Autor Wątek: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki  (Przeczytany 23653 razy)

Offline panda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« dnia: Luty 12, 2008, 11:57:36 »
Co daje otrzymanie od KM pozwolenia na dalsze kształcenie ? Czy tylko ubieganie się o możliwość studiowania w SGPSP pozwala na ubieganie się o takie pozwolenie ? Zaczynam studia na kierunku Ratownictwo Medyczne (licencjat) czy ma sens pisanie raportu ? jeśli tak to czy ktoś z was otrzymał takie pozwolenie. Nie znalazłem podobnego wątku dlatego rozpocząłem nowy. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2008, 12:56:58 »
W naszej komendzie nie ma raportu tylko trzeba się iść i zapytać o pozwolenie. Nie ma raportu bo 01 mówi że jeśli się da taki raport na piśmie to trzeba pomóc w formie delegacji lub urlopu szkolnego w celu podnoszenia kwalifikacji. A w formie "na gębe" dostajesz pozwolenie i d-ca daje ci wtedy wolne sluzby w czasie zjazdów. Od tyle

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2008, 15:16:16 »
ja poszedlem i poprostu zapytalem czy moge studiowac.Otrzymalem pozwolenie i kazali napisać raport o urlop szkolny i tez przeszło.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2017, 12:02:34 wysłana przez emmil »

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2008, 15:57:19 »
napisałem raport i dostałem odpowiedz
" wyrażam zgodę na podjęcie przez Pana nauki na ww uczelni. Jednocześnie informuję, że wyrażenie zgody nie jest jednoznaczne ze skierowaniem Pana na studia. W związku z powyższym nie przysługuje Panu urlop szkoleniowy zwrot czesnego oraz delegacji."
i jeszcze poza raportem NIe dostaniesz zgody na SGSP  :wacko:
pozdrawiam
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2008, 16:33:45 »
Witam.
Co do nauki to mogę powiedzieć a raczej napisać tylko tyle że, mam zgodę 01 (studiuję na sg) ale za tą zgodą nie idzie nic kompletne zero. Nie mam płaconej delegacji (choć szczerze nie oczekiwałem), nie mam urlopu no nie wspomnę o czesnym, które musze pokrywać z własnej kieszeni, a do szkoły jadę jaK sobie załatwię "WS". Pozdrawiam
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2008, 16:37:51 »
ja poszedlem i poprostu zapytalem czy moge studiowac.Otrzymalem pozwolenie i powiadomil mnie pan dowodca ze nie mam co liczyc na jakikolwiek urlop czy wolne tylko wtedy bede mial wolne jak sobie zalatwie na zmianie.Paranoja czlowiek sie chce doksztalcac a oni wala klody pod nogi :wacko:
to może jeszcze samochód służbowy powinien Cię dowozić na zajęcia??????
na tym polega teraz system nauki i rozwoju w PSP, że trzeba samemu się wysilić by coś mieć, skończyły się czasy delegacji i urlopów szkoleniowych (tj są tylko dla wybrańców :huh: :huh:)
Nie masz w ustawie zapisane że musisz iść na szkołę wyższą, są określone minima. Dlatego trzeba było pisać raport o SGSP albo nie narzekać.
dopisek...
Widzisz, kolega hapek mówi ze na sgsp też nic nie ma... a Wy zrzędzicie.....
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2008, 16:39:31 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2008, 16:56:47 »
wojek nie jest komedantem wiec raczej napewno nie bede mogl sie uczyc na sgsp

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2008, 21:48:41 »
   Ale najpierw trzeba złożyć raport do 01, a jak odpowie negatywnie to tam na końcu pisma zgodnie z KPA jest do kogo i w jaki sposób można się odwołać i nie zapomni o terminie odwołania.
POZDRAWIAM

Offline slaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2008, 07:50:22 »
Ja pracuję w systemie 12 godzinnym. Wolnej służby nie mogę sobie załatwić, a urlopu moge wziąć min. 15 dni. Muszę zapomnieć o dokształcaniu.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2008, 23:30:40 »
   A ja chciałbym, trochę podnieść ciśnienie zapaleńcom dokształcania :wacko:.
W mojej (dużej )KM,zgodę dostawali i dostają wszyscy chętni ,a co za tym idzie urlop szkolny , a w przypadku SGSP zwrot delegacji. Wydawało by się raj na ziemi, ale efekt jest taki ,że oficerów jest jak psów,a ranga i prestiż oficera żaden.Oficerowie zajmują śmiesznie niskie stanowiska, są rozżaleni na cały świat tak jak kolega w innym wątku
Cytuj
   
Odp: Akcja awansowa
« Odpowiedz #65 : Dzisiaj o 21:46:05 »
   Odpowiedz cytującCytuj
Wracając do tematu wątku powiem wam, że ja po raz kolejny jestem blokowany stanowiskiem przed dostaniem awansu ponieważ wnioski już poszły i te przepisy które mówią, że powinno iść w stronę dobra strażaka to se można w d...ę wsadzić będzie lżej żyć.
A tak już na koniec to mogą sobie i ten dodatek motywacyjny w d..ę wsadzić bo w żaden sposób już mnie nie zmotywują do tego abym wykazywał jakąkolwiek inicjatywę własną po za tym co mam zrobić (czyli gaszę i już wyciągam i już), żadnych prac dodatkowych, kursów nic tylko dotrzymać do emki po 15 i niech se wszystko wezmą i swoim plecaczkom dają i niech oni zap.....lają.

  Tak jak bym słyszał niedocenionych oficerów w swojej komendzie , nieważne ,że etatów jest określona ilość ,a chętnych 10 razy więcej. Każdy czuje się najważniejszy i ten który załapie się na etat to plecak , podpierdalacz,itp, bo moja szkoła była lepsza , a ja jestem magister ,a ja jestem przystojniejszy ^_^, dziecinada.

  Przyszłym wykształciuchom proponuje popracować parę lat ,zorientować się czy ich dokształcanie jest komuś potrzebne ,czy na pewno wybrali odpowiedni zawód , jak są oceniani na zmianie i przez przełożonych.I myślę ,że w przypadku pozytywnej oceny  propozycja  dokształcania przyjdzie z góry a to najrozsądniejsza i najpewniejsza ścieżka kariery :rolleyes:

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 19, 2008, 18:33:51 »
Witam.
Może troszkę zboczę z tematu ale właśnie się dowiedziałem, że student SGSP mając warunek musi dany przedmiot "odpracować" w takiej formie iż musi uczęszczać z rocznikiem niższym na oblany przedmiot  proszę o oświecenie czy na cywilnych studiach też tak jest.
A pozatym nie mając urlopu ani delegacji (wiem każdy może napisać "to się gościu weź do nauki" ale każdemu się noga może podwinąć) człowiek z warunkiem może się pożegnać z szkołą a do tego mając jeszcze 500 km to powodzenia życzę przebywając w Wawie co tydzień.
Pozdro
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 19, 2008, 19:56:16 »
u mnie tak było, ale zawsze można sie było dogadać i chodzili koledzy na zajęcia z innymi grupami (aby u tego samego nauczyciela i z tym samym programem) o tyle było dobrze ze było kilka grup na młodszych rocznikach. Do grup mojego rocznika też chodzili starsi. Dogadaj sie z człowiekiem, moze coś wymyślicie. pzodr
EGO = 1 / wiedza

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 19, 2008, 21:28:20 »
Robn może to by się jakoś załatwiło ale jak pisałem wyżej kolejny problem jak by nie patrzeć to kwestja finansowa co tydzień w Wawie nie mając delegacji jak i też nie mając urlopu szkolnego to klapa na całej lini nie wspominając o czesnym.
Pozdrawiam
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 19, 2008, 21:37:18 »
współczuję Ci i tyle więcej mogę pomóc. Reszta zależy od Twojej operatywności.
EGO = 1 / wiedza

Offline Wilk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 05, 2008, 09:56:34 »
Dostałem pozwolenie na studiowanie.Koszty nauki mam ponieść sam. Co daje urlop szkoleniowy oprócz tego, że będę miał wolne służby na czas nauki ? .Czy jakaś kasa będzie mi przysługiwać ?  Jak rozliczane są godziny ?

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 05, 2008, 15:50:41 »
Nie będziesz miał wolnych służb - będziesz miał w danych dniach urlop - tyle to Tobie daje i już.

Offline Wilk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 05, 2008, 18:45:09 »
A jak rozliczany jest urlop szkoleniowy ? Jak delegacja ? Jeśli ktoś może mi to naświetlić to będę wdzięczny.

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 05, 2008, 19:06:23 »
a ja mam z kolei inne pytanie... pewnie głupie ale... czy ktoś próbował ciągnąc dzienne studia podczas służby w PSP?? czy to byłoby (hipotetycznie) wykonalne (zakładając że studiuje i pracuje w jednym mieście czyli nie ma dojazdów itp...)??
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 05, 2008, 19:15:14 »
Urlop szkolny rozliczany jest... jak urlop

Studiowałeś kiedyś ? teoretycznie się da.


Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 09, 2008, 20:45:53 »
Do Backdraft;
No pewnie, że tak mam kolegę który ukończył SA i obecnie chodzi sobie na dzienne studnia przepraszam obecnie to już chyba skończył a w szkole powiedzieli mu tylko tyle, że nie interesuje ich to czy jest na zajęciach czy nie poprostu ma zaliczać dane przedmoity. Pozdawiam i powodzenia życzę.
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 10, 2008, 12:58:19 »
dzięki.... uznanie dla niego;)
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 11, 2008, 00:15:22 »
Danie zgody niczym nie skutkuje, tylko tym, że twój Komendant o tym wie. Jak jesteś z Podziału to sobie tym głowy nie zawracaj. D-ca tak ustawi grafik, że będziesz miał wolne na zajęcia. Jak będziesz skierowany to przysługują ci wszystkie udogodnienia.

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,1547.0.html

Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 11, 2008, 15:29:14 »
Witam, mam pytanie, które pośrednio łączy się szkołą a mianowicie dostałem zgodę na studia (nie jestem skierowany tylko zgoda, choć szczerze nie mogę rozgraniczyć tematu ZGODA od SKIEROWANIA), i załóżmy sytuację jestem w szkole i następuje wypadek np. łamię nogę (to będzie ważne jestem trzeźwy do kolegów bhp-owców) i codalej czy to jest traktowane jako wypadek w służbie czy też nie czekam na odpowiedzi.
Pozdrawiam
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 11, 2008, 16:20:03 »
zgoda, która nie daje Tobie urlopu szkolnego, oddelegowania i innych przywilejów jest tylko wyrażeniem zgody na naukę i tyle.
Nie przysługuje Tobie nic związanego ze służbą.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Raport służbowy-pozwolenie na podjęcie nauki
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 11, 2008, 17:19:07 »
z tą zgoda jak piszesz nie do końca tak jest, owszem możesz nie mieć nic poza zgoda, ale to zależy od raportu jaki napiszesz do KM. Skierowanie łączy się z finansowaniem szkoły. (oczywiście mam na myśli sgsp) W raporcie o zgodę na podjęcie nauki piszesz, że sam będziesz sobie finansował naukę, tak żeby komendant sie nie zastanawiał czy będziesz chciał kasę czy nie.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2008, 17:35:41 wysłana przez emer »