Autor Wątek: Równoważnik Pieniężny Za Brak Lokalu  (Przeczytany 26600 razy)

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Równoważnik Pieniężny Za Brak Lokalu
« dnia: Listopad 03, 2004, 15:02:49 »
... należy się czy nie?? Rezygnuję z lokalu tymczasowego i wybieram się na stancję. Mieszkałem w sypialni podziału bojowego wyposażonym w umywalkę... bez łazienki, ubikacji i aneksu kuchennego.

R MSWiA w sprawie wysokości i szczegółowych zasad przyznawania strażakom Państwowej Straży Pożarnej równoważnika pieniężnego za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego i równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszkalnego oraz szczegółowych zasad ich wypłaty i zwrotu.

§ 5. Równoważnik pieniężny za brak lokalu mieszkalnego przyznaje się strażakowi w służbie stałej, jeżeli w miejscu pełnienia służby lub w miejscowości pobliskiej.... , on sam lub członkowie jego rodziny:
...
2)nie otrzymał tymczasowej kwatery.
(rmswia w sprawie szczegółowych zasad przydziału, opróżniania i norm zaludnienia lokali mieszkalnych oraz tymczasowych kwater przeznaczonych dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej.- § 13. 1. Na tymczasowe kwatery dla strażaków przeznacza się lokale mieszkalne, pokoje gościnne, pokoje w hotelu lub w bursie albo pomieszczenia mieszkalne usytuowane w budynkach przeznaczonych na cele służbowe lub na terenie obiektu zamkniętego, o należytym stanie technicznym i sanitarnym.)

czyli jeżeli otrzymał (pomieszkał i zrezygnował....) to się nie neleży?szczególnie, że jak sama nazwa wskazuje przyznaje się ją tymczasowo czyli do czasu znalezienia stancji lub zakupienia/dostania lokalu mieszkalnego

§ 15. 1. Strażakowi w służbie przygotowawczej można przydzielić tymczasową kwaterę, jeżeli on sam lub członkowie jego rodziny nie mają tytułu prawnego do zajmowania lokalu mieszkalnego (domu) w miejscowości, w której strażak pełni służbę, lub w miejscowości pobliskiej.
2. Strażakowi przeniesionemu do pełnienia służby w innej miejscowości, który w poprzednim miejscu pełnienia służby nie zwolnił zajmowanego lokalu mieszkalnego (domu), można przydzielić tymczasową kwaterę, jeżeli występują okoliczności, o których mowa w ust. 1.
3. Strażakowi, o którym mowa w ust. 2, można przydzielić również tymczasową kwaterę na okres oczekiwania na przydział lokalu mieszkalnego w nowym miejscu pełnienia służby.

§ 6. Równoważnika za brak lokalu mieszkalnego nie przyznaje się strażakowi, jeżeli:
1)utracił lub zrzekł się prawa do zajmowanego dotychczas lokalu mieszkalnego lub domu,
2)otrzymał pomoc finansową na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu ze środków budżetu państwa,
3)małżonek strażaka otrzymał pomoc, o której mowa w pkt 2,
4)małżonek strażaka pobiera równoważnik za brak lokalu mieszkalnego,
5)bezzasadnie odmówił przyjęcia lokalu mieszkalnego odpowiadającego przysługującym mu normom zaludnienia, z pełnym wyposażeniem.

nic nie jest napisane o rezygnacji z tymczasowej kwatery.... moim zdaniem należy się  równoważnik za brak lokalu... ale jak to wywalczyć?
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Równoważnik Pieniężny Za Brak Lokalu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2004, 18:14:20 »
misiaczku w mojej komendzie byś na 100% nie dostał równoważnika - ja uważam że w dużej mierze zależy to od komendanta i interpretowania przez niego przepisów
w dużej mierze zjazdy komendantów powodują że przekazują sobie a raczej wymieniaja uwagi w jaki sposób można zabrać równoważniki itp. i po takich zjazdach na efekty długo sie nie czeka

