Autor Wątek: Wzrok  (Przeczytany 440721 razy)

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #825 dnia: Luty 04, 2019, 22:37:12 »
Niby wg rozporządzenia do +/- 4ale wszystko zależy od lekarza. Skoro dodali zapis że w soczewkach można więc idzie chyba w kierunku że z coraz większą wada można do psp.

Offline Nejo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #826 dnia: Luty 04, 2019, 23:03:22 »
No właśnie jak to jest? Jak interpretować te dwa zapisy?


Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #827 dnia: Luty 05, 2019, 18:35:53 »
No mam nadzieję że nie będzie problemów. Ale wiadomo, każdy ma swoje niepewności przed komisją. A z punktu logicznej analizy. W czym miałyby przeszkadzać soczewki? Tyle osób jeździ w nich do akcji i nie ma problemów. A po operacji laserowej można mieć wiele problemów. Mam nadzieję że mi się uda przejść komisje i Wam również tego życzę. Powodzenia!

Offline Nejo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #828 dnia: Luty 05, 2019, 19:12:12 »
No według mnie jak ktoś korzysta z soczewek to co za różnica czy ma -1 -2 czy -8 tak na dobrą sprawę :D
Jest ktoś kto poszedł do okulisty w soczewkach i opowie jak to wygląda?
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2019, 19:41:53 wysłana przez Nejo »

Offline pirlo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #829 dnia: Kwiecień 08, 2019, 19:32:17 »
No według mnie jak ktoś korzysta z soczewek to co za różnica czy ma -1 -2 czy -8 tak na dobrą sprawę :D
Jest ktoś kto poszedł do okulisty w soczewkach i opowie jak to wygląda?

Podpinam się pod pytanie. Kto poszedł na badanie z wadą wzroku (jaka wada) i jak mu poszło badanie?

Offline Juras056

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #830 dnia: Maj 07, 2019, 20:06:48 »
Cześć, ja mam jutro okulistę. Moja wada to -0.5 na lewym oku a na prawym -0.7 z tego co pamiętam :) Dam znać jutro jak poszło :) Pozdrawiam

Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #831 dnia: Maj 07, 2019, 23:24:53 »
Jeżeli możesz to spytaj proszę okuliste jaką najwyższą wadę by przepuścił... W rozporządzeniu jest niby że do trzech na minusie

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #832 dnia: Maj 08, 2019, 08:58:15 »
-1.25 - 1.00 bez problemu, na badaniach okresowych równiez

Offline Juras056

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #833 dnia: Maj 08, 2019, 14:29:30 »
Z moim -0,5 bez problemu wszystko, nawet literki z dolnego poziomu odczytane, myślałem że gorzej będzie. Sorki kolego z -3 nie wiem jak jest, teraz dopiero przeczytałem Twój post.

Offline Ostry998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #834 dnia: Maj 15, 2019, 16:26:57 »
Czy od momentu ewentualnego pozytywnego przejścia naboru do rozpoczęcia badań ma się czas na zrobienie korekty wzroku ? Czy próbować zaliczyć okulistę i w razie dostania N ma się czas na zrobienie korekty i odwołaniu się ? Z góry dzięki za odp

Offline Yywicio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #835 dnia: Maj 15, 2019, 20:37:07 »
Czy od momentu ewentualnego pozytywnego przejścia naboru do rozpoczęcia badań ma się czas na zrobienie korekty wzroku ? Czy próbować zaliczyć okulistę i w razie dostania N ma się czas na zrobienie korekty i odwołaniu się ? Z góry dzięki za odp

Od dostania się do PSP na badania do MSWiA masz  ok 2 tyg. Zanim komenda wystawi ci skierowanie. 
A na badania w  MSWiA masz 1 miesiąc włącznie komisja.

Offline zimsky

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #836 dnia: Maj 20, 2019, 13:26:02 »
-1.75 na jedno i drugie oko. Przeszedł ktoś badania z taka wada albo większą?

Offline Thickus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #837 dnia: Listopad 11, 2019, 16:34:49 »
Jak to jest z tym wzrokiem i wadą wg nowego rozporządzenia? Jeśli na jedno oko widzi się powyżej 0,5 a na drugie poniżej 0,5 i zastosuje się soczewki do tylu dioptrii ile jest w rozporządzeniu to dostaje się zdolny czy nie?

Offline marco92

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #838 dnia: Listopad 11, 2019, 21:04:57 »
Witam

Jestem w OSP od 8 lat, posiadam wszystkie kursy oraz dużo akcji za sobą, mam również prawo jazdy C+E, jedyna wada to wzrok ,noszę okulary mam wadę -3,60 na jedno i drugie oko, jest sens wogule przygotowywać się do naboru czy odrazu poddać się z taką wadą?

Pozdrawiam.

Offline Thickus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #839 dnia: Listopad 12, 2019, 15:14:53 »


Wytłumaczy mi ktoś te 3 pozycje z rozporządzenia odnosząc się do „siódemki”?
Bo z tego co widzę pozmieniało się na lepsze dla nas kandydatów co do wzroku w nowym rozporządzeniu.

Offline grzesiek135

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #840 dnia: Grudzień 20, 2019, 00:47:24 »
Witam

Jestem w OSP od 8 lat, posiadam wszystkie kursy oraz dużo akcji za sobą, mam również prawo jazdy C+E, jedyna wada to wzrok ,noszę okulary mam wadę -3,60 na jedno i drugie oko, jest sens wogule przygotowywać się do naboru czy odrazu poddać się z taką wadą?

Pozdrawiam.

Zbór laserowa korekcje wzroku i śmiało startuj

Offline KILLKAPI

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #841 dnia: Grudzień 27, 2019, 03:25:31 »
Witam,
Mam takie zapytanie czy przy wadzie wzroku -3.5 oraz -4 jest szansa przejść badania do OSP? Słyszałem o laserowej korekcji wzroku, ale z reguły wymagany wiek to 21 lat ( mam 19)?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #842 dnia: Grudzień 27, 2019, 09:41:08 »
Raczej nie będzie problemu (ale soczewki będą koniecznością jeśli jeszcze ich nie używasz)

Offline Pitero

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #843 dnia: Grudzień 27, 2019, 10:27:33 »
Witam,
Mam takie zapytanie czy przy wadzie wzroku -3.5 oraz -4 jest szansa przejść badania do OSP? Słyszałem o laserowej korekcji wzroku, ale z reguły wymagany wiek to 21 lat ( mam 19)?
Z góry dziękuję za odpowiedź

W moim OSP są strażacy, którzy jeżdżą do akcji w okularach. Ale to się sprawdza jak jest się kierowcą lub dowódcą, tak to najlepiej i najmniej inwazyjnie sprawdzają się soczewki kontaktowe. Na twoim miejscu teraz nosiłbym soczewki, a korekcję zrobił jak wada się ustabilizuje.

Offline KILLKAPI

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #844 dnia: Grudzień 27, 2019, 15:18:55 »
Noszę już soczewki kontaktowe od około 2 lat, są do mnie dobrze dopasowane , nie odczuwam ich na oku. W taki razie mam nadzieję że się uda :)

Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #845 dnia: Grudzień 27, 2019, 22:18:01 »
No to nie ma żadnych problemów. Niektórzy lekarze przy załatwianiu badań mogą nawet o to nie spytać.
W praktyce... Okulary nie przeszkadzają w żadnych innych działaniach poza pożarami. Bo albo musisz je zdjąć by założyć maskę albo zaparują się gdy się gasi.
Soczewki są dobre ale przy nocnych wyjazdach gdy jest rzeczywiście mało czasu, trochę nie ma kiedy je założyć. No chyba że masz te w których można spać. Ale jeśli nie to z własnego doświadczenia polecałbym mieć jedną parę okularów na boku którą mogłeś zakładać jak będziesz miał jakby to powiedzieć spokojniejszy wyjazd, nie będziesz musiał zakładać maski i tak dalej. A jak jedziesz do wypadku to spokojnie możesz zakładać okulary kropka Jest nawet szybciej i łatwiej kropka Jedynie co trzeba mieć dobrze ustawioną obwódkę w Chełmie żeby podczas obniżania przyłbicy w okulary ci jej nie blokowały. A czasem jak nie zdążysz założyć soczewek No to w dym I tak dużo się nie widzi więc nie zawsze są przydatne ^_^

Offline glunek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #846 dnia: Styczeń 24, 2020, 11:17:10 »
Witam.Czy mając brak przestrzennego widzenia(brak widzenia obuocznego) moge starać sie o prace w zakladowej strazy pozarnej? Bo jesli chodzi o PSP jestem napewno przekreslony czy w przypadku ZSP jest tak samo?

Offline Yywicio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #847 dnia: Styczeń 31, 2020, 06:34:13 »
Musisz sie pofatygować i podejsc do lekaża medycyny pracy. Wtedy będziesz miał wszystkie odpowiedzi na swoje pytania

Offline Kajoj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #848 dnia: Luty 07, 2020, 14:04:23 »
Witam, na obiegówce dostałem od okulisty 0.9/1 w jednym oku. Mogę to jakoś interpretować jako wadę minus? Warto się przejmować czy raczej zależy od komisji?

Offline Klauziu95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #849 dnia: Lipiec 11, 2020, 22:22:24 »
Cześć wszystkim. Mam wadę wzroku -1,25 na obu oczach ale na prawym mam astygmatyzm. Rok temu okulista, który robi badania do PSP powiedział że nadaje się i wystawił mi opinie ZDOLNY. Obecnie przeszedłem sprawnościówkę do SA PSP i boje się że uwali mnie ten okulista... mam się czego martwić ? czy ktoś miał większą wadę i przeszedł ? Proszę o pomoc, bo może zdążę zrobić korekcje przed okulistą jeszcze...