Autor Wątek: Wybiera się ktoś do SGSP?  (Przeczytany 213790 razy)

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 27, 2008, 14:26:53 »
Juz dawo nie było tyle miejsc
z tego co pamietam to
2006 - 60 miejsc
2007 - 70 miejsc
2008 - 90 miejsc   
2009 - można obstawiać w STS ile będzie wolnych miejsc :)

PS. Pojawiły się nawet warunki rekrutacji na rok 2009/2010 !!!!!! Czyli mój rocznik :)

http://www.sgsp.edu.pl/aktual/wkrotce/uchwala_senatu_rekrutacja_2009_2010.pdf

POZDRO !!

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 27, 2008, 16:24:58 »
To jest bardzo dobra informacja ^_^ A wiecie może ile jest już podań złożonych? Ja dopiero dzisiaj swoje wysłałem pocztą. Próbowałem się tam dodzwonić ale chyba panie piły kawę akurat :wacko:

PS Saho skąd masz takie info jeśli można wiedzieć? (że jest 90 miejsc) Jeżeli chodzi o nocleg to ja akurat śpię u kumpla. Jeśli  chcesz tanio się przespać to polecam  schroniska młodzieżowe -_- Kiedyś będąc w Gdańsku wyspałem się za 16,50zł ^_^ Nie było mega wygodnie ale przede wszystkim tanio, a dla studenta to podstawowa informacja:P
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2008, 16:38:06 wysłana przez q-bash »

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 28, 2008, 15:37:35 »
  Dzwoniłem  i mi pani powiedziała!!

aha OK -_- (to pytanie nie było złośliwe) ja dzisiaj dzwoniłem i jak do tej pory mieli 200 podań..


Panowie a jak to jest - SGSP wysyła jakieś pisemko z "zaproszeniem" na egzamin? Tak dla formalności chociażby.. Wie ktoś coś na ten temat?
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2008, 17:44:35 wysłana przez q-bash »

Offline saho

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 30, 2008, 10:40:00 »
     Tak dostaniesz!!!  Moje  pytanie jest takie  jak jest z tym torem przeszkód??  Bo w tamtym roku zdawałem do szkoły aspirantów i  egz spr.  zdałem   dobrze w tym roku tylko ćwiczyłem na siłce bo chyba ten  tor sprawdza  ?? szybkość??  skoczność?

Offline piana1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 30, 2008, 12:59:04 »
tor sprawdza sprawnosc ogolna. nawet sile. gwarantuje Tobie, ze na ostatnich metrach toru wiekszosc bedzie miala mroczki przed oczami ze zmeczenia  :wacko:
Semper Paratus

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 30, 2008, 17:17:41 »
sprawnościówka do aspirantki ma niewiele wspólnego ze sprawnościówką do SGSP. Do przebycia tor przeszkód z kilkoma figurami które watro przećwiczyć wcześniej jak odmyk czy skok tygrysi...
PS na dzień dzisiejszy na godzinę 14:15 bylo złożonych ok. 250 podań..

Offline Fcraptor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 02, 2008, 14:25:11 »
Witam chłopaki, rozniez startuje do SGSP,ale ja wy cienko to widze bo słabo poszła matura :/
Mam pytanko co do obmyku bo na forum wypowiedzi na ten temat jest mnostwo a kazda inna, jezeli ktos wie jak to na 100% ma wygladac to niech napisze:)
 Pozdrawiam :)


PS: osoby ktory nie wiedzia jak wyglada obmyk albo sie domyslaja lepiej niech nie pisza :P

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 04, 2008, 15:54:09 »
Potwierdzam, ja dzwoniłem wczoraj i babeczka powiedziała, że ma 292 podania ale jeszcze czekaja na podania przesyłane pocztą więc ta liczba może nieznacznie wzrosnąć, jeśli w ogóle. Niecałe 300 to bardzo mało. Jak myślicie czym to jest spowodowane? Pozdro

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 04, 2008, 16:43:05 »
Witam !!

Wiadomość ze strony SGSP

"W dniu 03 lipca 2007 r. rozpoczęły się egzaminy wstępne do SGSP dla kandydatów na stacjonarne studia I stopnia dla strażaków w służbie kandydackiej.
Dokumenty złożyło 420 osób (379 panów, 41 pań) "

Czyli w 2007 mieli 420 osób na 70 miejsc.  ( 6osób/miejsce )
A w tym roku jest około 300 osób na 90 miejsc (3,3osoby/miejsce)

Cytuj
Wysłany przez: q-bash
 Jak myślicie czym to jest spowodowane? Pozdro

Myślę że dużo osób zrezygnowało ponieważ obowiązkowo trzeba było zdawać 2 matury
minimum jedna na rozszerzonym (kandydaci z nowa matura). Fizyka szczególnie odstrasza ludzi. A przedtem było tak ze nie musiałeś zdawać żadnej i przychodziłeś na testy organizowane przez szkołę.
Więcej osób uważało ,ze testy są prostsze niż matura i dlatego składali podania.

Mało osób złożyło podania może dlatego ,że teraz państwo płaci 1000zł miesięcznie studentom na uczelniach technicznych i to tez mogło wpłynąć na to,że teraz jest tak mało podań.

Oczywiście to jest moje zdanie ,a jak ktoś uważa inaczej to niech pisze :)
 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2008, 16:49:17 wysłana przez Seretsu »

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 04, 2008, 16:51:53 »
Mało osób złożyło podania może dlatego ,że teraz państwo płaci 1000zł miesięcznie studentom na uczelniach technicznych i to tez mogło wpłynąć na to,że teraz jest tak mało podań.
Jeśli ktoś się tym sugeruje to znaczy że nie był godny studiowania w SGSP;) Zawód strażaka to zawód dla ludzi z pasją. Jeśli dla kogoś najważniejsze są pieniądze to w takim razie to nie dla niego...

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 04, 2008, 17:00:43 »
Mozna to nazwać selekcją przed wstępną. Ci którzy mają powołanie nie zrezygnują, a zrobią to osoby tak naprawdę niezdecydowane.

Offline Fcraptor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 04, 2008, 22:00:25 »
W sprawie matur zgodze sie Seretsu, głowny powod to ze liczy sie tylko nowa matura brak testow chyba ze dla starych maturzystow:) a tak przy okazji na studnia maja płacic 1100zł ale nie kazdemu tylko tym co w miare sie ucza bo ci co ledwo zdaja to nie nie :)

A na FIREMANA trzeba miec powołanie jak napisał wicher :D

Offline Emilovic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Nie matura lecz chęć szczera !!!
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 04, 2008, 22:07:00 »
A teraz z deczka teori:
Założmy, że jest 300 kandydatów
100 odpadnie na torze przeszkód
100 odpadnie zgodnie z wyznaczonym progiem (średnia wszystkich osób z matematyki i z fizyki)
lekarze też zrobią swoje
i.... może sie okazać, że zabraknie kandydatów na te 90 miejsc
co wtedy????

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 04, 2008, 22:10:19 »
a na torze jest jakiś próg??
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Offline Emilovic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Nie matura lecz chęć szczera !!!
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 04, 2008, 22:16:41 »
W dalszym etapie postępowania rekrutacyjnego brani są pod uwagę tylko ci kandydaci, którzy uzyskali średni czas z egzaminu sprawnościowego równy lub mniejszy od średniego czasu pokonania toru przeszkód, a z matematyki oraz fizyki i astronomii mają wynik równy lub wyższy od średniego wyniku z poszczególnego przedmiotu. O kolejności na liście rankingowej decyduje suma wyniku z matematyki oraz fizyki i astronomii, a w przypadku równych wyników o miejscu decyduje lepszy wynik egzaminu sprawnościowego.

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 04, 2008, 22:20:42 »
dzięki... czyli na dobra sprawę wcale nie jest tak pięknie przez ta mniejszą liczbę kandydatów... a orientuje sie ktoś jakie były czasy w tamtym roku??
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Offline Emilovic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Nie matura lecz chęć szczera !!!
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 04, 2008, 22:28:13 »
Matematyka   26,48
Fizyka   27,79
W-F   0:50.50

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 04, 2008, 22:36:50 »
Kolego Emilovic wyobraź sobie ,że w poprzednim roku było o 120 osób więcej a zabrakło osób ,które uzyskały minimum.
Bez owijania w bawełnę spróbuje podać jakieś  KONKRETY :)

Było 420 osób ,ale odpadli bo

-niektórzy złożyli wyniki maturalne tylko z jednego przedmiotu ( ale po co? )
-nie zgłosili się na egzamin sprawnościowy lub zostali zdyskwalifikowani na torze .
-trudno w to uwierzyć ,ale 172 osoby nie uzyskały minimum z MATMY
-było też 38 osób ,które nie zdało fizyki , ale zdały matme. (ogólnie 165 osób nie zdało fizy)
-około 31 osób które już zdały fizykę i matme nie zaliczyły minimum z WF. (ogólnie 130 nie zdało WF)
-później około 20 osób odpadło na badaniach

Przyjęto 68osób (na 70 miejsc) i jeszcze na unitarce zrezygnowało z 3 osoby !

Tak wygląda selekcja....

Podejrzewam ,że w tym roku będzie SZOK bo stawiam ,że na 90 osób przyjmą około 60.
(chyba ,że niesamowicie zaniżą prób punktowy)
Ja wybieram się dopiero w 2009 do SGSP -_-

PS. Sie prowadzi statystyki sie ma :)


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2008, 22:38:53 wysłana przez Seretsu »

Offline Emilovic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Nie matura lecz chęć szczera !!!
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 04, 2008, 22:41:19 »
O widzisz. Nieświadomie odpowiedziałeś na nurtujące mnie pytanie. Bo zastanawiało mnie czy opuszczą progi czy jednak nie i przyjmą np. 60 osób mimo 90 miejsc.

Wynika, że jednak nie opuszcza progu i przyjmą tylu ilu zaliczy wszystko.


Poza tym masz bardzo dokładne informacje.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2008, 22:44:30 wysłana przez Emilovic »

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 04, 2008, 22:47:31 »
Wow Seretsu wyczerpujące iinfo na temat rekrutacji -_- Jestem pod wrażeniem -_-
PS myślę że nie będzie tak że przyjmą np 60 osób. Widocznie zapotrzebowanie na kadry rośnie. Wg mnie w najgorszym razie obniżą próg aby okolice 90 zachować;)

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 04, 2008, 22:50:28 »
Ja sam nie wiem co oni zrobią w takim przypadku ,ale moim zdaniem to powinni przyjąć około 60osób czyli z 30 miejsc zostałoby "wolne" . Ale nie wiem jakie to za sobą może ponieść konsekwencje.

Ja uważam ,że ta uczelnia jest za mało rozreklamowana i dlatego jest mało osób, a z drugiej strony to dobrze ,że nie jest rozreklamowana bo na pewno sporo osób poszłoby tam bez powołania i na pewno nie poświęcaliby się jak Ci z powołaniem :)

Offline Emilovic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Nie matura lecz chęć szczera !!!
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 04, 2008, 22:59:47 »
W sumie to próg sam z siebie może się opuścić bo nie ma testów wstępnych, które wg. większości są łatwiejsze od matury i na których zdobywano dużo punktów. Jeżeli, nie można pisać testów to trzeba było pisać na maturze matematykę i fizykę z czym nie każdy sobie poradził najlepiej ( jak by nie było dwa przedmioty). Ja osobiście musialem pisać fizykę a wolałbym ja mieć na testach zawsze 1 miesiąc dłużej by było na przygotowanie.

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 04, 2008, 23:06:38 »
Pożyjemy - zobaczymy:)

PS ja właśnie jestem w tej sytuacji że będę pisał testy (zdawałem starą maturę) i wg mnie to lepsze rozwiązanie niż punkty z matur bo co jeśli ktoś nie zdawał rozszerzonych mat.. czy fiz...? Może  się pożegnać? bez sensu...:/

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 04, 2008, 23:09:42 »
ale przeliczane matury sa i tak na podstawę.. więc jeden przedmiot można było spokojnie brać na podstawie... a przelicznik jest taki kiczowy że bardziej opłaca sie zdawać podstawę...
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Offline saho

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 05, 2008, 13:07:57 »
Panowie,   w tym roku, jest ogromna szansa dla tych co zdają testy w Szkole. !  A tak między nami wf, jest do zaliczenia jeśli ktość  jest sprawny.  A moje pytanie  ?? czy będziecie już  16 czerwca w Wawie,,???   jest w tedy meczyk Polski ?? wieczorem ??