Autor Wątek: KONSPEKTY - czy wciąż funkcjonują?  (Przeczytany 9817 razy)

Offline lang

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
Odp: KONSPEKTY - czy wciąż funkcjonują?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 21, 2009, 09:28:54 »
D-ca jrg wymaga i tak sie już u mnie przyjęło, że mapki robimy w corelu.

Hmmm... Rozumiem, że posiadacie licencję:) Są darmowe programy, również do zastosowań komercyjnych, że wymienię chociażby Dia (wersja uniksowa ma możliwości porównywalne z MS Visio, ta dla Windows niestety jest uboga), nie wspominając już o całej rodzie freeware i open source oprogramowania do projektowania CAD (polecam freeCAD w wersji 9). Ale oczywiście jeśli stać was na licencję Corela, to proszę bardzo. Sytuacja, że korzystacie z wersji trial w sposób niezgodny z warunkami licencji, lub co gorsza wykorzystujecie shackowaną wersję jakoś mi się w głowie nie mieści:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline fubu

• strażak
  • Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 21, 2009, 09:47:38 »
Hmmm... Rozumiem, że posiadacie licencję:)
To chyba pytanie retoryczne :P ^_^
dyskusje już na ten temat były, tak jest już kilka ładnych lat, jako jeden z młodszych pracowników jednostki na początku sie sprzeciwiałem temu licencje itp. można sie tylko domyślić czym sie kończy konflikt z d-cą :D
Oczywiście Progam ne jest zainstalowany na komputerze na jrg, konspekt, mapkę robi "delegowany, wyznaczony" strażak albo w domu albo na swoim komputerze w wolnym czasie na służbie.
Ciężko byłoby namówić d-ce na zmianę oprogramowania, skoro już wszyscy sie do Corela przyzwyczailiśmy.

Offline robn

• KLUBOWICZ-MOD
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 24, 2009, 00:33:17 »
Nie wiem nic na temat żeby dokumentację robić w wersji elektronicznej do archiwum, ma być sporządzona na papierze i czy to będzie wersja drukowana czy pisana ręcznie to już tylko wola autora. Zwykle robi się pisaną na kompie, bo łatwiej później ją zmodyfikować i ładniej wygląda w druku. Jednak czy pisana ręcznie czy drukowana ma te same walory merytoryczne. Ponadto co może dać więcej corel nawet od prostego worda czy painta w rysowaniu podstawowych symboli? Większość i tak wkleja odpowiednie znaki na kartkę i trochę modyfikuje znaki dla własnych potrzeb i jest ok. Chyba ze jesteście biegli już w corelu i zrobienie planu zajmuje Wam moment..... Ale żeby zlecać to do domu??? D-ca nakłania do przestępstwa bo wtedy strażak musi zainstalować pirata Corela w swoim kompie (bo którego stać na wykupienie licencji.....????). Pozdr
Nie jestem tolerancyjny dla nygusów ortograficznych i "pseudodyslektyków". Człowiek uczy się przez całe życie ;P