Autor Wątek: Wzrok  (Przeczytany 440767 razy)

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #800 dnia: Marzec 15, 2018, 18:27:03 »
Powiem tak: taką wadę możesz mieć.

Offline kandydat1023

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #801 dnia: Marzec 15, 2018, 20:28:56 »
Soczewki nie przeszkadzają Ci w ogóle podczas pełnienia 24 h służby a także podczas akcji ???

Offline levy291

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #802 dnia: Marzec 27, 2018, 21:43:51 »
Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie wady wzroku w PSP. Od kilkunastu lat jestem członkiem OSP, ale zamierzam spróbować sił w naborze do PSP. Problemem jest wada wzroku. Niedługo będę ją korygował laserową korekcją. Nie wiem tylko czy zostanie ona zniwelowana do zera i stąd moje pytanie. Czy mógłbym przejść badania z soczewkami??  W rozporządzeniu ministra spraw wewnętrznych w sprawie wykazu chorób i ułomności, wraz z kategoriami zdolności do służby w Policji, Straży Granicznej,
Państwowej Straży Pożarnej oraz Biurze Ochrony Rządu można przeczytać:

Przy ostrości wzroku każdego oka poniżej 0,5
dopuszczalna korekcja wyrównująca 0,9–1,0
± 3,0 dioptrii sferycznych i ± 2,0 dioptrii             
cylindrycznych. Dopuszczalna anizometria do
3,0 D ---- zdolny/niezdolny

To jak to w końcu jest? Druhowie pracujący w soczewkach odezwijcie się ( o ile istniejecie ;)   )

pozdrawiam



Offline kandydat1023

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #803 dnia: Czerwiec 03, 2018, 10:36:41 »
W maju przeszedłem komisję lekarską z wada wzroku -075 i -1 + dodatkowo mam astygmatyzm. Nie ma co się obawiać Pani Okulistka powiedziała ze nie mam poważnej wady wzroku do pełnienia sluzby i w niczemu ona nie przeszkadza, nadmieniła również że jest najlepsza wada z możliwych która jest dopuszczona w rozporządzeniu.

Offline marlin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #804 dnia: Czerwiec 10, 2018, 00:40:06 »
Panowie,
Taka sytuacja... w jednym oku mam niby zeza.. nie przeszkadza mi w ogóle, nie widać tego, widzę normalnie no ale przy jakimś tam badaniu wychodzi więc pytanie czy mam jakieś szanse na służbę w straży ? Ewentualnie czy po operacji będę zdolny do służby ?

Pozdrawiam serdecznie

Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #805 dnia: Czerwiec 10, 2018, 09:08:03 »
Operacja zeza? Osobiście słyszałem o ćwiczeniach związanych z zezem które są najbardziej efektywne w wieku dziecięcym. Teraz może być za późno. Jeżeli dodatkowo masz wadę wzroku którą chcesz korygować operacją laserową... Zastanów się dobrze. Korekcja laserowa wbrew ogólnej opinii jak i inne operacje na oku nie dają Ci pewności że nie będzie gorzej niż było. Przy wadzie wzroku np. Minus 2 i zezie ukrytym - operacja laserowa może zwiększyć zez.

Offline marlin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #806 dnia: Czerwiec 10, 2018, 09:49:43 »
Wady wzroku jesli chodzi o ostrość widzenia albo coś podobnego to nie mam.

Offline Realise

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #807 dnia: Czerwiec 10, 2018, 10:38:31 »
Panowie,
Taka sytuacja... w jednym oku mam niby zeza.. nie przeszkadza mi w ogóle, nie widać tego, widzę normalnie no ale przy jakimś tam badaniu wychodzi więc pytanie czy mam jakieś szanse na służbę w straży ? Ewentualnie czy po operacji będę zdolny do służby ?

Pozdrawiam serdecznie

Zabieg  korekcji zeza jest wykonywany u dzieci i potem stosuje sie ciągle rehabilitacje tego oka poprzez ćwiczenia... Zabieg nie gwarwntuje calkowitego zniwelowania zeza bo zazwyczaj zostaje te 2-4 stopnie

Offline worker00

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #808 dnia: Lipiec 13, 2018, 16:58:38 »
Robił ktoś badania w Rzeszowie i może powiedzieć jak wygląda okulista i laryngolog? Mam nieznaczne upośledzenie barw i zgodnie z rozporządzeniem jestem zdolny ale różnie to bywa i chciałbym się dowiedzieć jak podchodzą do tego w Rzeszowie .

Offline Klonu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #809 dnia: Lipiec 13, 2018, 17:00:31 »
Mam to samo i tez jestem ciekaw jak to wygląda na komisji.

Offline firefighter2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #810 dnia: Lipiec 13, 2018, 17:12:09 »
w Rzeszowie nie robią problemów.

Offline WioGitara

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #811 dnia: Sierpień 03, 2018, 14:19:20 »
ja mam -0.5 i powiedzieli, że ok

Offline patrykj369

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #812 dnia: Sierpień 20, 2018, 12:01:59 »
Witam, jeżeli będę startował do CSPSP, gdzie wyślą mnie na badanie? Mam lekkie upośledzenie barw i nie widzę liczb na tych tablicach z kolorowych kropek, ale z tego co widzę chyba nie robią z tym problemu skoro normalnie barwy rozpoznaję?

Offline kubiii90

  • Kadet CS PSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #813 dnia: Sierpień 20, 2018, 14:24:23 »
W CS PSP wysyłają wszystkich do Katowic, jeśli chodzi o okuliste to w tym roku problemu nie było, nie słyszałem żeby ktoś na nim odpadł.

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #814 dnia: Sierpień 20, 2018, 15:28:42 »
Witam, jeżeli będę startował do CSPSP, gdzie wyślą mnie na badanie? Mam lekkie upośledzenie barw i nie widzę liczb na tych tablicach z kolorowych kropek, ale z tego co widzę chyba nie robią z tym problemu skoro normalnie barwy rozpoznaję?
Nie będzie problemu.
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline patrykj369

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #815 dnia: Sierpień 20, 2018, 15:46:55 »
Dzięki panowie za odpowiedź, najbardziej w sumie bałem się tego wzroku, bo to z tego co wiem, szwankuje u mnie najbardziej :) Ale pocieszyliście, dzięki bardzo ;)

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #816 dnia: Sierpień 20, 2018, 16:26:39 »
Nie chce cie straszyc ale jak juz dostaniesz sie do sluzby stalej i bedziesz co dwa lata przechodzil okuliste to mozesz miec problem gdyz to jest jedno z podstawowych badań wlasnie te cyferki w książce nie wiem jak ratownicy ale na stanowisku ratownik kierowca okulistka nie podpisala badan i byl problem

Offline worker00

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #817 dnia: Sierpień 20, 2018, 17:04:06 »
Pracuje jako żołnierz i również mam nieznaczne upośledzenie barw i na corocznych badaniach okresowych nie ma problemu.Ważne żeby dobrze widzieć lampę Wilczka.

Offline Simon2123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #818 dnia: Sierpień 22, 2018, 15:16:03 »
Witam, w przyszłym tygodniu mam badania lekarskie, jak wygląda sprawa okulisty w Opolu?

Proszę o info osoby które miały komisję w opolu
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2018, 13:41:19 wysłana przez Simon2123 »

Offline Simon2123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #819 dnia: Sierpień 27, 2018, 08:51:43 »
Pomoże ktoś odnośnie mojego pytania post wyżej?

Offline glunek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #820 dnia: Listopad 02, 2018, 12:16:31 »
Witam.Czy mając brak przestrzennego widzenia(brak widzenia obuocznego) moge starać sie o prace w zakladowej strazy pozarnej? Bo jesli chodzi o PSP jestem napewno przekreslony czy w przypadku ZSP jest tak samo?

Offline Nejo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #821 dnia: Luty 04, 2019, 02:18:24 »
Witam, mam wadę wzroku, ale noszę soczewki. Kiedyś chyba byłby problem, ale w najnowszym rozporządzeniu widać zmiany (chyba na lepsze?) Jest tam odnośnik do naszej tabelki, w której jest napisane:
Cytuj
pkt 2 kol. 6 i 7. Funkcjonariuszy i kandydatów do służby z potwierdzoną dobrą tolerancją soczewek
kontaktowych należy kwalifikować jako zdolnych przy korekcji do wartości 1,0. Wymagana korekcja
soczewkami kontaktowymi.
Czyli mogę rozumieć to tak, że jeśli moja wada w soczewkach jest skorygowana to nie mam się czego obawiać u okulisty? Przychodzę i mówię, że stosuje soczewki, czytam w nich wszystko bez problemu to dostaje pozytywny?

Pozdrawiam :straz:

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #822 dnia: Luty 04, 2019, 07:19:43 »
Zgadza się, natomiast na badanie możesz iść bez soczewek, albo będziesz musiał ściągnąć, żeby mogli zweryfikować że masz to - 1 a nie wiecej :) ja mam - 1 - 0,75 i komisja, badania, bez problemu przechodzę :)

Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #823 dnia: Luty 04, 2019, 21:33:55 »
A co z wadą - 2 oraz - 2.25? Według tabelki teoretycznie nie powinienem chyba mieć problemów. Jak myślicie

Offline Emi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
  • PSP
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #824 dnia: Luty 04, 2019, 21:47:43 »
Myśle, że z taką wadą może być problem.