma 200 l. wody zamiast 1000 jest zdecydowanie bardziej dynamiczny.
6
Związki Zawodowe / Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez nintruz dnia Dzisiaj o 10:26:04 »
7
Dowolne tematy / Oddech dla Izy - córki emerytowanego d-cy zmiany
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sorbent dnia Dzisiaj o 09:42:22 »
Witam wszystkich.
Chodzi o zbiórkę dla córki strażaka emeryta, byłego d-cy zmiany. Dziewczyna od wielu lat walczy z chorobą, która jej się przyplątała po przeszczepie, niestety teraz jej stan jest bardzo poważny a koszty jej utrzymania w szpitalu w Wiedniu są olbrzymie. Jej Ojciec był jednym z najlepszych dowódców jakich dane mi było spotkać w mojej służbie. Do tej pory rodzina radziła sobie sama ale teraz to ich finansowo przerosło. w załączeniu pdf z numerem konta i akcją.
Więcej informacji również tutaj http://kpolawa.kwpsp.wroc.pl/2018/09/07/iza-potrzebuje-pomocy/
8
Forum zawodowców / Odp: Kwatermistrz
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KLAWY dnia Dzisiaj o 09:40:29 »
Po operacji kolana, to idź nawet dla swojego zdrowia do kwate. Furtka nie jest zamknięta, może wrócisz na podział.
No na stażu każdy mówi, żeby się nie stawiać. Najgorsze jest to, że przyszedłeś do straży z myślą o pracy na PB, a na siłę przerzucają Cię do biura i nie masz nic do powiedzenia..
Zaraz... " na siłę" ? jak dla mnie, to wyciągają do chłopaka rękę!
Równie dobrze, brak miejsca w biurze, wysyłają na komisję, która stwierdza przeciwwskazania do PB i...?
Jeżeli bardzo zależy Ci na pracy w PSP, nie masz wyjścia, na jakiś czas musisz "pokochać" biurko.
Nie wiem,jakie posiadasz kwalifikacje, ale obecnie pracę DUŻO bardziej atrakcyjną FINANSOWO, nie trudno znaleźć
powodzenia,
10
Forum ochotników / Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Ostatnia wiadomość wysłana przez oliwier dnia Dzisiaj o 09:23:54 »
Dokładnie tak jak pisze WUJO. Radiowe analogowe systemy alarmowania są i będą podstawowym sposobem komunikacji. Ich największą zaletą jest prostota działania. Wszystkie te cuda oparte na GSM w przypadku kryzysu będą bezużyteczne. Każda gmina ma środki finansowe w ramach OC i ZK. Pogadajcie aby w ten sposób zakupili wam selektywne.
Strony: [1] 2 3 ... 10