Autor Wątek: PRZENIESIENIE...-Czy ktoś zna odpowiedź na moje pytania?  (Przeczytany 1186 razy)

Offline pogranicznik01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
PRZENIESIENIE...-Czy ktoś zna odpowiedź na moje pytania?
« dnia: Kwiecień 21, 2008, 15:30:04 »
Witam kolegów z resortu ! Mam następujący problem: Jestem funkcjonariuszem Straży Granicznej już 7 lat, w stopniu sierżanta w II grupie uposażenia zasadniczego. W związku z sytuacją rodzinną a przede wszystkim ze względu na dużą odległość miejsca zamieszkania od miejsca pracy chciałbym się przenieść do PSP. Czy ktoś może mi udzielić info czy jest w ogóle taka możliwość i jesli tak to na jakich zasadach: -czy stopień zostanie zachowany?- czy moje lata pracy zostaną wliczone w lata służby w PSP? - czy znowu będę musiał odbywać służę przygotowawczą? -czy zmieni mi się grupa uposażenia? Dzięki za wszystkie odp i pozdro dla Strażaków  -_-

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: PRZENIESIENIE...-Czy ktoś zna odpowiedź na moje pytania?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2008, 16:01:14 »
pewien nie jestem bo z takimi przypadkami się nie spotkałem ale myślę, że:
1. lata służby zostaną doliczone do ogólnego stażu pracy ale nie do 15lat służby w PSP niezbędnych jeszcze do przejścia w stan emerytalny,
2. będziesz musiał rozpocząć pracę od początku, tj. przejść rekrutację i wszystkie kursy jak każdy nowy strażak przyjęty "z ulicy",
3. Stopień i funkcja też przepadnie bo powiązania tu raczej żadnego nie znajdzie nikt...
a jak będzie w przypadku Twoim? musisz sprawdzić w komendzie w której chciałbyś pracować