Autor Wątek: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa  (Przeczytany 29887 razy)

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 02, 2009, 15:50:33 »
wyszukiwarka jest tak samo mądra na tym forum jak człowiek który ją obsługuje...jak to ktoś kiedyś powiedział w innej sprawie. a co do przepustek to jeśli naprawdę Ci zależy to i 7 tyg będziesz tam siedział i nie marudził:) a i tak są wyjścia na miasto po zajęciach:) więc da sie przezyć w lepszej kondycji niż mi to w wojsku mijało:D

Offline kolocek89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 02, 2009, 16:05:00 »
Dziekuje ci bardzo za link , którego juz miałem dawno . Chodziło mi o to aby absolwenci napisali swoje wrazenia i opisali jak to naprawde wyglada . A tak wogóle to mówi sie kto pyta nie błądzi wiec miałem prawo zapytac i otrzymac odpowiedz wiec pewne aluzje do mojej osoby zachowaj do siebie .

Offline DasOguras

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 02, 2009, 19:59:54 »
Dziekuje ci bardzo za link , którego juz miałem dawno . Chodziło mi o to aby absolwenci napisali swoje wrazenia i opisali jak to naprawde wyglada . A tak wogóle to mówi sie kto pyta nie błądzi wiec miałem prawo zapytac i otrzymac odpowiedz wiec pewne aluzje do mojej osoby zachowaj do siebie .
A byłeś chociaż na oficjalnej stronie tej szkoły?
cytat z zakładki nabór : "Studium Dzienne Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej jest dwuletnim policealnym studium zawodowym kształcącym aspirantów na potrzeby Państwowej Straży Pożarnej."
Co do przysięgi itp. to w newsach też mało nie pisało...

NOXX

  • Gość
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 13, 2009, 16:15:12 »
Co do fachowcaów w kadrze CSPSP (WN) to niestety banda Bara.ów którzy nie maja pojecia o strazy poza murami szkoły, uczyłem sie tam 2 lata wiec wiem co mówie.... Jesli ktos ma inne zdanie prosze bardzo ale pracuje na podziale juz 4 rok i raczej wiem co mówie.... Jesli ktos ma chec w tym temacie dyskutowac to zapraszam :mellow:

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 14, 2009, 21:54:40 »
Cytuj
W CS masz bardzo dobre zaplecze socjalne znaczy się że mieszkasz w bardzo dobrych warunkach
Jeżeli te nory nad jrg nazywasz dobrymi warunkami to nie pytam w czym ty mieszkasz kolego.
Może poczytaj o warunkach w Bydgoszczy to ci się zdanie zmieni. Warunki do nauczania może i są , tylko kiedy jak cały czas jak nie służba na podziale to gdzieś indziej. Przez dodatkowe służby opuszczasz zajęcia więc masz zaległości.
 Ja też nie będę się dalej rozwijał w tym temacie bo już to robiłem w innym poście.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 29, 2009, 08:01:38 »
pan noxx zalogował sie po to by swoje przemyslenie na temat wykładowców sprzedać ? bez sensu, znam sporo ludzi w szkole i nie wszyscy to barany - ha ha ha . ale do rzeczy. pluc na wszystkich można ale to niczego nie daje . pokazuje tylko jaki poziom - niski  raczej opluwacz reprezentuje. jesli jest ktoś słaby a uczy w szkole trzeba jasno i konkretnie wskazywac, niech gość sie podciagnie , poprawi a moze zrezygnuje bo tak naprawde sie nienadaje. wielu jest wykładowców filozofów, nudziarzy którzy nic nie nauczą, albo instruktorów co ognia nie widziało nigdy w zyciu. ale z czegos to wynika. tak naprawde to w szkole pracuje sie za kare albo bo nie ma sie gdzie wcisnąć. prawdziwych wykładowców jest jak palców jednej ręki a i tak w ostatnich latach większość była mocno dołowana. moze za pana chmiela cos sie zmieni.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 01, 2010, 11:01:50 »
Witam z miła chcecia podyskutuje w tak starym watku i go troche rozruszam....
CO by nie było uwag to ta szkołe konczyłem nie tak dawno byłem w niej również na kursie swego czasu juz po ukonczeniu a wiec wyraże swoje skromne zdanie:
-wykładowcy przedmiotów typowo pożarniczych niestety prezentuja dosc mierny poziom wiedzy no ale nie mozna zrzucac tego na ich barki skoro ich praktyka ogranicza sie do słuzb na JRG bedacym swego radzaju jednostka pomocnicza. No a co do moich ulubienców z WTodpowiem słowami które usłyszałem na kursie od jednego z najbardziej doswiadczonych oficerów "Panowie co ja wam bede gadał i tak wiecie odemnie wiecej"
-wykładowcy z przedmiotów "nie pozarniczych" tutaj zdarzaja sie naprawde łebscy ludzie, powiem tak dzieki zajeciom z jedna z Pań smigam po przepisach bez najmniejszych problemów.
- CO do JRG CSPSP to wolał bym sie nie wypowaidac ale z samego czyszczenia nikt sie nie nauczy działac.
- aha ciekawa rzecz jednym z "instruktorów na moim kursie był mój "młody" który dopiero co skonczył szkołe.
Konkluzja: Licze ze kiedys ktos wpadnie na pomysł zeby sciagnac do kadry szkoły starych wyjadaczy
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 23, 2010, 23:40:13 »
HEj!   chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na temat SA w Częstochowie.  Mianowicie jak to jest po dostaniu się do tej szkoły. Podobno to jest system skoszarowany i przez pewien okres jest zakaz opuszczania tej placówki oraz korzystania z telefonów czy internetu.  Czy  mógłby ktoś napisać czy to prawda, jeśli tak to ile trwa taki okres i na czym to polega wszystko.   Z Góry dzięki.

