Autor Wątek: Co robią Związki Zawodowe??  (Przeczytany 21496 razy)

Offline Z.Z...o

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Co robią Związki Zawodowe??
« dnia: Luty 18, 2008, 15:11:13 »
Witam !!!
Wszyscy walczą o podwyżki a nasze ZZ ??? stronie http://www.skpnszz.org/news.php jakieś bzdury Pan Osmycki wypisuje"KOMENTARZ WŁASNY o niefrasobliwości i nieudolności", "Nawiązując do komentarza kolegi Osmyckiego zastanawiam się czy Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” to jeszcze związek pracowniczy, czy już prokomendancki. "
Panie Osmycki czy Pan myśli że strażacy oczekują takich komunikatów ?? W obecnym czasie??

Strona http://www.zzsflorian.pl/    
Komunikat nr 03/02/08 z dnia 14 luty 2008r.
Nawiązując do komentarza kolegi Osmyckiego zastanawiam się czy Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” to jeszcze związek pracowniczy, czy już prokomendancki.
Panie Wiesławie Puchalski czy Pan myśli że strażacy oczekują takich komunikatów ?? W obecnym czasie??

Panowie zapewniam was, że nie takich wiadomości oczekuję na waszych stronach.
Serdecznie pozdrawiam!!!

Offline Grzyb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Co robią Związki Zawodowe??
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2008, 18:58:24 »
Wreszcie , ktoś to zobaczył!!! To całe nasze związki.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Co robią Związki Zawodowe??
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2008, 22:29:02 »
Cytuj
Wreszcie , ktoś to zobaczył!!! To całe nasze związki.

Jak to "wasze związki" ?? :D
Przecież Wy (z kolegą powyżej) nie należycie do żadnych związków....
A poza tym to już kolejny założony temat o tym samym..... nawet wam się nie chce przeczytać.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Co robią Związki Zawodowe??
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2008, 09:40:16 »
Nasze - wasze zz w zależności z której strony wiatr im w d... nadmucha.

Offline Z.Z...o

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Co robią Związki Zawodowe??
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2008, 13:07:59 »
Witam
Panie Geddeon ZZ reprezentują wszystkich strażaków tych co należą i nie należą do ZZ, a takie informacje jak się czyata na stronach związkowych to strzela mnie ...................!!! jak widze jak oni zajmują się sprawami związanymi ze służbą w PSP.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Co robią Związki Zawodowe??
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2008, 18:16:49 »
Musze przyznać , że jestem z lekka zaniepokojony tym co przeczytałem na obu stronach Związków zawodowych strażaków   .o co wam panowie chodzi dlaczego skaczecie sobie tak do oczy .Mamy 3 ZZ w formacji straży (no i dobrze) ale dlaczego wojujecie ze sobą ,powinniście ze sobą współdziałać.W innym przypadku to musi dojść do zmiany kierownictwa ZZ  my na dole sie nie kłócimy - co was ugryzło .Panowie przestańcie , czas się wziąć sie do roboty -razem a nie każdy osobno ..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Co robią Związki Zawodowe??
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2008, 23:14:44 »
... W innym przypadku to musi dojść do zmiany kierownictwa ZZ  my na dole sie nie kłócimy - co was ugryzło .Panowie przestańcie , czas się wziąć sie do roboty -razem a nie każdy osobno ..

Piszę o tym co jakiś czas, ale jak widzę nie do wszystkich to dociera, chociaż wydaje mi się, że to dół wybiera górę nie odwrotnie. Zamiast ciągle narzekać wystarczy to zmienić. Obaj Panowie od dłuższego czasu dają sobie po nosie. Jak jeden jest za to drugi jest przeciw i odwrotnie. Każdy chce być przywódcą i to jest niedobrze. Obaj powinni pełnić rolę usłużną a nie wodzowską.

Cytuj
Witam
Panie Geddeon ZZ reprezentują wszystkich strażaków tych co należą i nie należą do ZZ, a takie informacje jak się czyata na stronach związkowych to strzela mnie ...................!!! jak widze jak oni zajmują się sprawami związanymi ze służbą w PSP.

zgadza się wszystkich, ale w sprawach wynikających z porozumień, wcale nie mają w obowiązku reprezentować strażaka nie należącego do związku, chociaż przy sprawach ogólnych ci drudzy też na tym korzystają.
Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Co robią Związki Zawodowe??
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2008, 00:46:50 »
WYDAJE MI SIĘ ŻE JEDNAK "NASZE ZWIĄZKI ZAWODOWE". Bo kto jak nie związki "recenzują" awanse, podwyżki i inne "przypadłości" strażackiej rzeczywistości. Kto jak nie związek (a w zasadzie jego kilku działaczy) doradzał kilku ostatnim KG. Kto jak nie związki przez swoich przedstawicieli awansują (a może awansowali) na kolejne stołki, a my to obserwujemy. Twierdzę więc, że związki są "nasze" jak najbardziej. Tak sie przyssały, że trudno im sie "odessać".

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Co robią Związki Zawodowe??
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2008, 06:36:55 »
kolega na pisał:
Piszę o tym co jakiś czas, ale jak widzę nie do wszystkich to dociera, chociaż wydaje mi się, że to dół wybiera górę nie odwrotnie.


Nie krytykuje tych panów za swoją działalność w zz bo na pewno robią wszystko co mogą abY nam sie żyło lepiej , ale przyznaje że ci panowie przez swoje kłótnie robią krzywdę związkom i co za tym idzie także i nam . więc panowie proponuje napisać  do obu panów list opamiętania się  (którego możemy umieścić na tej stronie )
 
ps. wie ktoś o co im poszło ????
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2008, 06:38:45 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Z.Z...o

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Co robią Związki Zawodowe??
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2008, 21:30:34 »
Witam !!!
Jeden Pan bardziej ambitny od drugiego, chociaż osobiście uważam, że Pan Osmycki przesadza znam tego Pana i wiem jaki jest. Przewodniczącego Floriana nie znam więc się nie wypowiadam.
Moim zdaniem Panie Osmycki  Związek który Pan reprezentuje jest największym Związkiem tyle lat Pan jest już przewodniczącym może pora odejść, bo chyba wyczerpały się Panu  pomysły na działalność jaką powinien Pan się zajmować?? 
Może dać Panom z Floriana i   Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ Solidarność kilka pomysłów jakimi powinniście się zająć w pierwszej kolejności??
Co powinno być dla was priorytetem w pełnieniu roli przewodniczących ZZ??
Serdecznie pozdrawiam!!!
Jest mi bardzo przykro że moderator przeniósł ten wątek tutaj!!!

Temat jak najbardziej w <tym> wątku>. Odn. P. Przewod. - /poza/ Popieram!  ^_^
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2008, 12:50:44 wysłana przez Z.Z...o »

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Co robią Związki Zawodowe??
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2008, 09:45:28 »
Ludzie jak wy piszecie ze kropek i inych znakow nie stosujecie przecie trudno rozszyfrowc co wy tu to powiecie czy to nowa moda na pisanie niech się troche pomęczą z przeczytaniem sorry za małą złośliwość ale ile wiecej czasu trzeba stracic na nie przerwanie czytanie zeby zrozumiec co jest napisane a mnie jest przykro ze moderator przeniosl tu ten watek a powinien go wyp.. do kosza gdzie wam sie spieszynajpierw przeczytajcie co piszecie zanim wyslecie
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2008, 09:48:11 wysłana przez cul2 »


Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Co robią Związki Zawodowe??
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 20, 2008, 14:52:42 »
Odpowiadam na tytuł wątku: ZZ liczą się (w sensie "rachują swoje szeregi"). A przynajmniej eSka. Oto dowód (cytuję za http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=204):

"Należy przy tym przypomnieć, że w czerwcu 2006r. było nas – 5.920, w kwietniu 2007r. - 6.050 zrzeszonych związkowców w Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność” w chwili obecnej tj. w marcu 2008r. jest nas 6.300. Tak znaczące wzrosty zaobserwowaliśmy po raz pierwszy od 2001r.
Wstępnie można przyjąć, że wzrost ten następuje z kilku przyczyn, ale trzy można przedstawić na pewno:
• większa świadomość społeczna strażaków, pomimo wielu niepochlebnych ocen działalności naszego związku (jak również generalnie działalności związkowej),
• przewidywanie przez strażaków nadchodzenia „trudnych czasów”, a przez to konieczności stworzenia własnej (pracowniczej) reprezentacji,
• pozytywna ocena działania Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność” ale w szczególności pozytywna ocena działalności przewodniczących struktur wojewódzkich i zakładowych organizacji związkowych."



Jednak co do przyczym wzrostu - dodałbym jeszcze jedną, moim zdaniem najważniejszą:

• przynależność do eSki przez ostatnie dwa lata zwiększała szanse na awans służbowy (dowodów przytaczać chyba nie trzeba), dlatego szeregi eSki rosły. Prawdopodobnie teraz wzrost lekko przyhamuje, gdyż sytuacja polityczna się lekko zmieniła, a i poparcie dla Duetu K. u Ojca D. spada, co świadczy o nieuchronnym spadku popularności poperanej przez eSkę formacji.

Jak Pan widzi, Panie Robercie O., nie do końca Pan przeanalizował sytyację. Albo z pozycji emeryta zupełnie inaczej wygląda codzienne życie w PSP, albo ma Pan słabych doradców.

A tu idą Święta: wesołych więc i radosnych, bez trosk codziennych, z mnóstwem miłości - wszystkim bez wyjątku. A wszystkim na zmianach (2 i 3 szczególnie - bo "świąteczne" w tym roku) - spokoju.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Co robią Związki Zawodowe??
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 21, 2008, 08:20:55 »
Cytuj
przynależność do eSki przez ostatnie dwa lata zwiększała szanse na awans służbowy (dowodów przytaczać chyba nie trzeba), dlatego szeregi eSki rosły. Prawdopodobnie teraz wzrost lekko przyhamuje, gdyż sytuacja polityczna się lekko zmieniła, a i poparcie dla Duetu K. u Ojca D. spada, co świadczy o nieuchronnym spadku popularności poperanej przez eSkę formacji.
Rewelacja !!! 
Podejrzewam że nie jedno Biuro analiz zaraz odezwie się do Ciebie z ofertą współpracy.
Wszystko jasne......
Wszyscy Ci co zapisali się do "S" otrzymali w promocji awans :)  Czyli od 2006 roku mamy 380 nowych (co najmniej) dowódców. A wszystko to że Bracia Kaczyńscy i Ojciec Dyrektor byli na topie. :rolleyes:
Ojciec Dyrektor interweniował kilka razy u KG w sprawie tych awansów dla nowo-zapisanych związkowców. A Prezydent przedstawił ponoć tę  sprawę nawet w Brukseli.
Oczywiście nikt inny w tym czasie nie awansował w ogóle.
Teraz należy sie spodziewać gwałtownego spadku ilości członków bo jako, że rządzi PO które chce ograniczyć znacznie działalność związkową będzie łatwiej awansować tym co nie są w żadnych ZZ a już tak jak w Twoim przypadku anty-związkowca to awans pewny.... :)
Martwię się o "Florianków" bo oni nie popierali nigdy ani Ojca Dyrektora ani Braci K. (w przeciwieństwie do członków "S") więc i awansować było bardzo trudno.
Więc idąc tropem Twojej analizy pewnie u nich nastąpił duży spadek w ilości członków.

Tak czy srak Robert O. ma teraz wnikliwą analizę a nie jakieś brednie, które sobie tam wywnioskował.
Cytuj
Albo z pozycji emeryta zupełnie inaczej wygląda codzienne życie w PSP, albo ma Pan słabych doradców.
Myślę, że niebawem zadzwoni do Ciebie i zaproponuje Ci funkcję Doradcy a obecnych pogoni w piz..u.
Cytuj
A tu idą Święta: wesołych więc i radosnych, bez trosk codziennych, z mnóstwem miłości - wszystkim bez wyjątku.
Ciekawe zakończenie..... :D
Najpierw sugerujesz że do ZZ zapisują się głównie Ci co chcą awansować (czyli głównie karierowicze) a później refleksja świąteczna i życzenia "mnóstwo miłości".... .   Dobre, naprawdę dobre....
Jak dla mnie to zwykła obłuda.
To tak jakbym Cię kopnął w dupę i z okazji świąt życzyłbym Ci zebyś pokochał te siniaki na pośladkach.... :D
Można i tak.....







Offline slawgot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Co robią Związki Zawodowe??
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 21, 2008, 13:02:37 »
Cytuj
To tak jakbym Cię kopnął w dupę i z okazji świąt życzyłbym Ci zebyś pokochał te siniaki na pośladkach....
Można i tak.....
Drogii Geddeonie - na pieszczoty trzeba zasłużyć - a "zoddali" - robi wszystko by być ich godny.
Po zatym dałeś się znowu sprowokować jakiemuś "gnomowi" z KG. Jego frustracja niestety się pogłębia - pewnie nie został jakimś KW lub KG - a marzył o tym w nowym rozkładzie.
A to pewnie sie znowu "zoddaliło".
Z drugiej strony należłoby mu podziękować - stara maksyma reklamy głosi"
" nie ważne jak mówią - ważne żeby mówili"
A na swięta wielkanocne życzę Ci - " dużo dużo dużo dobrego, pomyślności i wszystkiego czego sobie sam życzysz. Oczywiście głównie prywatnie chodź zawodowo również. Zyczenia kieruje również do wszystkich "forumowiczów" - a jako chrześcijanin - również do zastępów "gnomonów" "trolli" "bazyliszków" itp.
"I niech nie mówią że :to nie jest miłość, że tak się tylko zdaje nam"
"Nie bójcie się przyjaciół. Przyjaciele mogą was tylko zdradzić. Nie bójcie się wrogów. Wrogowie mogą was tylko zabić. Bójcie się ludzi obojętnych. Oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie."

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Co robią Związki Zawodowe??
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 21, 2008, 18:22:58 »
Witam
do zoddali
1. Żałuję , że zoddali patrzy na wszystko z oddali
2. Żałuję , że nie  szanujesz tych 300 osób , które podjęly decyzję , że wstąpily do ZZ i chcą w ogóle cos robić
3. Żałuję , że jesteś strażakiem (zoddali)
4. Żałuję , że rozliczasz p. Osmyckiego z ilości członków związku
Mam nadzieję :
1. że spojrzysz na to inaczej - trochę blizej
2. że nie bedziesz TU "mieszał" pezydenta , byłego premiera  i jeszcze innych- bo to jest bez sensu
3. że nie jestes prowokatorem, któremu nie wiadomo o co chodzi
4. że nie nie będziesz juz obrażał zwykłych związkowców , którzy nie awansują

Taki dzień , taki post

Mimo wszystko życzę Ci spokojnych Świąt , również Gedeonowi i Slawgotowi , którzy  sobie po Tobie "pojechali" :rolleyes:
Pozdr
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2008, 18:27:10 wysłana przez kz69 »
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Co robią Związki Zawodowe??
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 21, 2008, 22:00:07 »
Cytuj
Po za tym dałeś się znowu sprowokować jakiemuś "gnomowi" z KG.
Kolego Slawgot nie dałem się sprowokować :)
Po prostu mam na tym forum swoich "ulubieńców" a Ci "ulubieńcy" mają mnie.....
Traktuję odpowiedzi do nich już tylko jako świetną rozrywkę i często piszę w taki sam sposób jak oni.
Czyli bez specjalnych emocji i podając również śmieszne argumenty.
Użycie słowa "obłuda" było tylko chłodną refleksją po przeczytaniu tego posta.
Nie wiem czy gość jest z KG czy KW czy może z PB.
Nie wiem czym się kieruje ale ostro śledzi stronę związkową "S"-ki i szuka powodów aby się wyżyć.
A że nie znalazł nic nowego to "łapnął" temat ilości związkowców żeby dopisać do tego swoją ideologię.
Argumenty jakich uzył świadczą tylko ze już nie bardzo wie jak kąsać i atakuje na oślep.... :(
No żeby się przyp...ć do ilości członków  to trzeba naprawdę już być desperatem....
Smutne to trochę.....

Wszystkim Strażakom z okazji nadciągających Świąt Wielkanocnych najlepsze życzenia Zdrowych, Pogodnych i Rodzinnych. A tym co na służbie przede wszystkim spokojnych służb bez wyjazdów.

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Co robią Związki Zawodowe??
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 23, 2008, 15:49:46 »
Chyba ktoś się na mnie zdenerwował (zresztą nie pierwszy raz). I żeby od razu "anty-związkowiec" i w d... I tak otwartym tekstem (a Admin chyba świętuje). I tak Pana Prezydenta z nazwiska. Wnoszę Geddeon, że "kto nie z eSką, ten przeciwko..". Czyli stare trwa, jak za czasów KZ, KW i KC.

A ja chcę tylko spokojnie, jeszcze kilka lat dosłużyć do zasłużonej emerytury i podziekować PSP, że chciała mnie kiedyś przygarnąć (faktem jest, że mnie przygarniała jeszcze ZSP, ale podpisywałem "lojalkę" w '92). I wiem że świata nie zbawię, PSP nie zmienię, a wrogów mogę sobie narobić. Wkurza mnie tylko fakt, że także do naszych podwyżek w grupie i w dodatku wtrąca się jakaś mniejszość z eSki i ustala pod siebie. Kto myśli inaczej niż oni - tnie. A że d-ca i komendant z nadania - zatwierdzają te ustalenia bezmyślnie, bo się boją. I pytam - co związki mają do pensji, stanowisk i nagród oraz podwyżek osób nie należących do związków? Wiem - takie jest prawo. Czy nie pora je zmienić?


Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Co robią Związki Zawodowe??
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 23, 2008, 21:18:28 »
Cytuj
Wnoszę Geddeon, że "kto nie z eSką, ten przeciwko..".
:D  dalsza dyskusja z Tobą nie ma sensu... sorry....  ale Ty masz swój tok rozumowania i odbiegasz od tematu ciągle coś wymyślając nowego.....

Obrażasz tych którzy się zapisali twierdząc że zrobili to dlatego "bo łatwiej jest awansować" i to jest główny wg. Ciebie argument.
Jak zacząłem pisać że nie masz racji to kolejny post i kolejne brednie....
Cytuj
Wkurza mnie tylko fakt, że także do naszych podwyżek w grupie i w dodatku wtrąca się jakaś mniejszość z eSki i ustala pod siebie.
Człowieku szkoda mi słów ale zapytam Cię.... 
Co należy rozumieć "pod siebie" ??  Czy podwyżki dostali tylko zwiazkowcy ??
Ja wiem, że niektórzy woleliby tak jak Ty żeby podwyżki dostali tylko Ci na wysokich stołkach a Podział ochłapy.....
Ale wyobraź sobie (nie wiem czy zdołasz) że taka jest rola właśnie każdych ZZ.
Ja wiem że takim jak Ty to sie nie podoba bo pewnie jako zaufany człowiek komendanta dostałbyś dużo więcej...... 
Przykro mi bardzo.... i łączę się z Tobą w podwyżkowym bólu....
A co do "mniejszości z eS-ki" to zauważ że także "mniejszośc Floriańska" oraz "mniejszość PP-owska" miała udział w tym temacie....
To nie sejm kolego.
Jako chrześcijanin (a na pewno katolik sądząc po wypowiedziach) powinieneś wiedzieć ze Jezus też był w mniejszości....i co Też nie miał racji ??
Oczywiście to tylko przykład i proszę nie wytykać mi że to złe porównanie....
Jak powstanie Prywatna Straż Pożarna i Komendanci wykupią 51% udziałów to będą rozdzielać podwyżki wg. własnego "widzi-mi-się". I wszelakim związkom zawodowym wara wtedy od podziałów środków. Jednak do czasu gdy jest to straż państwowa i utrzymywana przez podatnika (jakimi my też z pewnością jesteśmy) trzeba i należy się liczyć z głosem ludzi reprezentowanym w tym przypadku przez trzy ZZ.
Cytuj
Kto myśli inaczej niż oni - tnie. A że d-ca i komendant z nadania - zatwierdzają te ustalenia bezmyślnie, bo się boją.
Mam kilka pytań:
1. Kogo związek TNIE i w jaki sposób?
2. Kogo się boja Komendanci i d-cy i w jaki sposób grożą im ZZ ?? Czy może ciągają ich na lince za samochodem pozarniczym ??? Co znaczy "d-ca i komendant z nadania" ??
Cytuj
Co związki mają do pensji, stanowisk i nagród oraz podwyżek osób nie należących do związków?
O tym kolego napisałem w innej wypowiedzi. Takie jest prawo i tez chciałbym to zmienić.....
Tyle, że Ty pewnie dostałbyś dużo więcej niż inni niezrzeszeni Twoi koledzy... 
No nie każdy ma takie układy.
I Ty mi piszesz że
Cytuj
Czyli stare trwa, jak za czasów KZ, KW i KC.
??
Ty modlisz się żeby te czasy wróciły.... 
I mam prośbę:
jak będziesz pisał kolejnego posta to walnij parę argumentów, żebyśmy mieli o czym podyskutować i nie zachowuj się jak mały brzdąc w piaskownicy, który sypie piaskiem w oczy innym dzieciom. A jak sie znajdzie ktoś kto jemu sypnie w ramach rewanżu to wrzeszczy ; "Maaaamo ! Bo on mi w oczy sypnął"..... :D
Dowód:
Cytuj
I żeby od razu "anty-związkowiec" i w d... I tak otwartym tekstem (a Admin chyba świętuje). I tak Pana Prezydenta z nazwiska.
:D
Współczuję Twoim współpracownikom..... :angry:
Mimo wszystko :
Pozdrawiam.

PS> Nie zdenerwowałeś mnie.....:) Nie może mnie zdenerwować gość, którego nie traktuję poważnie.
PS2.>
Cytuj
gdyż sytuacja polityczna się lekko zmieniła, a i poparcie dla Duetu K. u Ojca D. spada,
a później :
Cytuj
I tak Pana Prezydenta z nazwiska.
:D
Prezydent tak się nazywa a to co Ty wypisujesz to jak wspomniałem zwykła obłuda... jak wiatr zawieje tak się ustawiasz..... Najpierw "Duet K" a późnie już "Pan Prezydent" :D żałosne do bólu
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2008, 21:23:27 wysłana przez Geddeon »

Offline laps

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Co robią Związki Zawodowe??
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 23, 2008, 23:51:32 »
Wiesz co, kol. zoddali?
      O jedno można mieć faktycznie pretensję do związków zawodowych. O brak aktualnej i wyczerpującej informacji w internecie, na temat faktycznej działalności związków zawodowych. Na temat bieżących celów i priorytetów. Wynikają z tego plotki i nieporozumienia. Ale przede wszystkim daje to różnej maści malkontentom, takim jak Ty, pożywkę do ataków na związek. Ataków równie niewybrednych, co bezsensownych. Natomiast nie jest już winą związków zawodowych, że przeciętnemu malkontentowi łatwiej jest wylać na forum kubeł pomyj na ZZ niż zadać sobie trud i dowiedzieć się (np. drogą mailową) co ZZ zrobiło w danej sprawie lub co o niej sądzi. Części tych gości, jak podejrzewam, nie chodzi nawet o jakąkolwiek informację, tylko o możliwość publicznego bicia piany.
       Można być zwolennikiem jednego lub drugiego związku zawodowego, można się ze stanowiskiem tych związków zgadzać lub nie w jakiejś sprawie, ale wypisywanie wyssanych z palca teorii spiskowych i debilnych zarzutów to raczej głupawa, a na pewno szkodliwa zabawa.  Szkodliwa przede wszystkim dla ludzi z podziału. Brak silnego związku zawodowego, to pozbawienie możliwości obrony strażaków na najniższych stanowiskach (więc głównie z podziału), skazanie ich na łaskę i niełaskę przełożonych, którzy niekoniecznie w każdym przypadku zaliczają się do ludzi kulturalnych, sprawiedliwych i bezstronnych.
        I jeszcze jedno: zamiast wypłakiwać się, jakie to skończone świnie trzęsą organizacją związkową w mojej jednostce/komendzie, lepszym rozwiązaniem byłoby skrzyknąć jak największą część załogi, zapisać się wspólnie do ZZ i wybrać sobie w najbliższych wyborach kogoś godnego zaufania. Tylko że takie rozwiązanie wymagałoby trochę zaangażowania, trochę fatygi i trochę odwagi, a na to już nie każdego stać. Łatwiej jest stwierdzić na forum internetowym, że ZZ to banda leniwych nieudaczników i karierowiczów, wylęgarnia szkodników w firmie oraz że do końca świata tak już tak być musi. Świetne usprawiedliwienie dla siedzenia cicho w pracy i nadpobudliwości w internecie, no i okazja do zabłyśnięcia celnym krytycyzmem.
P.S.
Dla równowagi dodam, że też uważam, że związki zawodowe w jednej firmie powinny starać się popierać wzajemnie, a nie zwalczać. Ale to już inna bajka....

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Co robią Związki Zawodowe??
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 25, 2008, 07:37:35 »
I tutaj trafiłeś laps! Trwa mała międzyzwiazkowa wojenka - co zreszta jest widoczne na stronach eSki (które nie ukrywam - czytam -  co się chyba Geddeonowi nie podoba). Nasz d-ca z komendantem i paroma z eski  ustalili podwyzki, a nam na PB połowa sredniej się dostała. Florian chciał cos zdziałać, lecz sie nie udało. A tną sie obydwa ZZ ze aż wstyd - "nasze małe piekiełko". Ale jak ma byc inaczej jak komendant i zastępca oraz d-ca to eSkowcy. Nie mówiac o wojewódzkim. A główny wojewódzki eSkowiec do niedawna z gabitetu KW prawie nie wychodził.

A ludzie to widzą. I - wbrew temu co tym wyżej sie wydaje - na PB tez mamy mózgi.

Offline blacha

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Co robią Związki Zawodowe??
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 25, 2008, 07:57:48 »
Ja też czytam strony KSP. I co znalazłem:

Cytuj
komentarze - observator dnia marzec 21 2008 17:08:29

"Tak to kolejny raz w historii za arogancje, zadufanie i wręcz "poltyczną" głupotę" ZZS "Floriana" - zapłacą wszyscy strażacy. Czas chyba żeby to wreszcie zrozumieli."

Nie wierzycie? Proszę link: http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=206

Walka nadal trwa
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2008, 19:04:11 wysłana przez Butel »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Co robią Związki Zawodowe??
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 25, 2008, 10:21:17 »
Cytuj
Tak to kolejny raz w historii za arogancje, zadufanie i wręcz "poltyczną" głupotę" ZZS "Floriana" - zapłacą wszyscy strażacy. Czas chyba żeby to wreszcie zrozumieli. Walka nadal trwa
Warto chyba dodać, ze jest to tylko głos w dyskusji, a nie stanowisko KSP.
Kilka lat temu S-ka zbyt szeroko ujęła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, w konsekwencji odbiło się to czkawką wszystkim strażakom - ten się nie myli co nic nie robi.  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Co robią Związki Zawodowe??
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 25, 2008, 12:15:31 »
zgadzam się z Piotrem, ten głos to nie jest stanowisko S-ki, tylko gościa z komentarzy do tego artykułu, jego prywatne zdanie (zresztą nie najmądrzejsze a wręcz idiotyczne). Gościu wypowiadający taki komentarz ma tak ograniczone myślenie, wpisuję politykę w walkę strażaka z systemem. Nie mam wiedzy czy Komenda Miejska w Wałbrzychu była w stosunku do Macieja Z. przeciw, czy mu pomagała sprawę wygrać. Bo przecież Komendant to też strażak (chyba ze nie....) a przeciw Komendantowi nikt sprawy nie zakładał tylko przeciw straży pożarnej jako instytucji.
Człowiek (Maciej Z) chciał tylko odebrać swoje należności za pracę. Niestety już nie będzie mógł. To tylko dowód dla nas, ze powinniśmy tak kierunkować nasze związki i decydentów, żeby w nowelizacji ustawy zlikwidować ten durny przepis, albo go jednoznacznie wyjaśnić.
Skoro nie mogą nam zapłacić to niech oddadzą wolne - sprawa jest jasna - sąd powiedział że kasa się nam nie należy ale należy sie wolne.
pozdr
EGO = 1 / wiedza