Autor Wątek: Przeniesienie z komendy do komendy (inny powiat)...  (Przeczytany 91993 razy)

Offline cichy998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Przeniesienie z komendy do komendy (inny powiat)...
« dnia: Kwiecień 22, 2008, 00:04:50 »
Witam szanownych kolegów. Mam zapytanie.. jak wygląda przeniesienie z jednostki do jednostki, krok po kroku, do innego powiatu?
Czy w raporcie muszę podać konkretny powód, czy w ogóle go nie uzasadniać? Czy Komendant może stwarzać problemy? Ile czasu może trwać cała procedura?

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Przeniesienie z komendy do komendy (inny powiat)...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2008, 07:40:29 »
przenoszony nigdy nie byłem ale...
w raporcie musisz napisać dlaczego chcesz się przenieść... bardziej dlatego, że taka jest formuła raportów ogólnie, niż żeby Komendant chciał ten powód znać... jeżeli go nie uzasadnisz to raport trafi do kosza zanim komendant go przeczyta. Komendant może stwarzać problemy. Dodatkowo Komendant może mieć problemy z ludźmi i to też będzie problem podczas przenosin. Trwać może np. do uzupełnienia braków ludzkich w Komendzie czyli różnie... Wszystko zależy od podejścia Komendantów komend z i do której chcesz się przenieść i do zapotrzebowania na siły ludzkie

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Przeniesienie z komendy do komendy (inny powiat)...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2008, 11:43:59 »
Przenoszenie z powiatu do powiatu w ramach tego samego województwa.
Piszesz raport do swojego Komendanta o przeniesienie z dniem takim, a takim do komendy XxXXxx. Zanim złożysz u swojego Komendanta podjedź do komendy, do której chcesz się przenieść i niech nowy komendant na tym raporcie napisze ci adnotację, że jest wolne stanowisko dla ciebie i z dniem takim jak w raporcie możesz podjąć służbę. Jeszcze mała sprawa komendant Wojewódzki wyraża na takie przeniesienie zgodę, choć jak znam życie to średnio go interesuje kto i gdzie się przenosi:).  Nie musisz motywować choć jak przewidujesz kłopoty z zaakceptowaniem takiego przeniesienia to dobra argumentacja pomóc może. Przeprowadzasz się do komendy w mieście XxXxXxx bo tam masz żonę :) dziecko :) miejsce w przedszkolu, sprawujesz bezpośrednią opiekę nad osobą chorą ... wiele innych. Pozdrawiam

Jak pojeździsz troszkę bo ciężko złapać komendantów - złapiesz tego do którego sie przenosisz i złapiesz wojewódzkiego to takie papierki nie powinny trwać dłużej niż jakiś tydzień dwa, a jak będziesz czekał na pisemne załatwienie sprawy przez sekretariaty to i ponad miesiąc minie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2008, 11:45:54 wysłana przez fireman »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Przeniesienie z komendy do komendy (inny powiat)...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2008, 12:10:18 »
Jeszcze mała sprawa komendant Wojewódzki wyraża na takie przeniesienie zgodę, choć jak znam życie to średnio go interesuje kto i gdzie się przenosi:). 

Sprawa nie jest taka mała:). W przypadku przeniesienia między komendami na terenie tego samego województwa decyzja w tej sprawie należy do właściwego KW. Decyzją tą KW nie wyraża zgody, a przenosi strażaka. Decyzja ta posiada następujące cechy:
- jest uznaniowa
- podlega zaskarżeniu w toku instancji, a następnie do WSA
- może być wydana z urzędu (w takim przypadku musi być uzasadniona, a jej wydanie powinno być poprzedzone postępowaniem administracyjnym, w którym organ prowadzący (KW) jest zobowiązany zapewnić stronie (przenoszonemu strażakowi) czynny udział w tym postępowaniu
- jest wiążąca dla właściwych KP (komendant zwalniający musi strażaka zwolnić, a przyjmujący nie może się uchylić od przyjęcia strażaka)
- przeniesienie nie jest uzależnione od wyrażenia na nie zgody przez właściwych KP, chociaż oczywiście aprobata przyjmującego komendanta jest pożądana;)
- decyzja ws. przeniesienia nie musi być uzasadniona w przypadku przeniesienia na wniosek strażaka
- raport o przeniesienie nie musi być uzasadniony, chociaż ze względu na ekonomię (szybkość) postępowania dobrze jest go uzasadnić; w praktyce okolicznością uzasadniającą przeniesienie na wniosek strażaka jest planowana lub dokonana zmiana miejsca zamieszkania; jeżeli raport będzie nieuzasadniony, KW może zażądać wyjaśnień w tym zakresie

Temat jest mało skomplikowany - wystarczy zapoznać się z ustawą o PSP - art. 32, 37c i 37d.

„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Przeniesienie z komendy do komendy (inny powiat)...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 22, 2008, 12:30:43 »
No i jak pięknie opisał to @lang. Tyle teoria praktycznie KW jeżeli przeniesienie nie jest orężem w walce ze strażakiem nie robią problemów z zatwierdzeniem tego co strażak w warunkach życiowych załatwił z komendantami (tym od którego odchodzi i tym do którego przychodzi.). Oczywiście forma pisemna itd itp. etc. gdyż strażak może się przenieść i w swojej nieświadomości może mieć kłopot z zatrudnieniem w nowym miejscu służby gdyż źle zostały "omyłkowo" wstawione daty :):) , no ale w kolegi @cichy998 przypadku będzie dobrze sam nick wskazuje, że z nikim na pieńku nie ma.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Przeniesienie z komendy do komendy (inny powiat)...
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 22, 2008, 19:49:43 »
Jak dla mnie tamat bardzo na czasie także im więcej info od osób "doświadczonych" tym lepiej.

Offline JRG 998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Przeniesienie z komendy do komendy (inny powiat)...
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2008, 10:30:27 »
Witam
koledzy może mi ktoś pomóc bo chcę się przenieść z KM PSP do innej KM PSP w tym samym województwie i chciałbym się dowiedzieć jak napisać raport do Komendanta żeby mi wyraził zgodę. (teraz dojeżdzam 70 km a po przeniesieniu 8km)
pomóżcie
pozdrawiam

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Przeniesienie z komendy do komendy (inny powiat)...
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 07, 2008, 09:41:26 »
... jak wygląda przeniesienie z jednostki do jednostki, krok po kroku, do innego powiatu? ...
1. rozmowa z 01 komendy do której chcesz się przenieść, po pozytywnym uzgodnieniu ...
2. rozmowa z 01 komendy w której pełnisz służbę ...
3.  :komp: raport (drogą służbową za pośrednictwem dotychczasowego KP) do KW o przeniesienie służbowe (uzasadnienie wskazane), przydatna adnotacja na raporcie lub pismo nowego KP o zgodzie na przyjęcie,
4. oczekiwanie na decyzję KW (celem przyśpieszenia wskazana wizyta w kadrach lub u 01 KW).
Jeżeli jednostki są w różnych województwach raport należy adresować do KG PSP.
@JRG 998 - w twoim przypadku nie powinno być żadnych problemów.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Przeniesienie z komendy do komendy (inny powiat)...
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 08, 2008, 07:04:47 »
Witam
 (teraz dojeżdzam 70 km a po przeniesieniu 8km)
pomóżcie
pozdrawiam

W praktyce twój powód do zmiany jednostki jest wystarczający , więc nie powinieneś mieć problemów .Postępuj jak napisał kolega Piotr , komendanci powinni  ci być c przychylni .Pozdrawiam i życzę  załatwienia sprawy 

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Przeniesienie z komendy do komendy (inny powiat)...
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 08, 2008, 17:51:58 »
W zasadzie tak, o ile KP jednostki docelowej ma akurat miejsca (wakaty), bo jeśli nie to pojawia się problem. Mianowicie KW może wyrazić zgodę na przeniesienie, przenosząc jednocześnie etat, a z takiego rozwiązania Dotychczasowy komendant niekoniecznie musi być "happy".

Offline JRG 998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Przeniesienie z komendy do komendy
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2008, 13:17:55 »
Witam
Koledzy chcę żeby mi ktoś pomógł napisać raport o przeniesienie z jednej jednostki do drugiej w tym samym województwie.
Najlepiej jak bym widział jak to wyglądało (od osób które się przenosiły).powiem że teraz dojeżdzam ok 80 km a jak bym sie przeniósł to ok 8km.
Z góry dziękuje i czekam na odpowiedz.
Pozdrawiam

Offline wolansky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Przeniesienie z komendy do komendy (inny powiat)...
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2008, 19:46:03 »
Witam. Czy wie ktoś jak wygląda sprawa przeniesienia się z KM do szkoły pożarniczej (to samo województwo). Pozdrawiam i dzięks za ewentualną odp.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Przeniesienie z komendy do komendy (inny powiat)...
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 02, 2008, 20:54:22 »
Witam. Czy wie ktoś jak wygląda sprawa przeniesienia się z KM do szkoły pożarniczej (to samo województwo). Pozdrawiam i dzięks za ewentualną odp.

