Autor Wątek: ZZ a wydatkowanie środków finansowych z ustawy modernizacyjnej  (Przeczytany 5934 razy)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Witam
Przeczytałem właśnie pod adresem http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=189

"Warszawa, dn. 11 luty2008 roku

KOMENTARZ WŁASNY
o niefrasobliwości i nieudolności" - polecam i to nie dlatego iż zawiera "ciekawą" polityczną niemalże polemikę ale z innego powodu.

Komentarz własny to w dużym skrócie - przynajmniej ja tak go odebrałem próba tłumaczenia się jednego związku zawodowego z... no właśnie  z czego ano z zakresu wydatkowania przez PSP środków przeznaczonych na modernizację naszej służby. Co ciekawe na stronie KG KW czy tych maluczkich KM i KP nie wyczytałem informacji o kłopotach w spożytkowaniu środków płynących w ślad za ustawą modernizacyjną. No to dlaczego Związek Zawodowy stara się kreślić opinii strażackiej jakieś tłumaczenie dlaczego to czy tamto nie zostało zrealizowane za taką, a taką kwotę?

Dla mnie znamienny w komentarzu jest fragment, który pozwolę sobie zacytować:

"Pomimo to, z kwoty przeznaczonej na wydatki modernizacyjne na rok 2007, z powodów losowych nie wydatkowano tylko 1,7 mln zł tj. nie cały 1% - każdy finansista uzna to za wynik bardzo dobry. Życzę następcom podobnych lub lepszych wyników."
Następcom?, a któż to będzie? Bo być może ja to opacznie zrozumiałem ale wydaje mi się, że nie, ciągnąc dalej myśl odnoszę nieodparte wrażenie, że ZZ zajechały o jeden most za daleko i zabrały do zabawy pod nazwą podzielmy pieniążki - przecież o ile mnie pamięć nie myli to w KG istnieją stanowiska pracy zajmujące się merytorycznie spożytkowaniem środków z ustawy modernizacyjnej.

W tym samym czasie co trwa zabawa lub poważne działania jak kto woli nad podziałem środków finansowych - strażak systemu zmianowego wie że ma pełnić służbę (upraszczając) 40 godzin w tygodniu, a jednak nie pełni. Ten temat nie stanowi jednak wystarczającego zainteresowania wśród ZZ i to wszystkich aby szukać wyjścia z obecnej sytuacji.

Myślę, że ZZ (ogólnie) działające w naszej formacji zatraciły z horyzontu podstawy dla jakich powinny działać - strażaka.
Wiem wiem teraz zbiorę baty, że wszystkie działania wychodzą na przeciw strażakowi i podwyżki i czas służby.
Normalna podwyżka wg GUS pensji nazwijmy ją wolnorynkową w 2007 roku była podwyżką ok 9% to mniej więcej tyle co przeciętniak dostał w ramach szumnej ustawy modernizacyjnej, czas służby mamy j.w. ale nadgodzin za okres rozliczeniowy około 200 - 250 na etat.

To tyle bo pisać można komp wszystko przyjmie co sądzicie przedstawionym w linku tekście.

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: ZZ a wydatkowanie środków finansowych z ustawy modernizacyjnej
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2008, 22:42:49 »
Myślę, że ZZ (ogólnie) działające w naszej formacji zatraciły z horyzontu podstawy dla jakich powinny działać - strażaka.
  Oj tak zbierzesz baty  ^_^
POZDRAWIAM

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: ZZ a wydatkowanie środków finansowych z ustawy modernizacyjnej
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2008, 00:20:40 »
Cytuj
To tyle bo pisać można komp wszystko przyjmie co sądzicie przedstawionym w linku tekście.
Mnie zainteresowało czy te 50 zł o których pisze pan Puchalski to wzrost miesięcznych uposażeń strażaków czy też jak odpowiada Pan Osmycki
Cytuj
to prawda, ale mówimy o kwocie w skali roku wraz z częścią „13”, czyli 50,-zł:13.
Daje to każdemu strażakowi dodatkową kwotę 3,85 zł brutto miesięcznie.
Dlaczego ?   Otóż, byłby to już drugi podobny przypadek "zarzutu".
Wcześniej był atak za podanie informacji o wyniku sprawy sądowej za nadgodziny i rzekome przypisywanie sobie zasług czy coś tam....
Teraz znowu że dzięki "S" poszło w p..u 50 zł na podwyzki....
Chciałem się dowiedzieć u źródla ale strona ZZS Florian ciągle jeszcze nie posiada forum (zapraszają później od chyba roku) a pod wiadomościami nie można dodawać komentarzy..... :(
A szkoda....

Co do problemu poruszonego przez @firemana to tak naprawdę nie wiem kogo autor miał na mysli a tym bardziej co w ogóle miał na myśli.... "następcom" moze mieć tu wiele obliczy więc każdy interpretuje tak jak chce....




Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: ZZ a wydatkowanie środków finansowych z ustawy modernizacyjnej
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2008, 17:39:37 »
@Geddeon forma interpretacji "następcom"
Wskazuje na liczbę mnogą - zatem następców musi być kilku, tu wykluczę nowego Komendanta Głównego bo to nie o nim mowa:). Następstwo - z logiki następuje po kimś lub po czymś. A może to coś to "współpanowanie" ZZ przy byłym KG??

Związki zawodowe tak ale troszkę nie na tej płaszczyźnie działalności. Zatraciły się te Nasze ZZ w Warszawie.
Co do forum na "Florianie" - to jest to metoda :) przynajmniej nie ma niewygodnych pytań.
__________________________________________________________________________________________________________________________ musiałem edytować bo jest news :)

... no jakaż prędziutka odpowiedź ZZSF :) - http://www.zzsflorian.pl/pokaz.php?id=172

Wszystkim przerzucającym się próbą cytowania Pisma polecam zapoznanie się z oryginalnym brzmieniem.
Jak możesz mówić swemu bratu: "Bracie, pozwól, że usunę drzazgę, która jest w twoim oku", gdy sam belki w swoim oku nie widzisz? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka swego brata.

no to Panowie ze ZZ w Warszafce :) zacznijcie od swoich oczu.
Na marginesie wolałbym aby z tak niskich pobudek jak chęć dowalenia bliźniemu nie używać w dyskusji takich cytatów.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2008, 22:42:19 wysłana przez fireman »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: ZZ a wydatkowanie środków finansowych z ustawy modernizacyjnej
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2008, 13:03:47 »
Ale nie ma nic o 50 zł....  :huh:   

Albo nie doczytałem.

 
Myślę, że ZZ (ogólnie) działające w naszej formacji zatraciły z horyzontu podstawy dla jakich powinny działać - strażaka.
  Oj tak zbierzesz baty  ^_^

waldek1 :)  mylisz przyczyny "zbierania batów"..... :)



Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: ZZ a wydatkowanie środków finansowych z ustawy modernizacyjnej
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 15, 2008, 15:32:33 »
Geddeon - oj ja sam nie raz nie dwa dostawałem baty i kasowano mi posty za to że ośmieliłem        skrytykować prace i działania ZZ   :angry:
POZDRAWIAM

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: ZZ a wydatkowanie środków finansowych z ustawy modernizacyjnej
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2008, 19:54:37 »
ehhh. no nici z dalszej "fascynującej wymiany zdań" Taka kurtuazyjna wymiana komunikatów. Przyznam, że miała naprawdę jedną fajną informację o tym, że ZZ działają głęboko przy różnych działaniach PSP w tym i przy prowadzeniu inwestycji czy też zakupach, czyli wykazują się wszędzie tam gdzie są pieniądze. O zgrozo...   jeżeli sobie ktoś pomyślał to co ja w tej chwili to jego sprawa. 
Z takiej wymiany zdań - niepierwszej zresztą wiele możemy my maluczcy wyczytać - oczywiście jak ktoś chce bez niej niejednokrotnie nie wiedzielibyśmy co na zielonej polanie PSP kwitnie.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: ZZ a wydatkowanie środków finansowych z ustawy modernizacyjnej
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2008, 00:23:14 »
Geddeon - oj ja sam nie raz nie dwa dostawałem baty i kasowano mi posty za to że ośmieliłem        skrytykować prace i działania ZZ   :angry:

krytyka a krytyka to różnica, na forum nie rządzą ZZ, a więc musiał być inny powód i już w temacie – widać, że panowie z central dogłębnie przeanalizowali jeden z tematów zatytułowany „W jedności siła” i skrupulatnie się do tego stosują.
Oj czas na zmiany.
Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.