Autor Wątek: ilu ludzi musi byc zaby wyjechac autem do akcji  (Przeczytany 12488 razy)

Offline 266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
ilu ludzi musi byc zaby wyjechac autem do akcji
« dnia: Maj 13, 2008, 09:20:37 »
3 czy 4 osoby?

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: ilu ludzi musi byc zaby wyjechac autem do akcji
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2008, 09:27:22 »
Uzupełnij temat o niezbędne informacje, bo ja jakoś zbytnio Ciebie nie rozumiem, kto, co , jak? PSP, OSP? Uzupełnij.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: ilu ludzi musi byc zaby wyjechac autem do akcji
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2008, 09:37:04 »
Mogą być 2 , a w wielu przypadkach muszą np. SD, SH, SCRt, itd  ^_^

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: ilu ludzi musi byc zaby wyjechac autem do akcji
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2008, 09:38:55 »
Nawet może być 1, w niektórych przypadkach (kierowca).

Może to pytanie do konkursu wiedzy pożarniczej? :)
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2008, 09:48:30 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline 266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: ilu ludzi musi byc zaby wyjechac autem do akcji
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2008, 10:46:08 »
Już sprecyzuje swoje pytanie...
Czy żeby samodzielnie podjać działania np gasnicze ile ludzi musi byc na wozie-obojetnie czy w OSP czy w PSP? Wielu JRG widziałem na pierwszym wyjeździe 3 Strażaków... i czesto, gesto ten "21" prowadził działania gasnicze sam, ale np nigdy nie widziałem w działaniach wozu samego "25" czyli GCBA na których jest 2 ludzi-zazwyczaj... Pewnien człowiek twierdzi że zawsze musi byc 4 żeby podjadz działania... skoro musi byc 4 to dlaczego w jednostce JRG na najważniejszym aucie jest tylko 3(to że nie ma pieniadz to wiem nie musicie mi tego tłumaczyc)... prosze od odp

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: ilu ludzi musi byc zaby wyjechac autem do akcji
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2008, 16:57:39 »
Podstawowa sprawa - co to znaczy musi być.
Prawdopodobnie chodzi Ci o to jaka jest minimalna liczba osób do podjęcia samodzielnie danej akcji > jest to uzależnione od rodzaju działań. -_- 
W sytuacji braków kadrowych na wozach są obsady minimalne, nie spełniające wymogów taktycznych jak również bezpieczeństwa uczestników akcji. Ktoś podejmując decyzję o takiej obsadzie bierze na siebie odpowiedzialność i dziękujmy Bogu, że jeszcze nie było z tego powodu tragedii.  :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: ilu ludzi musi byc zaby wyjechac autem do akcji
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2008, 17:46:51 »
najmniejszy typ zastępu to trzyosobowy - kierowca, dowódca i ratownik
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: ilu ludzi musi byc zaby wyjechac autem do akcji
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 13, 2008, 21:45:57 »
Wystarczy czasem jak nie ma ludzi że pojedzie sam kierowca chociażby zawieźć wodę :)

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Odp: ilu ludzi musi byc zaby wyjechac autem do akcji
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2008, 15:34:30 »
Temat założony w dziale dla ochotników, sugeruje, że autorowi tematu chodzi o jednostki OSP.
W skrajnych przypadkach, tak jak wspomniał wyżej Rafał998, wyjedzie kierowca aby dowieźć wodę. Niemniej trzeba mieć świadomość, że jedzie tam, gdzie działają już ludzie.
Nie polecam natomiast wyjazdu w składzie jednoosobowym do działań, gdy wiemy, że przybędziemy jako pierwsi, lub co gorsze będziemy zdani tylko na siebie.
Stara maksyma mówi „ mierz siły na zamiary” i w tym przypadku należy pamiętać, że siły znamy, natomiast  zamiarów nie jest w stanie przewidzieć żadna wróżka, choćby założenia były wstępnie określone.
Podpuszczony przez dyspozytora, przeżyłem raz w życiu taki wyjazd i znajduje się on w mojej kolekcji doświadczeń w szufladce z napisem „nigdy więcej tego nie rób”.
Dwie osoby. Jak trzeba, dwie kumate osoby zrealizują zadanie na drodze, choć jak mówiłem wcześniej, są sytuacje, których przewidzieć nie można. W jednym przypadku „sprzątnięcie po kolizji”, zanim dojechaliśmy, przeistoczyło się w regularną rąbankę z domawianiem karetek i śmigłowca.
Cztery osoby, to moim zdaniem minimalna obsada w OSP, która podejmie sensowne działania do czasu przybycia posiłków, bądź z racji wyszkolenia i wyposażenia w sprzyjającej sytuacji, sama obsłuży zdarzenie.
Wiadomo, należy dążyć do tego, aby wozy wyjeżdżały z pełną obsadą, ale z drugiej strony pamiętać, że life is brutal i z każdej decyzji którą podejmie dowódca zostanie rozliczony najpierw przez rzeczywistość a potem przez przełożonych.
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline dawid_a

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: ilu ludzi musi byc zaby wyjechac autem do akcji
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 17, 2008, 12:23:21 »
jeden z ostatnich wyjazdów.
pojechal sam kierowca.
zapalona sadza w starym kominie domu oficjalnie niezamieszkalym chyba.
ktos tam pomieszkiwal.
po przyjezdzie sadza konczyla się palic.
wyjechal sam bo wiedzial gdzie i do czego jedzie, znał teren itp.
zresztą jak ostatnio w tamtym terenie gasilismy pozar to w chwili przyjazdu mieszkancy mieli przystawione drabiny i przygotowany teren. gdy nadjechaly cięższe wozy my się juz zwijaliśmy bo bylo po ptakach (nadpalony fragment dachu).


co do akcji z udzialem tylko kierowcy - "nigdy więcej" to naprawdę dobra mysl.

Offline vibi12

  • Naczelnik OSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: ilu ludzi musi byc zaby wyjechac autem do akcji
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 30, 2010, 09:56:36 »
podobno jest tak że samochód który wyjeżdza musi byc z pełna obsadą a kolejne wystarczy kierowca +dowódca ale wiecie jak to w praktyce wygląda

Młodzik

  • Gość
Odp: ilu ludzi musi byc zaby wyjechac autem do akcji
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 30, 2010, 10:55:20 »
to co napisales odnosi sie do PSP w zwiazku z nowym rozporządzeniem dot. BHP

Offline vibi12

  • Naczelnik OSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: ilu ludzi musi byc zaby wyjechac autem do akcji
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 30, 2010, 11:12:09 »
aha no tak mnie słuchy doszły ale w rzeczywistości wszyscy wiemy jak to jest z obsadą na wóz

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: ilu ludzi musi byc zaby wyjechac autem do akcji
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 30, 2010, 14:13:07 »
U nas zarządzenie odgórne - minimum 4, i tak z reguły wyjeżdżamy. Inna bajka, że bardzo często zarówno 3 jak i nawet 2 osoby by wystarczyły ponieważ z racji położenia remizy najczęściej robimy zaopatrzenie wodne, bo przyjeżdżamy gdzieś pod koniec akcji :P
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline naczelnik05

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: ilu ludzi musi byc zaby wyjechac autem do akcji
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 31, 2010, 22:07:47 »
Wydaje mi sie że zgodnie z przepisami to powinien być zastęp ,czyli od 3 do 6 ratowników

Offline sebol309

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: ilu ludzi musi byc zaby wyjechac autem do akcji
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 01, 2010, 22:34:34 »
U nas na terenie powiatu jakiś czas temu weszły wytyczne z KM,kierowane do każdej jednostki drogą pisemną,aby do zdarzenia pierwszy samochód jechał z obsadą min.pięcio osobową,za wyjątkiem np.MZ pod tytułem mucha ,gdzie dopuszcza się zastęp trzy osobowy.Niemal za każdym wyjazdem MSK pyta po radiu ilu nas wyjeżdża i wszystkie jednostki zgłaszają min.pięciu jak jest w rzeczywistości można się tylko domyślać.

Offline firefighter83

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: ilu ludzi musi byc zaby wyjechac autem do akcji
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 08, 2010, 18:43:17 »
U nas pierwszy zastęp 4 lub 5 osób, ewentualnie 2 to już tylko 3 osoby. Obsady idealnie dopasowane, każdy ma co robić.
"W straży pożarnej, będziemy razem walczyć przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - ogniowi - bez względu na kraj,pochodzenie, w czym chodzimy i w jakim języku mówimy." 
J.J. Edmondson