Właściwy jest w pierwszej instancji Komendant Główny (pomimo tego, że przeniesienie jest w obszarze województwa), a w drugiej powinien być minister właściwy do spraw wewnętrznych, chociaż co do tego są rozbieżności:), a to za sprawą dziwnych wytycznych z MSWiA.
A dlaczego Komendant Główny? Odpowiedź jest prosta - Komendant wojewódzki nie jest przełożonym Komendanta szkoły, więc nie może wydawać decyzji nakładającej na tegoż określony obowiązek (mianowanie przenoszonego strażaka na stanowisko służbowe). Trzeba też zauważyć, że nie ma możliwości przeniesienia za porozumieniem właściwych komendantów. Bez decyzji KG można ewentualnie zwolnić się w jednej komendzie, a w drugiej przyjąć, ale to wariant mało korzystny dla strażaka. Istotne też jest, że strażak może być przeniesiony zarówno na swój wniosek, jak i z urzędu. W tym drugim przypadku, jeżeli dotyczy to przeniesienia do innej miejscowości wymagana jest jego zgoda. Zgoda nie jest konieczna, jeżeli w miejscowości, do której strażak jest przenoszony, posiada on lokal mieszkalny w rozumieniu Ustawy o PSP.
Często powielaną nieprawdą jest również twierdzenie, że przeniesienie na wniosek wymaga zgody wszystkich zainteresowanych komendantów. Nieprawdziwość tego twierdzenia jest oczywista - decyzja w tej sprawie ma charakter uznaniowy i właściwy komendant (Główny lub wojewódzki) może ją wydać wbrew woli komendantów mu podległych. Uznaniowy charakter decyzji nie może być mylony z jej dowolnością. Organ musi wziąć pod uwagę zarówno interes publiczny, jak i interes strony, w związku z czym trudno mi wyobrazić sobie nieuwzględnienie wniosku o przeniesienie, o ile przeniesienie nie miałoby służyć obejściu prawa (np. kwestie związane z mieszkaniami).

Pozdrawiam wszystkich po długim okresie nieaktywności i wcale nie obiecuję, że to się zmieni;)
Przynajmniej nie tak szybko:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline JRG 998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Przeniesienie z komendy do komendy (inny powiat)...
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2009, 10:21:33 »
Witam
Koledzy proszę o podpowiedz jak ma wyglądać raport o przeniesienie (albo gdzie mogę znaleźdz wzór).
Z góry dziękuję.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Przeniesienie z komendy do komendy (inny powiat)...
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 09, 2009, 10:30:04 »
Raport jest raczej indywidualny, bo każdy ma inne powody do przenosin.
Piszesz, ze prosisz o przeniesienie służbowe do pełnienia służby w miejscowości XXX, uzasadniasz,  nadmieniasz, że uzyskałeś wstępną zgodę od przyszłego komendanta i puszczasz drogą służbową. Wbrew pozorom napisanie raportu może być łatwiejsze od napisania info ze zdarzenia. 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przeniesienie z komendy do komendy (inny powiat)...
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 09, 2009, 10:41:34 »
Pisałem raport o przeniesienie w kwietniu zeszlego roku, ale to było miedzy województwami.
Niewiel sie róznił od raportu o nowa koszarówke z tym ze był do KG i dotyczył przeniesienia.
Do tego był dołaczony gotowy druk dotyczacy przeniesienia gdzie było miejsce na pieczatki i akceptacje który dostałem w kadrach
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Przeniesienie z komendy do komendy (inny powiat)...
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 09, 2009, 10:53:08 »
Być może technika poszła naprzód, bo ja pisałem niebieskim długopisem na papierze kancelaryjnym w 92r.
Najlepsze, ze zgoda KG dotarła 2 miesiące po fizycznym przeniesieniu ^_^

Offline kic

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Przeniesienie z komendy do komendy (inny powiat)...
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 23, 2009, 15:09:47 »
Witam. To moj pierwszy wpis, wiec jak cos bedzie zle to prosze o wyrozumialosc -_- . Mam pytanie w sprawie przeniesienia- chcę sie przeniesc z KP do KM (to samo wojewodztwo). Moj komendant powiedzial ze pusci mnie jedynie jak znajde goscia na zamiane (co jest ciezkie bo nie moge takiego odnalezc). W KM mam miejsce i bez problemu mnie KM przyjmie. Moje pytanie jest takie czy musze mieć do konca zgode Komendanta Powiatowego? czy po prostu moge napisac pismo do Komendanta Wojewodzkiego od razu?? jak to zrobić zeby było dobrze?? czy Komendant Powiatowy może sie zasłonic tym, że bedzie miał braki kadrowe no i koniec z przeniesieniem??  Sporo tych pytań sie nazbierało :) z góry dzieki za odpowiedz

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Przeniesienie z komendy do komendy (inny powiat)...
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 23, 2009, 15:39:19 »
Kol. kic - brak zgody twojego dotychczasowego przełożonego nie jest przeszkodą w przeniesieniu. Dużo zależy od osnowy raportu i siły przebicia przełożonego zainteresowanego pozyskaniem ciebie. Całą sprawę załatwiłbym na twoim miejscu w ten sposób:
- odwiedź kadry w KM, poproś o wzór wniosku o przeniesienie
- wypełnij ten wniosek, umów się z 01 i poproś go o złożenie podpisu (jak pisałeś dla KM to nie jest problem)
- wysmaruj raport do KW uzasadniając go rozsądnie (np. będziesz miał bliżej z miejsca zamieszkania, lub planujesz zmienić miejsce zamieszkania na bliższe KM, brak możliwości rozwoju zawodowego w dotychczasowej jednostce organizacyjnej i.t.p.)
- złóż raport wraz z podpisanym przez KM wnioskiem osobiście za potwierdzeniem na kopii (oczywiście z zachowaniem drogi służbowej, czyli za pośrednictwem twojego 01)
- twój 01 ma obowiązek przekazać raport bezzwłocznie (czyt. w ciągu dwóch tygodni) KW
- powinieneś mieć doręczone pismo przewodnie do raportu - będzie z niego wynikało jakie stanowisko zajął twój 01
- jeżeli twój 01 będzie oficjalnie na nie bezzwłocznie zapisz się na rozmowę z KW i przedstaw mu osobiście swoje racje
- czekaj cierpliwie na decyzję KW - powinna być pomyślna dla ciebie (pomyślna dlatego, że przeniesienie leży w twoim słusznym interesie, a ten twój słuszny interes nie stoi w sprzeczności z interesem publicznym - zakładam, że do KM masz bliżej niż do KP, lub przynajmniej faktycznie będziesz miał bliżej w niedalekiej przyszłości)
- w razie odmowy przeniesienia pisz śmiało odwołanie do KG - jeśli do tego dojdzie, to daj znać na forum
- jeżeli nic nie osiągniesz w KG (mało wątpliwe, jeżeli przeniesienie nie miałoby służyć obejściu prawa), to będziesz miał prawo zaskarżenia decyzji KG do WSA w Warszawie (w mojej opinii na 100% skutecznego, o ile przeniesienie nie miałoby służyć obejściu prawa - mam na myśli głównie przepisy dotyczące mieszkań:)
Tak to mniej więcej wygląda. W związku z tym, że po złożeniu raportu możesz mieć wokół siebie zagęszczoną atmosferę, pilnuj terminów i nie dopuść do tego, żeby twój 01 nie puścił twojego raportu. Daj znać jak ci idzie:)

„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline kic

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Przeniesienie z komendy do komendy (inny powiat)...
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 23, 2009, 20:07:01 »
Dzieki serdeczne przyjacielu za rady, skorzystam i chyba zaczne działać [jeszcze tylko porozmawiam z naczelnikiem wydziału kadr w KW przez znajomego :) ] zapomniałem dodać, że do KP mam 21 kilometrów a do KM do konkretnej JRG 6kilometrów i tak się też składa mieszkam na terenie działania tej jednostki, więc d-ca JRG jest jak najbardziej na tak.

Offline szatyn

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Raport o przeniesienie.
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 22, 2009, 12:55:20 »

Witam serdecznie,

Proszę o wyrozumiałość,jeśli wątek poruszyłem w tym dziale.jeśli coś jest nie tak to proszę o przeniesienie tematu do innego działu.

Koledzy mam pytanie odnośnie napisania raportu o przeniesienie z komendy A do komendy B do innego województwa.
Wiem,że muszę napisać raport do Komendanta z miejscowości B o przyjęcie mnie(w kilku zdaniach napiszę jaki jest powód itd)
Ale nie wiem jakiej treści muszę napisać raport do mojego komendanta...(proszę o pomoc)
Zaznaczę,że mój komendant nie robi mi problemu z przeniesieniem,a tamtem wyraża zgodę na przyjęcie mnie.
I kolejny raport/y gdzie muszę pisać?Mam pisać raport do komendanta głównego czy wojewódzkich?
Jeśli do głównego,to co mam w nim napisać?To że komendanci,którzy mnie puszczają i przyjmują wyrażają zgodę?Nie wiem co dokładnie muszę w nim zamieścić...
Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie,ew.proszę o jakiś wzór,jeśli ktoś miał podobną sytuację.

Pozdrawiam i czekam na wasze sugestie.

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Raport o przeniesienie.
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 22, 2009, 14:16:18 »
Temat omwiany tu  http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,9580.0.html
Niżej wzór załacznik do zarządzenia KG - kadry napewno to mają
………………………………………………..
                                    (stopień, imię i nazwisko)

………………………………………………..
                                              (stanowisko)

………………………………………………..
                                   (jednostka organizacyjna)
WNIOSEK
O PRZENIESIENIE DO DALSZEGO PEŁNIENIA SŁUŻBY
W INNEJ JEDNOSTCE ORGANIZACYJNEJ
PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ
 (NA WNIOSEK ZAINTERESOWANEGO LUB ZA JEGO ZGODĄ)

   Na podstawie art. 37c ust. 1 oraz w związku z art. 37d ust. ... ustawy z dnia
24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (tj. Dz. U. z 2009 r., Nr 12, poz. 68 ze zm.)
- wnoszę/wyrażam zgodę* na przeniesienie służbowe z dniem ………………………………
z dotychczasowego miejsca pełnienia służby
do dalszego pełnienia służby w …………………………………………………………………

…………………………………………………
                             (podpis zainteresowanego)

OPINIE WŁAŚCIWYCH KIEROWNIKÓW JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH



.................................................................................      .................................................................................
            (przełożony uprawniony do mianowania                 (przełożony uprawniony do mianowania w jednostce
       w dotychczasowej jednostce organizacyjnej PSP)                   organizacyjnej PSP, do której nastąpi przeniesienie)


         .........................................., dnia...............................                 .........................................., dnia...............................      
 





...       …………………………………………………………………
   (Komendant Wojewódzki PSP)                  (Komendant Wojewódzki PSP)



         .........................................., dnia...............................                 .........................................., dnia...............................




* - niepotrzebne skreślić
podpisy najlepiej jesli to mozliwe załatwić osobiście najpierw KP potem KW - szybciej jest
do tego raport do KG z zachowaniem drogi słuzbowej i czekasz na decyzję KG
pozdrawiam i powodzenia

Offline tolek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Przeniesienie z komendy do komendy (inny powiat)...
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 24, 2009, 11:39:55 »
Witam wszystkich i mam pytanko:
Czy strażak przenoszący się do innej JRG zabiera ze sobą wyposażenie tj: hełm, koszarówki, nomex, mundury wyjściowe, służbowe itd, itp?
Czy zostawia te rzeczy w starej jednostce a w nowej dostanie nowe?
Czy ta sprawa jest do uzgodnienia, tzn ma wybór zostawić czy oddać?

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Przeniesienie z komendy do komendy (inny powiat)...
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 24, 2009, 11:45:39 »
Do uzgodnienia, do dogadania się. Zapytaj się w wydziale kwatermistrzowskim to z czym możesz iść do nowej komendy, a co musisz zostawić. Raczej oddasz wszystkie nowsze rzeczy, a w nowej jednostce dostaniesz nowe. Rzeczy bardziej osobiste (koszulki, buty) raczej weźmiesz ze sobą. Wykaz rzeczy dostaniesz na karcie mundurowej. pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline tolek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Przeniesienie z komendy do komendy (inny powiat)...
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 24, 2009, 20:04:11 »
Dzięki za odpowiedź. Pozdawiam.