Autor Wątek: Wzrok  (Przeczytany 440741 razy)

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 15, 2008, 22:44:00 »
z soczewkami jest problem zawsze się mogą stopic podczas akcji  :wall:

Stary skoro do oka dociera taka temper. ze ci topi soczewke to jak nie bedziesz jej mila to oko tez Ci uszkodzi kto Ci takich bajek naopowiadal :pyt:
Ja sam stosuje soczewki jezdze na akcje OSP pracuje w AODO i chwale je sobie nie uwazam sie za kaleke ktory jest miej sprawny od kogos bezwady malo tego nawet nurkowalem w soczewkach  :wacko:

A co do tego ze kots pisal ze widzial zawodowego strazaka w okularach jest ustawa do tego i jezeli lekarz uzna to do SGSP mozna nawet z wada -1,5 sie dostadc.....nie wierzycie udowodnie..... :kwit:


Fak faktem na komisji MSWiA okulista to wychwyci czy masz szkileka czy nie  :angry:



Teraz juz moge powiedziec jak wygladaja takie badania  :mellow:
Bylme Dzisiaj na komisji lekarskiej MSWiA ale niestety do policji :szalony:
I u okulisty mialem czytanie z tablicy pozniej  daltonizm i smieszne kolorowe okularki 3D w ktorych trzeba bylo powiedziec co jest na kartce A4 na kotrej w sumie nic nie bylo :cooo: dopiero pod pewnym katem bylo widac co tam jest (chore) a pozniej badanie w ciemni jakims swiatelkiem w oczy i po badanich spytalme sie czy z takimi wynikami dostal bym sie do strazy a Pani doktor ze spox a teraz co najleprze caly czas mialme SOCZEWKI:fiuu:

Jezeli ktos chce szczegolow to walcie na priva  poki co na goraco bede opisywal co i jak w miare dokladnie u jakiego lekarza co sie dzialo itp.:rolleyes:

Dla chetnych skan obiegowki na pol wypelnionej  :kwit:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2008, 20:34:10 wysłana przez yaskoow »

Offline y06i

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 03, 2008, 18:02:16 »
Bez różnicy czy ktoś jest dalekowidzem czy bliskowidzem ? Ważne, że ma okulary.. Zgadza się ?
Czyli rozumiem, że już na starcie (castingu do PSP) jestem skreślony pomimo dobrych warunków fizycznych i psychicznych.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 03, 2008, 20:24:03 »
Cytuj
Wystarczy aby przejść komisję lekarską, a potem w razie czego nosić kontakty  huh Czy to wyjdzie na badaniach okresowych pytanie
Ludzie, czyście powariowali? To może z padaczką też można pracować w PSP (bo akurat nie ma ataku na komisji)? Tu nie chodzi o oszukanie komisji i samego siebie, ale o wasze i kolegów zdrowie, a nawet życie. Kierowca z -5 (oszukał komisję) ma wieźć chłopaków o 3 nad ranem do zdarzenia? Czy to ja zwariowałem, czy ktoś jaja sobie robi?
sorry za ton wypowiedzi, ale się w...(zruszyłem).

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 03, 2008, 20:24:18 »
Bez różnicy czy ktoś jest dalekowidzem czy bliskowidzem ? Ważne, że ma okulary.. Zgadza się ?
Czyli rozumiem, że już na starcie (castingu do PSP) jestem skreślony pomimo dobrych warunków fizycznych i psychicznych.

Jezeli jestes dalekowidzem i przyjdziesz bez okularow to nie beda badac czy mozesz przeczytac w wordzie czcionke 7
Nie jest tez powiedziane ze majac okulary dostaniesz gonga od okulisty

Cytuj
Wystarczy aby przejść komisję lekarską, a potem w razie czego nosić kontakty  huh Czy to wyjdzie na badaniach okresowych pytanie
Ludzie, czyście powariowali? To może z padaczką też można pracować w PSP (bo akurat nie ma ataku na komisji)? Tu nie chodzi o oszukanie komisji i samego siebie, ale o wasze i kolegów zdrowie, a nawet życie. Kierowca z -5 (oszukał komisję) ma wieźć chłopaków o 3 nad ranem do zdarzenia? Czy to ja zwariowałem, czy ktoś jaja sobie robi?
sorry za ton wypowiedzi, ale się w...(zruszyłem).


A co stoi na przeszkodzie jezeli osoba ktora ma -5 nie mogla by prowadzic wozu o 3 nad ranem jezeli ma  soczewki  :huh: nie kumam ??


scaliłem dwa posty
mario
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2008, 20:36:14 wysłana przez mario68 »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 03, 2008, 20:32:06 »
Bo nie chcesz kumać. Ktoś wymyślił minimalne wymagania dla poszczególnych zawodów i wg tych wymagań prowadzi nabór. Z bólem serca przyjąłem fakt, że pilotem myśliwca nie będę z powodu uzębienia - dlaczego, przecież ząb nie musi mnie rozboleć w trakcie lotu.

Offline NoFearMan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Cel: CSPSP
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 03, 2008, 22:01:32 »
To ze nie widziales zadnego strazaka w okularach nie oznacza ze takich nie ma. Ja osobiscie znam kilku ktorzy pracujac w PSP i jezdzac na akcje ratowniczo-gasnicze nosza okulary. To im nie przeszkadza w pelnieniu sluzby! Pzdr :mellow:

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 03, 2008, 22:56:55 »
magic wez przemysl najpierw a pozniej pisz,ktos kto kocha straz a ma mala wade i za to bys go odrzucil ,to na koncu musial bys zbierac "meneli"tak jak do szkolek policyjnyhc teraz robia bo nikt za by za psie pieniadze nie poszedl do strazy,ogolnie to zeby nie ludzie dla ktorych straz jest najwazniejsza to za pare lat bedzie ciezko o dobrych pracownikow

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 03, 2008, 23:18:56 »
Bo nie chcesz kumać. Ktoś wymyślił minimalne wymagania dla poszczególnych zawodów i wg tych wymagań prowadzi nabór. Z bólem serca przyjąłem fakt, że pilotem myśliwca nie będę z powodu uzębienia - dlaczego, przecież ząb nie musi mnie rozboleć w trakcie lotu.

Kolego nie wiem czy wiesz ale ustawa ktora to reguluje zostala wydana 10 lat temu na bazie praktycznie nie zmienionej ustawy z roku 1991 kiedy ludzie
 soczewki w Polsce znali tylko z amerykanski filmow tak wiec mi sie wydaje ze czasy przeszle od terazniejszych roznia sie w dziedzinie medycyny jednoznacznie i bede twierdzil ze osoba ktora ma slaby wzrok mimo dyskredytowania i opisywania przez lekarzy jakos niezdolna powiedzmy do sluzby majac te soczewki (nie okulary bo to moze utrudniac dzialania ratownicze itp) jest tak samo pelnowartosciowym strazakiem .
Moze do antyterrorki albo oddzialow specialnych taka osoba sie nie nadaje ale praca strazaka moze byc wykonywana bez zarzutu -_-

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 06, 2008, 09:22:19 »
magic wez przemysl najpierw a pozniej pisz,ktos kto kocha straz a ma mala wade i za to bys go odrzucil ,to na koncu musial bys zbierac "meneli"tak jak do szkolek policyjnyhc teraz robia bo nikt za by za psie pieniadze nie poszedl do strazy,ogolnie to zeby nie ludzie dla ktorych straz jest najwazniejsza to za pare lat bedzie ciezko o dobrych pracownikow

sory Hubert ale w tych czasach taj jest i nie będzie inaczej ludzie którzy kochają straż w mniejszym stopniu  dostają się do niej czemu nie wiem sam wychodzę z założenia/plecy/ i nie powinno być tak ze jest ich mniejszość /ale tak jest/ i ty i ja tego nie zmienimy 

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 06, 2008, 09:45:46 »
Zgadzam się z tym, że ludzie którzy kochają straż, a maja jakąś tam minimalną wadę, która nie przeszkadzała by w pełnieniu służby powinni być przyjmowani...
Niestety w  Polsce panuje trochę średniowieczny klimat i wszystko co nowe jest traktowane cheretycznie. Podejrzewam, że za jakiś czas zajdą zmiany co do soczewek itp tylko, że dla niektórych może już być za późno...
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 06, 2008, 10:41:27 »
Jaka wada wzroku dyskryminuje uzyskanie kat A? Czy mówimy w tej chwili o niewielkiej wadzie, czy też o możliwości ukrycia znacznej wady przed komisją?

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 06, 2008, 13:34:55 »
To powiem tak wlasnie otrzymalem orzeczenie z komisji lekarskiej jako kandydat do sluzby w policji i psychiatra uznal ze jestem osoba niedojrzala emocjinalnie = NIEZDLONY :huh:

Smiech na sali zabralem sie za lekture rozporzadzenia i zadne z objawow tam wypisanych nie pasjua do mnie blad "lekarza"

oczywiscie pisze odwolanie  :karabin:

Nigdy nie sadzilem ze komisje sa tam   :szalony: masakra

Szkoda slow.........

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 22, 2008, 10:58:28 »
http://www.abc.com.pl/serwis/du/1998/1050.htm - tutaj jest w sumie wszystko na ten temat.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Grzybiarz11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 22, 2008, 20:12:46 »
Dziękuję bardzo za pomoc naprawdę mi się to przydało z tego co wyczytałem to jak mi lekarz podpisze bo moje nasilenie jest raczej niewielkie to mogę iść bez problemu do szkoły pożarniczej jeszcze raz dzięki

raffal

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 28, 2009, 09:21:23 »
Mam pytanie do osob ktore byly na komisji.chce sie dostac do aspiranckiej w poznaniu.licze ze przejde testy i na lekarskie sie dostane.mam wade jednego oka -0.75 tablice raczej odczytam moze i nawet bezblednie.drugie oko ma o,o czyli zadnej wady. czy tam jakakolwiek wada eliminuje mnie na starce czy taka lekka jak moja gdzie nawet nie musze nosic na codzien okularow ale na maszynach jednak mi ja wykryja sprawia ze sie nei dostane ? czy to tylko kaprys lekarza czy jesli przejde tablice to ide dalej ? aha i wiecie czy rownie lekka jak ta wada wzroku ,wada sluchu jednego ucha wyklucza ? dzieki z gory
pozdrawiam

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 29, 2009, 14:13:20 »
o tym decyduje lekarz a widze ze twój astygmatyzm jest dosyc duzy a i ze sluchem nie najlepiej jak beda go mierzyc na audiogramie mozesz polec ale warto probowac

Offline przemo571

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 30, 2009, 18:47:54 »
witam wszytskiech przegladnolem wszytkie tematy i nie moge znalez odpowiedzi na to pytanie
czy majac wade wzroku mala bo jest to zaburzenie w rozroznianiu barw posrednich przekresla chcec dostania sie do sapsp? powiem tylko tyle ze nie jest to daltonizm...
mial ktos taka wade starajac sie ?
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,12638.0.html

Offline szpachlosprezarka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 02, 2009, 09:01:23 »
jest zasada ze sprawdzaja ci sluch na wariografie ? jak wyglada badane sluchu ktos wie?

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 03, 2009, 20:32:07 »
na początku jest wariograf, później laryngolog mi szeptał liczby do ucha i miałem powtarzać i to chyba wszystko

Offline LukaszPO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
  • PSP & OSP
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 11, 2009, 00:39:20 »
u mnie badanie słuchu inaczej wyglądało:P wchodziłem do takiego pokoju, tam zakładałem słuchawki na uszy a do reki dostałem taki przycisk jak coś usłyszałem to naciskałem:P potem mnie wzięli na fotel zajrzeli do ucha nosa i gardła a potem założyli jakieś dziwne okulary przez które nic nie było widać i kazali patrzeć w sufit:P a następnie wlali mi do ucha wody:)

Offline przemo571

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 24, 2009, 20:08:15 »
Wie ktoś jak należy interpretować ten fragment :pyt: :gwiazdki:


Cytat: fragment rozp. w sprawie właściwości i trybu postępowania komisji lekarskich podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych
Ostrość wzroku każdego oka co najmniej 0,5, z
korekcją szkłami sferycznymi wklęsłymi powyżej 1,0 D      N    N    C   C    C
do 3,0 D lub wypukłymi powyżej 3,0 D do 6,0 D albo                                          A    A    N
cylindrycznymi wklęsłymi lub wypukłymi powyżej 1,0         Z    Z    A    A    A
D do 2,0 D
http://www.abc.com.pl/serwis/du/1995/0712.htm
http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU19951460712&type=2&name=D19950712.pdf

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 25, 2009, 14:38:54 »
Wie ktoś jak należy interpretować ten fragment :pyt: :gwiazdki:


Cytat: fragment rozp. w sprawie właściwości i trybu postępowania komisji lekarskich podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych
Ostrość wzroku każdego oka co najmniej 0,5, z
korekcją szkłami sferycznymi wklęsłymi powyżej 1,0 D      N    N    C   C    C
do 3,0 D lub wypukłymi powyżej 3,0 D do 6,0 D albo                                          A    A    N
cylindrycznymi wklęsłymi lub wypukłymi powyżej 1,0         Z    Z    A    A    A
D do 2,0 D
http://www.abc.com.pl/serwis/du/1995/0712.htm
http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU19951460712&type=2&name=D19950712.pdf


Kolego bardzo dobre pytanie bylem z nimi chyba juz u 3 okulistow specjalistów i zaden nie umial mi na nie odpowiedziec kazdy mowil ze to jest jakis bezsensowny zapis wykluczajacy sie na wzajem z punktu widzenia medycyny i bardzije podciagali go do dzialu optyka z fizyki  :gwiazdki:

Offline DasOguras

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 05, 2009, 12:46:12 »
Wiecie może czy na badaniach po egzaminie sapsp/cspsp na tablicy snellena widnieją cyfry czy litery?

grzesiek2502

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 27, 2009, 13:42:58 »
Słuchajcie jak to jest z tym wzrokiem ja wszystkie wyniki mam spoko i wade na jedno oko -0,5 i dostałem odpowiedz dziś NIEZDOLNY... Nie wiem czy się odwoływać....

Offline Jacek09s

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 27, 2009, 14:32:55 »
Wszystko zależy od lekarza, miejmy nadzieję, że Cię przepuści.

pozdro :straz:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 13:46:42 wysłana przez Jacek09s »