Autor Wątek: Regulamin jest po to żeby go łamać  (Przeczytany 190120 razy)

Offline firek998

• Strażak Sam
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwiec 14, 2011, 14:39:35 »
dowodzący tą akcją powinien tych panów zapakować z powrotem do samochodu i odesłać,
kolego yanek998 nie mów takich rzeczy że ich nie stać bo pojęcia nie masz jaką kasę OSP dostaje co roku z budżetu Państwa i z innych środków choćby firmy ubezpieczeniowe są to ładne miliony złotych, a ubranie specjalne kupuje się w kompletach, wiec skoro ma kurtkę ma też zapewne i spodnie których nie chciało mu się założyć bo za gorąco.  Nie raz widziałem kolegów ochotników, którzy przyjechali do akcji w spodenkach, koszulkach na ramiączka i klapkach a ubrania leżały na samochodzie. Bezmyślność ludzka nie zna granic i tyle.

Offline Sylwek185

• Strażak Sam
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwiec 14, 2011, 14:42:24 »
Prawda jest taka że gminy nie wyrywają się z tym wyposażeniem, dużo zależy od ich polityki. Jeśli jednostka jest KRSG to pół biedy, tych ubrań musi parę być, ale jeśli mówimy o OSP które nie należą do KRSG to tutaj jest tragicznie. Tak jak i z mundurami, jak i ze strojem specjalnym na akcje. To trochę przykre ale prawdziwe :-\

Offline hapec

• Strażak Sam
« Odpowiedź #122 dnia: Czerwiec 14, 2011, 15:20:12 »
I tu powinien sie rozpoczac nowy temat niedbalstwo niechlujstwo idiotyzm strazakow osp ale nie wszystkich bo jak wyje syrena taki osobnik wpada do remizy i bierze tylko gore z nomex-u to mysli ze juz jest ok ale tak jak u mnie w osp zauwazylem ze strazacy starej daty tylko tak robia i co my mozemy mlodzi w takiej sytuacji ?? Fakt mozna sie odezwac ale wiecie co by bylo puzniej ... tu jest problem. 
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline Sylwek185

• Strażak Sam
« Odpowiedź #123 dnia: Czerwiec 14, 2011, 15:37:33 »
Jest problem, bo "nie pasuje" zwrócić uwagi starszemu, tudzież starsi reprezentując sobą owy poziom, przyczyniają się do tego że młodzi uważają takie zachowanie za normalne. Nawet w PSP strażacy nie zakładają dołu nomexu.

Offline hasici99

• Strażak Sam
« Odpowiedź #124 dnia: Czerwiec 15, 2011, 06:19:55 »
Jest problem, bo "nie pasuje" zwrócić uwagi starszemu, tudzież starsi reprezentując sobą owy poziom, przyczyniają się do tego że młodzi uważają takie zachowanie za normalne. Nawet w PSP strażacy nie zakładają dołu nomexu.

Z tym że w PSP strażacy nie zakładają dołu jest różnie. W mojej JRG wyjeżdżam w koszarówce tylko do szerszeni, bo wiem że na miejscu będę się przebierał za "Teletubisia" A tak poza tym to wszystkie wyjazdy w nomexie, łącznie z trawami w upały po 30 stopni i wzwyż.

Offline wolszczanin

• Strażak Sam
    • OSP Nowy Targ
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwiec 21, 2011, 08:11:41 »
nie bardzo wiedziałem gdzie więc dałem to tu - http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,9814653,Jak_strazacy_w_Krakowie_slup_prostowali,,ga.html

przyznam że u mnie w mieście ludzie zajmujący się tymi sprawami pewnie zrobili by podobnie :)

Offline kruger

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 04, 2011, 18:27:33 »
No gdzie jak gdzie ale w szkołach pożarniczych regulamin powinien być przestrzegany  :fiuu:
http://straz.gov.pl/data/newsImages/promocja_csp__1__1.jpg
OSTRY HAJC - lejesz wode a to h... daje

Offline Mroovka

• Strażak Sam
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 05, 2011, 20:59:59 »
nie bardzo wiedziałem gdzie więc dałem to tu - http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,9814653,Jak_strazacy_w_Krakowie_slup_prostowali,,ga.html

przyznam że u mnie w mieście ludzie zajmujący się tymi sprawami pewnie zrobili by podobnie :)
A ja przyznam, że było to niepotrzebne działanie PSP. Nie jesteśmy firma świadczącą usługi komunalne. Od ustawiania, naprawiania i poprawiania znaków jest zarząd dróg (ewentualnie podobna instytucja) podległy pod urząd miasta/gminy. Jak dajemy się "wkręcać" w taką robotę, to nie okazujmy zdziwienia, ze niedługo psie gówna w parku będziemy ściągać. Jak to, co koledzy z Krakowa robią, ma się do działań ratowniczych :pyt:  :cooo:

Offline tomstrazak

• Strażak Sam
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 05, 2011, 22:14:14 »

A ja przyznam, że było to niepotrzebne działanie PSP. Nie jesteśmy firma świadczącą usługi komunalne. Od ustawiania, naprawiania i poprawiania znaków jest zarząd dróg (ewentualnie podobna instytucja) podległy pod urząd miasta/gminy. Jak dajemy się "wkręcać" w taką robotę, to nie okazujmy zdziwienia, ze niedługo psie gówna w parku będziemy ściągać. Jak to, co koledzy z Krakowa robią, ma się do działań ratowniczych :pyt:  :cooo:

Najpierw cofnęli w znak, a potem próbowali go wyprostować i cała historia.
Dlatego proponuje nie dorabiać do tego usług komunalnych :stop:.

Offline Feuerwehrmann

• Strażak Sam
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 05, 2011, 22:43:18 »
No gdzie jak gdzie ale w szkołach pożarniczych regulamin powinien być przestrzegany  :fiuu:

Patrzę na to zdjęcie i nie widzę nic niezgodnego z regulaminem. Późno już, oczy i umysł zmęczone, podpowie ktoś? ;)
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline alek0998

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 05, 2011, 23:25:33 »
Aspirant ma pas na jajach i poły jakieś przykrótkawe, kadet marynarkę ma źle skrojoną i do tego zamaszysty jest jak sowiecki sołdat, d-ca chyba w porządku.

czepiasz się nie wiadomo czego, przecież nie ma jednakowego wzorca strażaka....
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2011, 10:31:22 wysłana przez robn »

Offline kruger

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 06, 2011, 09:25:22 »
OSTRY HAJC - lejesz wode a to h... daje

Offline piotr998

• VIP
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 06, 2011, 17:17:40 »
A dlaczego miałby nie mieć?  :kwit:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Feuerwehrmann

• Strażak Sam
« Odpowiedź #133 dnia: Lipiec 06, 2011, 17:52:43 »

Dlaczego flagowy ma szarfę ???!!!

No tak! Niepotrzebna szarfa. I wszystko jasne :) Dzięki za oświecenie ;)

Offline joker26

• Strażak Sam

Offline Feuerwehrmann

• Strażak Sam
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpień 10, 2011, 18:06:08 »
Szarfa u asystującego

edit: Być może musieli dużo iść i się zamienili, bo później już było OK

Linki nie działają...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2011, 12:46:23 wysłana przez robn »

Offline ZawodowyPolewacz

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpień 24, 2011, 16:59:06 »
Nie wiem jak jest u was ale:
Wklejacie sobie jakieś tam fotki, i deliberujecie. Ten ma pas na jajach, tamten otok oficerski. U nas jest tak...
Przychodzi informacja, że na wczoraj potrzeba poczet, kompanie, i coś w rodzaju asysty. Każdy przytomny wtedy robi ewakuację z pomieszczenia, a dowództwo wyznacza "ochotnika" według klucza: "młody niech idzie zobaczyć jak to wygląda". Ochotnik zazwyczaj ma w szafce przeciąg, a mundur wyjściowy ma "obiecany". Zaczyna się więc pożyczanie. Wtedy też wychodzi taki kwiatek który jeszcze kursu podstawowego nie odbył z pagonami kapitana, a rogatywką podoficera, bo inna nie chciała wejść.
Generalnie moje skromne zdanie jest takie. Niech sobie oficery z KG wieszają nawet kapsle od mleka jak mają ochotę. Szarfy niech sobie na krzyż zamontują jak u meksykańskiego partyzanta. Ja żołnierz z podziału chciałbym otrzymać nową koszarówkę raz w roku. Koszulkę dwa razy w roku. A bojowe wtedy kiedy się podrze. Jak bym jeszcze dostał rękawice z prawdziwego zdarzenia to chyba nie wiem...
Zamiast tego mam w szafce służbowe (użyte dosłownie 3 razy), wyjściowe (używane do odbioru awansu). Pytam się po co? Chętnie wymienię na nowy koszar, i rękawice bojowe.

Offline rafal.bula

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
    • JRG SGSP
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 24, 2011, 19:35:08 »
wyjściowe (używane do odbioru awansu)
Oj tam, przecież muszą Cie w coś ubrać gdy już bohatersko zginiesz w dziurawych rękawicach i podartym nomexie  :-\

Offline ryflak

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpień 24, 2011, 19:43:41 »
Nie wiem jak jest u was ale:
 Ja żołnierz z podziału chciałbym otrzymać nową koszarówkę raz w roku. Koszulkę dwa razy w roku.

I gdzie w tych 20 koszarówkach (bo statystycznie tyle przesłużysz) będziesz chodził ? Do kościoła ? Na dożynki ? A co zrobisz z 40 - toma koszulkami ? A jeśli nie masz co włożyć na służbie to świadczy tylko niestety o Tobie. Nie wierzę że dzisiaj komuś może brakować koszarówki czy koszulki. Chyba że ktoś jest tak leniwy że nie chce mu się prać lub zgłosić do dowództwa że zniszczone.

Offline piotr998

• VIP
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpień 25, 2011, 08:25:57 »
... mam w szafce służbowe (użyte dosłownie 3 razy), wyjściowe (używane do odbioru awansu). Pytam się po co?...
Po to, żeby okresowo dostawać kasę (mundurówkę). Gdyby nie było należności w naturze, nie byłoby kasy.  :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe