Autor Wątek: Wzrok  (Przeczytany 440681 razy)

Offline pucion17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 27, 2009, 16:31:39 »
grzesiek2502 a gdzie miałeś badania robione??

Ja nosze okulary albo szkła kontaktowe o mocy -0,75 (chociaż mogę chodzić bez nich) i mam zamiar startować do CSPSP. Mam pewne obawy co do badań okulistycznych.

grzesiek2502

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 28, 2009, 14:17:29 »
badania miałem w Olsztynie, kurcze powiedzieli ze nie można mieć zadnej wady.A tu taka mała -0,5 i to na jednym oku. Czy jest któś kto się odwoływał juz w podobnej sytuacji??

Offline przemo571

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 28, 2009, 20:10:30 »
 ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH
z dnia 2 listopada 1995 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie właściwości i trybu postępowania komisji lekarskich podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych.

ZAŁĄCZNIK Nr 2 (Kategoria zdrowia osób badanych i przydatności w Państwowej Straży Pożarnej)

Dział IV - Narząd wzroku




PS
Obrazek wyszedł trochę za mały :gwiazdki:
http://c.wrzuta.pl/wi10037/127d8a8e00278aca4a1ed2d7/0/straz

Offline pucion17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 28, 2009, 20:35:20 »
czyli nie można mieć nawet tak małej wady wzroku??
te 0,8 to co to oznacza??
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2009, 20:54:47 wysłana przez pucion17 »

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 28, 2009, 22:44:03 »
a ja znam takie rozporządzenie...
http://www.abc.com.pl/serwis/du/1998/1050.htm

a to 0,8 to jest ostrość wzroku badana wg skali schnella, gdzie cyfra po przecinku oznacza rząd który się widzi podczas badania na tablicy...
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2009, 22:47:44 wysłana przez Backdraft;) »
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Offline grzesiek2502

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 28, 2009, 23:15:09 »
CZYLI CO????POWINIENEM PRZEJŚC TEGO OKULISTE JEŚLIMIAŁEM WADE 0,5 NA JEDNE OKO ??

CZYLI TAK MOJA OSTROŚC LEWEGO OKA WYNOSIŁA 1.0 A PRAWEGO 0.6 I TERAZ NIE WIEM CZY POWINIENEM PRZEJŚC ???? I CZY KTOŚ MA OBOWIONZUJĄCĄ USTAWE JAKA TERAŻ JES??

1. Nie piszemy post po poście,
2. CAPS LOCK używamy tylko w przypadku chęci zasygnalizowania krzyku w swojej wypowiedzi,
3. Proponuję przeczytać regulamin forum.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2009, 00:23:08 wysłana przez firewife »

Offline pucion17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 29, 2009, 12:50:48 »
"Ostrość wzroku jednego lub obu oczu poniżej 0,8, nie mniejsza niż 0,5, bez korekcji szkłami". Jeżeli  mieszczę się w przedziale 0,8 a 0,5 to otrzymam Z czy N bo jest w rozporządzeniu z dnia 8 grudnia 1998 r. napisane Z i N. Jak to interpretować ??

P.S tutaj można sprawdzić ostrość wzorku online (wiadomo monitor nie równa się tablicy ale zawsze można sprawdzić mniej więcej ostrość wzroku)
http://hrydziu.info/wzrok/badanie_wzroku_online/index.php

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 29, 2009, 13:22:44 »
Z i N jednocześnie oznacza, że lekarz warunkowo wg swojej interpretacji może Cię "przepuścić".
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline grzesiek2502

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 29, 2009, 14:13:24 »
Więc jeśli w takiej sytuacji z/n komisja wystawi niezdolny jak myslicie warto jest się odwoływać?? Wkońcu po 21 roku życia wada nie powinna sie powiększać, jest to tylko jedno oko wadliwe.

Offline marasj4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 11, 2009, 19:08:36 »
Witam Panowie i Panie też jeśli są:) mam takie pytanie, mianowicie u mnie wada wzroku wynosi -0,5 na lewe oko i - o,75 na prawe oko, nosze okulary ale bez nich też dobrze widzę. Nie orientuje się w tych wszystkich liczbach w przepisach wiec czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy z taką wadą wzroku uda mi się przejść badanie okulistyczne????
" BOGU NA CHWAŁĘ, LUDZIOM NA RATUNEK "

Offline pucion17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 11, 2009, 21:49:58 »
marasj4 ja mam wadę na każde oko po -0,75 czyli prawie tak jak Ty  i wg skali kogoś tam ( nie pamiętam nazwiska) wychodzi mi 0,6. "Ostrość wzroku jednego lub obu oczu poniżej 0,8, nie mniejsza niż 0,5, bez korekcji szkłami" tak pisze w rozporządzeniu. Czyli mieszczę się w tym przedziale i decyzja będzie zależeć od "humoru"  lekarza ponieważ do tego punktu jest Z i N tzn zdolny i niezdolny.

messsi

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 12, 2009, 15:23:48 »
Ja mam wade jednego oka 0,5 i ostrośc 0,6 podkreslam JEDNEGO OKA! i lipa.... decyzja przyszła niezdolny. Według lekarzy nie mozna miec żadnej wady wzroku. Odwolałem się ale watpie by to coś dało

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 14, 2009, 20:22:27 »
Panowie dla wszystkich ciekawskich świata badania u okulisty można troche preparować  :fiuu:
Wystraczy zalozyc soczewki i iść w zaparte jak okulista spyta sie...- czy ma Pan problemy /wade wzroku  .Odpowiadac ze nie ma i jedynie jak lekarz bada dno oka specialnym przyrzadem to moze ale powiem szczerze ze ja bylem juz na 4 roznych komisjach u roznych lekarzy i zwykle to jest tak ze stoi kolejka i lekarze jada na masowke pach pach i next tak wiec wykrycie nawet wady -3.0 z soczewkami jest malo realne.Acz kolwiek jezeli ktos chce je zalozyc tylko na badania a jak sie dostanie dzialas w strazy po omacku nie radze  :huh: Radze juz chodzic i pracowac w nich caly czas

Offline NoFearMan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Cel: CSPSP
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 17, 2009, 14:44:44 »
Jak dla mnie kolega @yaskoow dobrze kombinuje  :rofl: Ma na czym chełm nosić ^_^ ale nie ma 100% pewności że taki myk zawsze przejdzie, to czy tak ktoś zrobi z tymi szkłami zależy od niego  :mellow:

Offline Paszczak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 05, 2009, 14:46:09 »
A zna ktoś może nazwiska okulistów z komisji w Olsztynie?
razem po krętych losu ścieżkach, pocieszać po porażkach, cieszyć po zwycięstwach

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 05, 2009, 23:03:04 »
Pani Basia Mieczkowska ale co to ci da ze znasz nazwisko chce sie umowic na kawe :fiuu:

Offline Paszczak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 06, 2009, 08:56:33 »
Jeśli kawka miała by w jakiś sposób pomóc w przejściu badań to czemu nie :P
razem po krętych losu ścieżkach, pocieszać po porażkach, cieszyć po zwycięstwach

Offline sb11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 17, 2009, 22:58:48 »
Witam bardzo serdecznie.

Nurtuje mnie pewne pytanie, od pewnego czasu. Czytałem na kilku wątkach forum, że aby pracować w straży należy mieć kat. A bez zastrzeżeń, czyli w pełni sprawy wzrok.

Chciałbym się teraz zapytać jak to wygląda pod kątem Szkoły Aspirantów. Cierpię na krótkowzroczność i mam 0,9-1,0 dpi na oba oka. Czy ta wada przekreśla mają edukację w SA PSP? Bardzo proszę o odpowiedź osób które w szkole się uczyły i może mając wadę wzroku przeszły pomyślnie badania.

Coś z tymi kryteriami w sprawie wzroku są niedopracowane w JRG. Ostatnio rozmawiałem z mł. asp. który miał szkła kontaktowe i soczewki dość grube.

