Autor Wątek: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa  (Przeczytany 29886 razy)

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« dnia: Styczeń 25, 2008, 11:11:05 »
Witam wszystkich jestem nowy tutaj i szukalem tematu dotyczacego szkoly w cze-wa i nic nie znalazlem wiec tworze nowy.
Celen stworzenia tego tematu jest chcec dowiedzenia sie conieco o tej szkole poniewaz mam zamiar tam startowac w tym roku .  :huh:
prosze o klarowne wypowiedzi na temat tej szkoly
dziekuje bardzo z gory Hapec  :rolleyes:
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2008, 12:04:55 »
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,4284.0.html
tu masz duzo inforamcji na temat funkcjonowania tej szkoły.

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2008, 11:01:08 »
ok dzieki . ale prosil bym jeszcze o wypowiedzi ludzi ktorzy ta szkole skonczyli jakie sa warunki co daje ta szkola itp
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Grześ89

  • Gość
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2008, 13:37:38 »
warunki takie same jak w nnych SA, a daje? Sprecyzuj pytanie bo warunki przyjecia czy mieszkania tam?

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2008, 13:58:31 »
sorry za zle sprecyzowane pyt . o warunkach przyjecia to wiem wystarczajaco  chodzi mi o to jak jest w tej szkole atmosfera co sie robi tam co sie trzeba uczyc itd . a co daje chodzi mi o doswiadczenia i co aspirant robi przewaznie po tej szkole ??
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Grześ89

  • Gość
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2008, 19:36:35 »
Co asprant robi po szkole? Trche dziwne pytanie bo cóż może robić strażak. Atmosfera zależy od samych kadetów, wiadomo wyładowcy nie będą nas po głowach głaskać. Uczysz się rzeczy przydatnych w ratowaniu życia i mienia ludzkiego. I tyle

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2008, 20:24:25 »
jak dziwne ? jak jest pobor z ulicy to od razu masz aspiranta ? no raczej nie . pytam z ciekawosci . mam kilku kolego co ukonczyli ta szkole no i co jezdza normalnie na wyjazdy to wiem . tylko mnie dziwi czemu ta szkola ma az tak zla renome ,
_________________________________________________________________________

a tak pozatym grzegorzu przeczytaj temat postu i sprobuj odp na niego pozdro

@ a tak poza tym jest taka funkcja jak modyfikuj.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2008, 20:33:25 wysłana przez MGNACZUS »
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Grześ89

  • Gość
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2008, 21:43:18 »
Złą renome to po co chcesz do niej startować. Ważne, że szkoli aspirantów, strażaków do słóżby ludziom. A renoma nie jest tu ważna. Jeśli masz powołanie do ratowania życia ludzkiego to nie jest to ważne czy ma taką czy inną renome, czy panuje w niej taka czy inna atmosfera czy są takie czy inne warunki.

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2008, 15:13:33 »
Pomoc ludziom nie jest mi obca i dlatego chce sie dostac do tej szkoly i chce to robic zawodowo , ale chcialbym sie dowiedziec jak jest w tej szkole np co sie robi jakie sa przedmioty wykladane itp . a pytalem o renome bo czytajac inne ttematy ta szkola nie szczyci sie dobra dlaczego  :huh: mi sie wydaje ze jest zupelnie ok

ja chce zeby sie wypowiedzial ktos kompetentny ktos kto skonczyl ta szkole lub ma dobry zasob wiedzy o niej a ty grzegorzu masz 18 lat i mnie nie pouczaj bo zgodnie z prawem od tego wieku mozesz jezdzic do akcji w osp pozdzro .  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2008, 18:11:08 wysłana przez Butel »
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2008, 17:40:14 »
Dużo jest różnych informacji na temat tej szkoły w wielu wątkach...i najlepiej byłoby założyć jeden temat osobny i tutaj zamieszczać wszelkie pytania i uwagi dotyczące tej szkoły. I tak na początek chciałbym sie dowiedzieć czy ktos już dysponuje wiedzą na temat tego ile już podań wpłynęło do szkoły?

Offline Maddo ŁWC

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • eŁ Wu Ce
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 15, 2008, 18:04:36 »
Sekretariat  +48 34-378-53-30   zadzwoń i się zapytaj to ci na pewno powiedzą
Nowa huta osiedla blokowiska, znakomita dzielnica zasługuje na to miano.

cel:SAPSP Kraków

Offline zimny_marian

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 15, 2008, 19:05:47 »
Skończyłem tą szkołę i nie wiem dlaczego słuchasz ludzi którzy nigdy nie byli w tej szkole !!!
To po pierwsze, bo złe opinie dla tej szkoły wystawiają tylko ludzie z innych SA bo nie spotkałem jeszcze człowieka, który ukończył CS PSP i mówił o tej szkole źle !!!
W CS masz bardzo dobre zaplecze socjalne znaczy się że mieszkasz w bardzo dobrych warunkach i po za tym jak na ulotkach masz różna inne pierdoły zanczy sie siłownie, sałny, hydromasaże, sale gimnasyczne, stadion z prawdziwego zdarzenia, i wiele innych, niebede wymieniał bo mi się niechce !!!
MAsz bardzo dobre zaplecze dydaktyczne zanaczy się że jako jedyna szkoła (tego typu) ma poligon dostępny na miejscu i nie musi nigdzie jeździć . Z resztę poligon jest bardzo dobrze wyposażony i nie jest to jakiś wrak samochodu postawiony do pocięcia + sterta drzewa do zgaszenia tylko cały wchlaż możliwych zdarzeń włącznie z pożarami stacji paliw !!!
Ma bardzo dużo sprzętu ratowniczego od jakichś starych rupieci po naj nowocześniejszy sprzęt co owocuje tym że na jednostce nie zaskoczą cię żądnym sprzetem i bedziesz potrafił pracować na każdym!!!
A co do kadry to moim zdaniem to są fachowcy!!!
I niechce mi się już pisać bo za długo się rozpisywać !!!
POZDRO!!!
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2008, 19:21:22 wysłana przez zimny_marian »

Offline hansik1987

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 16, 2008, 09:41:35 »
zimny_marianie choc z pisaniem u Ciebie ciezko to zgadzam się z Tobą.
pozdrawiam ;]

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 28, 2008, 13:03:18 »
Czy ktoś wie jak to jest z noclegiem w CS w czasie egzaminów? lub czy ktoś może polecić jakieś schronisko młodzieżowe czy coś w tym stylu żeby można było sie przespać? w miarę tanio jeszcze:D

Grześ89

  • Gość
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 28, 2008, 19:54:23 »
Ja mam nocleg w schronisku gdzieś koło Jasnej Góry!

Offline DasOguras

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 09, 2009, 18:38:01 »
Ja mam takie pytanie odnośnie noclegu normalnie w czasie nauki, czy ludzie z Częstochowy też dostają zakwaterowanie  ^_^, nie żebym się pchał do noclegu, a mieszkam (bezpośrednio na przełaj) 4,25km od tej szkoły :P

Offline BOLO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 09, 2009, 19:18:37 »
oczywiście, że wszyscy Słuchacze szkoły (Kadeci,Elewi) śpią w szkole. System w pełni skoszarowany

Offline wydra

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 11, 2009, 18:00:33 »
buhahahaha...."...kadra to fachowcy"  dobrze , że siedze bo bym się przewróce :mellow:
Jak mogą być fachowcami , jak poza pracą na jrg przy szkole nigdzie nie pracowali!!! No poza Wiesiem W.   szacun :mellow:

fachu nauczysz się  po szkole

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 12, 2009, 09:51:34 »
panie wydra mocno przesadzasz napewno jest pau wykładowców , którzy sa dobrzy w tym co robią a wykorzystanie wiedzy i ,,dopasowanie ,, jej do rzeczywistości to już chyba zależy od tego co ta wiedze przyswaja .

Offline BOLO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 12, 2009, 11:08:16 »
buhahahaha...."...kadra to fachowcy"  dobrze , że siedze bo bym się przewróce :mellow:
Jak mogą być fachowcami , jak poza pracą na jrg przy szkole nigdzie nie pracowali!!! No poza Wiesiem W.   szacun :mellow:

fachu nauczysz się  po szkole

każdy ma prawo do własnej opinii, ale ja uważam inaczej. Spora część kadry w  WN(w. nauczania) i WR(w. ratowniczy) to prawdziwi fachowcy.
A praktyka na szkolnym JRG jest w zupełni wystarczająca by rozpocząc strażackie szlify w prawdziwych akcjach.
pozdrawiam

Offline z1ma

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 05, 2009, 12:44:30 »


 Spora część kadry w  WN(w. nauczania) i WR(w. ratowniczy) to prawdziwi fachowcy.


kolega dobrze to ujął "spora część"   :rofl:
Bądź gotów zrobić wiecej, niż myślisz że możesz !

Offline kolocek89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 01, 2009, 22:41:50 »
Chciałbym prosic absolwentów Częstochowskiej szkoły o opisanie jak wygladała nauka w okresie nauczania i ile trwała nauka ? Jaki był porządek dnia ? Jak to było z przepustkami ? Czy była jakaś przysiega i unitarka ?
Szukałem tego na forum i na necie lecz nic nie znalazłem a chciałbym sie dowiedziec
Z góry dziekuje za odpowiedz

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 01, 2009, 23:40:24 »
Chciałbym prosic absolwentów Częstochowskiej szkoły o opisanie jak wygladała nauka w okresie nauczania i ile trwała nauka ? Jaki był porządek dnia ? Jak to było z przepustkami ? Czy była jakaś przysiega i unitarka ?
Szukałem tego na forum i na necie lecz nic nie znalazłem a chciałbym sie dowiedziec
Z góry dziekuje za odpowiedz
Kolego nie pisz, że nic nie znalazłeś na necie, a tym bardziej na forum, bo odp na Twoje pytania.
I nie trzeba być absolwentem, żeby wiedzieć, że nauka trwa 2 lata, porządek dnia to mniej więcej wstajesz o 6 toaleta, zaprawa, śniadanie, zajęcia, obiad, zajęcia, trochę czasu wolnego, kolacja, caprztyk. Unitarka i przysięga też jest.
reszta info jest na forum tylko trzeba chcieć poszukać

pozdr

Offline kolocek89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 02, 2009, 14:49:29 »
oj mylisz sie i to grubo bo jak w wyszukiwarce wpisywałem hasła odnosnie cspsp to nic nie wyskakiwało a pisało ze nie moze byc pojedyńczy wyraz wpisany w polu wyszukiwania to po pierwsze a po drugie to jesli jestes alfą i omegą to brawo gratuluje bo moze ja jestem tempy i akurat nie wiem jak wygląda porządek dnia wiec chce sie dowiedziec od osób które są absolwentami i oczekuje od nich odpowiedzi a jesli ty nim nie jestes to sie nie wypowiadaj !

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Wyraz swoja opinie o Cspsp Częstochowa
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 02, 2009, 15:07:23 »
oj mylisz sie i to grubo bo jak w wyszukiwarce wpisywałem hasła odnosnie cspsp to nic nie wyskakiwało a pisało ze nie moze byc pojedyńczy wyraz wpisany w polu wyszukiwania to po pierwsze a po drugie to jesli jestes alfą i omegą to brawo gratuluje bo moze ja jestem tempy i akurat nie wiem jak wygląda porządek dnia wiec chce sie dowiedziec od osób które są absolwentami i oczekuje od nich odpowiedzi a jesli ty nim nie jestes to sie nie wypowiadaj !
jakoś mi znalazło po wpisaniu hasła cspsp http://www.google.pl/search?hl=pl&q=cspsp&btnG=Szukaj+w+Google&lr=lang_pl&aq=f&oq=
a co do drugiej części Twojego postu to nie będę tego komentował ponieważ w myśl pewnej zasady nie wchodzę w polemikę z pewnymi osobnikami...brak mi doświadczenia w ich "fachu"

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2009, 15:15:14 wysłana przez zeusss »