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Równoważnik Pieniężny Za Brak Lokalu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2004, 12:53:42 »
Misiaczek M trzeba sprawdzić czy to co tobie przyznano to co ty nazywasz kwaterą tymczasową również według przepisów jest kwaterą tymczasową. Kwatera taka bowiem winna być wyposażona w pewne elementy, jeżeli nie była to nawet nie można móić o tym że zajmowałeś kwaterę tymczasową a jedynie o tym, że mieszkałeś na jednostce.
Napisz w co konkretnie była ta "kwatera" wyposażona czy miałeś osobne wejście do p[okoju czy pokuj zajmowałeś sam jak z sanitariatami i czy zajmowałeś to na podstawie jakiegoś kwitu jak tak toprześlij mi ten kwit - jego treść pogrezbię jutro w przepisach i postaram się pomóc

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Równoważnik Pieniężny Za Brak Lokalu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2004, 13:04:23 »
To była Decyzja KP o przyznaniu kwatery tymczasowej... niestety nie mam kwitu... teraz jestem w domu. Była to jedna z sypialni na podziale bojowym zaopatrzona w przedsionek z umywalką. Zajmował ją sam (moj kolega-w jego imieniu piszę i kwatermistrza). Przepisy nie sa jednoznaczne i tu jest problem. Ja bym przyznał zaś księgowa z godnie z § 5 ust. 2 Rozporządzenia MSWiA w sprawie wysokości i szczegółowych zasad przyznawania strażakom Państwowej Straży Pożarnej równoważnika pieniężnego za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego i równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszkalnego oraz szczegółowych zasad ich wypłaty i zwrotu. NIE chce.
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Równoważnik Pieniężny Za Brak Lokalu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2004, 15:28:09 »
@ Misiaczek sprawa nie jest prosta, można ją wygrać (wg mnie oczywioście) ale postępowanie jest skomplikowane. Więc....

Przynano Ci decyzją kwaterę tymczasową na podstawie
art. 76 ustawy o PSP Na lokale mieszkalne dla strażaków przeznacza się lokale będące w dyspozycji ministra właściwego do spraw wewnętrznych lub podległych mu organów, uzyskane w wyniku ich działalności inwestycyjnej albo od organów samorządu terytorialnego lub przedsiębiorstw.
w związku z rozporządzeniem (Dz. U. nr 4 z dnia 12 stycznia 1998 r. poz. 13)
§ 13. 1. Na tymczasowe kwatery dla strażaków przeznacza się lokale mieszkalne, pokoje gościnne, pokoje w hotelu lub w bursie albo pomieszczenia mieszkalne usytuowane w budynkach przeznaczonych na cele służbowe lub na terenie obiektu zamkniętego, o należytym stanie technicznym i sanitarnym.
2. Tymczasową kwaterę przydziela się strażakowi na jego wniosek. Wzór wniosku stanowi załącznik nr 2 do rozporządzenia.
Zatem owszem otrzymałeś lokal zwany kwaterą tymczasową ale czy Ty pisałeś wniosek o przyznanie takiej kwatery?? Jeżeli nie pisałeś nie był podstawy do wydania przez Komendnata decyzji o jej przydziale, poza tym kwatery tymczasowe powinny spełniać prócz stanu technicznego i sanitarnego minima co do powierzchni zatem zgodnie z cytowanym rozporządzeniem i jego
§ 4. ust. 2. Strażakom samotnym:  2)  pozostałym bez względu na grupę zaszeregowania - przysługuje lokal o powierzchni mieszkalnej od 14 do 20 m2.
czyli kwatera musi mieć minimum 14 m kw. top nie dużo. ale jeżeli nie ma tego minimum nie jest kwaterą tymczasową, a jedynie miejscem w którym Komendnat pozwolił Ci przebywać. Oczywiście można Ci dać mniejszą kwaterę ale na twój wniosek lub za twoim pisemnym przyzwoleniem.
Najlepiej znasz realia sprawy i na podstawie w/w przepisów sam oceń czy pomieszczenie można zakwalifikować jako kwaterę tymczasową, bo to, że Komendnat to pomieszczenie tak nazwał to już wiemy :).
Jeżeli nie było Twojegop wniosku o przydział kwatery to decyzja o przyznaniu jest do zaskarżenia.
Oczywiście termin do odwołania się od tej decyzji minął (a może nie?). Jeżeli minął termin odwołania należy na podstawie k.p.a starać o:
- przywrócenie terminu do odwołania lub
- w związku z nowymi okolicznościami (np. z tego powodu że nie było twojego wniosku o kwaterę) o ponowne rozpatrzenie sprawy i stwierdzenie w tym postępowaniu, że przekazywany lokal nie spełnia wymogów, a co za tym idzie nie jest kwaterą tymczasową.
Udowodnienie że lokal nie jest kwaterą tymczasową lub tego że nie było twojego wniosku o przydział tej kwatery ma tu duże znaczenie. No i niestety będzie trwało w czasie, a wyjaśnienia mogą być "bolesne".
 

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Równoważnik Pieniężny Za Brak Lokalu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2004, 14:13:49 »
Dzięki za pomoc Fireman ale tu nie chodzi o wszczynanie "wojen" z komendantem. Wszystko było robione w dobrej wierze i raczej wnioski, decyzje są napisane poprawnie. Pomieszczenie także spełnia normy 16-18m2. Jedyna szansa to te "warunki sanitarne" - jeżeli mieli byśmy się zacząć czepiać :P
Chodzi mi bardziej o niejasność Rozporządzenia MSWiA w sprawie wysokości i szczegółowych zasad przyznawania strażakom Państwowej Straży Pożarnej równoważnika pieniężnego za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego i równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszkalnego oraz szczegółowych zasad ich wypłaty i zwrotu.  

§ 5. Równoważnik pieniężny za brak lokalu mieszkalnego przyznaje się strażakowi w służbie stałej, jeżeli w miejscu pełnienia służby lub w miejscowości pobliskiej.... , on sam lub członkowie jego rodziny:
...
2)nie otrzymał tymczasowej kwatery.
i
§ 6. Równoważnika za brak lokalu mieszkalnego nie przyznaje się strażakowi, jeżeli:
1)utracił lub zrzekł się prawa do zajmowanego dotychczas lokalu mieszkalnego lub domu,
2)otrzymał pomoc finansową na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu ze środków budżetu państwa,
3)małżonek strażaka otrzymał pomoc, o której mowa w pkt 2,
4)małżonek strażaka pobiera równoważnik za brak lokalu mieszkalnego,
5)bezzasadnie odmówił przyjęcia lokalu mieszkalnego odpowiadającego przysługującym mu normom zaludnienia, z pełnym wyposażeniem.

a szczególnie 6,  bo to on mowi o nie przyznawaniu... a w nim nic nie ma o rezygnacji z kwatery prywatnej
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Równoważnik Pieniężny Za Brak Lokalu
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2004, 22:12:27 »
Nie otrzymujesz pieniędzy w ramach równoważnika za brak lokalu mieszkalnego bo ten równoważnik otrzymuje osoba, która nie otrzymała kwatery tymczasowej.
Natomiast jak ją otrzymałeś, nie należy Ci się ten równoważnik.

Jeżeli zrzekasz się = rezygnujesz z prawa do lokalu mieszkalnego (kwatery, która w tym przypadku zastępuje Ci ten lokal) to nie należy Ci się równoważnik:

§ 6. Równoważnika za brak lokalu mieszkalnego nie przyznaje się strażakowi, jeżeli:
1)utracił lub zrzekł się prawa do zajmowanego dotychczas lokalu mieszkalnego lub domu,

lokalem mieszkalnym jest również kwatera tymczasowa i taka jest interpretacja Komendnatów ja myślę że można by było pogrzebać po przepisach prawa lokalowego i znaleźć info jakie warunki musi spełnić wg tego prawa pomieszczenie aby uznać je za lokal mieszkalny. Jeżeli warunki te również będzie spełniać kwatera tymczasowa wówczas równoważnika się nie otrzyma natomiast jak będzie można na podtsawie tych przepisów postawić znaku + pomiędzy pojęciami lokalu mieszkalnego, a kwterą tymczasową wówczas równoważnik winien być wypłacany.

Offline tom5000

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Równoważnik Pieniężny Za Brak Lokalu
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 25, 2004, 11:10:48 »
TO JEST SEDNO :
art. 76 ustawy o PSP Na lokale mieszkalne dla strażaków przeznacza się lokale będące w dyspozycji ministra właściwego do spraw wewnętrznych lub podległych mu organów, uzyskane w wyniku ich działalności inwestycyjnej albo od organów samorządu terytorialnego lub przedsiębiorstw.
w związku z rozporządzeniem (Dz. U. nr 4 z dnia 12 stycznia 1998 r. poz. 13)
§ 13. 1. Na tymczasowe kwatery dla strażaków przeznacza się lokale mieszkalne, pokoje gościnne, pokoje w hotelu lub w bursie albo pomieszczenia mieszkalne usytuowane w budynkach przeznaczonych na cele służbowe lub na terenie obiektu zamkniętego, o należytym stanie technicznym i sanitarnym.


Obecnie nie otrzymuję równoważnika za remont i za brak lokalu. To taka trzecia kategoria strażaków, chociaż logiczny podział to : strażacy, ktorzy mają mieszkania i strażacy nie posiadający mieszkań. Rzeczywistość jest inna. Stworzono trzecią grupę na siłę, aby zaoszczedzić na kasie.

Było tak. Na końcu korytarza w biurze 2 pokoje administracyjnie (na papierze) zmienio na lokal mieszkalny. Nie ważne, że jest to pomieszczenie "w budynku przeznaczonym na cele służbowe", a nie lokal uzyskany od samorządu lub z inwestycji (to znaczy lokal poza jednostką PSP). Wszystkim zaczęto przydzielać jedno pomieszczenie za bardzo wysoki czynsz. Oczywiste, że wszyscy odmawiali. Za takie pieniądze można wynająć wyposażone mieszkanie w bloku o dość dużej powierzchni. Wszyscy odmówili, więc nie mają prawa do równoważników. Ale o co chodzi? Chodzi o pozyskanie pieniędzy na inne wydatki. Jak? A więc: w budżecie planuje się pieniądze na równoważniki, które pod koniec roku się zabiera. W styczniu jest czysta kasa, bo pieniądze są (były przewidziane)ale wypłacać ich nie trzeba - nie należą się. U mnie kupiono w ten sposób samochód komendantowi. Także szefuncio ma nową bryczkę wydartą strażakom.

Nie chodzi mi o sam równoważnik tylko o to, że przełożony zamiast dbać o swoich ludzi to robi przeciw nim. Na dodatek taki szef wymaga od podwładnych poświęcenia i zaangażowania w służbie. Ty dla straży wszystko, a straż dla ciebie kopa w d.... Smutne, ale prawdziwe.

Najlepiej, żeby w ogóle nie było żadnych równoważników mieszkaniowych, ewentrualnie tylko na remont. Każdy gdzieś przecież mieszka! Eureka! Dlaczego jedni dostają pomoc mieszkaniową, równoważniki za brak lub za remont a niektórzy są bękartami PSP?

Kolejna kwestia. Ciekaw jestem kto dostałby mieszkanie jakby takie było do rozdysponowania. Czy myślicie , że zwykły strażak? Ha ha ha!

Offline Marko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Równoważnik Pieniężny Za Brak Lokalu
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 25, 2004, 21:11:29 »
Z tego co ja już przerabiałem mieszkanie lub kwaterę przydziela się na wniosek strażaka (w ustawie jest odpowiednni wzór) a nie na widzimisię komendanta i jeżeli strażak złoży wniosek sam go podpisze świadomie i odmówi dopiero wtedy komendant może wstrzymać wypłacanie równoważnika w innym wypadku  komendant łamie przepisy nie pamiętam z jakiego paragrafu (jak ktoś będzie zainteresowany to poszukam) mieszkanie musi też być w pełni wyposażone z oddzielną łazienką nie jakiś pokój w komendzie. A poza tym były już sprawy kierowane do NSA i były pozytywnie roztrzygniętne na stronę strażaków.

Offline strazak29

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
brak lokalu / dojazd / = czy NIC
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2010, 14:30:42 »
Witam wszystkich  :straz:

szukałem lecz nigdzie nie znalazłem w wątkach takiego samego tematu

pracuje w PSP od 5 lat , do końca nie wiem czy w KM robią mnie w bambuko :wall: bo pani "marysi" tak jest wygodniej czy faktycznie tak jest
nakreślę temat :
razem z żoną zamieszkuję 45 km od miejsca pracy , żona jest właścicielem mieszkania które wniosła do małżeństwa ( więc ja nie jestem właścicielem ) , mój dojazd do pracy PKP wynosi od stacji do stacji w godzinach porannych 58 minut w jedną stronę ,
Pytanie brzmi czy mi się należy równoważnik za brak lokalu czy nie ?? lub za dojazdy do miejsca pracy  ( np: w policji jest coś takiego jak dojazdy w okolicy 200 zł jeżeli czas dojazdu nie przekracza 2 godzin w obie strony ) :huh:

prosze o pomoc :huh:

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: brak lokalu / dojazd / = czy NIC
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 07, 2010, 14:54:48 »
kol. @strazak29 - 5 lat "pracujesz" w PSP i przez 5 lat nie dowiedziałeś się jeszcze, że w PSP nie ma czegoś takiego jak "dojazdy".... Wykażcie ludzie czasami odrobinę inicjatywy i poczytajcie przepisy, popytajcie kolegów z jednostki co dostają...

A teraz do sedna: to, że nie ty jesteś właścicielem tylko żona nie ma żadnego znaczenia - w przepisach określone że jeżeli mieszkanie posiada współmałżonek to RBL (równoważnik za brak lokalu) się nie należy. U Ciebie kluczem będzie czas dojazdu (czyli to czy miejscowość w której mieszkasz będzie zakwalifikowana jako tzw "miejscowość pobliska") - wg tego co podajesz czas dojazdu tzw publicznymi środkami lokomocji wynosi w obie strony 2x58min czyli mniej niż dwie godziny.
Ergo - niestety RBL Ci się nie należy.
Ewentualnie jest jeszcze jedna możliwość - że mieszkanie posiadane przez Was jest tak małe, że nie spełnia norm zaludnienia przysługujących - czyli 7m2/osobę powierzchni mieszkalnej (pokojów) - wtedy RBL by Ci się należał

Offline strazak29

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: brak lokalu / dojazd / = czy NIC
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2010, 15:12:14 »
taka prosta nazwa wątku miała być
po prostu nikt nigdy nie umiał mi odpowiedzieć na to pytanie
to teraz tak , jeżeli pow. mieszkaniowa pokoi jest mniejsza niż 7 m2 na głowe , przysługuje mi taki równoważnik tak ??

jeżeli razem z żoną i dzieckiem przeprowadzimy się do takiego mieszkania z różnych względów to bedzie nam sie należał RBL ?

i pytanie czy środkiem transportu musi być PKP czy może być PKS ?? lub komunikacja miejska autobusów
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2010, 15:17:17 wysłana przez strazak29 »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: brak lokalu / dojazd / = czy NIC
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 07, 2010, 15:20:07 »
jeżeli powierzchnia MIESZKALNA w zajmowanym lokalu jest mniejsza niż wynikająca ze stosownych przepisów to należy Ci się RBL.
jeżeli "z pewnych przyczyn" wyprowadzisz się z tego mieszkania (spełniającego normy) do mieszkania które norm Ci przysługujących spełniać nie będzie to niestety (dla Ciebie) RBL należeć Ci się nie będzie

a środkiem transportu powinien być taki który zapewni Ci najkrótszy czasowo dojazd do pracy

Offline strazak29

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: brak lokalu / dojazd / = czy NIC
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 08, 2010, 23:25:11 »
zgodnie z przepisami poniżej nic nie wynika że środki transportu mają być najszybsze , prosze o podanie stosownego przepisu bo sam nie umiem znaleźć .

Art. 78.
1. Strażakowi mianowanemu na stałe przysługuje równoważnik pieniężny, zwany dalej „równoważnikiem za brak lokalu mieszkalnego”, jeżeli on sam lub członkowie jego rodziny, o których mowa w art. 75, nie posiadają w miejscu pełnienia służby albo w miejscowości pobliskiej lokalu mieszkalnego lub domu na
podstawie przysługującego im tytułu prawnego oraz nie zachodzi przypadek
określony w art. 82 ust. 5.
oraz
Art. 74.
3. Za miejscowość pobliską uważa się miejscowość, do której czas dojazdu publicznymi środkami transportu przewidziany w rozkładzie jazdy, łącznie z przesiadkami, nie przekracza w obie strony dwóch godzin, licząc od stacji (przystanku) najbliższej miejsca pełnienia służby do stacji (przystanku) najbliższej miejsca zamieszkania. Do czasu tego nie wlicza się dojazdu do i od stacji (przystanku) w obrębie miejscowości, z której strażak dojeżdża, oraz miejscowości, w której wykonuje obowiązki służbowe.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: brak lokalu / dojazd / = czy NIC
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 09, 2010, 07:33:17 »
ale chyba jest to logiczne że musi to być połączenie zapewniające ci dotarcie do służby na godzinę jej rozpoczęcia i relatywnie najkrótsze czasowo (a nie z przesiadką w sąsiednim województwie  :rofl: )....

Offline strazak29

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: brak lokalu / dojazd / = czy NIC
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 14, 2010, 17:31:58 »
nikt nie mówi że to jest sąsiednie województwo ,
inaczej
pociągiem od miejscowości do miejscowości wychodzi mi 1,58 min w obie strony no i do stacji i ze stacji trzeba dojsc do domu i strazy
a autobus mam z pod domku pod straz i odwrotnie , w obie strony jakies 2:48 min

i rozchodzi sie o to czy jest jakiś przepis dokładny który mówi że mam się poruszać pociągiem czy mogę austobusem ???

co ty na to ??
bo według mnie mogę sie strać o rownowaznik

pozdrawiam

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: brak lokalu / dojazd / = czy NIC
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 14, 2010, 17:52:54 »
nikt nie mówi że to jest sąsiednie województwo ,
inaczej
pociągiem od miejscowości do miejscowości wychodzi mi 1,58 min w obie strony no i do stacji i ze stacji trzeba dojsc do domu i strazy
a autobus mam z pod domku pod straz i odwrotnie , w obie strony jakies 2:48 min

i rozchodzi sie o to czy jest jakiś przepis dokładny który mówi że mam się poruszać pociągiem czy mogę austobusem ???

co ty na to ??
bo według mnie mogę sie strać o rownowaznik

pozdrawiam

Podstawowy akt prawny wszystkich pełniących służbę strażaków :kwit:

Mieszkania strażaków w służbie państwowej
Art. 74.


Cytuj
3. Za miejscowość pobliską uważa się miejscowość, do której czas dojazdu publicznymi środkami transportu przewidziany w rozkładzie jazdy, łącznie z przesiadkami, nie przekracza w obie strony dwóch godzin, licząc od stacji (przystanku) najbliższej miejsca pełnienia służby do stacji (przystanku) najbliższej miejsca zamieszkania. Do czasu tego nie wlicza się dojazdu do i od stacji (przystanku) w obrębie miejscowości, z której strażak dojeżdża, oraz miejscowości, w której wykonuje obowiązki służbowe.
4. W przypadku gdy z miejscowości, o których mowa w ust. 3, istnieją różne możliwości dojazdu, do obliczenia czasu przyjmuje się czas jazdy ze stacji (przystanku) o najdogodniejszym połączeniu.

Obawiam się, że mogą to potraktować (dojście do stacji i z powrotem) na twoją niekorzyść.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce z wiatrakami.:ulan:

Tak z ciekawości napisz (jadąc autobusem i pociągiem) o której musisz wyjść z domu/pracy, czas przejazdu, o której jesteś w miejscu pełnienia służby/domu z dojściem do remizy/domu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2010, 18:16:07 wysłana przez grzela »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: brak lokalu / dojazd / = czy NIC
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 14, 2010, 18:36:15 »
a moim zdaniem można sie pokopać

Cytuj
3. Za miejscowość pobliską uważa się miejscowość, do której czas dojazdu publicznymi środkami transportu przewidziany w rozkładzie jazdy, łącznie z przesiadkami, nie przekracza w obie strony dwóch godzin, licząc od stacji (przystanku) najbliższej miejsca pełnienia służby do stacji (przystanku) najbliższej miejsca zamieszkania. Do czasu tego nie wlicza się dojazdu do i od stacji (przystanku) w obrębie miejscowości, z której strażak dojeżdża, oraz miejscowości, w której wykonuje obowiązki służbowe.
4. W przypadku gdy z miejscowości, o których mowa w ust. 3, istnieją różne możliwości dojazdu, do obliczenia czasu przyjmuje się czas jazdy ze stacji (przystanku) o najdogodniejszym połączeniu.

najdogodniejsze niekoniecznie musi być najszybsze - musisz wykazać, że autobus jest dla ciebie najdogodniejszy, ale obawiam się, że będzie to do zrobienia dopiero przed sądem

może być pomocne:

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/5BD86B91A9

« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2010, 19:17:38 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline strazak29

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: brak lokalu / dojazd / = czy NIC
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 20, 2010, 00:44:16 »
dziękuję wszystkim za wypowiedzi myślę że przydadzą się nie tylko mnie , zwłaszcza ostatnia odpowiedź daje wiele nadzieii , zobaczymy jak wyjdzie , dam znać
jeżeli ktoś ma jeszcze jakies pomysły to oczekuję

a teraz

WESOŁYCH ŚWIĄT WSZYSTKIM  :straz:

Offline strazak29

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: brak lokalu / dojazd / = czy NIC
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 21, 2011, 16:15:40 »
witam chcialbym zakoncyc ten watek i powiedziedz ze mi sie udalo ale jeszcze nie moge
i z tad moje pytanie
bo szukam wszedzie lecz nie umiem znalez definicji co uważamy za publiczny środek transportu , cyz może wew w PSP jest jakaś ustawa to regulująca czy poprostu opieramy sie o definicje publicznego śrokda transportu
proszę o pomco w odnalezieniu takeij definicji
wujek google mi nie pomaga ;/
bardzo proszę o pomoc , ponieważto jest moja ostatnia deska ratunku

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: brak lokalu / dojazd / = czy NIC
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 21, 2011, 19:31:03 »
Publiczny to dostępny dla ogółu; nie ma znaczenia, czy państwowy, czy prywatny
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.360
Odp: brak lokalu / dojazd / = czy NIC
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 22, 2011, 10:10:18 »
W komedzie której pracuje przymuje sie PKS i PKP jako ogolnodostepne a czas z miejsca zamieszkania na dworzec bez czasu dojscia.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak29

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: brak lokalu / dojazd / = czy NIC
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 22, 2011, 19:18:27 »
nie ma czegos takiego ze przyjmuje sie PKP i PKS i nic wiecej bo srodkiem trasportu publicznego jest rowniez tramwaj jak i komunikacja miejska

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: brak lokalu / dojazd / = czy NIC
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 22, 2011, 20:35:39 »
Komunikacja miejska się nie liczy. A tak w ogóle kolego zamiast zawracać tu gitarę napisz odwołanie od decyzji do KW, i będziesz miał wykładnię na swój przypadek. Dlaczego od razu zakładasz że cię oszukują ? Jeśli jak piszesz dojazd wg rozkładu zajmuje ci 58 min to sprawa jest prosta jak włos Mongoła. Równoważnik się nie należy i kropka. I nieważne że masz do kolei nieco dalej niż do autobusu.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: brak lokalu / dojazd / = czy NIC
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 22, 2011, 22:00:45 »
może być komunikacja tzw. miejska, jeżeli połączenie jest pomiędzy dwoma różnymi miejscowościami; może to byc prywatna linia, tzw. bus, PKS, PKP, TLK, Przewozy Regionalne;
 
Komunikacja miejska się nie liczy. A tak w ogóle kolego zamiast zawracać tu gitarę napisz odwołanie od decyzji do KW, i będziesz miał wykładnię na swój przypadek. Dlaczego od razu zakładasz że cię oszukują ? Jeśli jak piszesz dojazd wg rozkładu zajmuje ci 58 min to sprawa jest prosta jak włos Mongoła. Równoważnik się nie należy i kropka. I nieważne że masz do kolei nieco dalej niż do autobusu.
dobrze, że WSA nieco inaczej to ocenia:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie