Autor Wątek: Wzrok  (Przeczytany 440787 razy)

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 01, 2009, 13:32:28 »
Nasza służba zdrowia wszystko potrafi spierdzielić, choć teraz wszędzie piszą, że nie ma absolutnie żadnej możliwości powikłań po zabiegu.

jaka "nasza służba zdrowia" ?? przecież tego typu zabiegi robią kliniki prywatne...

bedziemy wdzieczni co i gdzie - inna sprawa, ze teraz operuje sie juz podobno inna technika niz ta sprzed paru lat...

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 01, 2009, 21:07:53 »
Napisz Kaśka skąd jesteś, to zapewne dostaniesz jakieś dokładniejsze info.
Taka mała informacja dla osób przed "dwudziestką". Lekarz, który przyjmował mojego kuzyna na konsultacji, powiedział mu wprost: "Wada na okres egzaminów i badań do szkoły zniknie, ale nie daję Panu żadnej gwarancji, że za rok wada nie wróci". Kuzyn ma 19 lat. Wada wzroku stabilizuje się zwykle po 21 roku życia. Wcześniejszy zabieg to ryzyko, że wyrzucimy kilka tysięcy w błoto.

Metody są różne, właściwą dla danej wady ocenia lekarz na badaniu kwalifikującym.

Klinika we Wrocławiu, blisko Placu Grunwaldzkiego : www.wco.com.pl

CENNIK
Cytuj
Badania wstępne:
     Badanie kwalifikacyjne do zabiegu     150 PLN    

Badania kontrolne:
     - do 3-go miesiąca
    bezpłatne    
     - od 3-go do 12-go miesiąca
    50 PLN    
     - od 12-go miesiąca     100 PLN    

Cennik zabiegów
Laserowa korekcja wady wzroku
     Zabieg metodą LASIK
    2400 PLN    
     Zabieg metodą EPI - LASIK
    2800 PLN    
     Zabieg metodą LASEK z mitomycyną
 1900 PLN
                                                          * koszt zabiegu na jedno oko

Specjalna oferta dla studentów !!
      Zniżka na zabieg met. LASIK
   200 PLN   
      Zniżka na zabieg met. EPI - LASIK
   200 PLN
      Zniżka na zabieg met. LASEK
   100 PLN
   

Offline metode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 01, 2009, 22:47:43 »
Ja polecam Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Brat robił tam korekcje wzroku w wieku 18 lat najtańszą metodą ( około 2400pln ) narazie wada się nie pogłębia a korygował z -3. Fachowa i wykwalifikowana obsługa, wielokrotnie nagradzany.

Oto namiary http://www.okulistyka.katowice.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=56

Offline kasiunia998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 24, 2009, 15:02:51 »
byłam na konsultacji w klinice laser w warszawie, jest drogo - nie powiem, ale po serii kilkunastu badan i wpuszczaniu kropli chyba z dziesięć razy pani powiedziała mi, że w wieku 19 lat ten zabieg jest ryzykowny i powiedziała mi też żebym przyszła za jakieś pół roku na kolejną serię badań (już bezpłatną), wtedy już rocznikowo będę miała 20 lat a od takiego wieku robi się takie zabiegi 
a ogólnie stwierdziła, że nadaje się do zabiegu  :rolleyes:

bba

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 22, 2009, 08:59:54 »
Witam. Odnośnie laserowej korekcji wzroku mogę coś napisać i być może pomogę paru osobom dla których wzrok jest przeszkodą w dostaniu się do PSP. Ja robiłem we Wrocławiu w Eye Laser Center. Dodam na starcie że trzeba mieć ukończone 21 lat gdyż w tym wieku dopiero stabilizuje się wada wzroku! Jeżeli ktoś wam robi wcześniej to znaczy że was naciąga. Nie polecałbym również najtańszych metod z powodu długiego czasu gojenia się oczu. Po Lasiku, czyli tej lepszej metodzie nie można mieć żadnego wysiłku conajmniej przez miesiąc. Cena jedno oko - 2400 mi rozłożyli na 12 rat 0%
Pani w klinice powiedziała żeby nie chwalić się na komisji że mieliśmy taki zabieg. Gdyż mogą się do tego przyczepić. Ja komisje miałem rok po zabiegu więc u mnie nic nie zauważyli. Efekt? Od 1 grudnia będę funkcjonariuszem PSP :straz:

Offline ZgaszeCIE

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 04, 2010, 12:05:04 »
Posłuchajcie. Dzisiaj byłem u okulisty i on stwierdził u mnie mały astygmatyzm. Czy jest to jakaś przeszkoda w dostaniu się do PSP ? :huh: Czy wie ktoś coś na ten temat? czy zwracają na to uwagę?? Jak to wygląda na tablicy sennela? Bo u mnie rozmazuje się ostatnia linijka. Spotkał się ktoś z czymś podobnym?
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2010, 17:45:44 wysłana przez ZgaszeCIE »

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 04, 2010, 20:23:49 »
Witam. Odnośnie laserowej korekcji wzroku mogę coś napisać i być może pomogę paru osobom dla których wzrok jest przeszkodą w dostaniu się do PSP. Ja robiłem we Wrocławiu w Eye Laser Center. Dodam na starcie że trzeba mieć ukończone 21 lat gdyż w tym wieku dopiero stabilizuje się wada wzroku! Jeżeli ktoś wam robi wcześniej to znaczy że was naciąga. Nie polecałbym również najtańszych metod z powodu długiego czasu gojenia się oczu.

Kolego, czyżbyś doszedł do źródła wiedzy wszelakiej ? Tydzień gojenia się oczu to nie jest chyba "długi czas". Przez gojenie się oka rozumiemy okres, w którym nabłonek zabliźnia się a na oku pozostaje założone zerowe szkło kontaktowe jako opatrunek.

Cytuj
Po Lasiku, czyli tej lepszej metodzie nie można mieć żadnego wysiłku conajmniej przez miesiąc.

Jak to się ma do "długiego czasu gojenia się oka" o którym piszesz powyżej ?
Miesięczny okres ochronny to standard przy OBU metodach laserowej korekcji wzroku. Ponadto, zaleca się dwumiesięczny okres ochronny na ostre słońce i pomieszczenia zadymione/zakurzone.

Ponieważ powtarzasz utarte slogany - bez obrazy - mam wrażenie, że dałeś sobie coś wkręcić przez Panią W Klinice, chociażby wykonanie zabiegu droższą metodą.

Cytuj
Cena jedno oko - 2400 mi rozłożyli na 12 rat 0%
Pani w klinice powiedziała żeby nie chwalić się na komisji że mieliśmy taki zabieg. Gdyż mogą się do tego przyczepić. Ja komisje miałem rok po zabiegu więc u mnie nic nie zauważyli. Efekt? Od 1 grudnia będę funkcjonariuszem PSP :straz:

Gratuluję. Ale nie ma metody lepszej i gorszej, jest metoda droższa i tańsza. Jeżeli ktoś wmówil Ci, ze LASIK jest lepszy (bo droższy) to pogratulować :] Przy pewnych cechach wady stosuje się LASEK, przy innych LASIK. To lekarz decyduje, którą metodę zastosować. W zależności od charakterystyki wady. Nie znam kliniki, w której robiłeś sobie ten zabieg, ale jeżeli to porządna firma, powinieneś dostać wypis/wydruk z naniesionymi kilkudziesięcioma cechami wady wzroku. Na bazie tych danych można stwierdzić, jaka metoda jest dla danego osobnika bardziej odpowiednia.

LASIK nie wymaga nacięcia nabłonka - za to laser ingeruje głęboko w gałkę oczną.

LASEK wymaga nacięcia nabłonka - ale laser działa płycej.

Swoją drogą, w Poznaniu LASIK jest po 2300 :] A LASEK po 1900. Niemniej jednak lekarz na prośbę o "lepszą" metodę rozłoży ręce - podobnie jak odrzuci prośbę o metodę tańszą - bo dla danego osobnika może ona okazać się nieoptymalna.

Offline Jacek09s

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 20, 2010, 18:28:52 »
Z Laserowa korekcja duzo zabiegu pieniedzy niepewnosci no i nie kazdy jest kandydatem azeby taka operacje przebyc. Czytałem coś kiedyś o ortokorekcji, może to wam pomoże.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 13:48:29 wysłana przez Jacek09s »

Offline ZgaszeCIE

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 24, 2010, 11:35:51 »
Posłuchajcie. Jak mam wadę jednego oka -1,5 D to się dostane czy nie?

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 24, 2010, 14:22:45 »
Posłuchajcie. Jak mam wadę jednego oka -1,5 D to się dostane czy nie?
Teoretycznie taka wada dyskfalifikuje, laserowa korekcja jest jednym z wyjść z tej sytuacji, a ta ortokorekcja też taka tania nie jest z tego co czytam w necie:
http://www.mavit.com.pl/forum/viewtopic.php?t=310
Sumując 1650 zł na 1,5-2 lata a w dodatku metoda jest "eksperymentalna"

Tak z innej beczki w Programie "Kapitalny pomysł" wygrał gościu który zaprojektował okulary leczące wzrok:
http://www.tvn24.pl/28429,1576324,0,2,drugi-finalista-wybrany,2,kapitalny.html
http://www.tvn24.pl/28429,1582074,0,1,gogle-kapitalnym-pomyslem,2,kapitalny.html
fajnie byłoby gdyby jego patent wypalił  -_-
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2010, 15:42:52 wysłana przez Majk »

Offline Jacek09s

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 24, 2010, 16:22:08 »
Czy eksperymentalna to bym nie powiedzial, bo juz od kilku ladnych lat jest w Polsce a od kilkunastu lat praktykowana w innych krajach. Ryzykujemu jedynie 180zl za pierwsza wizyte, po ktorej doktor jest w stanie Ci powiedziec czy ortokorekcja jest dla Ciebie i bedziesz widzial dobrze czy tez nie.

Fak faktem jest ze badania się przechodzi do Strazy Pozarnej i to sie liczy. A że aż taka bardzo tania i komfortowa nie jest to juz inna sprawa ale to czesto jedyne wyjscie bo korekcje laserowa najczesciej od 21lat sie robi bo wtedy dopiero wada jest ustabilizowana. No i stosujac ortokorekcje nie poglebia nam sie juz wada wroku.


Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 24, 2010, 16:50:05 »
Mój znajomy właśnie robił tą korekcję laserem, tylko, że lekarze nigdy nie gwarantują, że wada spadnie do 0 ( w szczególności tylko po jednej operacji), a po pół roku możliwa jest druga operacja - "wykończeniowa". Oczywiście jest też ryzyko (niewielkie, ale jest), że straci się niemal całkiem wzrok. Też nie każdy może wykonać zabieg ;/
Ale spróbować zawsze można, chyba, że ma się problem z $ ;/
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 24, 2010, 17:29:56 »
Na temat ryzyka podczas laserowego zabiegu już chyba książkę napisali -_- wystarczy chociażby wejść na różne fora związane z okulistyką i można się dowiedzieć gdzie i jak robią te zabiegi.
998 C.R.E.W.

Offline madzia2905

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 24, 2010, 18:23:55 »
Witam. Mam pytanie do kogoś, kto w miarę orientuje się w temacie wad wzroku -_- Składałam papiery na WAT i dostałam kat. N, w rozpoznaniu napisali mi: Astygmatyzm krótkowzroczny obu oczu Vod=0,2-0,75 Dsph=0,5 Vos=0,2-1,0 Dsph=0,5
Chciałam także składać dokumenty do SGSP, nie mogę się zbytnio doczytać w rozporządzeniach jaka wada wyklucza, ale jeśli na WAT-ie mnie wykluczyli to na WIBP  na mundurowe także się nie dostanę? Z góry dziękuję za odpowiedź -_-

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 24, 2010, 19:28:02 »
Lekarzem nie jestem, ale "coś" wiem w tym temacie.
0,5 Dsph chyba jeszcze nie dyskwalifikuje, ale astygmatyzm zmniejsza ostrość twojego wzroku i przez to Vod i Vos jest niewystarczające do pełnienia służby. Jeśli na WAT Cię wykluczyli to na WIBP też raczej się nie dostaniesz, ale spróbuj się skontaktować z jakimś okulista to może da się to jakoś skorygować.
Jeżeli widzisz bez okularów i dasz radę przeczytać tablicę to może się uda, chyba, że Ci zrobią dokładne badanie urządzeniem ;/
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline madzia2905

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 24, 2010, 20:40:27 »
No właśnie robili mi badanie dna oka,a tam raczej widać soczewki,które aktualnie noszę, czyli nie oszukam :-\

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 08, 2010, 17:57:15 »
A czy ktoś się może orientuje, czy gdybym przykladowo zobaczyl wszystkie literki na tablicy, a pozniej wzieliby mnie na szczegolowe badanie dna oka to czy przy minimalnej wadzie tam wykrytej jestem automatycznie skreslany ?

