Autor Wątek: Wypadek Wozu Strażackiego  (Przeczytany 314425 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #150 dnia: Grudzień 23, 2015, 18:03:15 »
Wóz strażacki na boku i ranny strażak. "Jechali do pożaru".

http://kontakt24.tvn24.pl/woz-strazacki-na-boku-i-ranny-strazak-jechali-do-pozaru,189396.html

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #151 dnia: Grudzień 29, 2015, 21:21:44 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 08, 2016, 13:31:29 »

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 13, 2016, 13:18:29 »
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 05, 2016, 13:42:01 »

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #155 dnia: Maj 17, 2016, 22:17:18 »
Bardzo nieprzyjemny wypadek i ostrzeżenia dla nas wszystkich bo w maju jest wysyp wszelkiego rodzaju pokazów dla dzieciaków - dziecko wypadło w czasie przejazdu wozem strażackim http://www.dziennikwschodni.pl/lubelskie/dziecko-na-wycieczce-wypadlo-z-wozu-strazackiego,n,1000180677.html
Mam nadzieję, że wyjdzie z tego bez uszczerbku.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #156 dnia: Maj 18, 2016, 10:11:33 »
Bardzo nieprzyjemny wypadek i ostrzeżenia dla nas wszystkich bo w maju jest wysyp wszelkiego rodzaju pokazów dla dzieciaków - dziecko wypadło w czasie przejazdu wozem strażackim http://www.dziennikwschodni.pl/lubelskie/dziecko-na-wycieczce-wypadlo-z-wozu-strazackiego,n,1000180677.html
Mam nadzieję, że wyjdzie z tego bez uszczerbku.
Ja też. U nas zawsze jedno dziecko wchodzi i są dwie osoby (druhowie) przy obu drzwiach. Młodzi siadają w środku (to i lepiej bo więcej zobaczą).

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #157 dnia: Maj 25, 2016, 19:40:39 »
Si vis pacem, para bellum

Offline kolumb 112

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #158 dnia: Maj 25, 2016, 20:48:39 »
Nie rozstrzygam co do winy ale jeżeli czytam, że kobieta wjechała pod drugi wóz po przejechaniu pierwszego, to dla mnie oczywistym jest, że go ani nie widziała ani nie słyszała.
Jakiś polskiej sygnalizacji świetlano dźwiękowej pojazdów straży pożarnej jest fatalna. Jak wejdą nowe standardy wyposażenia pojazdów zdecydowanie się polepszy. Czy któryś z decydentów i krytykantów nowej standaryzacji w tym zakresie zamieni się z tym biednym kierowcą pojazdu strażackiego??????

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #159 dnia: Maj 25, 2016, 21:44:14 »
Nie rozstrzygam co do winy ale jeżeli czytam, że kobieta wjechała pod drugi wóz po przejechaniu pierwszego, to dla mnie oczywistym jest, że go ani nie widziała ani nie słyszała.
Jakiś polskiej sygnalizacji świetlano dźwiękowej pojazdów straży pożarnej jest fatalna. Jak wejdą nowe standardy wyposażenia pojazdów zdecydowanie się polepszy. Czy któryś z decydentów i krytykantów nowej standaryzacji w tym zakresie zamieni się z tym biednym kierowcą pojazdu strażackiego??????
Oczywistym jest dla Ciebie, że kobieta nie widziała dużego czerwonego wozu, jadącego za innym dużym czerwonym wozem, w biały dzień, 25 maja, o godzinie 17:20, i próbujesz powiązać to z jakością sygnalizacji świetlnej samochodów pożarniczych???
Panowie, bronicie Waszych "standardów wyposażenia" rękami i nogami, no ale takiego argumentu jeszcze nie było...

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #160 dnia: Maj 25, 2016, 21:48:52 »
Nie rozstrzygam co do winy ale jeżeli czytam, że kobieta wjechała pod drugi wóz po przejechaniu pierwszego, to dla mnie oczywistym jest, że go ani nie widziała ani nie słyszała.
Jakiś polskiej sygnalizacji świetlano dźwiękowej pojazdów straży pożarnej jest fatalna. Jak wejdą nowe standardy wyposażenia pojazdów zdecydowanie się polepszy. Czy któryś z decydentów i krytykantów nowej standaryzacji w tym zakresie zamieni się z tym biednym kierowcą pojazdu strażackiego??????
Standaryzacja nie zawsze jest dobra - pragnę tylko wspomnieć dotychczas obowiązujące przepisy, które ograniczały ilość punktów świetlnych. A pomysł RPO odnośnie ściszenia syren? Ja czekam na ten projekt, wtedy go zaopiniuję, czy jest to dokument na miarę NFPA1901 czy kolejny bubel jak certyfikaty CNBOP.

BTW: Babka wyjeżdżała z drogi podporządkowanej, jakby jej nie trzasnął wóz strażacki (taka duża czerwona ciężarówka) to by to zrobiło jakieś inne mniej rzucające się w oczy auto jadące po głównej drodze.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline kolumb 112

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #161 dnia: Maj 25, 2016, 22:18:50 »
Nie rozstrzygam co do winy ale jeżeli czytam, że kobieta wjechała pod drugi wóz po przejechaniu pierwszego, to dla mnie oczywistym jest, że go ani nie widziała ani nie słyszała.
Jakiś polskiej sygnalizacji świetlano dźwiękowej pojazdów straży pożarnej jest fatalna. Jak wejdą nowe standardy wyposażenia pojazdów zdecydowanie się polepszy. Czy któryś z decydentów i krytykantów nowej standaryzacji w tym zakresie zamieni się z tym biednym kierowcą pojazdu strażackiego??????
Oczywistym jest dla Ciebie, że kobieta nie widziała dużego czerwonego wozu, jadącego za innym dużym czerwonym wozem, w biały dzień, 25 maja, o godzinie 17:20, i próbujesz powiązać to z jakością sygnalizacji świetlnej samochodów pożarniczych???
Panowie, bronicie Waszych "standardów wyposażenia" rękami i nogami, no ale takiego argumentu jeszcze nie było...

Z Tobą ciężko jest rozmawiać merytorycznie więc nie podejmuję dyskusji. Ty nic nie chcesz zrozumieć i szkoda mojego czasu.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #162 dnia: Maj 25, 2016, 22:25:26 »
Odbierając zimą samochód w jednej z naszych rodzimych firm, zagadałem się z szefem produkcji na temat lamp błyskowych i sygnałów dźwiękowych i jestem przerażony wiedzą producenta zabudów na ten temat, ale z drugiej strony problem tkwi po stronie zamawiających, czyli nas.
Co do omawianego wypadku, nie wiem czy zauważyliście to, ale jadąc w dwa samochody na sygnale kierowcy jakby zauważają często tylko ten pierwszy i sam byłem kilka razy świadkiem jak pierwsze auto było przepuszczane, a drugiemu wyjeżdżało się przed maskę.

Offline kolumb 112

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #163 dnia: Maj 25, 2016, 22:34:38 »
Nie rozstrzygam co do winy ale jeżeli czytam, że kobieta wjechała pod drugi wóz po przejechaniu pierwszego, to dla mnie oczywistym jest, że go ani nie widziała ani nie słyszała.
Jakiś polskiej sygnalizacji świetlano dźwiękowej pojazdów straży pożarnej jest fatalna. Jak wejdą nowe standardy wyposażenia pojazdów zdecydowanie się polepszy. Czy któryś z decydentów i krytykantów nowej standaryzacji w tym zakresie zamieni się z tym biednym kierowcą pojazdu strażackiego??????
Standaryzacja nie zawsze jest dobra - pragnę tylko wspomnieć dotychczas obowiązujące przepisy, które ograniczały ilość punktów świetlnych. A pomysł RPO odnośnie ściszenia syren? Ja czekam na ten projekt, wtedy go zaopiniuję, czy jest to dokument na miarę NFPA1901 czy kolejny bubel jak certyfikaty CNBOP.

BTW: Babka wyjeżdżała z drogi podporządkowanej, jakby jej nie trzasnął wóz strażacki (taka duża czerwona ciężarówka) to by to zrobiło jakieś inne mniej rzucające się w oczy auto jadące po głównej drodze.

W tym przypadku jest dobra, bo porządkuje wiele spraw i określa pewną minimalną "poprzeczkę jakości" poniżej której nie wolno zejść. Trzeba tylko te sprawy powierzyć ludziom którzy się na tym znają. Problem polskiego RPO rozwiązano w Europie już dawno wprowadzając drugą klasę świecenia punktów świetlnych pojazdów uprzywilejowanych i głośności sygnałów.
Projekt był dostępny  w każdej komendzie, jakbyś chciał się nim zainteresować to byś to zrobił.
CNBOP nie wydaje certyfikatów tylko świadectwa dopuszczenia. Mnie bardzo proszę nie łączyć ani z rozporządzeniem MSWIA w sprawie dopuszczenia wyrobów..... ani z CNBOP.

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #164 dnia: Maj 25, 2016, 23:40:10 »
Oczywistym jest dla Ciebie, że kobieta nie widziała dużego czerwonego wozu, jadącego za innym dużym czerwonym wozem, w biały dzień, 25 maja, o godzinie 17:20, i próbujesz powiązać to z jakością sygnalizacji świetlnej samochodów pożarniczych???
Panowie, bronicie Waszych "standardów wyposażenia" rękami i nogami, no ale takiego argumentu jeszcze nie było...
.

Dla mnie jest oczywistym, że nie widziała, przecież nikt o zdrowych zmysłach nie wjeżdża pod samochód ciężarowy. Problem leży w tym dlaczego nie widziała, może jej uwagę odwrócił 2-letni syn. Gdyby sygnały były o właściwym natężeniu, czego domaga się kolega @kolumb112,  to  uwaga tej kobiety byłaby skoncentrowana na zbliżającym się samochodzie strażackim i nawet dziecko nie zmieniłoby tego.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2016, 23:45:50 wysłana przez strażak biurkowy »

Offline kolumb 112

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #165 dnia: Maj 26, 2016, 00:29:33 »
Oczywistym jest dla Ciebie, że kobieta nie widziała dużego czerwonego wozu, jadącego za innym dużym czerwonym wozem, w biały dzień, 25 maja, o godzinie 17:20, i próbujesz powiązać to z jakością sygnalizacji świetlnej samochodów pożarniczych???
Panowie, bronicie Waszych "standardów wyposażenia" rękami i nogami, no ale takiego argumentu jeszcze nie było...

Te standardy nie są nasze (czyli pewnie Ci chodzi o członków tego zespołu KG) ale Twoje, Twoich kolegów ze ZZ i całej rzeszy polskich strażaków którzy chcą zmian na lepsze. Chyba, że Ty nie chcesz, to powiedz to wprost. Są też, być może ostatnią próbą ratowania jakości w polskim ratownictwie i przywrócenia podmiotowości w relacji z producentami zabudów naszych pojazdów ratowniczych. Wszak wiedzą powszechną jest to, że mamy najgorsze pojazdy w Europie, kupowane na sztuki, bez żadnej myśli operacyjno-technicznej. Jeżeli tego nie rozumiesz to bardzo Ci współczuję i Twoim kolegom których zarażasz swoim malkontenctwem a co gorsze może brakiem wiedzy. :krzyk:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #166 dnia: Wrzesień 12, 2016, 16:13:41 »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #167 dnia: Wrzesień 28, 2016, 13:47:49 »
Cytuj
Wypadek w Oświęcimiu. Siedem osób trafiło do szpitala po zderzeniu trzech samochodów na drodze krajowej nr 44

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/malopolska-zachodnia/a/oswiecim-wypadek-na-dk-44-zderzyly-sie-dwie-osobowki-i-straz-pozarna-zdjecia-wideo,10678786/

Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Lełon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Słyszysz czujnik bezruchu ?? Znowu któryś się opierdziela ;-)

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #169 dnia: Październik 02, 2016, 15:03:12 »
Wypadek wozu strażackiego przy wyjeździe do pożaru śmietnika w Chojnicach:
http://weekendfm.pl/?n=61946&chojnice_-Zderzenie-wozu-strazckiego
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 05, 2016, 11:59:10 »

Offline przeklinacz

  • asp.
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #172 dnia: Grudzień 06, 2016, 14:15:55 »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #173 dnia: Grudzień 08, 2016, 22:11:27 »

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu