Autor Wątek: Szkodliwe-wzór karty?????  (Przeczytany 27178 razy)

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 11, 2008, 15:09:55 »
a ile obecnie wynosi ta 1/170 ???


podobno tyle że się to nie opłaca wypełniać tak nam powiedzieli jak spytałem się po długiej przerwie  nie wypłacanie szkodliwego .drugi argument był taki -chcesz szkodliwe  ok - ale mniej dodatku służbowego będziesz miał . tyle  i tak się skończył sen z szkodliwym  w mojej JRG
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2008, 16:04:53 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 11, 2008, 15:41:13 »
Opłaca się , czy nie musi być naliczane i wypłacane zgodnie z rozporządzeniem. A jak sie nie chce się naliczać szkodliwego twojemu dowódcy , czy komendantowi tzn., że w waszej komendzie, czy jednostce łamane jest prawo. Fakt ten można zgłosić działającym w waszej KP/JRG ZZ, albo napisać raport do KW z zachowaniem drogi służbowej.
Straszenie obniżeniem dodatku służbowego jest bezpodstawne (można opisać to w raporcie do KW).
O ile obniży ci dodatek służbowy, o tyle co dostaniesz szkodliwego?
Wyliczenie szkodliwego jest jego zas.......nym obowiązkiem.
Fakt, może to nie są duże sumy pieniężne, ale tak stanowi prawo.

Offline podzialowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 11, 2008, 23:33:24 »
Witam
Mam dwa pytanka:
1.
Cytuj
3. Czas służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub uciążliwych w poszczególnych
stopniach szkodliwości lub uciążliwości liczy się w godzinach, przy czym czas powyżej 30 minut
zaokrągla się do pełnej godziny.
Czy jeśli akcja trwała np. 15 minut, to czy czas zaokrąglamy do półgodziny czy też rozliczamy jako 15 min. ??
2.
Cytuj
Za czas pełnienia służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub uciążliwych przyjmuje się w szczególności czas trwania akcji ratowniczej, począwszy od wyjazdu z jednostki, aż do zakończenia działań na terenie akcji.
Czy dobrze myślę- naliczanie czasu w których strażak przebywał w warunkach szkodliwych kończy się w chwili podania przez dowódcę meldunku do SK "akcja zakończona, wracam do bazy" a nie kiedy jesteśmy już w jednostce?
Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak
niesamowicie niezbędna dla ludzkości, gdy prosisz o urlop.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 12, 2008, 09:14:27 »
Akcja jest zaliczana w warunkach szkodliwych jeżeli trwa ponad 30 min.
Czas trwania akcji zaczyna się od momentu wyjazdu do zakończenia działań na miejscu zdarzenia, a nie powrotu jednostki do bazy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2008, 09:27:33 wysłana przez grzela »

Offline podzialowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 12, 2008, 09:33:36 »
Witam
Dzięki za odpowiedź. Ale jeśli w miesiącu miałem 8 akcji nieprzekraczających 30 min. to znaczy, że nie są one zaliczone do żadnej kategorii szkodliwości
Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak
niesamowicie niezbędna dla ludzkości, gdy prosisz o urlop.

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 12, 2008, 10:22:09 »
Witam
Dzięki za odpowiedź. Ale jeśli w miesiącu miałem 8 akcji nieprzekraczających 30 min. to znaczy, że nie są one zaliczone do żadnej kategorii szkodliwości
    :rolleyes:   :rolleyes:   :rolleyes: Główkujesz jak najbardziej prawidłowo  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: ...nawet jak będzie ich (tych akcji) 100 i żadna z nich nie przekroczy 30 min. to z sianka nici  :angry:  :angry: .                                                         Pozdrawiam

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 13, 2008, 06:20:52 »
Opłaca się , czy nie musi być naliczane i wypłacane zgodnie z rozporządzeniem. A jak sie nie chce się naliczać szkodliwego twojemu dowódcy , czy komendantowi tzn., że w waszej komendzie, czy jednostce łamane jest prawo. Fakt ten można zgłosić działającym w waszej KP/JRG ZZ, albo napisać raport do KW z zachowaniem drogi służbowej.
Straszenie obniżeniem dodatku służbowego jest bezpodstawne (można opisać to w raporcie do KW).
O ile obniży ci dodatek służbowy, o tyle co dostaniesz szkodliwego?
Wyliczenie szkodliwego jest jego zas.......nym obowiązkiem.
Fakt, może to nie są duże sumy pieniężne, ale tak stanowi prawo.


jeżeli takie jest  prawo to w ich obowiązku leży aby te karty były wypełniane -to dla czego na różnych   kontrolach tego nie wychwycili . Czy to może jest proceder w różnych  Jrg , a kontrolerzy mają to  w zadku .

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline ghostrider

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 13, 2008, 23:47:54 »
Panowie po pierwsze sumy wypłacane z tytułu dodatku szkodliwego są generalnie bardzo nieduże... jeśli załoga dogada się z komendantem i nikt nie robi szumu to pieniędzy tych nie zabiera się z ogólnej kwoty przeznaczonej na dodatki służbowe i zostaje ona wypłacona wraz z dodatkami słuzbowymi. Nie zawsze jest to korzystne bo trzeba przyjać że każdy z puli dostaje równo, a nie każdy równo bierze udział w akcjach gdzie są czynniki szkodliwe... ale oszczędza to czasu i pracy przy niewielkim zysku.
Sprawa druga to czas przebywania w warunkach szkodliwych i zaliczanie do kategorii. Zaliczanie do kategorii regulują przepisy ale powiedzmy sobie szczerze że przyjmuje się to umownie bo np. jak określić czy w czasie pożaru strażak był narażony na substancje akumulujące się w organizmie czy nie był? Ja zwykle przyjmowałem najkorzystniejsze dla strażaków rozwiązanie bo niech mi ktoś udowodni że przy pożarze nie było substancji akumulujących się w organizmie  -_-
A czas przebywania... jest taki niedawno wprowadzony do obsługi PSK program SWD. Tam sie podaje jaki wóz wyjeżdża do akcji, wstawia się obsadę która pojechała, są czasy operacyjne, jest też miejsce na wpisanie kategorii szkodliwości. Dowódca akcji po powrocie z działań podaje dyżurnemu PSK jakie działania były prowadzone i do której kategorii szkodliwości je zaliczył (albo że nie były szkodliwe)... dyżurny podstawia a program skrupulatnie wylicza czas służby  w warunkach szkodliwych. Pozdrawiam i życze owocnych wyliczeń  -_-
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2008, 23:06:02 wysłana przez ghostrider »

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 28, 2008, 19:24:10 »
Panowie po pierwsze sumy wypłacane z tytułu dodatku szkodliwego są generalnie bardzo nieduże...
teraz będzie naliczany od średniego...

...Wiem ,że taki wątek już się przewijał przez forum , ale doszły mnie słuchy,że od pewnego czasu zmieniły się stawki tegoż dodatku i jest teraz liczony od średniego uposażenia strażaka , a nie jak było wcześniej ,od najniższego.Z góry dziękuję za pomoc i wskazówki  ^_^ ^_^.                                                               Pozdrawiam
... i będzie 2 x wyższe. (było 8zł z groszami, będzie ok. 18zł z groszami za godzinę - do wyliczenia procentów)

Tylko zastanawiam się skąd tą średnią brać?! Liczyć każdemu oddzielnie, wyliczyć ze średniej przyznanej dla KP przez KW?

Niejasna jest dla mnie także sprawa zaokrąglania do pełnej godziny, a może jednak do półgodziny. Ja do tej pory liczyłem dokładnie (co do minuty)... ale też w godzinach :) np. 6,15h (sześć i piętnaście setnych godziny).

Ja zrozumiałem to tak:
1min do 30min – 0,5 h
31min do 60min – 1 h
61min do 90min – 1,5 h itd.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2008, 15:26:08 wysłana przez MisiaczekM »
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 28, 2008, 20:04:33 »
Kwota bazowa 2008 po zmianie o 2,3%  = 1493,42 zł

Wskaźnik na rok 2008 - 2,37

Średnia na etat 2008 - 3539,40 zł

Średnia na etat 2008 bez 13 - 3267,24 zł przeciętnego uposażenie pomniejszone o 1/1 2  równowartości nagrody rocznej 

1/170 - 19,22zł  przeciętnego uposażenia pomniejszona o 1/12 równowartości nagrody rocznej do obliczeń dodatku szkodliwego.

