Autor Wątek: Regulamin jest po to żeby go łamać  (Przeczytany 395108 razy)

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwiec 21, 2011, 08:11:41 »
nie bardzo wiedziałem gdzie więc dałem to tu - http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,9814653,Jak_strazacy_w_Krakowie_slup_prostowali,,ga.html

przyznam że u mnie w mieście ludzie zajmujący się tymi sprawami pewnie zrobili by podobnie :)

Offline kruger

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 04, 2011, 18:27:33 »
No gdzie jak gdzie ale w szkołach pożarniczych regulamin powinien być przestrzegany  :fiuu:
http://straz.gov.pl/data/newsImages/promocja_csp__1__1.jpg
OSTRY HAJC - lejesz wode a to h... daje

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 05, 2011, 20:59:59 »
nie bardzo wiedziałem gdzie więc dałem to tu - http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,9814653,Jak_strazacy_w_Krakowie_slup_prostowali,,ga.html

przyznam że u mnie w mieście ludzie zajmujący się tymi sprawami pewnie zrobili by podobnie :)
A ja przyznam, że było to niepotrzebne działanie PSP. Nie jesteśmy firma świadczącą usługi komunalne. Od ustawiania, naprawiania i poprawiania znaków jest zarząd dróg (ewentualnie podobna instytucja) podległy pod urząd miasta/gminy. Jak dajemy się "wkręcać" w taką robotę, to nie okazujmy zdziwienia, ze niedługo psie gówna w parku będziemy ściągać. Jak to, co koledzy z Krakowa robią, ma się do działań ratowniczych :pyt:  :cooo:
Si vis pacem, para bellum

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 05, 2011, 22:14:14 »
nie bardzo wiedziałem gdzie więc dałem to tu - http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,9814653,Jak_strazacy_w_Krakowie_slup_prostowali,,ga.html

przyznam że u mnie w mieście ludzie zajmujący się tymi sprawami pewnie zrobili by podobnie :)
A ja przyznam, że było to niepotrzebne działanie PSP. Nie jesteśmy firma świadczącą usługi komunalne. Od ustawiania, naprawiania i poprawiania znaków jest zarząd dróg (ewentualnie podobna instytucja) podległy pod urząd miasta/gminy. Jak dajemy się "wkręcać" w taką robotę, to nie okazujmy zdziwienia, ze niedługo psie gówna w parku będziemy ściągać. Jak to, co koledzy z Krakowa robią, ma się do działań ratowniczych :pyt:  :cooo:

   Najpierw cofnęli w znak, a potem próbowali go wyprostować i cała historia.
Dlatego proponuje nie dorabiać do tego usług komunalnych :stop:.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 05, 2011, 22:43:18 »
No gdzie jak gdzie ale w szkołach pożarniczych regulamin powinien być przestrzegany  :fiuu:
http://straz.gov.pl/data/newsImages/promocja_csp__1__1.jpg

Patrzę na to zdjęcie i nie widzę nic niezgodnego z regulaminem. Późno już, oczy i umysł zmęczone, podpowie ktoś? ;)
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline kruger

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 06, 2011, 09:25:22 »
OSTRY HAJC - lejesz wode a to h... daje

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 06, 2011, 17:17:40 »
A dlaczego miałby nie mieć?  :kwit:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 06, 2011, 17:52:43 »
http://straz.gov.pl/data/newsImages/promocja_csp__1__1.jpg

Dlaczego flagowy ma szarfę ???!!!

No tak! Niepotrzebna szarfa. I wszystko jasne :) Dzięki za oświecenie ;)
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 10, 2011, 18:06:08 »
Szarfa u asystującego


edit: Być może musieli dużo iść i się zamienili, bo później już było OK

Linki nie działają...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2011, 12:46:23 wysłana przez robn »
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpień 24, 2011, 16:59:06 »
Nie wiem jak jest u was ale:
Wklejacie sobie jakieś tam fotki, i deliberujecie. Ten ma pas na jajach, tamten otok oficerski. U nas jest tak...
Przychodzi informacja, że na wczoraj potrzeba poczet, kompanie, i coś w rodzaju asysty. Każdy przytomny wtedy robi ewakuację z pomieszczenia, a dowództwo wyznacza "ochotnika" według klucza: "młody niech idzie zobaczyć jak to wygląda". Ochotnik zazwyczaj ma w szafce przeciąg, a mundur wyjściowy ma "obiecany". Zaczyna się więc pożyczanie. Wtedy też wychodzi taki kwiatek który jeszcze kursu podstawowego nie odbył z pagonami kapitana, a rogatywką podoficera, bo inna nie chciała wejść.
Generalnie moje skromne zdanie jest takie. Niech sobie oficery z KG wieszają nawet kapsle od mleka jak mają ochotę. Szarfy niech sobie na krzyż zamontują jak u meksykańskiego partyzanta. Ja żołnierz z podziału chciałbym otrzymać nową koszarówkę raz w roku. Koszulkę dwa razy w roku. A bojowe wtedy kiedy się podrze. Jak bym jeszcze dostał rękawice z prawdziwego zdarzenia to chyba nie wiem...
Zamiast tego mam w szafce służbowe (użyte dosłownie 3 razy), wyjściowe (używane do odbioru awansu). Pytam się po co? Chętnie wymienię na nowy koszar, i rękawice bojowe.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpień 24, 2011, 19:35:08 »
Cytuj
wyjściowe (używane do odbioru awansu)
Oj tam, przecież muszą Cie w coś ubrać gdy już bohatersko zginiesz w dziurawych rękawicach i podartym nomexie  :-\

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 24, 2011, 19:43:41 »
Nie wiem jak jest u was ale:
 Ja żołnierz z podziału chciałbym otrzymać nową koszarówkę raz w roku. Koszulkę dwa razy w roku.

I gdzie w tych 20 koszarówkach (bo statystycznie tyle przesłużysz) będziesz chodził ? Do kościoła ? Na dożynki ? A co zrobisz z 40 - toma koszulkami ? A jeśli nie masz co włożyć na służbie to świadczy tylko niestety o Tobie. Nie wierzę że dzisiaj komuś może brakować koszarówki czy koszulki. Chyba że ktoś jest tak leniwy że nie chce mu się prać lub zgłosić do dowództwa że zniszczone.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpień 25, 2011, 08:25:57 »
... mam w szafce służbowe (użyte dosłownie 3 razy), wyjściowe (używane do odbioru awansu). Pytam się po co?...
Po to, żeby okresowo dostawać kasę (mundurówkę). Gdyby nie było należności w naturze, nie byłoby kasy.  :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

zboczku

  • Gość
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 04, 2011, 00:35:38 »
http://www.kmpsp.poznan.pl/node/11235

Normalnie rewia mody.
Strażacy może studia pokończyli, ale jakoś musztry i służby wewnętrznej nie pamiętają (a ta jest zarówno podczas szkolenia podstawowego strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej, jak i szkoły aspirantów czy SGSP).
Jedni w białych koszulach z krótkim rękawem z krawatem, inni bez krawata, jeszcze inni w niebieskich koszulkach z krótkim rękawem, inni w niebieskiej koszuli bez krawata, a już hitem są panowie, którzy w okresie letnim (2 wrzesień) są w swetrze bądź bluzie z klamrą !!!
Czyżby takie zaskoczenie, że komendant chce złożyć gratulacje???
pozdro

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #140 dnia: Wrzesień 04, 2011, 01:07:12 »
Czyżby takie zaskoczenie, że komendant chce złożyć gratulacje???
Ja bym właśnie na to stawiał - wątpię aby wszyscy byli "do tyłu" z ogólnie przyjętymi zasadami umundurowania. Ewentualnie nie mieli czasu / możliwości dogadać się "jak idą". Mnie to nie dziwi - zwłaszcza biurowi nie lubią chodzić w mundurze o ile nie muszą, więc mogliby takie gratulacje z zaskoczenia odebrać nawet po cywilnemu...

Takie trochę czepianie się, bo chociaż ktoś tu dał ciała, to nie wiem czy akurat panowie ze zdjęć.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #141 dnia: Wrzesień 04, 2011, 01:17:33 »
Hmmmmm

Mógł bym rozszyfrować kolejne zdjęcia , ale po co  :rofl:

Powiem tylko że najróżniej ubrani są Dowódcy JRG – jak dobrze widzę na 4 każdy inaczej - najrówniej  pracownicy wydziałów  KM .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2011, 01:21:23 wysłana przez MIKO »

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #142 dnia: Wrzesień 04, 2011, 11:02:03 »
Czepiasz się
Obowiązują krótkie koszule z krawatem i bez krawata.
Te z krawatem są wygodne bo w razie upałów można ściągnąć marynarkę munduru.
Bez krawata koszule mają charakterystyczne kołnierzyki (numer z założeniem krawata i munduru raczej nie przejdzie :) )
To tyle na temat sortów mundurowych :)

Offline Minister

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #143 dnia: Wrzesień 04, 2011, 21:07:30 »
Jakoś nie kojarzę z przepisów, aby koszula letnia była pod mundur!!! Czyli jeśli mamy się czepiać to kolega joker26 łamie regulamin!!! :) :) :) - Wiem jest to wygodne, no ale przepisy to przepisy :)

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #144 dnia: Wrzesień 04, 2011, 22:42:26 »
załącznik nr 8 kolego
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)

z dnia 31 marca 2003 r.

w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej

(Dz. U. z dnia 25 kwietnia 2003 r
sprawdź co wchodzi w skład umundurowania wyjściowego letniego.
-to jest pierwszy sposób.
Drugi sposób- bardziej popularny to biała koszula z krótkim rekawem (dopuszcza się krawat), spodnie, rogatywka, półbuty.(brak marynarki munduru)
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2011, 22:57:59 wysłana przez joker26 »

Offline Minister

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #145 dnia: Wrzesień 05, 2011, 07:29:35 »
Ale nie oto mi chodziło, przeczytaj dokładnie poprzedni mój post. Pisałeś że wolisz koszule z krótkim rękawem pod mundur! Pod mundur służbowy jak i wyjściowy powinno się nosić koszule z długim rękawem. Patrz załącznik nr 1 i 4 rozporządzenia.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #146 dnia: Wrzesień 05, 2011, 10:00:16 »
powinno;) tak samo jak pod marynarkę wizytową; ale jest to na tyle powszechne (zakładanie koszul z krótkim rękawem), że prędzej zmianie ulegną zasady savoir-vivre i regulaminy umundurowania, niz mentalność naszego społeczeństwa; wystarczy latem wybrać sie na jakiekolwiek wesele, nie mówiąc już o akademiach z ok. Dnia Strażaka; IMHO nie jest to tak poważne uchybienie, żeby je roztrząsać; od weryfikacji naszej znajomości regulaminów są nasi przełożeni i jakoś nie uważam, żeby to było właściwe miejsce; często można odnieść wrażenie, że ma to na celu prowadzenie jakichś prywatnych podjazdów, nie mówiąc już o tym, że wytykane uchybienia często mają wyimaginowany charakter; wypadałoby też zastanowić się nad takimi kwestiami, jak możliwe naruszenie czyichś dóbr osobistych, nie mówiąc już o popatrzeniu na siebie; czesto tak bywa, że ktoś widzi słomke w czyims oku, a belka we własnym mu nie przeszkadza;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #147 dnia: Wrzesień 05, 2011, 13:47:45 »
minister czytaj ze zrozumieniem :)
Gdzie napisałem, że wolę :)
Napisałem ogólnie z czym się spotykam, obserwując nasze środowisko :)
Myślę,że nie ma już potrzeby drążyć ten temat - dobrze to opisał kolega lang.
Pozdrawiam

Offline Minister

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #148 dnia: Wrzesień 05, 2011, 15:27:47 »
Fakt - sory joker26 przyznaje się bez bicia  :mellow: Temat zakończony, ale jeśli mamy drążyć to cały czas mnie zastanawia temat szabli w PSP. Nigdzie żadnego uzasadnienia nie znalazłem, może jednak ktoś nas oświeci :gwiazdki: :huh:     

Offline michał559[S]

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #149 dnia: Listopad 03, 2011, 17:35:36 »
Gdzieś pisze że poczet przyjmuje Komunię Św. w miejscu gdzie stoi, ale czy po przyjęciu może klęknąc???