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 23, 2010, 23:48:49 »
http://sapsp.pl/www/index.php/strona_tekstowa/wyswietl/1
Pozatym dużo tematów jak i odpowiedzi na Twoje pytania znjadziesz w tym dziale http://www.strazak.pl/forum/index.php/board,14.0.html
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 23:52:50 wysłana przez Gustav »

Offline strazak89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 24, 2010, 00:03:17 »
hmmm   poczytałem sobie troche tego,  i wiem juz ze unitarka trwa 8 tygodni. Nigdzie jednak nie dopatrzyłem się odpowiedzi na temat czy zabraniaja tam korzystania z telefonów, bo słyszałęm tylko takie plotki jednak nikt ich nie potwierdził ani nie zaprzeczył. No i jak to jest z przyjazdami do domu po upływie tych 8 tygodni?

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 24, 2010, 00:15:10 »
przeczytaj sobie wątek zanim zaczniesz zadawać nowe pytania:
Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku? znajduje się on tutaj http://www.strazak.pl/forum/index.php/board,14.0.html

I na początek regulamin, korzystaj z opcji SZUKAJ
EGO = 1 / wiedza

gość12

  • Gość
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 31, 2012, 00:55:16 »
jedynie w cs psp jest prawdziwa unitarka zero telefonów i kontaktów z rodziną. reszta szkół to obóz harcerski. tak przynajmniej było to  naboru w 2011 bo wtedy przyszlo stado plecaków  i z prawdziwej unitarki malo zostalo, zaczeły sie zakupy na kantynie i zakaz pompowania i alarmów żenada jednym słowem. straz schodzi na psy coraz wiecęj jest mamin synków ktorym poje**lo sie w główkach

Offline krzysztof175

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 31, 2012, 14:18:19 »
Według mnie te wszystkie szkoły to żenada. Przychodzą takie maminsynki po szkołach na podział i mają dwie lewe ręce do wszystkiego i jeszcze w szkołach im nakładą do głowy że będą dowódcami a w rzeczywistości to dopiero na podziale uczą się rzemiosła od podszewki. Moje zdanie jest takie że wszyscy powinni zaczynać od strażaka i w miarę doświadczenia i predyspozycji kończyć szkoły.

Offline Mati15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 28, 2012, 12:13:08 »
Witam.
Chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy o tej szkole. Na przykład, czy wie ktoś, jak dokładnie wygląda struktura nauczania ? Chodzi mi o ilość wykładów w tygodniu i o czas ich trwania. Jak często odbywają się ćwiczenia ? Jaką ilością czasu wolnego dysponuje uczeń w czasie roku szkolnego ?

Offline baja

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 28, 2013, 22:14:39 »
Witam.
Mam pytanie bardziej do absolwentów tej szkoly ale takze do kazdego , czy oplaca sie isc na takie dwa lata do tej szkoly czy isc gdzies wyzej.? Co sie wgl po ty ma.?

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 25, 2013, 16:41:40 »
Drogi baja

Oczywiście, że nie opłaca się iść do tej szkoły. Najlepiej iść od razu gdzieś wyżej - na Komendanta Głównego, na Ministra SW, ewentualnie na Premiera.

Offline matpru

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 16, 2013, 13:22:27 »
Witam wszystkich.

Orientuję się ktoś z przyszłych albo obecnych kadetów czy istnieje możliwość parkowania samochodu na terenie szkoły? Na forum nie potrafię się doszukać, a do szkoły nie będę dzwonił z byle pierdołą  -_-

Będę wdzięczny z info.

P.S.
Znacie jakieś parkingi w okolicach godne polecenia?

Offline bu7aa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 16, 2013, 19:21:20 »
Witam wszystkich.

Orientuję się ktoś z przyszłych albo obecnych kadetów czy istnieje możliwość parkowania samochodu na terenie szkoły? Na forum nie potrafię się doszukać, a do szkoły nie będę dzwonił z byle pierdołą  -_-

Będę wdzięczny z info.

P.S.
Znacie jakieś parkingi w okolicach godne polecenia?

Nie. Szkoła ma w dup*e gdzie parkujesz swoje auto mimo, że posiada ogromny teren chociażby poza ogólnym terenie szkoły na tzw "czołgowni", która jest ogrodzona i stoi ugorem. Jeżeli zaparkujesz na parkingu przed budką (dla gości) to w przeciągu godziny cię ktoś za to ścignie. Wartownik nie wpuści cię na teren szkoły - za szlaban.

Jedynie możesz parkować na ulicy Bema, obok szkoły, tam zazwyczaj stoi sznur samochodów na całej ulicy - po prawej stronie. Grozi to jednak porysowaniem auta przez prawdopodobnie właścicieli posesji przed którymi parkujesz. Drugą opcją jest zaparkowanie auta na Tesco - tam natomiast grozi ci laweta, ponieważ jest to teren prywatny Tesco i mogą tam parkować tylko klienci. Choć nie raz zdarzało się że na parkingu stało ze 20 samochodów na obcych blachach. Czasami straż miejska upomina podoficera szkoły aby powiadomił kadetów, żeby przestawili auta.

Najbezpieczniej można zostawić samochód na prywatnych parkingach na terenie domów które znajdują się naprzeciwko szkoły. Co niestety jest płatne ok 50-60 zł miesięcznie.