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 08, 2010, 18:44:36 »
Zależy jak duża i jaka to jest wada, ale jeżeli dobrze widzisz bez okularów to powinno być dobrze... wszystko zależy od lekarza.
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline Michaels

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 09, 2010, 00:20:03 »
Witam! Czy z nadwzrocznością okulista dopuści mnie do SA? Na jednym oku mam +1,5 a na drugim +1,25. Z góry dzięki za odpowiedź :)  :straz:
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2010, 00:23:49 wysłana przez Michaels »

Offline wowooo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 09, 2010, 13:34:22 »
uważam, że korekty laserowe wzroku to niejako "oszukiwanie" komisji. Nie dosłownie, oczywiście. Przez chwile wada będzie pozwalać na dostanie się do straży, ale to nie eliminuje problemu. Sądzę, że aby być strażakiem oczy trzeba mieć naprawdę zdrowe. Naturalnie nie mam pretensji do nikogo o takie korekty i przepisy na to pozwalające, jednakże w mojej OSOBISTEJ opinii nie jest to w porządku.

Offline Aquarius

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 09, 2010, 18:10:27 »
Wowooo, możesz wyjaśnić dlaczego tak uważasz? Dlaczego wg Ciebie jest to nie w porządku?

ale to nie eliminuje problemu

Właśnie operację przeprowadza się po to aby wyeliminować wadę.. Czyli pozbyć się problemu..

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 09, 2010, 20:49:40 »
Własnie Wowooo czy moglbys jasniej ? Dlaczego niby jest to oszukiwanie komisji ? Takowy zabieg jest przeprowadzany m.in. po to, aby umozliwic wykonywanie wymarzonego, upragnionego, nie rzadko od dziecka zawodu- w tym przypadku strazaka i czesto eliminuje wade w pelni... Nalezy sie cieszyc, ze technika tak poszla do przodu i sa takie mozliwosci. W dzisiejszych czasach- w dobie komputerow bedzie coraz ciezej o 100% sprawnego strazaka...

Sam zamierzam takowy zabieg przejsc, bo inaczej koniec moich marzen zwiazanych ze straza... To moj jedyny ratunek i wada wzroku to narazie moja jedyna przeszkoda w dostaniu sie do strazy.... Mam takze nadzieje, ze troszke zmienia sie przepisy co do wad wzroku... Moze cos z soczewkami... ? :) W innych panstwach, bardziej cywilizowanych nie ma az tak rygorystycznych warunkow przyjecia.

Zresztą sam zobacz Wowooo co jest 1. tematem w dziale "Jak zostac strazakiem":). Mowie ci, ze za pare lat naprawde bedzie ciezko...
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2010, 21:21:05 wysłana przez FireMan94 »

Offline wowooo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 10, 2010, 08:49:19 »
To jest nie w porządku, że w sposób sztuczny eliminuje się naturalny problem, który tak naprawdę wyleczyć się NIE DA- myślę że to jest wystarczająco jasno. Pozbywasz się problemu na rok lub na dwa. Z drugiej strony jednak jak najbardziej szanuje ludzi, którzy chcą wydać kupę pieniędzy na korektę, bo naprawdę im zależy, choć możecie zgadzać się ze mną lub nie.

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 10, 2010, 12:59:06 »
wowooo, może byś inaczej mówił gdybyś sam miał coś ze wzrokiem, trochę egoistyczne nie sądzisz? Jak mówią wyżej, niedługo stuprocentowo zdrowych będzie trzeba ze świecą szukać, to chyba wystarczająco jasne jest..

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 10, 2010, 14:14:20 »
Tyle tylko, że takie problemy ze wzrokiem dotykają o wiele więcej osób - nie tylko tych chcących pracować na podziale.

Obecnie w PSP jak i innych słuzbach mundurowych zaczyna się ucywilnianie etatów na komendach - bo po co takiej np. księgowej być funkcjonariuszem? Z innej bajki zupełnie jest fakt, że cywil w PSP kariery żadnej nie zrobi - stąd też "parcie na mundur". Nie wiem jak czy i jak na tą sytuację wpłynie planowana reforma emerytalna i ucywilnianie etatów w komendach, ale póki co "stażuję się" w wydziale, gdzie bycie "mundurowym" jest wysoce wskazane, ale ze wzgledu na wadę wzroku nie mam takiej możliwości, mimo tego że nie zamierzam brać bezpośredniego udziału w akcjach.

Ale przejście kursu jest wymagane, a kursu w okularach nawet mimo najszczerszych chęci przejść się nie da... W pewnym sensie gdyby ktos szedł z przeznaczeniem na biuro, to mogliby dopuścić soczewki, ale sam ich nie używałem, więc nie wiem na ile to realne. W każdym razie na zmiany w przepisach nie ma co liczyć - podobnie w kwestii dotyczącej wykształcenia.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE