Rozwój osobisty i zawodowy > Szkolenie, doskonalenie, ćwiczenia

Gdzie organizowane są kursy na Konserwatora podręcznego sprzętu gaś

(1/3) > >>

waski336:
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć gdzie są organizowane kursy konserwatorów podręcznego sprzętu gaśniczego.?
Czy w warszawie są takie kursy prowadzone? Póki co udało mi się znaleźć jedynie firmę compact z poznania. 

kwas:
Kiedyś też szukałem i znalazłem tylko firmę Compact z Poznania. Polecam ją, skończxyłęm u nich kurs konserwatora i dużo mi dał. Fachowy i kompetentny personel.
Ale de facto na dzień dzisiejszy aby dokonywać przegladów podręcznego sprzętu gaśniczego nie jest potrzebny żaden kurs. Nigdzie nie jest to uregulowane wiec jest wolna amerykanka. Potem widać jak co niektórzy robią przeglądy sprzętu. Niemniej taki kurs pomaga przy załatwianiu autoryzacji jako autoryzowany konserwator podręcznego sprzętu gaśniczego nadawanych przez producentó gaśnic. Ale gdy sam chcesz mieć taką autoryzację.

straszak 1:
Nie jest potrzebny żaden kurs? To znaczy że każdy strażak może sobie wyrobić pieczatkę i sam przedłużać ważność gasnic, czy musi być np.: minimum aspirantem?, czy może jeszcze jakoś inaczej?

salfk:
Nie musi być nawet strażakiem. Zwykły Kowalski z ulicy może się tym zajmować. Dobrze, żeby otworzył działalność gospodarczą, bo jak się trafi "uczynny" sąsiad, który będzie chciał "pomóc" w rozwoju firmy, to może w skarbówce trochę smrodu narobić.

blacha:

--- Cytat: salfk w Sierpień 05, 2008, 14:34:26 ---Nie musi być nawet strażakiem. Zwykły Kowalski z ulicy może się tym zajmować. Dobrze, żeby otworzył działalność gospodarczą, bo jak się trafi "uczynny" sąsiad, który będzie chciał "pomóc" w rozwoju firmy, to może w skarbówce trochę smrodu narobić.

--- Koniec cytatu ---

Poruszany przez Was temat jest dokładnie uregulowany w Ustawie o ochronie przeciwpożarowej. Art. 4. 2. mówi: "Czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej mogą wykonywać osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje."

O tych kwalifikacjach mówi art. 4. 2b.: 2b. "Osoby wymienione w ust. 2a, wykonujące czynności wyłącznie w zakresie wynikającym z ust. 1, powinny posiadać co najmniej wykształcenie średnie i ukończone szkolenie inspektorów ochrony przeciwpożarowej lub mieć tytuł zawodowy technika pożarnictwa lub uzyskać uznanie kwalifikacji do wykonywania zawodu technika pożarnictwa w toku postępowania o uznanie nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, w państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stronach umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub w Konfederacji Szwajcarskiej kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego - technika pożarnictwa."

A przypomne tylko, że art. 4. 1. brzmi:

"Właściciel budynku, obiektu budowlanego lub terenu, zapewniając ich ochronę przeciwpożarową, jest obowiązany:
1) przestrzegać przeciwpożarowych wymagań techniczno-budowlanych, instalacyjnych i technologicznych,
2) wyposażyć budynek, obiekt budowlany lub teren w wymagane urządzenia przeciwpożarowe i gaśnice,
3) zapewnić konserwację oraz naprawy urządzeń przeciwpożarowych i gaśnic w sposób gwarantujący ich sprawne i niezawodne funkcjonowanie,
4) zapewnić osobom przebywającym w budynku, obiekcie budowlanym lub na terenie, bezpieczeństwo i możliwość ewakuacji,
5) przygotować budynek, obiekt budowlany lub teren do prowadzenia akcji ratowniczej,
6) zapoznać pracowników z przepisami przeciwpożarowymi,
7) ustalić sposoby postępowania na wypadek powstania pożaru, klęski żywiołowej lub innego
miejscowego zagrożenia."

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej