Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Forum ochotników / Odp: Testy wiedzy na inspekcjach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez piotr92strazak dnia Dzisiaj o 22:12:02 »
Ma ktoś odpowiedzi do pytań testowych na kontrole KSRG?
2
Forum zawodowców / Odp: Podwyżki 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fireman998998 dnia Dzisiaj o 21:43:11 »
I czas z tym skończyć !!!!!!
3
Forum zawodowców / Odp: Podwyżki 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Krecko dnia Dzisiaj o 21:30:29 »
Prawda jest taka ze kazdy nas dyma. Jestemy uwazani za murzynów do czarnej roboty za psie pieniadze.
4
Związki Zawodowe / Odp: Działania ZZ -2015
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Eqinox dnia Dzisiaj o 19:36:00 »
Ale ja nic nie mówię o likwidacji jakiejkolwiek JRG. Szkolnictwo pożarnicze to przerost formy nad treścią. Teraz znowu koszty funkcjonowania OSZ wzrosną ale to jest rak i w końcu zniszczy swojego żywiciela albo zostanie wycięty.
5
Dowolne tematy / Odp: Metoda Leczenia Traumy i Stresu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez madmax29 dnia Dzisiaj o 18:45:06 »
Cytuj
W porównaniu z prelekcjami podczas spotkanie ZZ Florian o nowotworach myślę że jest to bardzo ważny wątek w funkcjonowaniu każdego z nas
uważasz że problem nowotworów nie jest duży? Ponad 60% strażaków to nie jest dużo? :wall:
6
Gorące dyskusje strażaków / PRZENIESIONY: Metoda Leczenia Traumy i Stresu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wujo 2010 dnia Dzisiaj o 18:44:14 »
7
Dowolne tematy / Metoda Leczenia Traumy i Stresu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SIUSIEK dnia Dzisiaj o 18:42:06 »
Natrafiłem na ciekawy watek o którym wspomnieli prowadzący program. To co zobaczyłem chciałbym podzielić się z kolegami i być może w niedługim czasie postarać się wątek przedstawić górze. Tymbardziej że w pierwszej kolejności wspomnieli o strażakach...
Metoda TRE®  Tension &Trauma Releasing Exercises  (Ćwiczenia uwalniające napięcia, stres, emocje i traumę)
Metoda TRE® jest systemem ćwiczeniowym  mającym za zadanie przywrócenie  równowagi organizmu na wielu poziomach i jest jedną z metod tzw. Naturalnej Samoregulacji. Bez względu na to, czy mamy na myśli stres, trudne emocje, ból, czy też przebyte traumy, wszystkie te określenia wiążą się z napięciem mięśniowym. Nie uwolnione napięcia tworzą tzw. wzorce napięciowe. A te z kolei powodują stan  ciągłego napięcia, które  w dzisiejszych czasach jest częstym zjawiskiem prowadzącym do różnego  rodzaju dysfunkcji, blokad, bólu i chorób.
W porównaniu z prelekcjami podczas spotkanie ZZ Florian o nowotworach myślę że jest to bardzo ważny wątek w funkcjonowaniu każdego z nas.
8
Związki Zawodowe / Odp: Działania ZZ -2015
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Siedem dnia Dzisiaj o 18:05:33 »
Absolutnie się różnimy i nigdy nie będę za likwidacją ale za modernizacją jak najbardziej. Takie jak Ty masz zdanie o szkołach to ja mam o ośrodkach szkolenia. To robi masę w skali kraju . Co do SP PSP to ma ta szkoła od zawsze rejon. Do niedawna była to jrg na drugim miejscu pod względem wyjazdowosci w Bydgoszczy.  Do dzisiaj robią mnóstwo wyjazdów a w rocie jeżdżą również pracownicy szkoły. Czy chcesz to porównać z jakąś inna JRG?? Bo pod względem doświadczenia są na wysokim poziomie i codziennie pracują z kimś innym na samochodzie. Tego nie ma na zwykłej jednostce.
9
Forum zawodowców / Odp: Podwyżki 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SIUSIEK dnia Dzisiaj o 17:54:14 »
Dawanie pieniędzy kwotowo nic nie rozwiąże. Powinien być system jednakowy dla wszystkich np. co roku wzrost wynagrodzenia o poziom inflacji oraz + 1-2 % powyżej inflacj.i do negocjacji ze związkami. Grzebanie ciągle w grupach jt. nieodpowiednie. Plus powinny być oddzielnie pieniądze do KP/M/W na zmiany zaszeregowania, awanse i odprawy zgłaszane co rocznie do budżetu komend oraz systemy nagród ( w tym dodatku motywującego)  A tak mamy co mamy . Oczywiści podwyżka powinna dotyczyć funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Ale dopóki nie będziemy mieć zapisów ustawowych np.w ustawie w budżetowej lub w innej ustawie to zawsze każdy będzie ciągnąć w inną stronę a politycy to będą wykorzystywać np. damy dla najmniej zarabiających . Dlatego uważam, że ciągle nie mamy wypracowanego systemu. Związki powinny o to zadbać.
I nie wejdą...to obiecuję.
Brawo im więcej zarabiasz tym wyższa podwyżka... Normalnie pomysł rewelacja. Młodszy ratownik dostanie 3% czyli 70 zł a jego komendant 300 zł i po 10 latach będzie, że 01 dostał 3000 zł a ratownik 700 zł. Kominy wynagrodzeń miedzy najgorzej a najlepiej zarabiającymi wzrosną do wysokości wieżowca.
Co do drugiej części twojej wypowiedzi to pomysł jest tak idiotyczny, że ************* bo z poziomu KW i KG będą decydować kto ma awansować? Powszechna centralizacja awansów i kontrola nad wydatkami płacowymi.
Związki Zawodowe powinny zrobić wszystko aby takie idotyczne pomysły nigdy nie weszły w życie.
Strony: [1] 2 3 ... 10