Autor Wątek: Jak u Was wygląda sprawa z Pit-ami ?  (Przeczytany 4540 razy)

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Jak u Was wygląda sprawa z Pit-ami ?
« dnia: Luty 14, 2008, 20:51:26 »
 Korzystając z chwilowego zastoju na forum mam pytanie co do "pitów". Czy u Was , koledzy , też czekają z wydaniem rozliczeń do końca ustawowego terminu ? Wiem ,że dyskusja będzie tylko teoretyczna bo i tak nic nie zmienimy ale tak z ciekawości pytam.

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Jak u Was wygląda sprawa z Pit-ami ?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2008, 20:56:02 »
ja nic nie wiem na ten temat podpisałem liste ze sam się rozliczam i do tej pory nic nie dostałem tez czekam

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Jak u Was wygląda sprawa z Pit-ami ?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2008, 21:18:20 »
Hehee!
Dostałem nie dawno, ale i tak prawie nie ma co /obecnie/ odliczać  -_-
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Jak u Was wygląda sprawa z Pit-ami ?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2008, 21:21:28 »
Do moderatorów ! Temat , który założyłem dotyczy jak najbardziej zawodowców i proszę o ponowne wrzucenie go do Forum Zawodowców lub o wykasowanie.Dziękuje.

E...Nie przesadzaj. ^_^ Wykasować /zamknąć/ możesz też sam!
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2008, 21:30:18 wysłana przez Ajax »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Jak u Was wygląda sprawa z Pit-ami ?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2008, 21:23:39 »
u mnie bez problemu na początku stycznia. Szybko i sprawnie. + dla Pań z księgowości. pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Jak u Was wygląda sprawa z Pit-ami ?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2008, 20:13:34 »
W styczniu ale Pani księgowa kręciła nosem żebym sam odliczył ulgę na dzieci.    ^_^
POZDRAWIAM

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Jak u Was wygląda sprawa z Pit-ami ?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2008, 20:26:01 »
W styczniu ale Pani księgowa kręciła nosem żebym sam odliczył ulgę na dzieci.    ^_^


i całkiem słusznie, że kręciła...
nasz genialny ustawodawca tak to sobie wymyślił, że w przypadku rozliczania pracownika przez pracodawcę, pracodawca musi pracownikowi wypłacić kwotę do zwrotu, a następnie odzyskuje ją zmniejszając odprowadzane zaliczki do US; w ekstremalnych przypadkach może to potrwać kilka miesięcy; tak to sobie MF wymyśliło, żeby to pracodawcy skredytowali tą ulgę - oczywiście bez odsetek:)
tak więc nie ma co się dziwić twojej księgowej - rozliczając ulgę pracownikowi, musi mu ją wypłacić do końca marca (a pewnie w planie nie ma tego ujętego, a co więcej, do końca marca przeważnie leci na prowizorium, gdyż budżet jeszcze niezatwierdzony:), a odzyska sobie w ciągu kilku miesięcy późniejszych
wszyscy znani mi pracodawcy (małe firmy) przekonali swoich pracowników, żeby sami się rozliczali; jak ktoś miał z tym problem, to nawet byli tacy, którzy oferowali swoją pomoc:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Jak u Was wygląda sprawa z Pit-ami ?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2008, 21:45:17 »
  Zgadzam się z pełną i wyczerpującą wypowiedzią, ja również sam się rozliczyłem. Argumenty Pani księgowej mnie przekonały. Ale zakład ma czas wypłaty do końca marca, a US ma 90 dni dając mi PIT w końcu stycznia jestem teoretycznie w plecy 30 dni.   -_-
POZDRAWIAM