Autor Wątek: Hakerzy przejeli stronę.  (Przeczytany 1752 razy)

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Hakerzy przejeli stronę.
« dnia: Luty 19, 2008, 17:32:10 »
Przepraszam że zaczynam nowy wątek ale wchodząc na stronę Sahara.pl pojawia się Mateusz ,czy ktoś działa w temacie usunięcia tego problemu.Ja tu weszłem przez kopię ,jeżeli jest już zaczęty ten temat to proszę o przeniesienie  lub usunięcie tego wątku , ja myślałem w pierwszym momencie ze to mój komp złapał wirusa , ale to wszędzie się tak dzieje .
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Hakerzy przejeli stronę.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2008, 17:42:35 »
Sahara.pl postawiona była na skrypcie polskiego CMS'a (Systemu Zarządzania Treścią) - dziurawego systemu,  bardzo łatwo było się do niego włamać, więc to była kwestia czasu. Obecnie jP2 (system) został porzucony przez programistów.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Hakerzy przejeli stronę.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2008, 11:54:07 »
http://sahara.pl/tnews.php - proszę zobaczyć jak to zrobili - podmienili tylko pliki korzystając z FTP.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Hakerzy przejeli stronę.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2008, 19:21:32 »
Cieszę się  że ktoś podjął ten temat ,ale o naprawieniu tego problemu przez administratorów coś nie słychać.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"