Autor Wątek: e-learning MEDLINE  (Przeczytany 33478 razy)

Offline west

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • OSP siły napędowe polskiego pożarnictwa
e-learning MEDLINE
« dnia: Maj 13, 2008, 09:54:21 »
słyszał może ktoś o tym internetowym szkoleniu, czytałem o tym w jednym numerze "W Akcji" można sobie przeprowadzic symulacje jakiegoś zdażenia i wcielić się w role ratownika, jak na razie nie moge tego znaleść, a może to się okazać dobra powtórka i  utrwaleniem wiedzy dla ratowników
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2008, 10:08:08 wysłana przez mario68 »

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: e-learning MEDLINE
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2008, 10:08:07 »
Witam!
na stronie firmy "MEDLINE" http://www.medline.pl/ jest że ma ruszyć "Już wkrótce premiera nowego serwisu internetowego."
Pozdrawiam
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: e-learning MEDLINE
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2008, 14:27:45 »
Jest już demo.
Dla zainteresowanych http://www.imedic.pl/index.html
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2008, 14:29:16 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Waldi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
    • http://
Odp: e-learning MEDLINE
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2008, 22:55:56 »
Bawiłem sie dzisiaj tym Demem co tam jest. Mi sie nie podoba ten program; dziwnie pokazuje błędy itd. Nie pokazuje jaki ma oddech poszkodowany.
Jak narazie pomysł fajny ale działanie programu mi sie nie podoba
Nieważna jest ilosć wiadomości, ale ich jakość.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: e-learning MEDLINE
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2008, 23:24:15 »
też się pobawiłem, hmmm no się nie spodziewałem że gość ma uraz kręgosłupa po wyniesieniu z zadymienia - błąd, nie uratowany, potem po tym jak było słychać oddech sprawdziłem mu tętno - błąd gość nieuratowany (nie wiedziałem, że tak można komuś zaszkodzić ;/), co jeszcze... a blisko siebie w torbie leży maseczka i worek - kliknąłem na worek - duży błąd wentylacja osoby z zachowanym oddechem, człowiek nieuratowany (a jak bym uznał, że kiepsko oddycha i chciał go wspomagać?)

Ogólnie podobają mi sie takie aplikacje do wkuwania schematów i standardów postępowania, można się mylić do woli i powtarzać zadanie aż się zna na blaszkę, myślę, że warto się od czasu do czasu pobawić żeby sobie poprzypominać tylko. Przydałby się tryb nauki, gdzie błędy są wyłapywane na bieżąco i ktoś podpowiada i oddzielny tryb sprawdzianu - bez podpowiedzi.

Ktoś wie ile to będzie kosztowało?

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: e-learning MEDLINE
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2008, 23:27:38 »
Prawdopodobnie można to tylko zakupić na województwo min 500 osób przez KW albo kilka Komend musi sie zebrać, co do ceny tez nie znam.
To jest tylko demo więc błędy mogą sie pojawiać.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2008, 23:29:15 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: e-learning MEDLINE
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2008, 11:12:30 »
Na targach SAWO była prezentowana ta aplikacja.
Jak podano szacunkowy koszt dla jednego strażaka to około 10 zł / rok
Myślę, że w skali województwa nie jest to szokujący koszt.

Offline west

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • OSP siły napędowe polskiego pożarnictwa
Odp: e-learning MEDLINE
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 01, 2008, 23:58:39 »
też sie bawiłem, wiadomo błędy są i bedą.
dzięki Butel  ^_^

Offline imedic.pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: e-learning MEDLINE
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 11, 2008, 16:48:59 »
Kłania się imedic.pl o ile Panowie pozwolą to napiszę parę słów wyjaśnień:

Rozumiem że najbardziej Panów uwagę przykuwają symulacje ale proszę pamiętać że jest to jedynie składowa całego systemu. Dostęp do całości mają strażacy w Małopolsce bo to ta komenda wprowadza już system. Jeżeli są jakieś pytania i wątpliwości to postaram się na nie odpowiedzieć, tymczasem:

„Nie pokazuje jaki ma oddech poszkodowany”
Proszę włączyć głośniki.

„a jak bym uznał, że kiepsko oddycha i chciał go wspomagać?)”

Jeżeli poszkodowany będzie tego wymagał to rozpocznie Pan wentylację a system nie zaliczy tego jako błąd, ale to już w wersji pełnej ma Pan taką możliwość.

Co do postępowania medycznego i wyświetlanych błędów prosił bym abyśmy nie prowadzili dyskusji na podstawie wersji demowej. Tylko w wersji pełnej (z oczywistych wzgledów) całość postępowania jest wyjaśniona a symulacje mają odpowiedni kontekst.

Pozdrawiam imedic.pl
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2008, 16:50:30 wysłana przez imedic.pl »

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: e-learning MEDLINE
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 11, 2008, 17:46:09 »

Co do postępowania medycznego i wyświetlanych błędów prosił bym abyśmy nie prowadzili dyskusji na podstawie wersji demowej.


ale my nie mamy dostępu do wersji pełnej tylko do tego demka więc z konieczności oceniamy demo :)

Cytuj
Tylko w wersji pełnej (z oczywistych wzgledów) całość postępowania jest wyjaśniona a symulacje mają odpowiedni kontekst.

nie chciałbym się czepiać ale skoro w tej demowej akcji coś się nam, potencjalnym użytkownikom, nie spodoba to nie zainteresujemy się wersją pełną - myślę, że warto by jednak jako demo pokazać coś co nas powali na kolana a nie wzbudzi wątpliwości

jak mogę załatwić (to znaczy gdzie i za ile) dostęp do wersji pełnej dla strażaków z mojej jednostki (OSP, woj. lubelskie)?

wiem, że powinienem zadzwonić albo napisać bezpośrednio do Was ale myślę, że będą też inni koledzy zainteresowani[quote


Offline imedic.pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: e-learning MEDLINE
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 12, 2008, 23:07:47 »
Cytuj
jak mogę załatwić (to znaczy gdzie i za ile) dostęp do wersji pełnej dla strażaków z mojej jednostki (OSP, woj. lubelskie)?
wiem, że powinienem zadzwonić albo napisać bezpośrednio do Was ale myślę, że będą też inni koledzy zainteresowani
Wyłącznym dystrybutorem jest firma medline. Informacje o prowadzących sprzedaż oddziałach w „dziale” dystrybucja na stronie www.imedic.pl

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: e-learning MEDLINE
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 13, 2008, 07:57:24 »

Co do postępowania medycznego i wyświetlanych błędów prosił bym abyśmy nie prowadzili dyskusji na podstawie wersji demowej.


ale my nie mamy dostępu do wersji pełnej tylko do tego demka więc z konieczności oceniamy demo :)

Cytuj
Tylko w wersji pełnej (z oczywistych wzgledów) całość postępowania jest wyjaśniona a symulacje mają odpowiedni kontekst.

nie chciałbym się czepiać ale skoro w tej demowej akcji coś się nam, potencjalnym użytkownikom, nie spodoba to nie zainteresujemy się wersją pełną - myślę, że warto by jednak jako demo pokazać coś co nas powali na kolana a nie wzbudzi wątpliwości

jak mogę załatwić (to znaczy gdzie i za ile) dostęp do wersji pełnej dla strażaków z mojej jednostki (OSP, woj. lubelskie)?

wiem, że powinienem zadzwonić albo napisać bezpośrednio do Was ale myślę, że będą też inni koledzy zainteresowani[quote



Pomysł jak najbardziej dobry ale podzielam zdanie kolegi Sylwka, iż wersja demo jest za bardzo "okrojona", a to właśnie na podstawie nej mamy podjąć dalsze decyzje o ewentualnym skorzystaniu z oferty !

Offline imedic.pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: e-learning MEDLINE
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 13, 2008, 11:10:28 »
Cytuj
Pomysł jak najbardziej dobry ale podzielam zdanie kolegi Sylwka, iż wersja demo jest za bardzo "okrojona", a to właśnie na podstawie nej mamy podjąć dalsze decyzje o ewentualnym skorzystaniu z oferty !
Proszę nas zrozumieć. W szkoleniu zawarty jest na tyle ciekawy i innowacyjny „know how” w skali Europy że niestety nie tylko państwo jako klienci jesteście nim zainteresowani. W tej sytuacji jego prezentacja za pośrednictwem www to nie jest zbyt rozsądny pomysł. Jeżeli jesteście zainteresowani to medline z odpowiednia starannością zaprezentuje Państwu całą ofertę systemu.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: e-learning MEDLINE
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 13, 2008, 11:32:45 »
Cytuj
Pomysł jak najbardziej dobry ale podzielam zdanie kolegi Sylwka, iż wersja demo jest za bardzo "okrojona", a to właśnie na podstawie nej mamy podjąć dalsze decyzje o ewentualnym skorzystaniu z oferty !
Proszę nas zrozumieć. W szkoleniu zawarty jest na tyle ciekawy i innowacyjny „know how” w skali Europy że niestety nie tylko państwo jako klienci jesteście nim zainteresowani. W tej sytuacji jego prezentacja za pośrednictwem www to nie jest zbyt rozsądny pomysł. Jeżeli jesteście zainteresowani to medline z odpowiednia starannością zaprezentuje Państwu całą ofertę systemu.

Ok rozumiem... proszę chronić tej wiedzy bo "piratów" i "kopiarek" w Europie nie brak :)

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: e-learning MEDLINE
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 13, 2008, 18:49:31 »
Bardzo ciekawy pomysł, ale popieram kolegów co napisali, że jak się coś prezentuje i chce się na tym "zarobić", produkt trzeba pokazać z jak najlepszej strony. Po co komu program, który trzeba opłacać, a w sobie ma masę błędów? (Widać to po wersji demo) - to nie w tą stronę powinno iść.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: e-learning MEDLINE
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 14, 2008, 09:47:19 »
Mnie zastanawia, dlaczego po przyłożeniu na miejsce oparzenia opatrunku jałowego, poszkodowany momentalnie umiera ;-) Wiadomo, powinno używać się hydrożelowego, ale czy jałowy od razu zabija?.. ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: e-learning MEDLINE
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 14, 2008, 09:53:33 »
Mnie zastanawia, dlaczego po przyłożeniu na miejsce oparzenia opatrunku jałowego, poszkodowany momentalnie umiera ;-) Wiadomo, powinno używać się hydrożelowego, ale czy jałowy od razu zabija?.. ;-)

Nie próbuj tego w domu :)
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: e-learning MEDLINE
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 14, 2008, 11:59:04 »
Mnie zastanawia, dlaczego po przyłożeniu na miejsce oparzenia opatrunku jałowego, poszkodowany momentalnie umiera ;-) Wiadomo, powinno używać się hydrożelowego, ale czy jałowy od razu zabija?.. ;-)

Nie znam programu ale widać jest „OK”  , szkoda że program sobie a Zycie sobie .

Pozdrawiam MIKO

Offline imedic.pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: e-learning MEDLINE
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 15, 2008, 10:48:29 »
Mnie zastanawia, dlaczego po przyłożeniu na miejsce oparzenia opatrunku jałowego, poszkodowany momentalnie umiera ;-) Wiadomo, powinno używać się hydrożelowego, ale czy jałowy od razu zabija?.. ;-)

Nie znam programu ale widać jest „OK”  , szkoda że program sobie a Zycie sobie .

Pozdrawiam MIKO


Możesz rozwinąć myśl?

Cytuj
Bardzo ciekawy pomysł, ale popieram kolegów co napisali, że jak się coś prezentuje i chce się na tym "zarobić", produkt trzeba pokazać z jak najlepszej strony.

Trochę nużące jest powtarzanie tego samego w koło ale taka moja rola. Scenka jest pewnym elementem całości. Całość prezentowana jest osobom odpowiedzialnym za szkolenie na poziomie województwa i w ten sposób prowadzona jest sprzedaż.

Mnie zastanawia, dlaczego po przyłożeniu na miejsce oparzenia opatrunku jałowego, poszkodowany momentalnie umiera ;-) Wiadomo, powinno używać się hydrożelowego, ale czy jałowy od razu zabija?.. ;-)
Nie ma takiej sytuacji. Jeżeli działasz prawidłowo to zdobywasz punkty jeżeli użyłeś opatrunku jałowego to punku nie dostajesz ale poszkodowanemu nic się nie dzieje. Popełniasz jakiś POWAŻNY błąd.

Punkty zdobywa się w wyniku udzielenia pomocy w prawidłowej sekwencji działań z jednoczesnym realizowaniem procedur PSP.

Żeby zaliczyć symulacje wystarczy zrealizowanie procedur PSP w 40% z zachowanie właściwej sekwencji oceny stanu poszkodowanego.

Proponują aby panowie podzielili się z nami sekwencją działań jakie zostały podjęte. Baa nawet nalegam.

Pytanie w tłum. Ilu z Państwa przeszło demo bezbłędnie?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2008, 10:53:51 wysłana przez imedic.pl »

Offline imedic.pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: e-learning MEDLINE
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 17, 2008, 17:12:52 »
Panowie intencją poprzedniego postanie było ucięcie dyskusji tylko wyjaśnienie pewnych kwestii.
też się pobawiłem, hmmm no się nie spodziewałem że gość ma uraz kręgosłupa po wyniesieniu z zadymienia - błąd,