Pozdrawiam.

grzesiek25023

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 22, 2009, 15:46:42 »
kawki nic nie pomogą. Odwołałem sie z moją wadą (-0,5 na jedno oko) i nic z tego... Powiedzieli mi w Gdańsku ze do policji owszem nie ma problemu ale do straży musze operacyjnie skorygować wadę. A to kosztuje prawie 2 tys i często są po tym komplikacje dlatego z tak małą wadą nie ryzykuje.

Offline kasiunia998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 24, 2009, 16:20:36 »
może mi ktoś dać namiary na kliniki gdzie robią operację oczu ?

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 24, 2009, 16:26:54 »
jedna z takich klinik znajduje się w Warszawie Al. Stanów Zjednoczonych 72 na I piętrze Galerii Praskiej
co do kosztów - nie posiadam informacji

edit:
jednak klinika ma swoją stronę oraz cennik pod tym adresem:
http://www.nowywzrok.pl/price.html

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Tomcio1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 24, 2009, 16:39:16 »
Takich klinik jest w Polsce MNÓSTWO  -_- W każdym większym mieście jest ich kilka, kilkanaście. Oczywiście wszystko prywatne, koszty różne. Polecam różne fora optyczne, gdzie ludzie po takich operacjach wyrażają swoje opinie co do fachowości różnych miejsc korekcji wzroku, ceny zabiegów, lekarzy. Warto to poczytać przed wyborem swojego miejsca.

Ja osobiście choć wadę wzroku mam, NIGDY nie zdecyduje się na jej korekcję metodą laserową... Bliskiego mi kolegę taki laserek mocno załatwił i zraziło mnie to... W swoim czasie będę musiał kombinować jakoś z soczewkami zamiast okularów, choć przy mojej wadzie poradzę sobie nawet bez szkiełek  -_-

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 24, 2009, 17:33:42 »
Bliskiego mi kolegę taki laserek mocno załatwił i zraziło mnie to...

Mocno zalatwil ? Slyszalem, ze zabieg czasem trzeba powtorzyc - ale zeby taki zabieg wyrzadzil komus krzywde - to nie slyszalem! Chyba powinienes napisac gdzie i co spiep...li - to moze byc bardzo wazne!

Offline kasiunia998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 24, 2009, 17:40:17 »
Bliskiego mi kolegę taki laserek mocno załatwił i zraziło mnie to...

Mocno zalatwil ? Slyszalem, ze zabieg czasem trzeba powtorzyc - ale zeby taki zabieg wyrzadzil komus krzywde - to nie slyszalem! Chyba powinienes napisac gdzie i co spiep...li - to moze byc bardzo wazne!

dokładnie pisz  :o

Offline Tomcio1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 24, 2009, 18:33:21 »
Nie wiem czy jest sens, nie chce nikogo zniechęcać bądź straszyć, ale faktycznie taka historia została mi przedstawiona. Mam do niego na tyle zaufania, że wiem, iż to prawda, więc jeśli chcecie...

Było to parę lat temu, to fakt, być może nie było to tak zaawansowane. Jeśli chodzi o miejsce wykonania - gdzieś na dolnym śląsku (w najbliższym czasie postaram się to sprecyzować). Wada też nie była mała, chodziło o krótkowzroczność dochodzącą do - 8 dioptrii. Po przygodzie z laserkiem biedak ma teraz czarne 'kółeczko' w oku, tzn. w pewnym miejscu nie widzi nic prócz takiego dziadostwa. Nie wiem czy chłopakowi coś tym laserem spalili, czy uszkodzili mechanicznie w każdym bądź razie wada nie została w ogóle wyleczona, a 'kółeczko', czyli ten martwy punkt pozostał do dnia dzisiejszego... O jakiejkolwiek pracy z grupą "A" nie ma mowy, a odszkodowanie wyniosło 7 tysięcy złotych...

Nasza służba zdrowia wszystko potrafi spierdzielić, choć teraz wszędzie piszą, że nie ma absolutnie żadnej możliwości powikłań po zabiegu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2009, 18:37:47 wysłana przez Tomcio1 »