Autor Wątek: Wypadek Wozu Strażackiego  (Przeczytany 310818 razy)

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #225 dnia: Kwiecień 03, 2018, 23:45:52 »
Z tego co wiem, to żaden pojazd psp nie posiada ubezpieczenia AC. Nawet kilkumilionowe drabiny czy podnośniki.
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #226 dnia: Kwiecień 04, 2018, 03:10:59 »
Z tego co wiem, to żaden pojazd psp nie posiada ubezpieczenia AC. Nawet kilkumilionowe drabiny czy podnośniki.
Mylisz się
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #227 dnia: Kwiecień 04, 2018, 13:50:08 »
Z tego co wiem, to żaden pojazd psp nie posiada ubezpieczenia AC. Nawet kilkumilionowe drabiny czy podnośniki.
Mylisz się

To jaki procent pojazdów w PSP ma AC ? Bo u nas żadne go nie posiada nawet drabina  :fiuu:

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #228 dnia: Kwiecień 04, 2018, 20:15:49 »
500 zł mandatu? U nas już kilka lat Policja nie nakłada mandatów w związku z kolizjami na służbie. Jeżeli chodzi o tego typu naprawy to poszłoby z ubezpieczenia Komendy. W tego typu sprawach najważniejsze ma być to, by ludziom nic się nie stało. Sprzęt to drobnostka. Zdrowia nie wrócisz.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2018, 20:19:05 wysłana przez Siedem »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #229 dnia: Kwiecień 04, 2018, 20:33:34 »
500 zł mandatu? U nas już kilka lat Policja nie nakłada mandatów w związku z kolizjami na służbie. Jeżeli chodzi o tego typu naprawy to poszłoby z ubezpieczenia Komendy. W tego typu sprawach najważniejsze ma być to, by ludziom nic się nie stało. Sprzęt to drobnostka. Zdrowia nie wrócisz.
Niektórzy dobrowolnie biorą mandat. Skoro raz zostałeś już za dany czyn ukarany, to przełożony już Cię za bardzo finansowo nie ukarze, a przecież ma do tego możliwości większe niż na 500 zł (np obniżenie dodatku, brak nagrody).

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #230 dnia: Kwiecień 04, 2018, 21:03:31 »
Co kraj to obyczaj. U mnie, czasami Komendant musi obligatoryjnie za takie coś ukarać. Jest u mnie normą, że pieniądze z "kary" w tym samym roku kalendarzowym wracają do "ukaranego" w różnej formie. Czyli systemowo przyjmowany jest wypadek spowodaowany przypadkiem a nie regułą w pełnieniu służby.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #231 dnia: Kwiecień 04, 2018, 22:14:52 »
rafal.bula, raczej nie zgodzę się z Tobą , że mandat załatwia temat jeśli chodzi o szkody w mieniu. Odpowiedzialność materialna strażaków i osoba komendanta reprezentująca "skarb państwa" może na poczet naprawy szkód strażaka obciążyć kosztami do 3 pensji ( dlatego się ubezpieczamy na takie okoliczności). Jeśli szkoda nastąpi w wyniku celowego działania , gdy kierowca jest pod wpływem , w wyniku przestępstwa, kwota jaką komendant sądownie może zażądać byłaby zdecydowanie większa, do całkowitego pokrycia kosztów włącznie.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #232 dnia: Kwiecień 04, 2018, 22:47:15 »
Nie twierdzę, że załatwia temat szkody w mieniu, bo to oczywista sprawa że te 3 pensje będą egzekwowane, ale tak jak piszesz - z ubezpieczenia. I nie jest to kara tylko zwrot kosztów. Mi chodzi o karanie strażaka a nie o odpowiedzialność materialną.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #233 dnia: Kwiecień 04, 2018, 23:03:31 »
Tam teraz chłopakom to można tylko współczuć. KG wzięła się za sprawę na miejscu i podobno nieźle zaczęła grzebać i działać.
Myślę, że niedługo przyjdą wytyczne i wnioski do wszystkich jogurtów na podstawie ustaleń poczynionych przez ekipę z Warszawki.
pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #234 dnia: Kwiecień 04, 2018, 23:10:03 »
Tam teraz chłopakom to można tylko współczuć. KG wzięła się za sprawę na miejscu i podobno nieźle zaczęła grzebać i działać.
Myślę, że niedługo przyjdą wytyczne i wnioski do wszystkich jogurtów na podstawie ustaleń poczynionych przez ekipę z Warszawki.
pozdrawiam
A może już pora na to! Mamy czekać aż będziemy asystować przy pogrzebie zastępu...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #235 dnia: Kwiecień 04, 2018, 23:39:58 »
Kwestią czasu są kagańce. Z tego co wiem nie wszędzie w kraju są w autach i niestety ale jest pewna prawidłowość, bo u mnie w woj. są i przypadki zdarzeń są zdecydowanie rzadsze, albo to tylko takie moje subiektywne odczucie.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #236 dnia: Kwiecień 05, 2018, 00:01:47 »
Tu w tym przypadku jechali ponad dozwoloną prędkość? Jeżeli nie masz takich danych to proszę nie snuj takich teorii. To, że ktoś ma ograniczenie ciężarówki np 110, to nie znaczy, że tyle jeździ jak nie trzeba. Uważam, że bezpiecznie jest mieć zapas. Gdy jest ku temu powód, można z tego skorzystać. Lepiej nie robić wyścigów żółwi, tylko zrobić sprawny manewr. Jeżeli masz w rejonie trasę typu S lub autostradę to koniecznie skręcisz wszystkim ograniczenia do 90? Rozumiem, że SlOp, SlRwys itp. również. To jest jak gadanie BHPowca, że na alarm się nie biegnie do samochodu.... jakby w straży inwalidów przyjmowali (z czasowymi wymaganiami jak u lekkoatletów). Myślę, że dowódca zmiany/sekcji/zastępu ma tutaj bardzo duży wplyw na omawiany temat. Jego brak reakcji może być przyzwoleniem na niebezpieczne rzeczy podczas jazdy. Jednakże brak zapasu mocy też nie stawia nas po stronie bezpiecznej, we wszystkich przypadkach.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #237 dnia: Kwiecień 08, 2018, 19:27:55 »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #238 dnia: Kwiecień 08, 2018, 22:28:30 »
Jechali do pożaru, wóz przewrócił się na bok. Strażak uciekł.

https://kontakt24.tvn24.pl/jechali-do-pozaru-kiedy-woz-przewrocil-sie-na-bok-strazak-uciekl,257096.html
nie wiem w sumie dlaczego ale  :szalony: mam przekonanie, że jego "ucieczka" nie była spowodowana szokiem ale tym czymś o czym każdy z nas myśli.
pozdrawiam

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #239 dnia: Kwiecień 09, 2018, 15:58:03 »
Zwłaszcza, że jak podają media cytowane wyżej pasażerowie mieli: 0,2 i powyżej 1 promila.  :gwiazdki:
Si vis pacem, para bellum

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #240 dnia: Kwiecień 18, 2018, 15:19:34 »
Niestety tym razem zdolny Śląsk wywrócił podnośnik ciekawe czy bumar.. zdrowia dla chlopakow

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #241 dnia: Kwiecień 18, 2018, 18:06:37 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #242 dnia: Kwiecień 20, 2018, 21:44:47 »
Wypadek z udziałem straży pożarnej i motocyklisty na rondzie w Rzeszowie.

https://strazacki.pl/filmy/wypadek-z-udzia%C5%82em-stra%C5%BCy-po%C5%BCarnej-i-motocyklisty-na-rondzie-w-rzeszowie

Offline wygibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #243 dnia: Maj 03, 2018, 18:01:15 »

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #244 dnia: Maj 04, 2018, 12:10:32 »
Czołowe zderzenie z udziałem wozu strażackiego.

https://strazacki.pl/akcje/czo%C5%82owe-zderzenie-z-udzia%C5%82em-wozu-stra%C5%BCackiego

Spójrz wyżej, było już wczoraj  :straz:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #245 dnia: Maj 05, 2018, 20:51:05 »
https://mojaremiza.pl/blogs/2699/1313/wypadek-wozu-strazackiego-osp-peczniew-sa-ranni Ile jeszcze czasu musi upłynąć , żeby beton przejrzał na oczy czym jezdzimy !!!

Offline b07

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Everyone goes home
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #246 dnia: Maj 05, 2018, 20:58:40 »
https://mojaremiza.pl/blogs/2699/1313/wypadek-wozu-strazackiego-osp-peczniew-sa-ranni Ile jeszcze czasu musi upłynąć , żeby beton przejrzał na oczy czym jezdzimy !!!

Nie jestem pewien, czy kabina brygadowa Renault-Volvo, Iveco, Mercedesa lub MAN-a zachowałaby się tutaj lepiej.


Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #247 dnia: Maj 05, 2018, 21:32:20 »
https://mojaremiza.pl/blogs/2699/1313/wypadek-wozu-strazackiego-osp-peczniew-sa-ranni
Miałem na myśli układ jezdny i rok budowy tego pojazdu , który powinien już dawno być w muzeum .  Szkoda chłopaków . Pozdrawiam  :straz:

Offline matgud21

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #249 dnia: Maj 07, 2018, 16:09:18 »
Niestety na stronie Komendy Głównej, Komendy Wojewódzkiej w Łodzi ba nawet w KPPSP Poddębice, która dysponowała do  działań nawet najmniejszej wzmianki o tym tragicznym wydarzeniu.
To już kur..a nawet nie jest śmieszne.
 :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)