Tak by to mogło wyglądać w przybliżeniu i zaokrągleniu 20% = 3,84zł za jedną godzinkę przy IV ° szkodliwości. Jak nie zrobiłem jakiegoś byka ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2008, 23:12:22 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 30, 2008, 07:05:22 »
Ale czy warto to ruszać  jeżeli kasa na ten cel pochodzi z tego samego źródła (z jednego worka ) bo jak ci da szkodliwe to gdzieś musi kasa zniknąć , a pisania i pisania przy tym .

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 31, 2008, 19:44:21 »
Ale czy warto to ruszać  jeżeli kasa na ten cel pochodzi z tego samego źródła (z jednego worka ) bo jak ci da szkodliwe to gdzieś musi kasa zniknąć , a pisania i pisania przy tym .

Ogniomistrzu a masz maxa w dodatku? Jedni z tego "worka " biorą właśnie maxa+motywacyjny a inni dostają ochłapy!!!! Więc można troszkę do tych ochłapów dorzucić  :wacko: .pozdrawiam

sodomawstrazy

  • Gość
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 05, 2008, 09:21:07 »
Może ktoś umie wyjaśnić jak można wypłacić pieniążki
1. Dodatek za służbę w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub uciążliwych przyznaje i oblicza kierownik jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej, biorąc pod uwagę wyniki dokonywanych pomiarów.
2.Prace określone w ust. 1 pkt 4 i 5 oraz w ust. 2 pkt 1, 3 i 4 uważa się za wykonywane w warunkach szkodliwych dla zdrowia uzasadniających przyznanie dodatku, jeżeli w środowisku pracy przekroczone są najwyższe dopuszczalne stężenia i natężenia czynników szkodliwych dla zdrowia określone w odrębnych przepisach lub inne obowiązujące normy higieniczno-sanitarne.
tj.1
  4)   w warunkach narażenia na działanie dymów pożarowych lub substancji toksycznych niekumulujących się w organizmie;
  5)   w warunkach narażenia na działanie pyłów niewywołujących zwłóknienia tkanki płucnej;
2.
  1)   w warunkach narażenia na hałas;
  3)   w warunkach narażenia na działanie pyłów wywołujących zwłóknienie tkanki płucnej;
  4)   w warunkach narażenia na działanie dymów pożarowych lub substancji toksycznych kumulujących się w organizmie;
ale to nie wszystko. Ponadto
Za czas pełnienia służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub uciążliwych przyjmuje się w szczególności czas trwania akcji ratowniczej, począwszy od wyjazdu z jednostki, aż do zakończenia działań na terenie akcji.
Podsumowując:
Jak wypłacić pieniążki za działania np. w warunkach narażenia na działanie dymów pożarowych lub substancji toksycznych niekumulujących się w organizmie;
ma komendant biorąc pod uwagę wyniki dokonywanych pomiarów. Wiedząc, że takie pomiary wykonują jak wcześniej na forum wskazano instytucje uprawnione i za to trzeba jeszcze płacić.  Nie przypuszczam, aby ktoś próbował tego nie zauważać. Chyba, że są jakieś inne uregulowania, które zwalniają z pomiarów. Może ktoś to potrafi w całości pokazać tutaj na forum krok po kroku. Wszyscy mówicie o wzorach kart, które stosujecie. Nikt nie mówi o w/w zapisach - czy jest coś jeszcze.

W końcu obowiązuje cały przepis, a nie jego fragmenty

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 27, 2017, 20:02:23 »
Stopnie szkodliwości, a przykłady działań. Podawajcie proszę przykłady!
Np. do jakiego stopnia zaliczymy
wypadek samochodowy
otwieranie mieszkania
pożar śmietnika
pożar mieszkania
wały powodziowe
?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2017, 20:18:01 wysłana przez MisiaczekM »
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline gorexpl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 27, 2017, 20:21:01 »
Z tego co wiem max. miesięczny wypłacany w polsce nie przekracza 10 pln miesięcznie.
Liczenia jest sporo. Będzie to liczył dowódca zmiany- bo najlepiej wie ile pracowałeś w jakich warunkach przy działaniu. :straz:
Skończy się na tym, że to strażak sam sobie będzie liczył i pisał.

Szkodliwe wypłacane jest z tego samego par. co pensja. Więc albo średnio dostaniesz w dodatku albo naliczysz się i dostaniesz może dwa zika więcej  :kwit:

Offline Radar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 27, 2017, 21:54:23 »
Z obowiązku służbowego 'innego' liczę regularnie ( co kwartał ) szkodliwe dla całej zmiany, wychodzi około 25 zł na głowę w jednostce ~1300 wyjazdów/rok...
szału z kasą nie ma a siedzenia nad tym sporo....
Ne quid nimis

Offline gorexpl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 28, 2017, 23:09:21 »
Z obowiązku służbowego 'innego' liczę regularnie ( co kwartał ) szkodliwe dla całej zmiany, wychodzi około 25 zł na głowę w jednostce ~1300 wyjazdów/rok...
szału z kasą nie ma a siedzenia nad tym sporo....

25 na miesiąc czy na trzy miesiące?

midlum

  • Gość
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 08, 2017, 22:33:11 »
Czas ,,szkodliwego" zalicza się od wyjazdu do zakończenia akcji. Teraz pytanie: jeżeli dojazd wynosi 15 min - I stopień szkodliwości, narażenie na hałas (nie zaliczamy). Same działania od przyjazdu do zakończenia akcji trwały 25 min. i była to praca na wysokości czyli IV stopień (nie zaliczamy). Czy możemy cały czas od wyjazdu do zakończenia akcji podciągnąć pod IV stopień szkodliwości 40 min czyli 1 godz.? Czy może pod niższy, czyli I narażenie na hałas?

Offline raczek504

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
    • OSP Raczki
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 16, 2017, 14:37:08 »
Hej wszystkim,
Nie mogę otworzyć załączanych wcześniej plików a chętnie bym zobaczył jak mają inni zrobione. Załączam nasz wzór i excela który wszystko liczy na bieżąco. Excel bez danych osobowych wiadomo.

https://drive.google.com/open?id=0B9SHJTZY_Z7ETVhJUnNvS0JBU2M

Pozdrawiam.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 17, 2017, 10:26:34 »
Może dlatego,  że dyspozycji z biurkiem nie wyjedzie.....  za krótkie kable.  Ale to nie od nas zależy.  Takie małe sprostowanie,  nie 1%,  lecz 0,5 % za rok z 30 służbami wyjazdowymi.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2017, 12:49:52 wysłana przez Spartan998 »

Offline Radar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 11, 2017, 21:18:34 »
Z obowiązku służbowego 'innego' liczę regularnie ( co kwartał ) szkodliwe dla całej zmiany, wychodzi około 25 zł na głowę w jednostce ~1300 wyjazdów/rok...
szału z kasą nie ma a siedzenia nad tym sporo....

25 na miesiąc czy na trzy miesiące?

na 3 miesiące, ostatnio wychodziło po okolo 40 zł w związku z dłuższymi akcjami
Ne quid nimis

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 12, 2017, 08:16:21 »
Hej wszystkim,
Nie mogę otworzyć załączanych wcześniej plików a chętnie bym zobaczył jak mają inni zrobione. Załączam nasz wzór i excela który wszystko liczy na bieżąco. Excel bez danych osobowych wiadomo.

https://drive.google.com/open?id=0B9SHJTZY_Z7ETVhJUnNvS0JBU2M

Pozdrawiam.
Odświeżę temat .
Otóż drodzy koledzy po co się tak męczyć z ręcznym prowadzeniem czasów i stopni  szkodliwości przy działaniach. Do wyliczenia czasów szkodliwego można wykorzystać przecież SWD bo ma taką możliwość zliczania czasu szkodliwego. Jest mała ikonka , którą  po każdych działaniach otwierasz i zaznaczasz tylko właściwy stopień szkodliwości dla poszczególnego strażaka biorącego udział w działaniach i na koniec okresu rozliczeniowego robisz z systemu w kilka minut pełne zestawienie zbiorcze lub indywidualne  i gotowe. 
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 12, 2017, 08:41:25 »
Zgadza się. U mnie dowódca robi generując z SWD gotowe zestawienie.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 12, 2017, 14:07:58 »
U mnie również tak to działa. Trzeba tylko w dowódcach wyrobić nawyk klikania "inwalidy"

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Szkodlwe-wzór karty?????
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 12, 2017, 20:37:49 »
U mnie również tak to działa. Trzeba tylko w dowódcach wyrobić nawyk klikania "inwalidy"
Rafałku dla bardzo wielu dowódców, SWD  to czarna magia ..... szczytem możliwości jest napisanie meldunku ... nie mają woli ani chęci  aby poznać wszystko co może pomagać w służbie a oferowane jest prze SWD.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein