Autor Wątek: Buty Strażackie  (Przeczytany 140386 razy)

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #300 dnia: Wrzesień 16, 2016, 23:25:26 »
A jak z noskiem? nie wyciera/przecina się zbyt szybko? Tam jest skóra czy guma? Ewentualnie czy stopa ma swobodę ruchu np. podczas prowadzenia pojazdu?
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline Sławomir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #301 dnia: Styczeń 24, 2017, 13:40:37 »
Drodzy koledzy czy wg przepisów można ingerować w naprawę butów specjalnych typu haix? Chodzi mi o naprawę szewską

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #302 dnia: Styczeń 24, 2017, 14:14:35 »
Drodzy koledzy czy wg przepisów można ingerować w naprawę butów specjalnych typu haix? Chodzi mi o naprawę szewską
możesz tylko niestety sa specjalne nici niepalne , nie sądze że znajdziesz szewca z takimi :)

Offline Sławomir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #303 dnia: Styczeń 24, 2017, 15:13:34 »
czyli nie mogę jednym słowem mówiąc.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #304 dnia: Styczeń 24, 2017, 15:36:06 »
czyli nie mogę jednym słowem mówiąc.
możesz tylko może być słaby efekt i tyle pytanie czy warto

Offline Sławomir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #305 dnia: Styczeń 24, 2017, 20:44:19 »
chodzi o to ze buty są nowe i mój 01 kazał mi iść z tym do szewca. No ale z drugiej strony BHP nie pozwala na samowolne naprawianie

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #306 dnia: Styczeń 24, 2017, 20:59:18 »
Niech da Ci na pismie, ze masz isc do szewca.
Wymiana zamka w ubraniu bojowym kosztuje ok. 40-50zl, a u producenta 200-250zł z gwarancją i potwierdzeniem. Także albo naprawa u producenta albo reklamacja jeśli uzzkodzenie nie jest mechaniczne z winy użytkownika.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #307 dnia: Styczeń 24, 2017, 23:04:50 »
chodzi o to ze buty są nowe i mój 01 kazał mi iść z tym do szewca. No ale z drugiej strony BHP nie pozwala na samowolne naprawianie
opisz co Ci się uszkodziło, to wtedy coś więcej można doradzić
 

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #308 dnia: Styczeń 25, 2017, 07:11:50 »
chodzi o to ze buty są nowe i mój 01 kazał mi iść z tym do szewca. No ale z drugiej strony BHP nie pozwala na samowolne naprawianie

jak buty sa nowe to się reklamuje :)


poprawione znaczniki cytowania
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2017, 08:44:31 wysłana przez Sylwek »

Offline Sławomir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #309 dnia: Styczeń 25, 2017, 12:11:47 »
urwana szlufka sznurowadła która znajduje się na kostce.

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #310 dnia: Styczeń 25, 2017, 23:11:47 »
urwana szlufka sznurowadła która znajduje się na kostce.
Nie wiem który masz model Haixów, bo w moich w okolicy kostki jest element z tw. sztucznego połączony z cholewką dwoma nitami. Gdyby mi się urwał ten element  (zakładam, że nity by trzymały) to przesznurowałbym buty z pominięciem tego elementu i bezpieczeństwo mojej nogi na pewno nie byłoby zagrożone. Do wysokości kostki but często jest osłonięty nogawką, co stanowi dodatkową ochronę ale nawet jak nogawka jest krótsza to nic się nie stanie. Jakby wyrwały się nity od tego plastiku, to d...pa, trzeba podszewkę z membraną rozpruć i to chyba tylko autoryzowany serwis producenta obuwia da radę.   
Jak ta szlufka jest u Ciebie ze skóry, to myślę jak jakiś szewc podjął by się naprawy, to aby to przyszyć nie musi stosować niepalnych nici - nie przesadzajmy, jakie zagrożenie tam wystąpi jak nawet podczas pożaru ta szlufka oderwie się jak nici się spalą - w co nie wierzę.         
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2017, 23:18:06 wysłana przez strażak biurkowy »

Offline Sławomir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #311 dnia: Styczeń 27, 2017, 10:24:45 »
dokładnie są to buty firmy Wojas. I ta szlufka jest właśnie na dwóch nitach które razem z częścią skóry się oderwały od buta po czym powstała dziurka o wielkości 1x1cm

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #312 dnia: Styczeń 27, 2017, 20:13:55 »
Drodzy koledzy czy wg przepisów można ingerować w naprawę butów specjalnych typu haix? Chodzi mi o naprawę szewską
dokładnie są to buty firmy Wojas. I ta szlufka jest właśnie na dwóch nitach które razem z częścią skóry się oderwały od buta po czym powstała dziurka o wielkości 1x1cm

 Kolego ogarnij się:  buty typu Haix, produkcji Wojas. :gwiazdki:
Ale wracając do tematu, wg mnie buty do kosza, spróbuj zapytać producenta czy podejmie się naprawy. Ale głowę daję, że Wojas odmówi takiej naprawy (a na marginesie  - w co trzeba przyp....lić tą klamrą aby wyrwać ją z kawałkiem skóry? - chyba, że jakaś wada fabryczna?). Jak Producent odmówi naprawy to pozostaje lokalny szewc, który nałoży jakąś łatę na tą dziurę, ale jak naklej? ile taka łata wytrzyma? bo aby przyszyć łatę to trzeba wypruć podszewkę z membraną. Przy takiej naprawie co tu wspominać o niepalnych niciach.     
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2017, 20:40:49 wysłana przez strażak biurkowy »

Offline Sławomir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #313 dnia: Styczeń 28, 2017, 09:02:02 »
a czy to jest ważne czy haix czy wojas a może holik chodziło mi o typ buta kolego. A w co trzeba uderzyć??? Wystarczy być w SP PSP Bydgoszcz i ćwiczyć musztrę. Nawet dokładnie nie wiem w jakim momencie to się stało. A buty mają 5 miesiecy

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #314 dnia: Styczeń 28, 2017, 09:51:28 »
Żeby na dreptaniu ktoś w takim stopniu uszkodził sobie buty, to pierwsze słyszę  :rofl:

Ale wracając... Nie każdy szewc jest to w stanie naprawić. Trzeba dobrze trafić, że podjął się szycia kilkumilimetrowej skóry.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #315 dnia: Styczeń 28, 2017, 10:21:56 »
Ale wracając... Nie każdy szewc jest to w stanie naprawić. Trzeba dobrze trafić, że podjął się szycia kilkumilimetrowej skóry.
Przy zakładaniu nowego Haixa urwałem szlufkę, która jest z tyłu buta. Naprawić nie chciał żaden szewc, skończyło się u kaletnika.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #316 dnia: Styczeń 28, 2017, 12:14:36 »
Przy zakładaniu nowego Haixa urwałem szlufkę, która jest z tyłu buta. Naprawić nie chciał żaden szewc, skończyło się u kaletnika.

Tak to się z reguły kończy ;)
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #317 dnia: Styczeń 28, 2017, 22:37:30 »
Panowie, czy nie widzicie stopnia trudności. Szlufka z tyłu buta to rozumiem, że to ta na zapiętku ułatwiająca władanie buta. Taką to może przyszyć każdy i z byle czego. Kolega @Sławomir  uszkodził but w takim miejscu, który może ewentualnie naprawić producent lub jego serwis. A tak na marginesie do czego tu dochodzi, że debatujemy nad możliwością chodzenia w łatanych butach. Jeszcze rozumiem łatę na ubraniu specjalnym ale na bucie???? :gwiazdki:. Jak tak dalej pójdzie, to będziemy łatali hełmy, rękawice, a nawet węże tłoczne -_-   

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #318 dnia: Maj 05, 2017, 22:37:16 »
Koledzy proszę o opinię na temat podanych poniżej butów, który najlepiej model wybrać?
Holik Pro line
Holik Komfort Plus
Primus 21
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #319 dnia: Maj 05, 2017, 23:44:48 »
Miałem Primus 21. Bardzo wygodne, lubiłem w nich chodzić. Po maksymalnie trzech latach poszły na śmietnik bo nie nadawały się do niczego. Moim zdaniem za szybko się zużyły.
Kupiłem Holik Komfort Plus. Mam je za krótko żeby się wypowiadać na temat trwałości, ale tak nie wygodnych butów nigdy nie miałem. Ciężko się je zakłada. Ledwo mogę tam wcisnąć nogę. Mam wrażenie, że za mało się rozpinają. W Primusy wskakiwało się jak w kalosze, a po zapięciu noga była dobrze trzymana. W Holiku trzeba sobie pomagać rękoma żeby się wcisnąć. Kupując usłyszałem, że żeby łatwo się zakładało trzeba mieć rozmiar większe. Ale ja chcę mieć swój rozmiar! Więc muszę się wciskać. Najbardziej irytujące jest to że co 10 minut muszę dopinać zamek bo rozpina się przy chodzeniu. Drugi raz bym nie kupił.