Autor Wątek: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki  (Przeczytany 23652 razy)

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 11, 2008, 22:31:45 »
Panowie a druga część pytania o wypadek???
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 12, 2008, 07:49:34 »
co do pytania o wypadek w czasie studiów:
wg mnie otrzymanie zgody nie daje żadnych innych przywilejów prócz tej właśnie zgody- która jest głównie informacją dla KM że chcesz studiować. Tak jak koledzy piszą wcześniej dowódca daje Ci wolne na dni studiowania (o ile masz urlop szkoleniowy - bardzo rzadko teraz dawany bo wiąże się z delegacją). Delegacja dopiero daje szeroki wachlarz zabezpieczeń w tym także traktowanie wypadku jako wypadek w służbie. nie masz delegacji - jesteś na zasadach ogólnych.
Pozdr,
EGO = 1 / wiedza

Offline Wilk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 12, 2008, 08:25:22 »
Dostałem pozwolenie na studiowanie.Koszty nauki mam ponieść sam. Urlop szkoleniowy zostanie ustalony w umowie po podjęciu nauki.Oficjalne pismo z Komendy Miejskiej.

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 12, 2008, 23:14:46 »
Dzięki robn, aczkolwiek  dalej będę drążył temat bo jak zauważyłem to tylko Twoje "przemyślenia" mino wszystko dzięki jeszcze raz. Pozdrawiam
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 16, 2008, 20:04:39 »
Dostałem pozwolenie na studiowanie.Koszty nauki mam ponieść sam. Urlop szkoleniowy zostanie ustalony w umowie po podjęciu nauki.Oficjalne pismo z Komendy Miejskiej.


Ja mam podobnie nie studiuje na SGSP i płace sam...ale urlop sie zawsze przydaje

PZDR
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Offline reteor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 12, 2008, 23:39:05 »
Żaden ale to żaden Komendant nie może wam zabronić nauki, pisząc raport o zgodę na studia jedynie Jego Przeokrutność informujecie o zamierzanym przez Was podjęciu nauki. Oficjalnie otrzymujecie zgodę ale na zajęcia uczęszczacie w wolnym czasie lub wykorzystujecie własny urlop wypoczynkowy, ewentualnie jesteście zwalniani ze służby na czas zajęć, ale musicie ten czas odpracować w terminie wskazanym przez starego. Ja tak bujam się już parę lat. W moim przypadku 01 nie zgodził się na urlop szkoleniowy i zasłonił się związkami zawodowymi, ponoć przy obecnych stanach kadrowych nie darowaliby mu, z drugiej strony dowódca JRG podpisał pod moim raportem że jestem wstanie pogodzić naukę ze służbą, i tak przed każdym zjazdem idę i się płaszczę przed starym żeby wyraził zgodę na zamianę służby. Z perspektywy czasu w sumie jestem zadowolony, pisząc raport, wcześniej byłem na rozmowie u 01 i powiedział mi wprost że urlop szkoleniowy mógłbym dostać jedynie pisząc w raporcie że po studiach wyrażam chęć podjęcia pracy w wydziale kwatermistrzowskim lub prewencyjnym, i tak też napisałem. A jednak urlopu nie otrzymałem, i teraz się z tego jednak cieszę, chociaż boli mnie że przed każdym weekendem zjazdowym muszę się prosić ciągle o to samo.
Poruszając jeszcze temat czy można pogodzić naukę dzienną i służbę w podziale:
można, kolega w swoim czasie był studentem dziennym i zaocznym dwóch uczelni, kolejnego roku z zaocznych przeniósł sie na dzienne (wysoka średnia) i był jednocześnie studentem dziennym dwóch uczelni, trzeciego roku podjął już służbę w podziale ale studentem dziennym drugiej uczelni w dalszym ciągu pozostał, w przyszłym roku zakończy naukę.
Jestem młodym pracownikiem, ale przestrzegam załatwiania czegokolwiek na gębę, zawsze piszcie papier, jak powiedział swego czasu mój 01, papier wszystko przyjmie, a potem i tak zgody nie wyrażał,
nie wiem czy jest tylko świadom że dzięki temu dokumentuje moją naukę i fakt że nie jestem wstanie pogodzić służby z nauką,
przyjdą lepsze czasy i może będzie można to wykorzystać,
wszystkich którzy chcą z własnej nie przymuszonej woli się dalej uczyć
pozdrawiam

Offline świder#

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 29, 2008, 21:31:04 »
witam
Ja właśnie w poniedziałek idę do 01 spytać o zgodę na naukę , czy mam pisać raport itd ......ale mi nie chodzi o urlop czy inną pomoc , bo nawet jeśli miałem jakieś nadzieje na to to po przecztaniu waszych wypowiedzi takową nadzieję utraciłem, ale spoko....jakoś sobie poradzę ...łachy bez.
Chodzi mi o to , że po szkole muszę o ironio...odbyć praktykę w straży pożarnej ( studium rat. medyczny ) i obawiam się że 01 wtedy może mi powiedzieć ..."skąd się pan urwał ja o niczym nie wiem"...więc walę w poniedziałek i zobaczymy jak to u nas będzie

Offline ratownik24h

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 23, 2013, 12:05:41 »
Witam :) ,Wszystkich strażaków :) ,Mam prośbę czy jakiś kolega lub koleżanka nie wysłała mi przykładowego raportu o skierowanie na studia .Z góry dziękuje  :straz:

załamany

  • Gość
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 24, 2013, 13:47:49 »
Człowieku Ty chcesz iść na studia a nie potrafisz napisać prostego raportu?! To może jeszcze zapytaj czy nie mógł by ktoś za Ciebie studiować.

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 18, 2017, 11:43:27 »
Panowie orientujecie się czy do sgsp wystarczy zgoda komendanta czy musi być skierowanie? I jak to rozumieć skierowanie znaczy, że musi mi zapewnić budżet na czesne dojazdy i nocleg czy kednak nie?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 18, 2017, 12:44:00 »
Panowie orientujecie się czy do sgsp wystarczy zgoda komendanta czy musi być skierowanie? I jak to rozumieć skierowanie znaczy, że musi mi zapewnić budżet na czesne dojazdy i nocleg czy kednak nie?
Czesne nie kończenie, wszystko pozostałe musi.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 18, 2017, 18:05:35 »
Panowie orientujecie się czy do sgsp wystarczy zgoda komendanta czy musi być skierowanie? I jak to rozumieć skierowanie znaczy, że musi mi zapewnić budżet na czesne dojazdy i nocleg czy kednak nie?
Na nocleg Ci z deleagcji nie wystarczy więc popytaj kolegów którzy jeżdżą do w-wy to coś podpowiedzą. No i musisz jeździć w kilku po drodze bo to taniej...

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 19, 2017, 14:44:41 »
Czyli wychodzi na to, że komendant bedzie musiał pokryć jakieś koszty a na to się nie zgodzi. A mogę w raporcie napisać ze skierowanie i ze wszystkie koszty pokryje ja z wlasnego budzetu?

Offline Ważny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 19, 2017, 16:49:21 »
Nie - skierowanie daje przywileje, których nie można się zrzec. Urlop szkolny można dostać również bez skierowania.

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 19, 2017, 21:49:08 »
Czyli nie pozostaje nic innego niż jego dobra wola, żeby znalazł kilka groszy.

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 20, 2017, 11:19:50 »
Nie wiem jaki masz dodatek służbowy, ale zawsze możesz negocjować że zgodzisz się na obniżenie dodatku służbowego na czas nauki.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)