Autor Wątek: Praca Po Liceum?  (Przeczytany 2139 razy)

Offline mugezi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Praca Po Liceum?
« dnia: Styczeń 03, 2005, 18:36:51 »
Hej czy ma się jakiekolwiek szanse zostać przyjętym do służby w PSP jak zgłosisz się tam po liceum i złożysz "papiery" ?  

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Praca Po Liceum?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2005, 21:29:48 »
Po licum? Nie realne! Jedynie ochotnicza straż pożarna, lub można załapać pracę (trzeba napisać maturę i zdać) jako magazynier, ale też bardzo ciężko. Dostać się do aspiranckiej też jest cholenie trudno. Chociaż mój kolega zarywał całe noce, i uczył się fizy i chemii, sprawnościówkę zdał, i teorię widocznie też dobrze napisał o się dostał. Też mam zamiar poświecić się, stracę pół roku życia, ale potem będę się cieszył, albo się załamię...

Offline matiii19

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Praca Po Liceum?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2005, 13:33:12 »
Cieszyc sie bedziemy albo sie załmiemy heheh albo bedziemy topic smutki w butelce ... :-) podrawiam  :D  

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Praca Po Liceum?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2005, 20:14:57 »
teoretycznie mozesz zostac przyjety do psp z srednim wyksztalceniem, musisz mice jednak uregulowany stosunek do sluzby wojskowej, mozesz to zrobic np. odrabiajac sluzbe wojskowa w psp:-). To teoria praktyka jest taka iz do psp przyjumja tylko cywili na kierowcow, generalanie, ale aby sie dowiedziec na 100% trzeba sprawdzic, dlatego najlepiej skontaktuj sie z najblizsza jednostka PSP. pozdrawiam i zycze szczecia.

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Praca Po Liceum?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2005, 21:04:33 »
Witam !!!

Bo nie wiem czydobrze zrozumiałem...

Mogę iść do PSP i mogę tam uregulować stosunek do sluzby wojskowej jako kierowca (oczywiscie jesli mam prawo jazdy). I za to mi  kasę jeszcze dadzą ??
A jak już będę kierowcą to w akcji gasniczej  będę mógł brać udział ??

Pozdrawiam !!!  :D  ;)  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Praca Po Liceum?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2005, 21:34:42 »
nie do konca,
sluzbe wojskowa mozna odrobic w psp, zobacz na forum jest poruszany ten temat, wtedy jestes tzw. junakiem tzn. przechodzisz przeszkolenie podstawowe i wtedy mozesz brac udzial w akcjach, natomiast po skonczeniu tej sluzby mozesz zostac w PSP jako pracownik, pod warunkiem, ze bedzie takie zapotrzebowanie no i bedziesz sie do tego nadawal. W praktyce na stale przyjmowani sa w zasadzie kierowcy, wtedy bierzesz udzial w akcji ale jako kierowca. Nie traktuj tego czego napisalem jako ogolnej zasady poniewaz jesli dana jednostka bedzie miala zapotrzebowanie na ratownikow wtedy mozesz nim zostac. Najlepsza droga jest SA lub SGSP lecz jak wiadomo trudno sie dostac, choc jest to mozliwe. Pozdrawiam i zycze powowdzenia

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Praca Po Liceum?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 17, 2005, 23:54:24 »
Nie poddawaj się. Sam startowałem do szkoły 4 razy bez efektów, pomine z jakich wzgledów. W miedzy czasie skończyłem studia przez co mój stosunek do służby wojskowej został uregulowany. I w koncu zostałem stażystą w PSP.
Szukaj i próbuj!