Zgodnie z pewną doktryna światową, ale także wolą koordynatora (to nie jest nasze widzi mi się) osoby ewakuowane  z pożaru, którego przyczyną mógł być wybuch traktuje się jak poszkodowanych URAZOWYCH. Tacy poszkodowani po za inhalacją dymu i oparzeniami są narażeni na szereg urazów często dużo poważniejszych niż ofiary wypadków samochodowych. We wstępie nie podano informacji, które pozwalałyby ratownikowi na odstąpienie od urazówki stąd jej obecność w symulacji.

potem po tym jak było słychać oddech sprawdziłem mu tętno - błąd

Poszkodowany po inhalacji dymu i gorącego powietrza- przejście do dalszych czynności bez właściwego zabezpieczenia „B” w systemie zaliczane jest jako błąd. Sprawa mocno dyskusyjna ale w tym przypadku zdecydowaliśmy się na taki krok ze względu na to że z ofiarami pożarów w swojej pracy spotykacie się najczęściej. Pewne rzeczy są wyolbrzymione po to byście mogli dojść do perfekcji.

a blisko siebie w torbie leży maseczka i worek -
  kliknąłem na worek

Wspomaganie oddechu poszkodowanego z wydolnym oddechem jest błędem nie systemu tylko ratownika podejmującego wentylację.

Brak poprawy stanu poszkodowanego jest wynikiem sumy błędów (także tych drobnych nie wyświetlanych na końcu)
 
Nie chcę wchodzić w medyczne niuanse, bo mogli byśmy o tym rozmawiać godzinami w cztery oczy i forum nie jest dobrym miejscem na taką dyskusję. My z pomocą waszych przełożonych nadal szukamy pewnych kompromisów, których w ratownictwie medycznym nie da się uniknąć. Program nie jest doskonały, (dlatego przy jego zakupie dodajemy STAŁY support i aktualizację – małopolska już będzie miała 3 ulepszoną wersję systemu w ciągu 3 miesięcy), ale jak na razie wymieniane przez Panów błędy nie są błędami systemu. Spotkaliśmy się z zarzutami, że system jest zbyt trudny dla PSP o OSP nie wspomniawszy. Sęk w tym że ci strażacy, którzy już przeszli przez system osiągają kapitalne wyniki na egzaminach tradycyjnych!
Ja uważam, że o tym, jakiej klasy specjalistami z zakresu ratownictwa medycznego chcecie Panowie być powinniście decydować wy sami. Chcecie wiedzieć/umieć więcej powinniście mieć łatwy dostęp do wiedzy tego typu z każdego miejsca o każdej porze dnia i nocy.

Nie zalogowałem się na tym forum po to by zbierać cukierkowe opinie o systemie. Pragnę wyjaśnić każdą wątpliwość Panom zostawiając ocenę. Na tym się skupmy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2008, 17:22:16 wysłana przez imedic.pl »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: e-learning MEDLINE
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 17, 2008, 18:27:10 »
Udało mi się przejść scenkę za 3-cim razem bezbłędnie, a nie uczęszczałem na kurs medyczny ksrg ;-) (strażak OSP) - tę da się zrobić jeszcze jakoś intuicyjnie. Aż ciekawość zżera, co zobaczyć można w kolejnych ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline sebek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: e-learning MEDLINE
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 21, 2008, 19:16:06 »
Witam znalazłem taki smulator BLS tylk 1 sytuacja http://www.imedic.pl/demo.html

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: e-learning MEDLINE
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 21, 2008, 20:07:51 »
pomysł fajny ale albo moja wiedza jest taka kiepska albo założenie jest z wieloma błędami.
Dajcie znać jeżeli komuś się uda działać zgodnie z naszymi procedurami i nie wyskoczą Wam błędy

Offline reporter998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
    • REPORTER998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy
Odp: e-learning MEDLINE
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 21, 2008, 20:15:57 »
Niestety program jest niedopracowany i zawiera błędy. Postępując zgodnie z procedurami KSRG nie da się poprawnie wykonać zadania. Rozmawiałem na ten temat z koordynatorem medycznym i delikatnie mówiąc "nie zalecił" nauki w oparciu o to oprogramowanie.

A tak pół żartem, pół serio: jedyną metodą na uratowanie poszkodowanego z zerem błędów jest natychmiastowe przekazanie pogotowiu, nawet bez stabilizacji i badania ABC. Twórcy programu wyszli chyba z założenia "Wołaj erkę i spierniczamy!"   -_-

http://www.reporter998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy, Przemysław Tkacz

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: e-learning MEDLINE
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 21, 2008, 20:16:42 »
to jest tylko wersja demo:)
a tak w ogóle to już kiedyś ktoś wrzucał ten symulator i troszkę o nim było dyskusji:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,9795.0.html

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...