Autor Wątek: Wymagania dla kierowcy  (Przeczytany 2056 razy)

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Wymagania dla kierowcy
« dnia: Luty 27, 2008, 22:28:49 »
Jakie kursy i uprawnienia są potrzebne, aby pracować jako kierowca, jaki jest przybliżony koszt takich kursów.
W wymaganiach zawsze jest:
- kurs na przewóz rzeczy
- karta kierowcy
co to są za kursy?
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Wymagania dla kierowcy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2008, 22:47:47 »
Kierowca w Straży czy kierowca ciężarówki (gdzieś u kogoś czy u siebie) ?

To różnica...

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: Wymagania dla kierowcy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2008, 22:53:59 »
Kierowca ciężarówki u kogoś.
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Wymagania dla kierowcy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2008, 23:08:42 »
Jeśli tylko szofer to:
- Kat. C;
- C+E jeśli z przyczepami/naczepami
- Karta kierowcy (choć nie wiem czy jeszcze funkcjonuje) - o ile już nie są wymagane kwalifikacje na przewóz towarów i usług.
W Warszawie średnio C kosztuje od 2000-2500 zł, C+E - 1600-2000 zł

Jesli dopiero rozpoczynasz tą "przygodę" to proponuję zrobić te ostatnie wymagania od razu po zrobieniu prawa jazdy... Wtedy zajmie Ci to 5 dni kursu po 7-8 godzin dziennie i kosztować będzie ok. 700 zł

Po 1 września 2009 wszyscy kierowcy będą mieli obowiązek posiadać takie uprawnienia i sam kurs zajmie ok. 280 godzin (licz średnio bity miesiąc) i zapewne będzie kosztować ok. 4000 zł.

Jeśli w lokalnej dystrubucji (budowlanka) to przydadzą ci się np. Uprawnienia UDT na obsługę żurawi hydraulicznych (ok. 500 zł), uprawnienia do pracy wysokościowych jeśli będziesz miał jeździć na betonomieszarkach, urpawnienia ADR jeśli cysterny z np. paliwem.... i tak dalej i tak dalej...
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2008, 11:17:41 wysłana przez Raddemenes »

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Wymagania dla kierowcy
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2008, 11:12:52 »
Jeśli tylko szofer to:
- Kat. C;
- C+E jeśli z przyczepami/naczepami
- Karta kierowcy (choć nie wiem czy jeszcze funkcjonuje) - o ile już nie są wymagane kwalifikacje na przewóz towarów i usług.
W Warszawie średnio C kosztuje od 2000-2500 zł, C+E - 1600-2000 zł

Jesli dopiero rozpoczynasz tą "przygodę" to proponuję zrobić te ostatnie wymagania od razu po zrobieniu prawa jazdy... Wtedy zajmie Ci to 5 dni kursu po 7-8 godzin dziennie i kosztować będzie ok. 700 zł

Po 1 września wszyscy kierowcy będą mieli obowiązek posiadać takie uprawnienia i sam kurs zajmie ok. 280 godzin (licz średnio bity miesiąc) i zapewne będzie kosztować ok. 4000 zł.

Jeśli w lokalnej dystrubucji (budowlanka) to przydadzą ci się np. Uprawnienia UDT na obsługę żurawi hydraulicznych (ok. 500 zł), uprawnienia do pracy wysokościowych jeśli będziesz miał jeździć na betonomieszarkach, urpawnienia ADR jeśli cysterny z np. paliwem.... i tak dalej i tak dalej...

... to się chyba nazywa teraz świadectwo kwalifikacji...

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: Wymagania dla kierowcy
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2008, 16:35:17 »
Dzięki za pomoc. C+E już mam, dzisiaj dzwoniłem o pracę i się dowiedziałem, że jeszcze musze mieć uprawnienia  na przewóz rzeczy, można je zrobić w WORDzie.
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: Wymagania dla kierowcy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2008, 22:43:08 »
Może jeszcze wiecie jak kształtują się zarobki? Z tego co rozmawiałem z jednym kierowcą to 2500-3000 zł/m-c na terenie kraju, wyjazd poniedziałek powrót piątek, sobota.

P.S.
Przepraszam moderatorów za to, że jeden pod drugim, ale inaczej temat nie wskoczyłby mi do góry.
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Wymagania dla kierowcy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2008, 07:22:02 »
A ja bym sie nie pchał na kierowce (jeżeli by była taka możliwość ) dosłownie człowiek do wszystkiego - kiedyś  chociaż  za to był jakiś tam dodatek .

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."