Autor Wątek: Podwyżki na 2009r.  (Przeczytany 197370 razy)

straz98

  • Gość
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #250 dnia: Luty 16, 2009, 21:23:38 »
maniek777 twoje posty pokazują tylko że nie masz pojęcia o czym piszesz, daj sobie spokój i przestań jątrzyć w kolejnym wątku, jak nie masz nic mądrego do napisania, w wg mnie nie masz, to nie pisz.

Offline speedfire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #251 dnia: Luty 16, 2009, 21:57:28 »
Panowie dosyć tych animozji.
Bierzmy wzorce od innych w sytuacji kryzysu powinniśmy być jednogłośni.
Brak u nas tzw "sztamy".
Tak między nami Policja ma jeden ZZ i na tym wygrywa a my jak zwykle kłócimy się między sobą.
Przede wszystkim rozsądne argumenty to podstawa żeby coś ugrać z byłym prezesem Śląska.
Tak to moja refleksja.

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #252 dnia: Luty 16, 2009, 22:08:38 »
Witam...
Może pewna część panów się ze mną nie zgodzi ale mnie wcale nie pociesza fakt przesunięć a wręcz niepokoi i to ten związany z zakupem sprzętu specjalistycznego.... utrzymany zostanie wskaźnik podwyżek ale za jaką cenę? Co do transportu, ostatnimi laty się poprawiło ale sprzęt specjalistyczny pozostawia wiele do życzenia...

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #253 dnia: Luty 17, 2009, 11:43:26 »
narazie w psp związki mówią jednym głosem,ale czy będzie tak długo? odp.dla kolegi- pracowałem na 8 godz. i w podziale i wiem o czym pisze. Jak dla ciebie jest wszędzie równo to zazdroszcze szczęścia. Jakoś w innych jednostkach "miłość" przełożonych względem  podziału tak szerokim strumieniem nie wylewa.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #254 dnia: Luty 17, 2009, 16:29:25 »
Na to wygląda, że pomimo podpisanego protokołu uzgodnień można jeszcze zmienić grupy zaszeregowania?
Szkoda, że nie zrobiono tego na poziomie wszystkich stanowisk w jednostkach organizacyjnych!!! 
http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/komunikaty/2009rok/stnowisko-place-16-02-2009.htm
http://www.skpnszz.org/news.php
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2009, 16:38:08 wysłana przez grzela »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #255 dnia: Luty 18, 2009, 15:38:24 »
te dziewięć baniek na "Wzmocnienie motywacyjnego systemu uposażeń
funkcjonariuszy” zobaczymy jak świnia niebo...

Zobaczymy...? ano zobaczymy skądś trzeba będzie strażakom dodatki motywacyjne w dniach ostatnich wypłacić. Z uwagi na dużą ilość planowanych odejść kwota może być duża zatem niechaj przenoszą te pieniążki

Offline kiligoznales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #256 dnia: Luty 19, 2009, 16:21:48 »
Wklejam informację o podwyżkach z Informacyjnego Serwisu Policyjnego .
ISP.POLICJA.PL / Aktualności /
Minister SWiA podpisał rozporządzenie dotyczące uposażeń policjantów
Zamieszczony 18 lutego 2009
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorz Schetyna podpisał rozporządzenie dotyczące uposażeń policjantów. Teraz zostanie ono skierowane do podpisu do Ministra Pracy i Polityki Społecznej, a następnie do publikacji w Dzienniku. Wejście w życie niniejszych rozporządzeń umożliwi wypłacenie funkcjonariuszom podwyżek z wyrównaniem od 1 stycznia 2009 r. Przeciętna miesięczna podwyżka dla jednego funkcjonariusza wyniesie około 300 zł.

W celu realizacji w 2009 r. podwyżek uposażeń funkcjonariuszy resortu, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podpisał w dniu 22 stycznia br. rozporządzenie w sprawie stawek uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, które zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw nr 23 poz. 143.

Ponadto, Minister SWiA w dniu 11 lutego br. podpisał rozporządzenie w sprawie uposażenia zasadniczego oraz dodatków do uposażenia funkcjonariuszy Straży Granicznej. Rozporządzenie zostanie opublikowane w najbliższym Dzienniku Ustaw.

Rozporządzenie dotyczące uposażeń policjantów zostało podpisane w dniu dzisiejszym. Teraz trafi do podpisu "w porozumieniu" do Ministra Pracy i Polityki Społecznej, po czym zostanie skierowane do publikacji w Dzienniku.

Analogiczny przepis płacowy dotyczący funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej znajduje się w uzgodnieniach międzyresortowych.

Wejście w życie niniejszych rozporządzeń umożliwi wypłacenie funkcjonariuszom podwyżek - z wyrównaniem od 1 stycznia 2009 r. Przeciętna miesięczna podwyżka (bez nagrody rocznej) dla jednego funkcjonariusza wyniesie w:

* Policji i Straży Granicznej po ok. 300 zł
* Państwowej Straży Pożarnej ok. 370 zł
* Biurze Ochrony Rządu - 320 zł

Indywidualne kwoty podwyżek funkcjonariuszy mogą być zróżnicowane w zależności od stażu służby oraz oceny wywiązywania się przez funkcjonariusza z obowiązków służbowych.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #257 dnia: Luty 20, 2009, 21:06:59 »
"TABELA NR 3ZASZEREGOWANIE STANOWISK SŁUŻBOWYCH W KOMENDACHWOJEWÓDZKICH PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ DO GRUP UPOSAŻENIAZASADNICZEGO"
dziwne w niej to, że nikogo nie podzielili ze względu na różnicę w obciążeniu pracą tylko "Dyżurnych Operacyjnych"   :tuba: :cooo:
czyżby inne stanowiska w I i II  kategorii komend wojewódzkich niczym się nie różniły ?  :gwiazdki:
Pozdr.[/]
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline fidel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #258 dnia: Luty 21, 2009, 20:58:50 »
Fidel to  fidel  tamto  ale  nie  widze  tu  konkretnych  argumentów pierwsze  to  gdyby  np  bylo  te  25  lat  słuzby  (co  wydaje  sie  rozsadną  opcją) to  gosc  w  wieku 20-25  lat  konczyłby  około 45-50 lat  .45  latek  utrzymujacy  regularny  trening  (siłownia,basen,boisko)nie  jest  kaleką !!!    A  np  murarz  60  latek,kierowca  autobusu ,tira ???  kasjerka  60  latka  zanim  policzy  hahaha....   
Jest  to  moja  prywatna  opinia  masz  prawo  nie  zgadzac  sie  z  nią...

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #259 dnia: Luty 21, 2009, 21:05:48 »
Cytuj
Fidel to  fidel  tamto

Piszesz aby pisać? to może na onet.pl,
kazdy Twój post nie jest związany z tematem i wprowadza niepotrzebne zamieszanie w dyskusji.

Następny zostanie usunięty bez ostrzeżenia !
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline kapral75

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #260 dnia: Luty 21, 2009, 21:12:39 »
Fidel jak będzie wyjazd do Warszawki to Ty oczywiście też jedź ale stój obok tego wielkiego tłumu.Nałoż jaskrawą kamizelkę na której będzie poparcie dla Gie Scha.
Jak czytam Twoje posty to mam wrażenie ,że grasz w znanym zespole: Downa.
Przyznaj się ,że jesteś szpiegiem?   :fiuu:

Offline jeden

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #261 dnia: Luty 21, 2009, 21:16:13 »
Czy nie widzicie, że Fidel robi sobie hecę z tego forum. Mam 28 lat służby i nie spotkałem takiego gościa w (służbie) i wcale nie żałuję. Więc proponuję nie czytać, a na pewno nie odpowiadać na jego zaczepki.
 Chyba, że to wtyczka  Pana G.S. Już to przerabiałem gdy w tłumie strajkujących ESBECY udawali strajkujących.

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #262 dnia: Luty 21, 2009, 21:36:24 »
Cytuj
Fidel to  fidel  tamto  ale  nie  widze  tu  konkretnych  argumentów pierwsze  to  gdyby  np  bylo  te  25  lat  słuzby  (co  wydaje  sie  rozsadną  opcją) to  gosc  w  wieku 20-25  lat  konczyłby  około 45-50 lat  .45  latek  utrzymujacy  regularny  trening  (siłownia,basen,boisko)nie  jest  kaleką !!!    A  np  murarz  60  latek,kierowca  autobusu ,tira ???  kasjerka  60  latka  zanim  policzy  hahaha....
To też nie są konkrety. A propo wieku, teraz strażakowi, policjantowi i innym służbom nikt nie zabrania pracować dłużej niż 25 lat, ba nawet nikt nie zabrania pracować do 55 roku życia. W mojej komendzie na obecną chwilę jest złożonych około 30 raportów z prośbą o przejście na emeryturę, z czego tylko jedna osoba ma poniżej 20 lat służby, około 9 (z tego z dwoma osobiście rozmawiałem i oni popracowali by dłużej gdyby nie ten cały gnój emerytalny) poniżej 25 a cała reszta (czyli znaczna większość) ma powyżej 25 lat pracy. Dla mnie te magiczne 15 lat to tylko wentyl bezpieczeństwa (jakby zdrowie nie dopisało) i w cale nikt w Warszawie nie musi mnie uszczęśliwiać tym, by nakazać mi pracować przez 25 lat (w sumie to dłużej bo do 55 roku życia).
p.s. jestem ciekaw ile osób u was odchodzi na emę, które mają poniżej 20 lat pracy.

Offline jeden

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #263 dnia: Luty 21, 2009, 22:16:37 »
Proponuję wrócić do meritum tego tematu ,,Podwyżka 2009". Panowie to nie knajpa.

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #264 dnia: Luty 21, 2009, 22:25:15 »
@fidel
Ty nie rozumiesz o co tu chodzi.
 Więc Ci wytłumacze :) Wyobraź sobie, ze przyjmujesz się do pracy ( np przy azbeście), ustalasz sobie warunki pracy:
np. 8 godzin dziennie, wolne soboty i niedziele i to za jakieś 3000 euro jak wspomniałeś.
Wszystko pięknie , ale nagle przychodzi szef i Ci mówi:
Fidel chłopie, niestety, ale od jutra robisz wszystkie niedziele, soboty, 12 godzin dziennie i za 1000 euro.
extra, rozumiem ze ty się cieszysz, ze w trakcie zmieniaja ci warunki pracy nie pytajac cie o zgode?
 A przecież za bramą czekają inni żeby cie zmienić, a w innych zakładach robią za 500 euro ( np. składając długopisy).

Chłopie nie porównuj służb ratowniczych do kasjerek przy całym szacunku dla ich pracy, u nas każdy wyjazd może być naszym ostatnim ( ryzyko zawodowe).
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #265 dnia: Luty 24, 2009, 18:08:40 »
Witam,
No fidel namieszałeś troszku na tym forum w różnych tematach ale to z jednej strony dobrze, bo od razu coś ruszyło, zobacz tylko ile reakcji !!  :szalony:
A temat drażliwy a zwłaszcza dla dyżurnych SK !!  :tuba:
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline fidel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #266 dnia: Luty 24, 2009, 18:33:34 »
Nie  wiem  dlaczego  tak  do  mnie  uderzacie   :rofl: :rofl: :rofl:  ogólnie  bez  owijania  w  tzw  bawełne  rzucam  ''  tylko ''  częsc  moich  spostrzezen  na  temat  PSP .Po  pierwsze  PSP  nie  jest  niczyjom  własnoscią  !!!! (jak  sie  niektórym  wydaje)  po  drugie   równie  ta sama  PSP  bedzie  istniec  dalej   nawet  jesli  ci  niesmiertelni  :rofl: :rofl: :rofl:  znikną  z  tej  instytucji. Po  trzecie  zwłaszcza  w  ostatnich  latach  (około 5)  nie  jest  to  instytucja  gdzie  przyjazn  ,koleżenstwo  jest  czyms  nadzwyczajnym.Dzis  bardziej  (z   nielicznymi  wyjątkami  )  przypomina  to  niestety  wyscig szczurów :rofl: :rofl: :rofl:

P.s Jest  to  tylko  moja  opinia  masz  prawo  jak najbardziej  nie  zgadzac  sie  z  nią......c.d.n
Jest  to  moja  prywatna  opinia  masz  prawo  nie  zgadzac  sie  z  nią...

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #267 dnia: Luty 24, 2009, 19:40:20 »
Daruj sobie to CDN...
Jeśli nie chcesz być uznany za Trolla lub co najmniej strażaka z Marsa posłuchaj może co twierdzi ponad trzydzieści tysięcy strażaków minus kierownictwo KG i powiem ci szczerze, że oryginalny to był tylko Tofik, ty swoimi wywodami napewno go nie przebijesz.

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #268 dnia: Luty 24, 2009, 21:08:38 »
Wracając do tematu to usłaszałem (na podsumowaniu roku 2008) z ust mojego KW, iż rozporządzenie płacowe powinno (może inaczej wg. "KOMEDIANTA" słów) wejśc w życie w marcu (jak on stwierdził to około połowy miesiąca rozp. pójdzie do podpisu). ON powiedział że na 100% Więc chyba dobre źródło. Pozdrawiam
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #269 dnia: Luty 24, 2009, 21:16:04 »
zgodzę sie z kolegą Dezerterem. Wszystko by się toczyło dalej i ludzie by nie odchodzili czego "niby" sie boi Grześ. bo i tak kazdy pracuje na  ile starczy zdrowia. A teraz "wielki reformator" to tu pogłaszcze, to tu powie że go nie zrozumielia prawda jest taka  że jeszce niech sie temat pociagnie do okresu przed wyborami to nagle priorytety mu złagodnieją. I będzie gadka tylko o 370 zł (nawet bez słowa "średnio") podwyzki władza dała i jeszcze da jak tylko bedzie WŁADZĄ dalej.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #270 dnia: Luty 24, 2009, 21:26:31 »
Tyle, że:
Cytuj
I będzie gadka tylko o 370 zł (nawet bez słowa "średnio") podwyzki władza dała i jeszcze da jak tylko bedzie WŁADZĄ dalej.

To nie Grzesio dał, a Jaruś zapisał nam w ustawie modernizacyjnej i Grzesio to sobie mógł.
Za to Grzesio, nie powiedział, że w ramach godnej płacy zapier..ł nam, a właściwie jego wataha na początek ok. 60 PLN ze wskaźnika 103,9 ma 102. 

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #271 dnia: Luty 25, 2009, 00:40:31 »
Witam. Rozumiem,ze panowie czekacie niecierpliwie na podpisanie płacówki, ale.... I tu jeszcze jedna kwestia, a jak z nowym kwalifikacyjnym? Zmiany grup zaszeregowania, nowe stanowiska, wtedy wiemy jak rozdysponować środki... Ale to teoria z normalnego systemu, a u nas "strzał do własnej bramki", bo wyjdzie ,ze zabraknie środków, ktoś nie oszacował ,że to aż tyle będzie zmian.... No i oczywiście,byle nie zdążyć przed majem, potem się powie, że to w maju są awanse i w tym roku, nie da się już przesunąć ludzi....

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #272 dnia: Luty 26, 2009, 10:37:21 »
A dalej tak......dla ratowania sytuacji rząd może być zmuszony podnieść składkę rentową z obecnych 7 do 13 proc. i przynajmniej na dwa lata zamrozić płace budżetówki oraz waloryzację rent i emerytur.
http://biznes.onet.pl/0,1923747,wiadomosci.html

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #273 dnia: Marzec 01, 2009, 13:28:40 »
Zostaliśmy jako ostatnia służba mundurowa z niepodpisanym jeszcze rozporządzeniem płacowym  :huh:
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #274 dnia: Marzec 01, 2009, 16:35:43 »
Zostaliśmy jako ostatnia służba mundurowa z niepodpisanym jeszcze rozporządzeniem płacowym  :huh:

i jak zwykle mnie to nie dziwi był czas aby do tego stanu rzeczy się przyzwyczaić. W tamtym roku regulacja też jakoś wcześniej nie była - a końcowe wzrosty dodatków służbowych były realizowane u mnie w komendzie czerwiec wrzesień z przerwą wakacyjną więc nie tak dawno :). Jak w tym roku załapiemy się na podwyżki z wypłatą kwietniową to będzie max. I jak na "fiszcze" 1.04.2009 roku zobaczę płacę to w pełni powiedzieć będę mógł jaja sobie robią :)